Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: panterq »

40 x 40 mm
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Witam, planuję mały powrót do battla. Tak gdzieś w lutym :)
mam katapulty, standardowo armatki ze SP. Rzecz jasna planuję zakup kuszników, wojowników z dwurakami itp.
Kiedys grałem na taktyce polegającej na ustawieniu hammerersów w podwójnej kolumnie, a na przedzie z Królem na tarczy. Wtedy mogłem bić królem, wyzywać, młociarze bić, ale co najważniejsze, nikt ich nie mógł bić. Czy jest to nadal możliwe względem zasad 8 ed?

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Tak, była to bardzo popularna taktyka w poprzednim AB, teraz nieco mniej, ponieważ krasnale dostały kilka alternatywnych, ciekawych opcji, a dodatkowo młotki są 10+, wiec koszt formacji jest droższy.
Generalnie MSU krasnale maja sens, wiec zawsze mozna lorda postawic na szpicy, i to nie tylko młotków, bo przeciez teraz wszystko moze miec stubborn, a dodatkowo dzięki MRoGroth One-Eye lord może blokować nawet bez młotków stojących za nim.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Wybacz ale zasad jeszcze nie czytałem.
Jak to wszystko może mieć stubborna?
Pamiętam, że trzeba było mieć przynajmniej chyba 5 żołnierzy w szeregu i mieć ich więcej niż przeciwnik czy jakoś tak?
Mi się gra na 10 hamkach podobała, gdyż mając kolumnę blokowałem w praktyce możliwości wybicia żołnierzy, oddział stał ze względu na stubborn, a lordzik coś tam tłukł. Naturalnie w pobliżu BSB, jakiś Runesmith i było dobrze.
Planuję powrócić do takiego schematu.
Widzę że żyrki w speciałach?

duzypawel
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: duzypawel »

A jak to jest:

1. jak dam na organki +1do hita i postawię obok inżyniera to na 2+ trafiam z BS4?
2. czy organki mają -1 do hita jak strzelam na zasięg 16-30" ?
3. jakie runy najlepiej dawać na organki ? inżynier w 3"
4. jakie runy na działo ? inżynier daleko

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

BOGINS pisze:Jak to wszystko może mieć stubborna?
Runa na sztandar za 35 punktów Unit has stubborn special rule.

BOGINS pisze: Widzę że żyrki w speciałach?
Żyrki w specialach i do tego można brać 6, na grand army 12 sztuk.

duzypawel pisze:A jak to jest:
1. jak dam na organki +1do hita i postawię obok inżyniera to na 2+ trafiam z BS4?
2. czy organki mają -1 do hita jak strzelam na zasięg 16-30" ?
3. jakie runy najlepiej dawać na organki ? inżynier w 3"
4. jakie runy na działo ? inżynier daleko
1.Nie posiadając żadnych minusów do trafienia (Daleki zasięg, osłony itd.itp.) to Tak
2.Tak
3.Rune of Accuracy lub Rune of Penetrating
4.Rune of Forging
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Slayer Zabójców pisze:
BOGINS pisze:Jak to wszystko może mieć stubborna?
Runa na sztandar za 35 punktów Unit has stubborn special rule.
Do tego master Rune of Groth One-Eye, dająca stubborn w 12".
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

Przypomnijcie mi proszę jak wystawia się Rangerów? Nie mogę tego znaleźć nigdzie w podręczniku. Chodzi mi o to jak ich wystawiam na początku bitwy. Czy sa jakieś specjalne zasady do ich wystawienia.
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak wystawisz z przeciwnikiem już wszystkie jednostki (po obu stronach), to możesz postawic rangerów w dowolnym miejscu na stole, ale nie bliżej niż 12" od przeciwnika. Jeśli zaczynasz, to nie możesz szarżować w pierwszej turze.

Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

Dzięki za informację tak myślałem tylko nie mogę znaleźć tego w podręczniku. Możesz podrzucić stronę na której jest to napisane?
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Str 79.

Awatar użytkownika
Dulix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 154

Post autor: Dulix »

Dzięki. Czy jeśli oddział warriorów z dwuręczną bronią wyposażonych w tarcze zostanie zaatakowany, to czy może skorzystać ze zdolności Shieldwall a następnie bić bronią dwuręczną?
"Pić w samotności to jak srać w towarzystwie"

Awatar użytkownika
Pysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: Pysiek »

nie, tarczy może tylko użyć do ochrony przed strzelaniem

duzypawel
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: duzypawel »

ile cali przed celem najlepiej celować z działa ?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

najlepiej strzelac 10 cali przed tylem podstawki.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Jeśli Runesmita dam do kusznikow to mają armor pirsing na strzelaniu i combacie??
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Morsereg pisze:najlepiej strzelac 10 cali przed tylem podstawki.
Na pojedyncze modele to się sprawdza idealnie, a na inne modele??
Na taki klocuszek 5x5?? 10 na kostce artyleryjskiej i dostaje tylko ostatni. Znaczy ja nie podważam, tego czy to ma sens bo nie mam na tyle doświadczenia, tylko zastanwiam się czy to się sprawdza? Pozatym to taki lekki wał (wszystko w ramach zasad, ale jednak) bo nie możesz mierzyć z cannona w coś czego nie widzisz a w klocku nie widzisz ostatniego jeżeli nie stoisz na górce.

Puma1944, z tego co pamiętam to tylko w CC dostajesz AP, bo do strzelania używasz tylko zdolności broni. Ale jakby co to niech mnie ktoś poprawi.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

puma1944 pisze:Jeśli Runesmita dam do kusznikow to mają armor pirsing na strzelaniu i combacie??
Armour Piercing od kowali działa tylko w cc.
In_the_sea_of_blood pisze:
Morsereg pisze:najlepiej strzelac 10 cali przed tylem podstawki.
Na pojedyncze modele to się sprawdza idealnie, a na inne modele??
Na taki klocuszek 5x5?? 10 na kostce artyleryjskiej i dostaje tylko ostatni. Znaczy ja nie podważam, tego czy to ma sens bo nie mam na tyle doświadczenia, tylko zastanwiam się czy to się sprawdza? Pozatym to taki lekki wał (wszystko w ramach zasad, ale jednak) bo nie możesz mierzyć z cannona w coś czego nie widzisz a w klocku nie widzisz ostatniego jeżeli nie stoisz na górce.
Większość albo nawet wszyscy grają na simple line of sight, więc jedyne co zasłania pole widzenia to górki, wzgórza, impassy. Ja najczęściej strzelam 10 cali na końcu 2 modelu w szeregu, jeżeli jest to jakiś turbo klocek posiadający 10 szeregów to wtedy można strzelać nawet 10 cali na końcu 4-5 modelu.
Obrazek

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Jak widać nie wszyscy grają na SLOS ;). My z kumplami lubimy sobie utrudniać :). A może po prostu bardziej urzeczywistnić rozgrywkę.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

To słąbą grę sobie do tego wybraliscie...
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

ODPOWIEDZ