Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: kanti »

małe pytanko czy w 8 ed można było założyć runę na broń wielką i czy ona zachowywała swoje właściwości czy stawała się bronią ręczną ??

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Nie, to w 7ed można było tak zrobić.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

w 7ed była do tego specjalna runa w 8jej nie ma stąd moje pytanie czy broń wielka po nałożeniu runy traci swoje własciwości czy nie???

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

W 8 można nakładać runy jedynie na broń ręczna. Na GW nie można nałożyć.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
lividius
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: głęboka prowincja

Post autor: lividius »

Ile impactów wypłaca Grudge Buster? D6 +1? W wordingu zasady IH stoi o liczbie/metodzie naliczania tychże ujętej w nawiasikach przy profilu jednostki, ale jakoś nie mogę się takiej informacji doszukać przy samym GB.

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Masz +1 do tego co ma podstawowy typ jednostki. Charriots mają D6, czyli d6 +1.

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

Szybkie pytanie o Steam Gun 8ed (za dużo stron do przeszukania):
Czy po marszu można dmuchnąć?
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

Witek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: Witek »

Nie

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Tak sobie przeglądam ten podręcznik do Krasi z dziewiątki i nigdzie mi się nie rzuciło w oczy gdzie jest info jakie są kombinacje runicznych zdobień na maszynach np: czy każde organki mogą mieć + 1 do zranienia czy tylko jedne?

Taka luźna myśl jak Bsb na sztandarze ma runę dającą vanguard i jest on w oddziale powiedzmy hamców, którzy powiedzmy mają na swoim sztandarze +1do mova to teoretycznie: stawiam ich na 12 calu jak mogę robię vanguard, w fazie ruchu potrójny marsz kolejne 12 cali i jeszcze popych o sześć z czaru i stoję 30 młociarzami w pierwszej turze na 42 calu. Tuż za mną są trzy windycatory, które mają w sumie koło kilkunastu impactów z siłą 5 i 12 ataków z 4siły a jakby co to za nimi 2 razy organy, które w ósmej edycji były za dobre a teraz są jeszcze lepsze i na dokładkę jako support 30 longów w których nasi runiarze bafują robiących 30 cali hamców.
Niby to wszystko fajnie ale, po latach grania krasiami tak jakoś dziwnie mi się patrzy na te zmiany i chyba niestety zostanę nadal 40- stkowym repatriantem.

Ps. Przekminił ktoś w ogóle dobrze tego booka. Bo na pierwszy rzut oka wydaje się dość gienty w porównaniu do ósmej edycji. No chyba, że teraz wszyscy takie ulepszenia dostali to się nie wtrącam. Zresztą może to i lepiej. Dzięki temu krasie może zaczną na turniejach coś więcej znaczyć niż dobry bloker na drużynówkach.

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Zanim jeszcze raz napiszesz że teraz organki są lepsze, powtórz parę razy: nie ma reroll misfire.
Maksymalna BS organek to 4 z Engineerem. Porównaj to do 6 (jeśli ktoś miał ochotę lekko przeinwestowac)

Co do ulepszenia dział - masz je jako upgrade nie runy, zaletą jest możliwość takich samych upgrade na kilku jednostkach, wadą brak możliwości kombinowania

