Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Slayer Zabójców »

Gorn pisze:Czy jeśli w moim polu widzenia jest zarówno przód wrogiego oddziału jak i jego flanka to mogę wybrać na która stronę chce szarżować? Czy jeśli widzę przód to nie ma dyskusji i zawsze muszę się dostawić do przedniego szeregu?
To wszystko zależy od tego w której strefie wrogiego oddziały jesteś, jeżeli większość modeli z pierwszego szeregu w twoim oddziale jest w przedniej strefie wroga, wtedy szarża wykonywana jest na przód, jeżeli zaś większośc modeli z pierwszego szeregu w twoim oddziale jest w bocznej strefie wrogiego oddziału, wtedy szarża wykonywana jest na bok, a jeżeli np 3 modele z pierwszego szeregu są w przedniej i 3 modele są w bocznej strefie przeciwnika, wtedy rzucamy kostką i np. na 4+ szarża wykonywana jest na przednią strefę przeciwnika.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gorn
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Gorn »

U mnie sytuacja akurat była z Vengenace Seekerem czyli pojedynczym modelem. Wyglądało to mniej więcej tak, że w moim polu widzenia był 1 model z przedniego szeregu (ten na skraju) i cały bok. Czyli rozumiem, że w takim przypadku powinienem rzucić kością bo tyle samo moich modeli (1) było w strefie przedniej i w strefie bocznej przeciwnika?

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Musisz patrzeć na strefy przeciwnika, a nie na swoje, ani na to co ty widzisz bardziej. Chodzi o to, z której strony oddziału jesteś.
Obrazkowo zawsze najlepiej :D
Obrazek
Wiadomo:
Niebieski - oddział wroga
Czerwony- różne pozycje twojego Seekera

Seeker nr1. szarżuje na przód, bo jest całkowicie w strefie przedniej wroga.
Seeker nr2. nie wiadomo gdzie szarżuje, bo jest 50/50 w strefie przedniej i bocznej. Zanim zadeklarujesz szarżę, ustalasz np. 4-6 szarża na przód, 1-3 szarża na bok. Po rzucie deklarujesz, czy chcesz szarżować na tę stronę, którą ustaliła kostka, czy nie szarżujesz w ogóle.
Seeker nr3. szarżuje na bok, bo jest całkowicie w strefie bocznej wroga.

Awatar użytkownika
Gorn
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Gorn »

Rzeczywiście tak najlepiej :) Moja sytuacja najlepiej odpowiada opcji nr 2, tylko powiedzmy, że mój seeker nie był 50/50 tylko 30/70 (więcej w strefie bocznej). To w takim wypadku też rzucam kością?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

nie

Awatar użytkownika
WYRWENA
Chuck Norris
Posty: 539

Post autor: WYRWENA »

Rune Of Storms

The target cannot use
Flying movement for the duration
of the spell.


Czy ten czar kasuje modelowi zasadę FLY ? Chodzi mi o to czy model dalej posiada Light Troops ?


Pozdro Wyrwena

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Posiada. Musiałby wyłączyć całą zasadę fly.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Hej,

mam pytanie bo jeden zapis wydaje mi się niejasny - zasada ancient grudge:

*za kazdego King'a dostaje 1 hate na przeciwnika
*za kazdego king'a na war throne dostaje DODATKOWE D3 hate'y do przeciwnika

I pytanie, czy to sie kumuluje i mam D3+1 jednostek przeciwnika do ktorych mam hate czy mam po prostu D3?

Wydaje mi sie ze D3, ale troche wzbudzil ten zapis moja watpliwosc i wole sie upewnic :)

Dzieki!

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

D3+1.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gorn
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Gorn »

Czy biorąć dwóch (albo i trzech ;) ) Dragon Seekerów mogę wszystkim dać tę samą broń, np. Monster Seekera? Czy Monster Seeker może być tylko jeden w armii tak jak to jest z zestawem runów?

