Konwersje

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Konwersje

Post autor: cahir »

A ja mam pytanie dotyczące konwersji. otoż otrzymałem dzisiaj 10 thundów, włączając w to championa i standard bearera. No i teraz tak:
- 8 thundów zwykłych dam do oddziału, gdzie jest już FCG, tak żeby było ich 20 ;]
- konwersja 1.: champion na engineera. Są to skullpassowe modele, więc chyba każdy się orientuje jak wyglądają (thundzi nawet nieźli). Zamierzam uciąc mu lewą łapę razem z pistoletem i walnąć tam handgun z bitsów od thunderersów. Dodatkowo obkleję ten handgun takimi złotymi pierdółkami, które kazdy z moich dwarfów ma w brodzie i na ubraniach. Z tyłu przykleję mu do paska hand weapon. Odetnę rogi z hełmu. Na podstawce przykleję nabój z cannona, a obok podstawki dam mu lunetę, żeby się wyróżniał.
- konwersja 2: standard bearer thundów na BSB ;D
Jest to jeden z moich szalonych pomysłów. Odcinam przy samej ręce drzewiec ze sztandarem thunderersów i zamiast niego dam pięciokątny sztandar z blisterka od oddziału warriorsów. Pobawię się trochę przy uzbrojeniu - co polecacie mi mu dać? To mój pierwszy BSB, więc nie za bardzo wiem.

Aha, pytanie zasadnicze brzmi: czy to przejdzie??
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

na lokalach na pewno, na masterach raczej też ale to zależy od wykonania. Na twoim miejscu bym nie obklejał pistoletu tymi wisiorkami co mają na brodach tylko zostawił go jak jest. Jak chcesz żeby ten koleś wyglądał bardziej jak eng to daj mu jakieś części od cannona jak np łopata na plecy, może jakiś plecak.

Co do bsb to i tak dajesz mu hand weapon bo nic innego brać nie może. Natomiast sam sztandar to ok pomysł ale jeśli masz taki sam w warriorach to zastanów się czy nie warto może dać mu jakiegoś innego albo postawić na skałkę czy coś żeby się wyróżniał.

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

ad. 2
Zasadniczo polecam mu dać jakiś "wypasiony" sztandar. Nasz bsb nie wsadza sobie drzewca, wzorem innych zboczonych długouchych elfich plemion, w tyłek tylko trzyma go w łapce więc może mieć co najwyżej hand weapon i nie może mieć tarczy, tak że jeśli już będzie miał jakąś inną broń przy sobie, to pewnie będzie dźwigał ów sprzęt na plecach np. 2h broń i tarcze, albo gdzieś tam przy pasie. :D Sam banner można sobie skleić z kilku części. Np. szmatka z boxa + na górę jakaś ikonka + na dół jakieś wisiorki itp. itd. A i o ile dobrze pamiętam, to masz jeszcze w boxie jakieś różnego typu sakiewki i torebki, nie wiem czy są tam też kufle. W starych były kufle. Myślę, że można jakiś taki zestaw przykleić mu w okolicy pasa.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Longbeardsi mają kwadratowy, biało-złoto-czerwony sztandar. Warriorsi i thundzi - jakies kowadła i rewolwery na patykach. Więc jak BSB będzie z pięciokątnym sztandarem - będzie się wyróżniał. Może jeszcze zrobię go na beczce jakiegoś napoju &%% ;D
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Tych pozostałych thundererów (nie tych 8) masz z boxa kuszole/thundzi czy też skull pass? Bo jeśli są z pudełka to tam sa takie części do przyklejenia w okolice pasa. Takie naboje, sakiewki, ładownice.
Propowałbym mu to właśnie dać na pas, a hand weapon (IMO młotek będzie najbardziej pasował) trzasnąć na plecy. Plus może jeszcze jeden gun albo kusza :D Będzie troszkę napchane, ale model ME, który wali młotkiem w pocisk (nie wiem tylko po co) ma 50 kg ekwipunku na plecach :) Pocisk od cannona IMO może być, będzie go wyróżniał. Ale luneta to już chyba za duża :)
Co do BsB - Przede wszystkim sam sztandar od warriorów nie będzie wyglądał na armijny. Pokombinuj, może daj mu szmatkę, a na niej znak klanu/armii? Poza tym okurdemol bardzo dobrze to ujął - najlepiej stworzyć samemu z bitzów. Nad szmatkę jakieś kowadełko czy coś. No i długi drzewiec. To musi być widoczne - trzeba wiedzieć który to sztandar armii. Ma inspirować do walki :) Fajnie jakbyś miał może jakieś głowy wrogich armii :twisted: wtedy można dać jeden łepek na podstawkę i wbić w niego toporek (rozwiązuje problem lokacji broni).

