Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Morsereg »

mac.
pytanie bylo o sztandar bsbka. to raczej pewne, ze nie wrzuci sie runy rozproszenia czaru i +1A na baner. wiec nie dodawalem, ze max 3 na dana kategorie.
do tego pamietaj, ze majac runiczny sztandar nie mozesz miec juz innych magicznych itemow na bsb'ku.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Pomyłka z mojej strony - nie wczytałem się i zrozumiałem, że chodzi o ogólne "orunowanie", a nie tylko sztandarowe. Ta informacja też mu się w sumie przyda, bo i BSB-eka można wyposażyć w zwykłe runy z kategorii broni, pancerzy i talizmanów.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

DZięki wielkie. Czyli mój BSB to przerobiony ze sztandarowego (BOSP) Thundow Thane. ;] Ale słodko! ;D
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

imho to jaki model ci robi za bsb'ka to kwestia umowna. wazne by sie wyroznial z tlumu.
ja osobiscie nie uzywam sztandarowego armijnego :P tylko:
Obrazek
bez tego sztandaru na plecach ;) nazywam go "muzykiem armijnym" i ludzie nie maja nic zlego do powiedzenia.
a, ze krasie mam z karak hirn to nawet fluffowo pasuje dwarf dmuchajacy w rog i zagrzewajacy innych do boju :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Mam pytanie dotyczące Dragon Slayera - nadal zżera sloty hero? Jest mi to potrzebne do nowej rozpiski
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

No tak to jest nadal hero
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 327

Post autor: Gremli »

cahir pisze:Mam pytanie dotyczące Dragon Slayera - nadal zżera sloty hero? Jest mi to potrzebne do nowej rozpiski
Nie tyle slot co % z puli herosów. Czyli możesz ich mieć nawet 10 gołych na 2500 ptk i zrobić z nich oddział :twisted:
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Pare godzin temu wrocilem do domu po 6 tygodniach spedzonych w kraju wiatrakow, chodakow tulipanow, serow, coffeshopow i innych atrakcji..
Skorzystalem oczywiscie z okazji odwiedzenia amsterdamskiego oddzialu Games Workshop i porozmawiania na temat nowych zasad z obsluga, w tym menedzerem sklepu i oto jego poglad na pare interesujacych mnie kwestii:
1. Przypada nam jeden "darmowy" oddzial Dlugobrodych na kazdego Lorda, ktorego bysmy wystawiali.
2. Po erracie zasady zyrka sa kretynskie i niejasne w zwiazku z czym ustalono i miejscowi graja na: -jedno zioniecie na gre (cala templatka trafia, nie na 4+), nie po marszu.
-zyrek moze normalnie uciekac - na 2d6 cali.

Jak podoba wam sie taka interpretacja?

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

1. to jest akurat proste i jasno jest to określone w Rulebooku i erracie (chyba też, zbyt dużo uwagi jej nie poświęciłem)
2. Jak na razie to z kłótni polskich o żyrka wynika jasno, że nie może uciekać, bo ucieka się po ziemi a żyrek ma M0. Ale taka interpretacja jest bardzo fajna i może warto by z niej korzystać. Jednak mnie się wydaje, że nie-krasiowi gracze na to nie pójdą - jest to plus na naszą korzyść, a każdy chce mieć łatwiej, lepiej, etc.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

cahir pisze:2. Jak na razie to z kłótni polskich o żyrka wynika jasno, że nie może uciekać, bo ucieka się po ziemi a żyrek ma M0. Ale taka interpretacja jest bardzo fajna i może warto by z niej korzystać. Jednak mnie się wydaje, że nie-krasiowi gracze na to nie pójdą - jest to plus na naszą korzyść, a każdy chce mieć łatwiej, lepiej, etc.
Z kłótni polskich to wynikło uściślenie - w przypadku steam guna żyrka, oparte na zapisach AB i RB. W przypadku możliwości ucieczki żyrka to jest po prostu "house rule" zmieniający zupełną plewność żyrka na minimalną znośność.
Quaki pisze:2. Po erracie zasady zyrka sa kretynskie i niejasne w zwiazku z czym ustalono i miejscowi graja na: -jedno zioniecie na gre (cala templatka trafia, nie na 4+), nie po marszu.
-zyrek moze normalnie uciekac - na 2d6 cali.

Jak podoba wam sie taka interpretacja?
To nie jest interpretacja :P To jest jazda po maksie po zasadach, bez jakichkolwiek zasad. Gdyby interpretowali opieraliby się na danych zapisach.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Moze slowo "interpretacja" nie jest tu najwlasciwsze - powiedzmy, "wskazowka jak grac dana mi przez menagera oficjalnego sklepu GW", co brzmi zncznie lepiej :P
A tak na serio, obecnie zwirkokopteru, niestety u siebie w rozpach nie widze, niewazne jak zostanie to rozwiazane..

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

zyrek zostal smokiem z kapelusza. zioniesz a potem co? stoi i patrzy ehehe tam w holandii to maja fantazje

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

tam w holandii to maja fantazje
Może się czegoś ujarali? :lol2:
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Kto ich tam wie ;)
Ja za to siedze i czytam sobie niektore tematy. No i stwierdzam ze i u nas battlowcy nie pozostaja chyba w tyle z uzywkami - jak na razie dla mnie numero uno to "dlaczego nie moge strzelac dzialem w smoka kiedy noge zaslania mu facet na koniu". :lol2:
Choc poziomem absurdu daleko mu jeszcze do pierwszych 8-edycyjnych rozwazan nad tym jak dziala katapulta..

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Ile % bohaterów (Heroes) mogę mieć w armii? Bo przeglądam Rulebook i nic nie ma - a w AB pisze jedynie "max Heroes: 3".
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Ilu chcesz, byle sie zmiescic w limicie 25% punktow na bohaterow (tak samo z lordami).

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

aha, dzięki wielkie ;]
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

cahir pisze:Bo przeglądam Rulebook i nic nie ma
:roll:
"The army list" 134s. dużego podręcznika.
Index to całkiem fajna sprawa :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

fuckt :roll:
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8784
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

pytanie nooba w dziedzinie krasnoludów - czy krasie mają jakieś bonusy do dispellowania/kostek rozproszenia teraz? czy jedynie możliwość posiadania wielu DS...
czy runesmith ma jakieś bonusy do dispella? itd...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