Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Okoń »

Ani ruchu, ani strzału. Możesz wykonać reforma. :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Post autor: StR »

CREW - tak jak w kowadełku , cannonach czy busterze : jak jest Crew (3) to znaczy ze każdy z załogi ma po 1A jak w wypadku Cannona czyli 3A w sumie ,a w grudge busterze Crew (2) gdzie jest 2A czyli w sumie buster 4A ?
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

tak

Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Post autor: StR »

grudge buster jak szarżuje jak wypłaca ataki ?
(1.) impacty d6+1A
(2.) załoga 2x2A
(3.) grindy 3D3A

czy albo impacty albo grindy ?
zastanawiam się dlaczego tyle punktów kosztuje :P
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Wybierasz sobie albo impacty albo grindy. Załoga bije zawsze.

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Inżynier daje maszynie okopy . Gdy maszyna wykona jakikolwiek ruch to je traci permanentnie. Wiec pytanie jest takie ,czy obrót jest ruchem i jakie jest pole widzenia maszyny.
eMperem
Fear is the path to the dark side

woodspirit
Mudżahedin
Posty: 242

Post autor: woodspirit »

Maszyna ma okrągłą podstawkę, więc widzi 360° i nie potrzebujesz obrotu do strzału a obrót sam w sobie jest ruchem.
Bulwok pisze: W byciu battlowcem najlepsze jest przebywanie w pomieszczeniu z 34 innymi mężczyznami. Nie mogę się już doczekać

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Daje zabójcy smoków Ponurą determinacje czyli +1 atak za każdy model w kontakcie podstawek, stykam się załóżmy z dwoma modelami czyli 2 dodatkowe ataki przeciwnik rzuca pojedynek który przyjmuję. Czy w pojedynku ciągle mam +2 ataki czy tylko +1 za przeciwnika w pojedynku??

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Zamieszczę tutaj odpowiedz żeby była dostępna sory za post pod postem
StR pisze:
Slayer Zabójców pisze:
kanti pisze:Takie Pytanko
Daje zabójcy smoków Ponurą determinacje czyli +1 atak za każdy model w kontakcie podstawek, stykam się załóżmy z dwoma modelami czyli 2 dodatkowe ataki przeciwnik rzuca pojedynek który przyjmuję. Czy w pojedynku ciągle mam +2 ataki czy tylko +1 za przeciwnika w pojedynku??
Model dostaje 3 ataki, 2 za modele w kontakcie z nim oraz 1 za model walczący w challenge'u, który jest z nim w wirtualnym pojedynku i liczy się jako model base to base.

Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Post autor: StR »

czy z runy 6" magic move można wejśc do combatu ?
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Opis magicznego ruchu z podręcznika głównego.

Awatar użytkownika
WYRWENA
Chuck Norris
Posty: 539

Post autor: WYRWENA »

Rune of Smashing( 40 pts)0-1 Runes per ArmyModels "on foot only" nowy zapisek w 1.3 rozumiem że king na tronie jest on foot wg. czy jest możliwość w krasnoludach żeby jakiś bohater nie był on foot ?

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Jest mounted, ale typ mounta to infantry. Generalnie shieldbearers i tron nie może korzystać.

Awatar użytkownika
WYRWENA
Chuck Norris
Posty: 539

Post autor: WYRWENA »

Hamki dostały zasadę Shield Wall czy jeśli mają tarcze i 2raki działa ta zasada ? ( nie mogą nie mieć 2raków )

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

WYRWENA pisze:Hamki dostały zasadę Shield Wall czy jeśli mają tarcze i 2raki działa ta zasada ? ( nie mogą nie mieć 2raków )
Nie działa, na ten moment Hamki w żaden możliwy sposób nie mogą wykorzystać tej zasady, dodali ją tylko po to, żeby każdy model piechoty u krasnoludów posiadał tą zasadę (oprócz slayerów) dla jednolitości.
Obrazek

Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Post autor: StR »

a czy nie jest tak ,że wszystkie modele mają hand weapona i jak wykupisz im tarczę to na początku combatu mogę wybrać hand weapon + shield zamiast 2handa ?

Księga ulicy mówi ...

Rulebook 1.3

Broń Ręczna /Zasady Specjalne
Wszystkie modele są wyposażone w Broń Ręczną. Broni Ręcznej nie można w żaden sposób stracić,
zniszczyć, ani unieważnić. Jeśli model posiada jakąkolwiek inną Broń do Walki w Zwarciu, to nie
może używać Broni Ręcznej (o ile nie podano inaczej). Broń Ręczna dzierżona przez Model Pieszy,
może być używana wraz z Tarczą, aby otrzymać Zasadę Specjalną Parowanie.

Wybór Broni
Kiedy model posiada kilka Broni do Walki w Zwarciu, na początku każdej walki musi wybrać jedną Broni, którą będzie
używał i musi jej używać do końca trwania danej walki. Kiedy model jest atakowany przez Ataki Zasięgowe, musi użyć
wszystkich broni i pancerzy, które posiadają bonusy do Ochron, nawet jeśli obecnie używa w Walce w Zwarciu innej broni
(na przykład, model walczy Wielką Bronią w Walce w Zwarciu i jest atakowany Atakiem Zasięgowym. Musi on użyć Tarczy
przeciwko Atakowi Zasięgowemu, jednak w Walce w Zwarciu wciąż walczy Wielką Bronią). Wszystkie Modele Szeregowe
w Oddziale muszą wybrać tą samą Broń do Walki w Zwarciu. Jeśli nie podano inaczej, Wierzchowce nigdy nie otrzymują
korzyści pochodzących od Broni.
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Czytanie ze zrozumieniem. :P

Z cytatu wrzuconego przez Ciebie:
Jeśli model posiada jakąkolwiek inną Broń do Walki w Zwarciu, to nie może używać Broni Ręcznej
Obrazek

Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Post autor: StR »

uznałem ,że - "o ile nie podano inaczej" to zasada shild wall jest właśnie jako - podane inaczej :)
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Który fragment opisu zasady Shieldwall rzekomo pozwala na wybór broni?

"O ile nie podano inaczej" dotyczy Weapon Mastera.
Obrazek

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Czy zyrobomber moze strzlelic z działka po marszu i czy używajac bomb moge zrzucić je na każdy cel pod którym wykona marsz czyli np dwoma lub trzema przy jedym marszu ? W jedej turze
eMperem
Fear is the path to the dark side

ODPOWIEDZ