Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Keller »

Możesz strzelać z działka po marszu (dzięki zasadzie Light Troops, którą model posiada z zasady Fly). Bombę możesz zrzucić jedynie na jeden oddział. Na koniec fazy pozostałych ruchów wybierasz jeden oddział, nad którym przeleciał żyro i tylko on dostaje hity.

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Ok dzięki a rangersi w skirmihu moga strzelać z kuszy po marszu
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Post autor: StR »

Tak - skirmisz :)
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Ok bo kusza daje tylko -2 do strzalu a nie uniemozliwia strzelanie elficy hahmenciaże . Dzieki. powinien byc tez hate na elfy jak na gobliny i skaveny.Bo uraz to juz mam pare,sporo
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Post autor: StR »

po prawdzie to hate powinien być na wszystko - szczury , zielonych , wysokie elfy , krasie chaosu , leśne kłapouchy , mroczne kłapouchy - wszędzie tych uraz jest .

Chyba tylko człeczyny i jaszczurki nam nie podpadły nigdy .
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Alavarin »

Kilka pytań do 8 edycji.

1. Hammerersi w army list mają domyślnie zarówno hand weapon jak i great weapon. Czy to oznacza, że przed każdą walką mogę zdecydować czego chcę użyć?

2. Oglądając kilka gier na miniwargaming (taki kanał na YT) widziałem Thunderersów trafiających na 3+. Zasada "Dwarf-crafted" dotyczy jedynie reakcji na szarżę (brak standardowej kary w przypadku stand and shoot) w związku z czym ciekawi mnie skąd się to 3+ wzięło? Wiem, że w 7 edycji była możliwość dokupienia im takiego ulepszenia, ale w 8 nic takiego nie potrafię znaleźć.

3. Czy według zasad można wystawić Quarrellersów jako Rangersów? Są jakieś restrykcje a propos wystawiania drugiego z wymienionych unitów (oprócz tego, że zajmuje slot special i kosztuje więcej punktów)?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

1) zawsze bijesz grejtem
2) w 8ed bardzo długo kraśki grały na podręczniku 7ed, moze dlatego
3) nie

Alavarin
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Alavarin »

Dzięki za odpowiedź :)
3) nie
Nie w sensie "nie można wystawić quarrellersów jako rangersów (chodzi o same modele), czy nie jako "nie ma restrykcji"? :D

Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Post autor: StR »

ja tam pomalowałem kuszników na zielono/brąz (cała armia czerwono/złota) i dałem kilka smaczków typu siekiera na plecy czy plecak i są rangersi ;)

można wystawiać dowolny oddział jako inny hmmm dowolny - w granicach rozsądku , nie jest to regulowane "prawnie" . chyba ze na mastersach .
kusznikami nie udawaj hammersów to nikt się raczejnie przyczepi
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Stan pisze:....
2) w 8ed bardzo długo kraśki grały na podręczniku 7ed, moze dlatego
...
Jak mnie pamięć nie myli to chyba nawet całą 8 ed. bo to był chyba ostatni AB jaki wyszedł przed ET.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

No to nie całą 8ed, ET to też 8ed.

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Czy w 8ed przypadkiem nie bylo tak gdy Grimm Burloksoon byl w oddziale to polepszał WS wszytkich
eMperem
Fear is the path to the dark side

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Nie do końca tak to działa.
Kulasz na początku shooting phase, na 2+ wybrany oddział w 3" może używać jego BS (jedna z opcji).
Nie musi być w danym oddziale, oraz sama jego obecność nie powoduje zmian statów a na pewno nie WS.
@Stan, jasne że ET to nadal 8ed, jedynie chodziło mi o to, że wyszedł praktycznie pod sam koniec, bo w sumie ile czasu na nim pograliśmy do wypuszczenia AoS?? Rok?? Dwa lata??
Chociaż dla mnie 8ed. się nie skończyła, bo to jedyna w jaką jeszcze gram ;).
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

majk
Mudżahedin
Posty: 251

Post autor: majk »

cześć czy bugmanów można wystawiać jako quarrellersów?

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

figurki -maja kusze i GW - wiec można. Byle byś nie miał Rangersów wygladajacych identycznie. jak da się odróżnić jednostki - czemu nie.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Czołem,

czy jak wezmę rune +1 Wound to daje mi to dodatkowy wound także jeżeli mam króla na tronie (mam wówczas 7 Woundów?)

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Nie. Dodajesz runę królowi (który ma wtedy 4w), a potem bierzesz maximum z woundów króla (4) i woundów tronu (6), czyli nadal masz 6. Jeśli dałoby się dodać 4 runy to mógłbyś tak zrobić :P

Awatar użytkownika
Gorn
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Gorn »

W zwykłą piechotę wchodzą 4 hity od np. mojego Króla. Te 4 ataki zadają przykładowo łącznie 8 woundów (dzięki runie destrukcji). I pytanie: ile modeli zabijam? Czy tylko 4 bo tyle było hitów i nie mogę zabić więcej niż było trafień, czy zdejmuje 8 bo tyle zadałem woundów?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Zadajesz 4 woundy i ściągasz 4 zwyklaki, bo piechociarze mają tylko po 1 ranie, czyli multiplikacja nie działa.

Gdybyś bił po czymś co ma więcej woundów w przeliczeniu na model, np. po ograch, to zadałbyś 8 woundów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Mam takie pytanie, kazda maszyna z marszu masz +4 do wyniku misfire? Czyli procz flame cannon zawsze po prostu nie strzela w turze w której miała misfire?

I przy okazji, jak sie sprawdza ten flame cannon warto go brac? :)

ODPOWIEDZ