Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Soulferin »

Ogólnie nie.Na zasady euro są max 3 takie same cory.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Panowie, jak to jest w końcu ze steam drill'em u górników. Jeśli wrzucę na wejście, to mogę przerzucić próbując rzucić tak, żeby nie weszli w tej turze (czytaj opóźnić wejście, jeśli już rzuciłem tyle, ile trzeba było na wejście w danej turze)?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Kraggo pisze:Panowie, jak to jest w końcu ze steam drill'em u górników. Jeśli wrzucę na wejście, to mogę przerzucić próbując rzucić tak, żeby nie weszli w tej turze (czytaj opóźnić wejście, jeśli już rzuciłem tyle, ile trzeba było na wejście w danej turze)?
możesz przerzucić rzut, a nie nieudany rzut, więc możesz opóźniać wyjście
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
papa-smerf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134

Post autor: papa-smerf »

Czy jest szansa ze ktoś odpowie na to pytanie ? Zanim dojdą mi modele chce już zrobić kamyki pod podstawkami ... Więc czy mógł by ktoś mi napisać jaką długość i szerokość ma nowa katapulta dwarfów (ta kwadratowa) ?? - no ktoś ją chyba musi mieć [-o<

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

a może prostokątna?

51x27mm
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
papa-smerf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134

Post autor: papa-smerf »

papa-smerf pisze:
Smh pisze:a może prostokątna?

51x27mm
Dziękówka ;D

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Pytanie odnośnie dodatku SoM.
Czy uważacie, że krasnoludy mogą brać Mythic Artefacts czy coś nam zabrania?

lormak
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: lormak »

Mam pytanie odnośnie strzelania z katapult i dział do postaci znajdujących się na mountach (smokach, koniach itp.) jak to jest wtedy rozpatrywane ? Obrywa zarówno jeździec i mount czy jak ?

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

tak, ale przy klopie losujesz co z większą siłą, a przy dziale wszystko z s 10
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Mieszko
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Mieszko »

Witam
mam pytanie czy Dwarfs BSB może brać wielką broń wydawało mi się że nie ale ostatnio przeczytałem że można nosić magiczną wersje sprzętu np. tarczy nawet jeśli nie można nosi ich normalnej wersji (patrz http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... start=1140)
Mieszko

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

nie może. Nasz krasiowy BSB jest ułomną wersją i jako jedyny nie może mieć GW. Może mieć natomiast broń z runami ale jeśli nie bierze magicznego sztandaru
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

crovaxus pisze:jest ułomną wersją i jako jedyny nie może mieć GW
Wcale nie jest jedyny 8)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Mieszko
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Mieszko »

A może brać magiczny GW

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Runa kragg the grimm jest nakładką na GW. Jeśli nie ma GW postać to jaki miałby być jej cel. No chyba że coś źle rozumiem ;]
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Mam pytanie co do dispellowania czarów remain in play. Jako że jak czar wejdzie to w swojej turze magii można to dispellować uzywając kości z z power poola. A jak w przypadku krasnali? One jako że nie czarują na jakiej ilości kości mogą ten czar dispellować? W 7 edycji mieli bazowo 2 kości w poolu na to a w 8 ed?
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

crovaxus pisze:Mam pytanie co do dispellowania czarów remain in play. Jako że jak czar wejdzie to w swojej turze magii można to dispellować uzywając kości z z power poola. A jak w przypadku krasnali? One jako że nie czarują na jakiej ilości kości mogą ten czar dispellować? W 7 edycji mieli bazowo 2 kości w poolu na to a w 8 ed?
rzucasz 2d6 i z wszystkich możesz dispelować
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

aha! czyli mają normalnie swoją fazę magii i rzucają na PD TYLE że nie mają czarów. Dzięki za szybka odp ;]
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Znaczy fazy magii nie masz - turlasz po prostu 2d6 i przeznaczasz je wszystkie na disspella.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Fazę magii masz, tylko czarów nie posiadasz :p
Dlatego właśnie się rzuca na PD.
Obrazek

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Dla pewności - centrum przy strzale katapą to ile modeli (i przy jakim ustawieniu) piechoty na podstawkach 20/20 a ile przy 25/25 ? Zawsze graliśmy 16 modeli / 12 modeli, jednak spotkałem się z większym "pokryciem" templatem ;)
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

ODPOWIEDZ