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Mam figsy do thundów - spróbuję, może uda mi się zrobić coś na kształt X z tych pasków, świetnie by to wyglądało. Jak na razie Engeener ma w jednej łapie pistol, a w drugiej podpicowany handgun od thundów (wygląda jak snajperka :twisted: ). na plery walnę mu jeszcze kuszę i do pasa przytroczę hand weapon. będzie kozacki ;]

A BSB - skoro mówicie, że sztandar ma być duuuuży, to wytnie się coś z plastiku, mam pelno walających się pudełek.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Skoro chcesz stworzyć od zera to będzie dużo trudniej. Ale zachęcamy! :) :)
No i wrzuć koniecznie zdj. ak coś już będzie! :)

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Jak na razie skonczyłem Engeenera, który prezentuje się tak:

http://img826.imageshack.us/i/ph199.jpg/
http://img716.imageshack.us/i/ph200.jpg/
http://img85.imageshack.us/i/ph201.jpg/
http://img138.imageshack.us/i/ph203.jpg/
http://img40.imageshack.us/i/ph204t.jpg/
http://img830.imageshack.us/i/ph205.jpg/

Nie czepiać się malowania, bo malować nie umiem. Cieszę się, że tak to wygląda z moimi dwiema lewymi ręcami. ;]
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Imo przepakowany jest :P a dużo dodatków mu poprzyklejałeś ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

To była raczej konieczność, żeby nikt nie poznał, że to Thunders z BOSPa ;D

@down
Z racji jego napakowania postanowiłem nazwać go Rambo x] Szkoda, że nie mogę mu dać do rak po dwa handguny. Wtedy byłby z niego kozak i pro-imba-koks :twisted:
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2010, o 15:28 przez cahir, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Zez przesady przecież to tylko champion oddziału myśle ze nikt by się nie czepiał jakby był zwyczajny albo z drobnymi dodatkami tylko ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

kubon pisze:Imo przepakowany jest :P a dużo dodatków mu poprzyklejałeś ;)
Tu się zgodzę wystarczy jakiś detal(najlepiej od załogi maszyn) i każdy wie kto to jest...
Co do robienia Inżynierów to polecam ich zrobić z części dostępnych w batalionie(jest tam masa różnego śmiecia które idealnie nadaje się do konwersji).



Żeby nie być gołosłownym przykład jak wyglądają moi inż. zrobieni z części zawartych w batalionie(malowani jakiś rok temu):
Obrazek
Obrazek

Co do malowania to nie ma co się zasłaniać lewymi rekami tylko malować i czytać różnego rodzaju poradniki... Mój pierwszy model był pomalowany na bardzo podobnym poziomie jak twój, a teraz może i nie zajebiście ale jako tako daję radę...

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Drogi Cahir zacznę od tego że wypadałoby zamieszczać zdjęcia a nie linki do nich, jeśli masz z tym problem to zaglądnij tu:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=13909
Tyle tytułem wstępu, teraz odnośnie modelu.
Troszkę przekombinowany, ilość sprzętu może by przeszła ale jego umiejscowienie odpada.Szpadel zachodzący powyżej łopatki, kusza która wygląda jak miałaby zaraz spaść - to elementy wymagające ponownego dopracowania.Moja propozycja w temacie łopaty: może potraktować ją jak saperkę z Pierwszej Wojny, skrócić stylisko (mocno, tak aby było niewiele dłuższe od samego metalowego końca) + przykleić do pasa. Kusza na skos przez plecy a nie na ramieniu. Ogólnie jak wczoraj poczytałem o zamyśle konwersji narobiłem sobie apetytu. Jestem zwolennikiem konwersji, zarówno mającym zastąpić modele już istniejące, jak i tworzonych tylko i wyłącznie w celu ich niepowtarzalności. Czy się zawiodłem pracą którą pokazałeś - NIE - to dobra droga, wymaga jednak więcej wysiłku. Proponuję zaprojektować najpierw na papierze cały zamysł, nieważne jak będzie toto wyglądać, wież mi że podczas rozrysowywania wiele się wyjaśnia (np.kusza, szpadel). Dalszym etapem musi byś "przymierzanie" elementów do modelu, sprawdź gdzie dana część będzie najbardziej pasować, pokombinuj, być może pierwszą myśl zastąpi nowa(lepsza). To byłoby tyle :mrgreen: . Na koniec: z każdym następnym modelem będzie lepiej :wink: .
Dźwiedź pisze: przykład
Bene :) .

