Krasnoludzki fluff czyli książki, historie itd.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Re: Krasnoludzki fluff czyli książki, historie itd.

Post autor: likaon »

Brodopyski mam pytanie
Peroox pisze:Dobry pomysł z Seahammer.


Kiedyś gdzieś czytałem, że krasnoludy mają łodzie podwodne takie K-booty.
wiecie coś na temat?
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Chyba U-booty ;]

Ale szczerze powiem, że nic na ten temat nie wiem.
Natomiast mogę się założyć, że były napędzane alkoholem ;D
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Czy mógłbym prosić aby przed treścią postów zdradzających jakiekolwiek treści jakiejkolwiek fabuły umieszczać słowo "SPOILER" albo coś podobnego? Nie jest tego tutaj wiele ale jednak czasem się komuś coś wymsknie, a np. przygód Gotreka i Felixa jeszcze nie udało mi się przeczytać, bo 30zł za tak chusteczkowo wydaną książkę wolę zwykle przeznaczyć na jakiś blister i nigdy się nie mogę zdobyć na zakup :? Tyle w ramach mojego zrzędzenia :wink:

Awatar użytkownika
Drunken_Dwarf
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Drunken_Dwarf »

likaon polecam lekturę "Dwarfs: Stone and Steel", tam jest kilka informacji dotyczących floty krasnoludów oraz w rulebook'u do Man 'o' War'a.
pozdrawiam
Kto pije ten łebski,
kto pości ten kiepski.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Panowie, mam pytanie: jakie są główne kolory tych największych twierdz krasnoludzkich? Potrzebne mi to bo bardzo chcę fluffowo uzasadnić malowanie swojej armii na różne kolory w różnych regimentach.
No i Hamków chcę pomalować tak, żeby było w tym oddziale chociaż po 4-5 reprezentanów większych twierdz, jako że są oddziałem "specjalnym" ;]

IMHO jest to fajniejsze od malowania na jeden kolor całej armii. No i połączone siły Dwarfów to jest to! 8)
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Bandit
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Karaz-a-Karak chociaż częściej Będzin

Post autor: Bandit »

Google Cahir, google :P

Znalezione na bugman's brewery:

Official GW colours for Dwarf Karaks as shown in the Dwarfs Collector's Guide:
Karaz-a-Karak: Yellow & Blue
Zhufbar: White & Dark Blue
Karak Eight Peaks: Black & Red
Karak Azul: Green
Barak Varr: White & Light Blue
Karak Drazh: Red & Yellow
Karak Varn: Blue & Red
Karak Ungor: Black & White
Karak Azgal: Green & White

Też maluję armie jako połączone siły, w erze schyłku potęgi naszych walecznych krasnoludów wydaje mi się to dobrze dopasowane (chociaż te plotki o schyłku i wymieraniu krasnoludów to jakieś brednie i pomówienia gw !!! ).

pozdrawiam
Krasnoludy podjęły okrzyk, rogi zagrały długo i mocno ze szczytu wzgórza.

...-Oto tutaj stawiam kamień krzywd Zhufbaru i stąd się nie ruszymy! - zawołał król czystym głosem, niosącym się ponad wrzawą orków.
-Odniosę zwycięstwo, stojąc na tym kamieniu, albo zostanę pod nim pochowany.Żaden krasnolud nie ruszy się na krok w tył za tę linię. Śmierć lub zwycięstwo!...

Moje malowanie

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

A propos wymierania to jak pamiętam to były gorsze okresy w historii pokurczy, na przykład niedługo po tym jak slany zaczęli się bawić w szachy górami krańca świata
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Dzięki wielkie, Bandit. Jako wytłumaczenie - wolałem napisać tutaj, bo w googlach wyskoczyły mi jakieś pierdoły z polskich pseudo-for WFB...
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Raport

Zapraszam :wink:

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Dzięki bandit;)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Jak przetłumaczyć słowo "masons", użyte w Grudgelore? Chodzi o nazwę klanu, a po niej w nawiasie jest taki oto zwrot. Tak, też pomyślałem o masonach, ale to chyba nie te czasy :lol2: Będzie chodziło o murarza, to właściwe tłumaczenie? Może Rakso odpowie, on zjadł zęby na takich podręcznikach ;)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

masz bardzo dobre skojarzenie. Masons to masoni czyli murarze. Tak nazywali się ludzie wznoszący gotyckie katedry, którzy później łączyli się w pewnego rodzaju stowarzyszenia by ostatecznie dać podwaliny wielkiej teorii spiskowej z masonami w roli głównej.
Tak więc Murarze jako tłumaczenie jest jak najbardziej poprawne :)
Obrazek

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Pozwolę sobie jeszcze dopełnić od powiedz Raksa. Mason to również : Wolnomularstwo, inaczej masoneria lub sztuka królewska – międzynarodowy ruch mający na celu duchowe doskonalenie jednostki i braterstwo ludzi różnych religii, narodowości i poglądów. Ruch ten charakteryzuje się istnieniem trójkątów masońskich, loż wolnomularskich, obediencji oraz rozbudowanej symboliki i rytuałów. Masoneria to także zespół bractw o charakterze elitarnym i dyskretnym. Inną cechą wolnomularstwa są legendy i teorie spiskowe na jej temat. Nauka badająca historię wolnomularską i idee wolnomularskie nazywa się masonologią.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Tak, tak, wiem kim są masoni, niemniej jednak definicja ta chyba niezbyt pasuje do realiów Starego Świata ;) A przynajmniej źródła milczą na temat jakichś międzynarodowych lóż krasnoludzkich - całe szczęście ;)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

a Gildia Inżynierów ;)
Obrazek

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Rakso_The_Slayer pisze:a Gildia Inżynierów ;)
Myślę, że to jednak nie ten sam ciężar gatunkowy :lol2: Krasnoludy wyznają jedną religię, poglądy prawdopodobnie też ;) Runy / magia runiczna to nie jest wyłącznie kwestia tajemniczych symboli, no chyba że i masoni nagminnie parali się takimi kwestiami.

Choć Ci bardziej zdeterminowani pewnie znajdą jakieś podobieństwa #-o

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Podobieństw można by znaleźć aż za dużo dlatego :-$

:-({|=

A swoją drogą to jest temat fluffowy a nie z zakresu zasad. Przenoszę te posty ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Czy ma ktoś z was może drugą część kampanii Bugman's Lament?
Mam pierwszą w 298 White Dwarfie ale numeru 299 nie jestem w stanie dopaść...

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Czy w khazalidzie słówko "Khazad" oznacza krasnolud? Mi się zawsze wydawało, że w Warhammerze "Dawi" to krasnolud, a "Khazad" się wziął z Tolkiena.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Z tego, co wiem, słówko "Khazad" w takiej formie pisowni nie występuje w świecie Warhammera. Jest "kazad" (forteca, miasto), "kazak" (wojna lub bitwa), "khaz" (podziemna sala, sala pałacowa) oraz "khazid" (miasto, osiedle). U Tolkiena "khazad" znaczy jednak faktycznie "krasnolud" (Baruk Khazad! Khazad ai-menu!- Topory krasnoludów! Krasnoludowie biją!)

Żeby nie być gołosłownym- znaczenia z khazalidu zaczerpnięte z: A. Nunez, Dwarfs- Stone and Steel, London 2002; Przykład z Tolkiena: J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni. Powrót Króla, tłum. M. Skibniewska, Warszawa 2002 :wink:
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

ODPOWIEDZ