Krasnoludzki fluff czyli książki, historie itd.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Re: Krasnoludzki fluff czyli książki, historie itd.

Post autor: Szczwaniak »

http://www.bugmansbrewery.com/ obczaj tę stronkę nie chce mi się dokładnie szukać.
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
Ptasiek
Wałkarz
Posty: 78

Post autor: Ptasiek »

Do wszystkich klimaciarzy! Proszę o pomoc- zbieram armię Krasi i Niziołków, poszukuję do niej literatury. Chodzi o baśnie, bajki, jakiekolwiek ILUSTROWANE :mrgreen: książkowe wydania, które mogą być traktowane jako inspiracja do malowania. Od razu mówię, że kolorystyka to głęboki Oldhammer, ciasteczkowe malunki, jednym słowem- PSTROKACIZNA :D poglądowo zdjęcia znalezione w necie, które mniej więcej to oddają:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
napisałem tutaj z racji braku pojęcia gdzie indziej by można było :P proszę o pomoc w tytułach albo nawet ofertach sprzedaży jeśli chcecie się czegoś podobnego pozbyć
'(...) for Chaos can never be destroyed as long as there are intelligent beings in the universe whose fears give it shape and purpose.'

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »


Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Post autor: StR »

Pytanie do tych co przeczytali serie Slayer - czytam poerwszy tom i zastanawiam sie czy cała seria to hack & slesh - jak narazie ksiązka wygląda dla mnie tak : człeczyna , człeczyna , utnę sie w kciuk, potyczka , człeczyna , człeczyna , potyczka , potyczka , kciuk , człeczyna ... dialogów malo , opisow mało , fabuły mało duzo tylko potyczek ktore i tak nie sa zbyt lotne w opisach. Nie hejtuje ale chce wiedziec na co sie nastawić .

P.s
O zgrozo ... nawet tu wątek milosny (felix/Krystyna) ktodki bo krodki ale na poczatku wiec nie nastraja optymistycznie.
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Pierwsza część jest drętwa to prawda , poza tym to osobne opowiadania w sumie ( z tego co kojarzę saga Gotreka zaczęła się od jednego opowiadania opublikowanego w jednym w wielu zbiorów opowiadać WFB. Ona również jest w pierwszej części "Zabójca Trolli" - to ta gdzie przedzierają się przez trawy w poszukiwaniu jakiegoś chłoptasia a potem znajdują przy zwłokach jednego z mutantów wisiorek Sigmara który to należał do tego chłoptasia itd. W polsce taka książeczka z tym opowiadaniem nosi tytuł Jeźdźcy Wilków o ile się nie mylę ) . Mega akcja z aferą zaczyna się gdy do akcji wchodzi Thanquol i jego problemy :D , nie wiem nawet czy szczurek nie podobał mi się bardziej niż Gotrek i Felix razem wzięci.
Obrazek

Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Post autor: StR »

Czyli nie ma roznicy w kolejnosci czytania ? To tylko opowiadania , czy jest jakas chronologoa ?
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

Napadzior
Chuck Norris
Posty: 547

Post autor: Napadzior »

Dalej jest już wątek ciągły , wiesz jak to jest , ludzie polubili opowiadanie , wydamy więc książkę , oho książka poszła więc jedziemy dalej z tematem. Dodam jeszcze , że jest dwóch autorów, wg mnie William King ( te pierwsze tomy ) pisze ciekawiej , Nathan Long bardzo dobrze ciągnie temat , ale wyczuje się różnice - i nie myśl że jest gorzej , jest równie dobrze.

Polecam jednak czytać chronologicznie bo jest sporo ciekawych odniesień ze smaczkiem. Saga jest w miarę prosta ale mile się to czyta, gdybyś wymagał wyższej formy pisania to polecam "wojownicy ulryka"

Akcja z Thanquolem zaczyna się w II Tomie ;) Poza tym weź pod uwagę , że autorzy zbierając recenzje poprzednich części następne również pisali trochę inaczej i lepiej.
Obrazek

Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Post autor: StR »

A jest gdzies end of times po polsku do poczytania ?
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

fekkk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fekkk »

Chyba tylko tu http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=2&t=46403 streszczenie co się dzieje.

Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Post autor: StR »

ma ktoś podręcznik do krasi 7ed po polsku do poczytania ?
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

scagerak47
Plankton
Posty: 3

Post autor: scagerak47 »

WITAM !!!!
Jestem początkującym graczem Krasnoludzkim.... mam pytanie dotyczące "Hold Guardians" .... czy istnieje ich historia, kim oni są?

Awatar użytkownika
Lakson
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: Lakson »

Oficjalnego fluffu jeszcze nie ma. Natomiast HG na stołach pojawiają się najczęściej jako:

- Golemy
- Krasnoludzcy wojownicy w zbrojach parowych
- Wojownicy na niedźwiedziach czy innych kozicach
Obrazek

scagerak47
Plankton
Posty: 3

Post autor: scagerak47 »

Dzięki za odpowiedz :D
Właśnie chodzi mi o figurki... bo za bardzo nie wiem co zbierać, czy są to golemy czy raczej wojownicy w parowych pancerzach... :?

Awatar użytkownika
Lakson
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: Lakson »

Ja używam tych modeli od ścibora i prezentują się świetnie http://www.sciborminiatures.com/en_,shop.php?art=3142 Aczkolwiek nie każdemu odpowiada steampunkowy klimat. Bardzo fajnie też prezentują się Holdzi jako jeźdźcy na niedźwiedziach. Tutaj możesz rzucić okiem jak jeden gość ich sobie zrobił: https://www.the-ninth-age.com/gallery/i ... guardians/

Osobiście stawiam, że gdy wyjdzie oficjalny AB do Krasi to Holdzi zostaną zaprezentowani jako golemy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Norbaminiatures w marcu robi kickstartera z dwarfami, mają być golemy i inne.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Według mnie zarówno golemy jak i krasnoludy w pancerzach wspomaganych to bardzo fajny pomysł na Hold Guardianów, akurat co do jeźdzców na niedzwiedziach nie jestem przekonany ;) Osobiście mam 9 figurek krasnoludów w pancerzach wspomaganych i właśnie ten styl mi najbardziej odpowiada :)
Obrazek

Drachenfein
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Drachenfein »

Czołem Bracia. Takie pytanie, choć nie wiem czy uzyskam odpowiedź. Zastanawia mnie ostatnio kwestia honoru. Jeśli Krasnolud został zmuszony do obietnicy czegoś np po przystawieniu broni do głowy ale nie podał ręki przeciwnikowi to umowa jest ważna? :) Taka rozkmina :)
Podnosząc topór, przeklął przeciwnika i ruszył do ataku .....
Jeden cel .......
Może być ostatni ......
Pomścić Krzywdę Klanu z Karak Vlag .....
KU CHWALE KRASNOLUDZKIEJ POTĘDZE .......

ODPOWIEDZ