Krasnoludzki fluff czyli książki, historie itd.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Re: Krasnoludzki fluff czyli książki, historie itd.

Post autor: Kolas111 »

UWAGA SPOILER
witam
Czytam sobie zabójcę bestii i jest tam ta wizja tego lorda Chaosu Areka. I nie wiem jak ją interpretować. Czy Gotrek został zabójcą bo jego rodzina i klan zginęli czy dlatego że Za zniewagę pozabijał dwór jakiegoś Krasnoludzkiego lorda ? I czy Gotrek znalazł topór Grimnira zanim został zabójcą czy już po ?

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Zerknij na to jeszcze raz - topór znalazł w trakcie pierwszej, nieudanej wyprawy na Pustkowia Chaosu.
A o dokładnych powodach zostania Zabójcą Trolli nie jest tam napisane. Ten wątek będzie rozwijany dużo później.

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

OK dzięki to czytam dalej :D

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Dużo później to nie w tej książce :wink:

Awatar użytkownika
de_wil
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: nie-tak-daleko-od-Warszawy

Post autor: de_wil »

ktoś się orientuje, gdzie można znaleźć w miarę pełne podsumowanie/opracowanie krasnoludzkich wydarzeń w trakcie EoT?
kto zginął? jakie twierdze upadły (i jak)? jakie bitwy stoczono?
...

Awatar użytkownika
Drake
Chuck Norris
Posty: 434
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Drake »


Awatar użytkownika
de_wil
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: nie-tak-daleko-od-Warszawy

Post autor: de_wil »

Dzięki Drake :-)

Ciekawostka w klimacie EoT:
Król Ungrim Żelazna Pięść z klanu Angrulok, Władca Karak Kadrin, Inkarnacja Ognia:

Obrazek
...

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

Czy mógłby ktoś przybliżyć mi historię Snorriego Whitebearda ?
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Awatar użytkownika
Laiq
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Laiq »

Tyle znalazłem:

Snorri Whitebeard was the son of Grungni and the Throne of Power was made for him by his father.
Snorri was a friend to Malekith, and together they rid the Old World of remaining Chaos forces after the Coming of Chaos.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

W piątek ruszy preorder książki o Gotreku i Felixie... tytuł "Slayer".
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Laiq
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Laiq »

Więc muszę się spieszyć z czytaniem, póki co jestem w połowie Road of Skulls.
A chciałbym zdążyć zanim ktoś zespoileruje na forum ;)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

"The adventures of Gotrek and Felix have thrilled and inspired Warhammer fans since 1982, when the duo appeared in a short story. 27 years and nearly 20 novels later, Gotrek has finally found his doom..."
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Ciekawe jak nasz super slayer znalazl swoją zagładę

Awatar użytkownika
Laiq
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Laiq »

W Road of skull jest fragment pasujący do wydarzeń z "End time" ( wizja kapłana Grimnir-a)

There is a mighty doom coming from
the north, Gurnisson. Something that will eat an army of Slayers and still not be filled, and if you face
it, if you meet it in battle, you will find the death you seek, but the world will die with you.

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Obstawiam Archaona albo tego demona khorna

Awatar użytkownika
Laiq
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Laiq »

Typował bym demona, o ile fluff będzie się trzymał kupy.
Podczas walki z demonem na Czarnej Arce w Zabójcy Elfów, ów demon przepowiedział Gotrekowi śmierć w walce z kimś potężniejszym niż on.

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Jeszcze elfslayera nie czytałem. Narazie skończyłem orkslayera ale trzeba sie wziąć w garść i przeczytać tylko czasu nie ma.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Soulferin pisze:No właśnie przekopalem sie przez Warseera i znalazlem to:

"It seems to me a game with the word "doom". As a slayer, Gotrek was searching for the mightiest "doom" a slayer could have. This usually means dying fighting the mightiest possible rival. But all such "dooms" are just remembrances of the one mighty doom of the first slayer, Grimnir, which was to fight Chaos for eternity (actually like 8000 years). Gotrek found literally the mightiest doom a slayer can have: Taking Grimnir's fate, fighting alone for thousands of years to contain Chaos.What happens to Grimnir is unknown. He wanted to leave in order to take his place in the last battle, maybe die, in the End Times. But as far as we know, there is no sign of him in the ET.So yeah, you got deceived: Gotrek is the only non daemonic character to be confirmed to be alive! As he is currently in the realm of Chaos, nothing stops him from appearing again in the new WH setting. Of course, nothing is sure at this point.To make Gotrek take Grimnir's placewas a clever way to give him the closure and respectful doom he (and we) was promised, without ruling out a comeback."
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Pomeranian
Plewa
Posty: 5

Post autor: Pomeranian »

Witam.
Pytanko. Czy jest ktoś wstanie zalinkować jakąś zwięzłą treść na temat historii Krasnoludów w WFB ? Ewentualnie w ramach solidarności ze środowiskiem jakiś szczęśliwy posiadacz kodeksu po Polsku mógłby udostępnić skany ? Sporo polskich army booków hula po necie... a Kraśków nigdzie nie ma :/

ODPOWIEDZ