Krasnoludzki fluff czyli książki, historie itd.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Re: Krasnoludzki fluff czyli książki, historie itd.

Post autor: Smh »

no to mamy kolejną część przygód Gotreka i Felixa!!!

Tytuł: Road of Skulls
Autor: Josh Reynolds
Ilość str: 411

odnośnie tłumaczenia nic nie wiadomo, tak samo jak nie wiadomo oficjalnie kto będzie tłumaczył i wydawał poprzednie części... na razie jedynie w eng jest
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Nic już nie będzie tłumaczone. Książki WFB i WH40k po PL umarły w ostatni piątek :/
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

niby czemu??
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Bo GW zakończyło współpracę z Fabryką Słów.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Matis pisze:Bo GW zakończyło współpracę z Fabryką Słów.
Ba zakończyło. Dopisało też info, że nie planują w najbliższym czasie tłumaczeń. Natomiast zaznaczyć trzeba, że BlackLibrary nie ma nic wspólnego z podręcznikami armijnymi, a jedynie z działem księgarskim.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Ryosuke
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 199
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Ryosuke »

Czy historia zna przypadki krzyżowania się krasnoludów z elfami?
Chcesz zarabiać na prowizji od sprzedanych gier? Zapraszam do programu dla każdego youtubera,streamera oraz dla ludzi mających wśród znajomych graczy.G2A.COM

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Ryosuke pisze:Czy historia zna przypadki krzyżowania się krasnoludów z elfami?
Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko poczytać sobie trochę fluffu. Na początek polecam nasz army book. Do krzyżówek dochodziło niegdyś bardzo często. Obecnie zdarzają się już rzadziej, choć wciąż mają miejsce. Głównie krzyżowane są miecze i topory, jednak na temat młotów, włóczni i lanc też sporo słyszałem.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Najsłynniejsza przyjaźń to Malekith i król krasnoludów. Ale wiemy hak to się potoczyło dalej.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Łukasz_ pisze:
Ryosuke pisze:Czy historia zna przypadki krzyżowania się krasnoludów z elfami?
Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko poczytać sobie trochę fluffu. Na początek polecam nasz army book. Do krzyżówek dochodziło niegdyś bardzo często. Obecnie zdarzają się już rzadziej, choć wciąż mają miejsce. Głównie krzyżowane są miecze i topory, jednak na temat młotów, włóczni i lanc też sporo słyszałem.
Podpis :D
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Drachenfein
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Drachenfein »

Dawno mnie tu nie było, ale czy jest gdzieś (tak wiem solegends) ale czy istnieje lub ktoś ma kompletny album wszystkich modeli krasi ? Bo mam ich sporo i nie ogarniam których modeli mi brakuje :D

Dzięki wielkie i pozdrowienia na Nowy Rok :D
Podnosząc topór, przeklął przeciwnika i ruszył do ataku .....
Jeden cel .......
Może być ostatni ......
Pomścić Krzywdę Klanu z Karak Vlag .....
KU CHWALE KRASNOLUDZKIEJ POTĘDZE .......

Awatar użytkownika
Thorkild
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Thorkild »

chyba nic takiego nie istnieje :x
takie same figsy wychodziły jako imperiale/norsi/adwenturers/worriors co powoduje, że ciężko je sklasyfikować :evil:
ale jeśli ktoś sobie coś takiego "zorganizował" to jestem drugi w kolejce [-o<

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Jedynka miała swoje Lonely Mountain, dziś w głośnikach jedyny słuszny kawałek Synów Durina ;) dawno tak przyjemnie nie siedziało się w kinie na napisach końcowych, serdecznie polecam sceptycznie nastawionym - kino, nie xvid ;)

https://www.youtube.com/watch?v=mllXxyHTzfg

O misty eye of the mountain below
Keep careful watch of my brothers’ souls
And should the sky be filled with fire and smoke
Keep watching over Durin’s sons

If this is to end in fire
Then we shall all burn together
Watch the flames climb high
Into the night

Calling out, Father oh
Stand by me, and we will
Watch the flames burn on and on
The mountain side

And if we should die tonight
We should all die together
Raise a glass of wine
For the last time

Call them out, Father oh
Prepare as we will
Watch the flames burn on and on
The mountain side

Desolation comes upon the sky

Now I see fire
Inside the mountain
I see fire
Burning the trees
And I see fire
Hollowing souls
I see fire
Blood in the breeze
And i hope that you'll remember me ...
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

czy w nowym ab jest coś nowego z histori krasi?
czy jest to samo jak w starej edycji?
pozdrawiam i czekam na info

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Booka mam od wczoraj i generalnie jakoś się nie zagłębiałem w fluff, bo czasu brak, ale z tego co zauważyłem, to:
1. Fluffu jest mniej więcej tyle samo co w poprzednim.
2. Odniosłem wrażenie, że jest trochę spłaszczony, taki jakby mniej soczysty.
3. Dodano trochę wydarzeń po Storm of Chaos(?), w tym revamp starej jak świat bitwy w której rozstrzelano ogry z armat.
4. Dodano opisy klanów (pewnie jako zapychacz).