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

To nie runa, nie ma ograniczeń.

Awatar użytkownika
Sill
Falubaz
Posty: 1296
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Sill »

Czy aby dawać runy na GW trzeba wykupić rune od craft ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Na GW nie można dawać run, po prostu na zwykły Hand Weapon dajeśz Rune of Craftsmanship i dzięki temu staje się on GW.
Obrazek

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

dwa szybkie pytania.
Jakie maszyny są wyższe od naszych krasi? z czego to wynika i gdzie tego w booku szukać. chodzi mi o to z czego mogę strzelać przez swój oddział bez żadnych kar. czy to po prostu wynika z zasady takiej że cannony ignorują covery a takie już OG strzelają po coverach więc "nie można" strzelać przez swoje jednostki?
I czy inżynier daje BS maszynie będąc w oddziale czy musi stać sam na polu bitwy obok maszyny?
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

kleryk pisze:dwa szybkie pytania.
Jakie maszyny są wyższe od naszych krasi? z czego to wynika i gdzie tego w booku szukać. chodzi mi o to z czego mogę strzelać przez swój oddział bez żadnych kar. czy to po prostu wynika z zasady takiej że cannony ignorują covery a takie już OG strzelają po coverach więc "nie można" strzelać przez swoje jednostki?
I czy inżynier daje BS maszynie będąc w oddziale czy musi stać sam na polu bitwy obok maszyny?
1. Większość maszyn ma wysokość "standard" tak samo jak np. piechota, żeby machina nie mogła strzelać miedzy nią a celem musi stać coś o jeden wyższego, dlatego np krasnoludzkie działo nie może strzelać do wrogiej kawalerii "large" przed którą stoi potwór "gigantic", lub jeżeli przed wrogą piechotą "standard" stoi kawaleria "large". Są także machiny rozmiaru "large" np. Ogrzy Thunder Cannon który jest rydwanem.
2.Inżynier daje BS maszynie w 3" od niego nieważne czy stoi sam, w oddziale czy po uszy w końskich odchodach :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Pytanie o Grudge Bustera
1. Po zasarżowaniu uderza Trafienie z uderzenia k6+1 z siłą 5 inicjatywa 10 potem udezra zaloga ze swoja normalna inicjatywa 2 ataki czy 4
2.Lot na 8 cali bez podwajania na 16 cali czy mozna maszerowac.
3. Wielostrzalowiec kuzni to krasnoludzki garłacz 18'S5 wielokrotny strzał itd.
eMperem
Fear is the path to the dark side

Witek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: Witek »

1. Może wybrać Impakty k6+1 s5 lub swój drugi atak 3d3 ataki s5 ale to z inicjatywą 2 + 2 ataki gościa s4
2. 8 cali zasada rydwan
3. tak i płonące ataki

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Witek pisze:1. Może wybrać Impakty k6+1 s5 lub swój drugi atak 3d3 ataki s5 ale to z inicjatywą 2 + 2 ataki gościa s4
2. 8 cali zasada rydwan
3. tak i płonące ataki
1. 4 ataki z S4 ponieważ jest tam 2 gości każdy po 2 ataki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Ok swietnie ale po tym jak ja zaszarzuje to musza byc impakty ? Potem wybieram tak?
Czyli zasada fly ze moge maszerowac jest mniej wazba od zasady rydwanu ze nie mozna maszerowac . To troche mały ruch co ? Czy gra ktos ta machnką warto robi robote jakies porady , generalnie to chyba tylko wjazdy z boku i tylu i raczej wspomaganie inych klocków tak to widze chyba
eMperem
Fear is the path to the dark side

kretx
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: kretx »

Czołem,
mam pytanie odnośnie Holdstone. Czy jeśli przeciwnik zaszarżuje na mnie z boku/tyłu i aktywuję kamień, to otrzymuje +1/2/3 do wyniku walki za atak z boku/tyłu?

ODPOWIEDZ