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Dzięki za wszystkie posty. Postaram się coś pokombinować z Engineerem, ale nie obiecuję, że stanie się to szybko (przeprowadzka ;p).
A teraz dopiero co ukończony BSB, który też był zajebiście zapowiadany a wyszedł jak zawsze. ^^ Zamiast na kamieniu, stoi sobie na muszli ślimaka, która robi za róg. Z czymś takim do tej pory się nie spotkałem, więc uznałem, że to oryginalny pomysł.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co o tym sądzicie?
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

cahir pisze:A teraz dopiero co ukończony BSB, który też był zajebiście zapowiadany a wyszedł jak zawsze. ^^
Za przeproszeniem, nie pierdziel :) Sztandar zbudowany bardzo fajnie - mamy wszystko co trzeba - szmata na freehand, kowadło no i klanowa księga uraz. Widać, że to sztandar armijny! Sam chorąży również przypadł mi bardzo do gustu :) nielegalna, ale klimatyczna tarcza no i toporek. Poprawnie dobrane i umiejscowione.
Ten wyszedł świetnie, jedyne elementy, które do mnie nie przemawiają to róg i kilof na sztandarze. Róg? Ok, ale skąd się na nim wzięły symbole krasnoludzkie? :) niech to będzie róg demona czy innego śmiecia, jakiś ucięty czy coś.. Pomijając, że lewa stopa typka wisi w powietrzu, a z tyłu coś mu tam wystaje :) A kilof do mnie nie przemawia tylko z tego względu, że wystaje. Gdyby to był freehand to fajnie, ale taki doczepiony..hmmm.. gust jest jak dupa - mnie tam nie pasuje.

A inżynier. Grabz ujął to w sumie bezbłędnie.
P.S nie załamuj się tylko krytyką. Masz świetne pomysły tylko trzeba je doszlifować :D
P.P.S No i zmniejsz foty bo Rakso Cię dojedzie :D
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Najśmieszniejsze w tym rogu jest to, że w środku nadal był ślimak. :D
Muszła wydawała się pusta, zostawiłem ją z podkładem na noc. Moje zdziwienie rano było ogrome - muszla z chłopkiem wisi sobie na nodze od biurka o_0
Ale szkoda mi było pracy, to wsypałem do środka szczyptę soli, ślimak zamienił się w wodę i nara! :twisted:
Muszę znaleźć na działce jakiś ladny kamyk, który by pasował do podstawki, wtedy usunę muszlę, bo jak na razie żaden mi się nie podobał. ;p
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

calkiem fajny pomysl i wykonanie bsb'ka.
jedyne co mi nie pasuje to ta muszla. nie chodzi mi tu o walory estetyczne tylko o funkcjonalnosc.
owy rog bardzo wystaje za podstawke, wiec bardzo ciezko bedzie upchnac twojego sztandarowego w oddziale.
wiec, jesli masz szerokie traye to nie ma problemu. w kazdym innym przypadku bedziesz mial jednostki pod katem by sie pomiescily w pierwszym szeregu.

chyba, ze bedziesz go wstawial do jednego, specjalnie przystosowanego do tego, oddzialu. gdzie masz wyliczone, gdzie i co moze stac. :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

pomysł do mnie nie przemawia, ale to kwestia gustu. za to malowanie to żenada.

musisz zacząć używać mniej farby a dużo więcej wody. jeżeli złoty nie kryje za pierwszym razem, to zrób więcej warstw, ale rozwodnionej
farby bo teraz figurka wygląda jak by miała kożuch farby.

dobrze by było żebyś zainteresował się podstawowymi technikami malarskimi (wash-owanie, dry-brush), które pomogą Ci stworzyć schludnie
pomalowaną armię na poziomie TT

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Jak już napisałem wcześniej - nie interesują mnie uwagi dotyczące mojego malowania, gdyż tematem jest konwersja. Jest jakie jest i tyle. Nie zamierzam się na razie bawić w techniki malarskie - brak mi na to zarówno środków jak i sprzętu i czasu. Figurki maluję jedynie po to, by zaspokajały mój gust artystyczny (dosyć niski) i żeby nie stały na stole szare i smutne.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

... ale żeby tak ślimaka solą...
malowanie wygląda dokładnie jak moje pierwsze krasnoludy :)
co do konwersji to na pewno wygląda jak BSB. No i pomysł z muszlą ciekawy...
...ale żeby tak ślimaka solą...
Obrazek

ODPOWIEDZ