Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Booxi »

takie pytania nasuwają mi pomysł podobnego tematu jaki jest na forum bugmana co i jak przeciwko każdej armii... nie każdy jest ograny i nie każdemu będzie dane zagrać z każdą możliwą armią więc... why not ?
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Booxi pisze:takie pytania nasuwają mi pomysł podobnego tematu jaki jest na forum bugmana co i jak przeciwko każdej armii... nie każdy jest ograny i nie każdemu będzie dane zagrać z każdą możliwą armią więc... why not ?
zakładaj ;]
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

ja akurat jestem ten co nie wie nic :P
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci "korzysta" ;) Pozwoliłem sobie założyć odpowiedni temat :)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

pytanie: czy jeśli kowadło jest w CC może używać swoich 'mocy'? wg mnie nie, albo czegoś nie doczytałem
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

jak jest w combacie to kowal kuć nie będzie [-X
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Rozumiem, że działko parowe żyrokoptera nie trafia z automatu częściowo pokrytych miarą modeli, tylko dorzuca się 4+? Mam przed oczami erratę, ale liczę po cichu, że może wyszła jakaś późniejsza i coś się zmieniło ;)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

nic sie nie zmienilo.
w erracie zyrek zostal zmieniony, wiec panowie z GW go rozpatrzyli.
templatki nie zmieniali widac wiec, ze o cos takiego im chodzilo.

czesciowo przykrytych trafia sie na 4+
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Errata zmieniła mu tylko tyle, że może już dawać Flee! Postarali się, nie ma co. ;/
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
papa-smerf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134

Post autor: papa-smerf »

Lol czy jak mam rangerów-wariorów to mogę mieć longów ? Chodzi o to że ab mówi ze muszę mieć normalnych wariorów żeby mieć longów, bo wariorzy-rangery nie liczą się - więc to błąd ab czy zasrany system ma racje ?

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

IMO nie - podobnie jak z Longami-Rangerami jest tak, że nie są oni traktowani jako ten CORE, lecz właśnie Rangerzy. Więc Longów wziąć nie możesz, chyba że wystawisz jeszcze chociażby 10tkę zwykłych Warków.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

albo krasnoludzkiego krola.
ten ma zasade, ze nie musisz miec warkow by wystawic pierwszych longow.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Ale to działa w obie strony - możesz mieć oddział Longbeard rangerów bez brania warriorów :wink:

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

branie longow jako rengerow ostatnio jest zmora u moich przeciwnikow :D
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Niestety to droga zabawa:/
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

drogie ale robi robote skupia uwage przeciwnika a my robimy swoje mysle zeby
wystawic 50 long rengerow z bsb do testow :)
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

jak dla mnie strata pkt
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

ktos ci wystawia taki regiment musisz sie nim zajac bo bedzie cie mielil
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

albo omijasz go szerokim łukiem i rozwalasz mu resztę armii (której tak wiele nie zostaje) zanim on zdoła wymanewrować takim klocem.
Niestety mimo zwiększenia o 100% mobilności krasnoludzkiej przez darmowe reformy i szarże losowe nadal jesteśmy mniej manewrowi. Widząc taki kloc rangerów koleś poświęca jakieś śmieci by go przyblokować, rozwala resztę armii i kąsa tych longów magią i ostrzałem.
Może przy bitwach na duuuże formaty (6k+) taki klocek miałby sens, przy klasycznych formatach go jakoś nie widzę.
Ale może się mylę, daj znać jak już nim pograsz trochę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

:shock:
Duży kloc Longów-Rangerów to żaden nadzwyczajny widok od jakiegoś czasu (piszę o sytuacji turniejowej ofc.) Bartys nawet jakiś czas temu mając taki klocek w rozpie wygrał lokala. W Warszawie wszyscy gracze Dwarfów przez długi czas wystawiali bądź nadal wystawiają 28-30 (więcej się na Euro nie mieści). Często się do takiego klocka wstawia BSB z MRoCH.
Jest to Bardzo mocna, choć niestety nie uniwersalna inwestycja więc coraz częściej szuka się innych rozp. Ale na pewno nie można powiedzieć że jest to zła inwestycja/strata punktów itd.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

ODPOWIEDZ