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Anadim coś tam jednak poczytałem. Dlatego wiem, że teraz ilość hitów wyznaczasz rzucając 2 k6 x 2 zamiast rzutu 2x artylerką.To oznacza że nie można na organkach wyrzucić misfajera bo zwyczajnie nie ma takiej możliwości. Wcześniej ilość hitów to było od 2 do 20 średnio 10 teraz od 4 do 24 średnio 14( średni wynik na dwóch k6 7 x2). Wcześniej też coś tam czytałem w starym booku więc wiem, że nie mogliśmy mieć 6 bs-a tak jak to napisałeś. Mistrz inżynier miał tak jak teraz 4BS można było dać z runy + 1 do hita czyli tak jak byśmy mieli 5 BS.
Za najważniejsze ulepszenie jednak uważam+1 do zranienia( i to jak twierdzisz, które można mieć na dwóch działach organowych). Ten drobiazg pozwala ranić stardragony, inne maszyny i w ogóle wszystko z tafem 7 i więcej na 5+ to jest gigantyczny hendicap w porównaniu do poprzedniego booka. Co do przeinwestowania organ, wcześniej organy kosztowały 120 punktów, dokupowało im się + 1 do hita i po jednym inżynierze dla wspomnianego b-esa, taki zestaw wychodził coś koło 440pkt. i wiesz co Anadim i tak wszyscy na turniejach płacili te punkty za ten zestaw.
Reasumując teraz organy mają o jeden mniej Bs-a ale za to więcej hitów + 1 do zranienia i nie da się na nich rzucić niewypału( wcześniej też było z tym ciężko ale rzucić tak żeby mieć połowę mniej hitów i -1 do trafienia już się zdarzało) to wszystko sprawia że organy są lepsze i to dużo niż wcześniej, sorry fakty:) Pamiętam dość dobrze, że wcześniej jak wystawiałeś 2x organy i dwóch inżynierów to na stole robił się 30 calowy dead zone. To w moim odczuciu, wtedy psuło tą grę. Teraz kiedy organy są lepsze, będzie ją psuło jeszcze bardziej.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2016, o 16:26 przez Hunter, łącznie zmieniany 1 raz.

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

Hunter pisze:nie można na organkach wyrzucić misfajera bo zwyczajnie nie ma takiej możliwości
rulebook strona 73 pisze:if the number of shots is randomized (such as Multiple Shots (2D6)), the Volley Gun can misfire. If one natural ' 6 ' (after rerolls) is rolled when rolling for the number of shots, the Volley Gun has a -1 to hit modifier for this attack. If you roll two or more unmodified ' 6 ' (after rerolls) when rolling for the number of shots, the Volley Gun misfired: all shots are discarded and the Volley Gun must roll on the Misfire Table.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Głównego booka jeszcze nie przerabiałem, to z misfajerem zwracam honor i odszczekuję. Ale nadal uważam, że z +1 do zranienia i większą liczbą hitów organki i tak są lepsze niż były.

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

nie są

teraz organki z inżynierem są droższe nie były, a S6 była o wiele lepsze niż +1 to wound, który to jest korzystniejszy jedynie przy T8+ co rzadko na stołach się zdarza, a i -1 AS mniej

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

8th
Organki +1BS / Grimm Burloksson = 6BS

Teraz nie ma możliwości zrobienia z organek maszyny śmierci. Z drugiej strony - prawie nie ma magii która usuwa ci ze stołu maszyny automatycznie.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Dużym plusem nowych organ jest nowy system misfire'ów na volley gunach, jak teraz rzucisz np 6 i 5 to masz w sumie 22 strzały z -1 to hit, w 8 edycji byłoby to tylko 10 strzałów z -1 to hit.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Przyznaj się Guldur miałeś w rozpisce jakieś organy na Szczyrku?
Co do Burloksona, opcja jego wystawienia pojawiła się dopiero u schyłku ósmej edycji. Z resztą nie sądzę żeby ktoś go wystawiał dla jego BS dla organ. Jeśli ktokolwiek na turniejach w ogóle go wytawiał.

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

Wiem, że to nie pytanie o zasady ale nie bardzo wiedziałem gdzie o to pytać. chciałbym kupić sobie walizkę/torbę z piankami na modele krasnoludów. Polecacie jakieś konkretne typy i gdzie mogę je kupić ?
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Luczi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 181
Lokalizacja: Ulthuan

Post autor: Luczi »

Witam. Widział ktoś gdzieś kiedyś może jakieś fan-rulsy do niedzwiedzich jeźdźców scibora?
He. BM.

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

fun rule no.1 - król na tronie.
fun rule no.1 - użyj do Dogs of War (Scibor ma nawet parę fajnych polskich krasi, jeśli kogoś stać na takę konwersję, i ma ochotę ingerować na tyle w modele).

Osobiście chciałem ich użyć jako Hold Guardians do 9th age, ale są "odrobinę" za duże.

ODPOWIEDZ