To tak na szybko, bo nie zagłębiałem się i mogłem coś pokręcić. Punkt nr. 2 to tylko moje osobiste odczucia.
I jeszcze jedno, na nowych ilustracjach zmieniono proporcje krasnali, na bardziej ludzkie. Teraz wyglądają jak brodate umięśnione i wkurzone dziadki, nie jak osobna obca w stosunku do ludzi rasa. Nowe ilustracje jak zwykle na bardzo wysokim poziomie i mogą się podobać, ale mi stylistyka nowych dwarfów nie podeszła, kompletnie. A na widok ilustracji obrazującej nową wersję hammerera dostaje odruchu wymiotnego. W zasadzie to mogłem poprosić kogoś o kserówkę tabelki, a nie bulić za coś co zdecydowanie rozmija się pod względem wizualnym z poczuciem mojej estetyki. :(

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

jest krotka informacja o odbiciu karak eight peaks.
nie czytalem histori belegara, tam moze byc cos wiecej napisane.

jesli chodzi o drugi punkt to mogles odniesc takie wrazenie bo pewnie czytasz to juz ktorys raz :) bylo pewne, ze zrobia tylko ctrl+c i ctrl+v z dopisaniem paru nowych rzeczy. ;)

co do obrazkow to w 4 edycyjnym booku byly inne, pasujace bardziej do tamtych figsow. w 6, 7 i 8 sa bardzo podobne do siebie. pare jest identycznych. aktualne arty sa bardziej mroczne i brutalne w porownaniu do poprzedniejszych.

ps. mam wrazenie, ze minimalnie zmienili mape. cos mi sie wydaje, ze zmienili polozenie (nie jakos strasznie, tylko troche na poludniowy zachod), mojej twierdzy, karak hirn. ale to moze byc tylko zludzenie spowodowane kolorowa mapa i zaginaniem sie stron akurat w tym miejscu ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

okurdemol pisze: I jeszcze jedno, na nowych ilustracjach zmieniono proporcje krasnali, na bardziej ludzkie. Teraz wyglądają jak brodate umięśnione i wkurzone dziadki, nie jak osobna obca w stosunku do ludzi rasa. Nowe ilustracje jak zwykle na bardzo wysokim poziomie i mogą się podobać, ale mi stylistyka nowych dwarfów nie podeszła, kompletnie.
Dokładnie. Teraz krasnoludy na nowych ilustracjach wyglądają jak brodaci, brzuchaci ludzie. Jeśli pomniejszymy ich do tych 130cm to okaże się, że lord krasnoludzki ma rączki jak mała dziewczynka :? Też mi jakoś to nie pasuje, wolałem już stare, nieco karykaturalne krasnoludy z łapami jak bochny chleba i stopami zaczynającymi się przy dupie...
Dla mnie fluffowo i wizualnie najlepiej był zrobiony book z 6 ed. Nawet opis jednostek był 100 razy bardziej klimatycznie zrobiony i te dialogi starego Redmane'a... (dla krótkobrodych: opisy jednostek były zrobione w formie opowiadania starego, zrzędliwego hammerera popijającego browca w krasnoludzkiej karczmie. Full klimat). Co by nie mówić o Gavie, pierdzielił zasady ale fluff pisał zacnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Ja dostalem booka wczoraj. Troche sie zawiodlem, ze nie posuneli historii do przodu ani o jote. Wszystko o czym napisali juz wiedzielismy, nawet tego specjalnie nie rozwineli. Pamietam jak czytalem booka do chaosu, tego poprzedniego, i tam byl opis jak chosnicy zdobyli jakas norska twierdze krasnoludzka, co bylo dla mnie nowum. Pmyslalelem wtedy, ze dobrze chociaz jak wyjdzie nasz book, to tez cos nowego "sie zdarzy"... a tu dupa.

Co do zasad to jeszcze czytam... ale nadal mi sie nie podobaja. Im plus jest bardzo malo, im minus od cholery. A jak czytam zasady RL i kowadla, to mi lzy do oczu nachodza...

Co do ilustracji macie troche racji, ale zle tez nie jest. Chociaz najbardziej nadal mi sie pobaja te zpoprzednich ksiazek (moja ulubiona to ta na str nr 11 nowego booka ;) ). Swoja droga jest tu tez ilustracja gdzie widac stare modele zyrosow w tle... smiech na sali :]

Jeszcze jedna mala uwaga po przeczytaniu ksiazki od dechy do dechy... autof fluffu nie mogl byc ta sama osoba ktora pisala zasady. Najbardziej rzuca mi sie w oczy, jak to wielcy krasnoludzcy bohaterowie uzywaja swoich wielkich dwurakow do tegoi owego... co drugi obrazek ma namalowanego krasnoludzkiego thana/lorda trzymajacego runiczny dwurak, czy to mlot, czy topor... a tymczasem dupa... zasady na to nie pozwalalaja! Co za dol. Inna sprawa, ze runa cleaving dziala teraz inaczej, wiec nie bedzie ZADNEJ broni recznej magicznej w naszej armii, ktora ma sily wiecej niz S5... smutne.

Pozdrawiam!
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Szukam jakiś pozycji które opisują wojny dwarf vs skaven. Chciałbym nasycić się wiedzą zanim zacznę budować armię w tym klimacie. Z góry dziękuję za pomoc.
(czytałem opisy-historie-itp z perspektywy Skaven, szukam czegoś z "prawidłowej" strony barykady)
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

MomoTheKiller pisze:Szukam jakiś pozycji które opisują wojny dwarf vs skaven. Chciałbym nasycić się wiedzą zanim zacznę budować armię w tym klimacie. Z góry dziękuję za pomoc.
(czytałem opisy-historie-itp z perspektywy Skaven, szukam czegoś z "prawidłowej" strony barykady)
Przychodzi mi jedynie do glowy Gotrek. Tam masz troche na ten temat. Cala jedna ksiazka jest o tym :)
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

Która? bo przeczytałem chyba wszystkie i za bardzo nie kojarzę książki o Gotreku w której jest opisana wojna z skavenami.

ODPOWIEDZ