Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Arbiter Elegancji »

Nie
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Arbiter Elegancji pisze:Nie
Arbiter, a może można (flamem) wyznaczyć cel, który nie jest w CC i "przez przypadek" strzelić tak by zahaczyć oddział w CC?
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Jeśli faktycznie przez przypadek bo np. strzelałeś w oddział który stoi przed FC i jest trafiany na każdym wyniku na artyleryjce a tylko przy 10 dostaje dwóch typów z oddziału który stoi dalej niż cel i jest w z CC, to raczej ujdzie.
Jeśli natomiast strzelisz "przez przypadek" w CC to możesz co najwyżej worsta dostać :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

A jest jakies ograniczenie jesli chodzi o ilosc inzynierow przy maszynach ?? czy moge sobie do kazdej maszyny brac inzyniera. Przzuty na kazdej maszynie to troche przegiecie jest. W imperium obciosali ze mozna 1 miec a u krasi ile sie ma maszyn ??

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Możesz mieć po jednym malym inżynierze przy każdej klopie, bolcu i cannonie.
Mistrzów inżynierów możesz mieć ile chcesz (oczywiście w ramach 25% na herosów)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

hmm
no a maly inzynier daje to samo co duzy ??

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

nie.
maly inzynier: daje przerzuty na tabelce missfire i zwieksza liczbe zyc maszyny.
duzy inzynier: jest herosem, daje przerzuty kosci missfire (z grubsza ;) ), nie wlicza sie do liczby W maszyny i ma LoS! od maszyn i piechoty.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

aaaaaaaaa :) heros dziala tak jak inzynier imperialny 3 cale od maszyny daje przezut itd :) spoko dzieki

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Można wziąć więcej niż jedną rune of stone?
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Na jednym bohaterze? Nie.
W armii możesz ją powtarzać.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Arbiter Elegancji pisze:Na jednym bohaterze? Nie.
na jednym hero tez mozna dac wiecej niz jedna rune kamienia.
pytanie tylko po co ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Morsereg pisze:
Arbiter Elegancji pisze:Na jednym bohaterze? Nie.
na jednym hero tez mozna dac wiecej niz jedna rune kamienia.
pytanie tylko po co ;)
Technicznie można, ale wszyscy wiemy że w takich pytaniach jakie zadał Warkille chodzi o efekt jaki miałoby się dać uzyskać.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Lucyfer
Chuck Norris
Posty: 382

Post autor: Lucyfer »

Chodzi mi o to czy jak napakuje w jednego Tana 3 takie runy to będzie miał save na 1+?
Obrazek

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

Nie będziesz miał

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Żeby miał ASv 1+ musisz dać mu MR of gromril, bo Rune of Stone ma zapis: "multiples of this rune has no further effect". :roll:
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Witam, mam pytanie dotyczące jeszcze 7 edycji :)
Czy model latający może latać na 20 cali, jeżeli jest 8 cali od przeciwnika?
I czy model latający może np. strzelić z łuku, jeżeli przeleciał 20 cali?

Edit:
I jeszcze jedno, co się dzieje, jeżeli model latający będzie chciał przelecieć przez jednostkę NG z fanatykami?
Ostatnio zmieniony 13 cze 2011, o 13:19 przez Slayer Zabójców, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Slayer Zabójców pisze:Witam, mam pytanie dotyczące jeszcze 7 edycji :)
Czy model latający może latać na 20 cali, jeżeli jest 8 cali od przeciwnika?
I czy model latający może np. strzelić z łuku, jeżeli przeleciał 20 cali?
2x Tak.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Zatrzymuje się 8" przed nimi normalnie, obrywa i może lecieć dalej jeśli przeżyje.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Robo pisze:Zatrzymuje się 8" przed nimi normalnie, obrywa i może lecieć dalej jeśli przeżyje.

zaraz że obrywa :D fanole mogą do niego nie dotrzeć ;) - ale zawsze dobrze wylądować za jakimś murkiem, domkiem, na jeziorku albo zasłonięty lasem (byle w tych 8 calach)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Robo pisze:Zatrzymuje się 8" przed nimi normalnie, obrywa i może lecieć dalej jeśli przeżyje.
jestes pewny na 100%?
wypuszcza w momencie gdy znajduje sie 8" od jednostki nocnikow, to jest pewne. natomiast nie jestem pewny czy jednostka latajaca dostaje gongi od fanatykow.
teraz (i w poprzedniej edycji tez chyba tak bylo do ktorej to zreszta odnosi sie pytanie slayera) jednostki latajace zaczynaja i koncza swoj ruch na ziemii. nie ma nigdzie informacji o zadnych przystankach po drodze.
moze bylo to uscislane albo wyszly jakies erraty/FAQ'i, nie wiem bo nie sprawdzalem.

--- edit ---
az nawet 7 edycyjnego RB sprawdzilem i tam tez nic na ten temat nie ma.
jesli sie widzi przeciwnika to mozna nawet szarzowac przez inna jednostke; mozna przeleciec nad sprzymierzonym badz wrogim unitem; nie mozna wlatywac do lasu; nie mozna zatrzymywac sie na innym oddziale.
bedac caly czas w powietrzu ni jak nie da sie wytlumaczyc obrywania latacza od fanatyka.

a nawet jesli tak jest to zastanawiam sie co zrobic w sytuacji gdy 8" od NG jest jakis wrogi unit? nie mozna sie na nim zatrzymac a zatrzymanie sie za nim (czyli jednoczesnie blizej gobosow) i wypuszczenie ich dopiero wtedy jest niezgodne z zasadami.

tak wiec jeszcze raz: IMHO nie dostaje sie wtedy od fanatykow.
w sumie to jesli nie ma nigdzie info o tym to tak dla pewnosci zadalbym jeszcze pytanie w dziale ogolnym :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

ODPOWIEDZ