Krasnoludzki fluff czyli książki, historie itd.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Re: Krasnoludzki fluff czyli książki, historie itd.

Post autor: Filup »

Hmmm... Zabojca Skavenow... czy tams szczurow... ;)
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

no ale tam nie ma nic o wojnie krasnoludów z sakavenami, tylko o Gotreku i Felixie, którzy z nimi walczą.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

MomoTheKiller pisze:Szukam jakiś pozycji które opisują wojny dwarf vs skaven. Chciałbym nasycić się wiedzą zanim zacznę budować armię w tym klimacie. Z góry dziękuję za pomoc.
(czytałem opisy-historie-itp z perspektywy Skaven, szukam czegoś z "prawidłowej" strony barykady)
Informacje możesz odnaleźć w "Grudgelore" autorstwa Kyme'a i Thorpe'a w rozdziale "The Rat-kin grudge" (wydanie tylko angielskie). Częściowo też u Nunez'a w "Stone and steel". Jeszcze jest omnibus "Dwarfs" Thorpe/Kyme składający się z 3 książek Grudgebearer, Oathbreaker and Honourkeeper.

Niestety kraśkowej literatury poza ciągniętym w nieskończoność G&F jest mało.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

fekkk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fekkk »

Grudgebearer jest po polsku http://ksiazki.polter.pl/Powiernik-krzywd-n10802 czytałem dość dawno, ale o ile pamiętam jest tam spora bitwa ze skavenami i jakieś potyczki.

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Kupiłem pierwszą książkę z cyklu Gotreka i Felixa, zabójca Trolli.
Interesujący jest motyw Slayerów... nie wiedziałem że tam jest drugi dno...
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

W sumie opowieści o F&G pokazują całkiem niezły przekrój slayer'ów - trafiają się dziwni, mroczni, zbereźni, nieco głupi, żądni chwały itp. To nadaje barwę całej tej grupie.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Właśnie skończyłem Thorgrima, czyli książkę, która wyszła przy okazji premiery krasi... masakryczne dno niestety... kilka fajnych tekstów, ale wiele do całości mego żywota nie wniosło. Szkoda.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Smh - jak większość książek BL. Od jakiegoś czasu zaczęli wydawać ich masakrycznie dużo ale ich poziom jest wręcz żenująco niski. W sumie to się cieszę, że FS straciła licencję na wydawanie książek BL w PL, mniejsza pokusa na rzucenie kasy w błoto (bo niestety taki poziom przedstawia ostatnio literatura sygnowana miłym znaczkiem kościotrupa).
Obrazek

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Ja sobie odpuściłem zeszyt w twardej oprawie. Mimo, że mam prawie wszystkie książki BL od jakiego czasu odpuszczam sobie te formatu zeszytowego. Ogólnie nie przepadam za twardymi okładkami, bo książka ma być książką a nie "ładnie wyglądającym zbieraczem kurzu na półce" ... a poza tym jest lżejsza a ja lubię chodzić z książką.
Ogólnie rozbiła mnie polityka BL do zmiany formatów książek. Kiedyś tylko omnibusy były większe i niektóre wydania w twardej oprawie. A teraz każda książka - inny format. Times of Legends jedne w tym a drugie w innym rozmiarze. Omni Malekitha zabiłby, gdyby spadł na głowę a po drugie wyciągnięty zamiast po prostu opasły.
Poza tym wystarczy zerknąć na stronę BL - prym wiodą audiobook'i i e-book'i.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
de_wil
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: nie-tak-daleko-od-Warszawy

Post autor: de_wil »

czy w związku z wydaniem nowego army booka do dwarfów zmienił się fluff w jakiś sposób?
...

Bjouy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 138
Lokalizacja: Cieszyn, Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Bjouy »

Dopisali parę akapitów o wyprawie do ruin stolicy Nagasha, w celu ratowania elfickich tyłków. Nic szczególnego. Stanowi to kontynuację wątku z kodeksu HE, w którym opisane są dzieje poselstwa elfów w Karaz a Karak.
Jak będą ten fluff rozwijać w tym tempie to nazbyt wiele bym nie liczył w tej dekadzie.

Awatar użytkownika
de_wil
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: nie-tak-daleko-od-Warszawy

Post autor: de_wil »

Bjouy pisze:Stanowi to kontynuację wątku z kodeksu HE, w którym opisane są dzieje poselstwa elfów w Karaz a Karak.
Nie wiedziałem. Nie jestem na bieżąco z armybookami - gdzie oprócz HE można znaleźć jeszcze jakieś wkrętki o krasnoludach?
...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

WE, WOCH, DE, O&G, Skaveny... w zasadzie wszędzie się jakieś wtrącenie znajdzie. To jest to co zawsze najbardziej mi się podobało w WFB, że żeby poznać w pełni historię jednej rasy trzeba by przeczytać wszystko,a nie tylko jedną książkę. Co fajniejsze często te same wydarzenia w różnych książkach są przedstawione w całkowicie inny sposób i z innej perspektywy, tak, że nie można być pewnym jak było naprawdę.
Obrazek

Bjouy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 138
Lokalizacja: Cieszyn, Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Bjouy »

Otóż to. Historie zapisane w poszczególnych kodeksach opisane są z perspektywy danej armii. Świetnie to widać czytając historię Wojny o Brodę u HE i u Dwarfów. Podobnie wspólne wydarzenia HE i DE mają różny wydźwięk, w zależności od tego kto je opisywał. Niejednokrotnie niewygodne fakty zostają przemilczane, ale strona przeciwna je chętnie wyeksponuje.
Jeśli chodzi o wydarzenia aktualne ze świat warhammera, to krasnoludy pojawiły się właśnie u HE, gdy córka króla feniksa odwiedza Karaz a Karak. W czasie powrotu zostaje uprowadzona przez jednego z Carsteinów a jej świta i krasnoludzka gwardia giną w bitwie. Elfy wyruszają jej z odsieczą, a krasnoludy zawstydzone tym uprowadzeniem posła spod bram miasta ruszają wspomóc długouchych. Dalszy ciąg znajdziecie w ab dwarfów :)
A dlaczego Carstein porwał córkę króla feniksa? Wyjaśnienie znajdziemy w najnowszym kodeksie wampirów. W ten oto sposób historia się zazębia i rozwija nader powolnie.

Awatar użytkownika
Stundstorm
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Stundstorm »

Nie wiedziałem gdzie napisać. Jakby co proszę o przeniesienie. Czy u krasnoludów jest możliwość utworzenia własnej twierdzy itp? Tak jak np. w warhammerze 40000 własnego zakonu space marines? Wybaczcie jeśli uznacie to pytanie za głupie :oops: ale przerzucam się z czterdziestki na fantasy battle i wolałbym aby np. nie potępiono mnie za takie coś na turnieju.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Stundstorm pisze:Nie wiedziałem gdzie napisać. Jakby co proszę o przeniesienie. Czy u krasnoludów jest możliwość utworzenia własnej twierdzy itp? Tak jak np. w warhammerze 40000 własnego zakonu space marines? Wybaczcie jeśli uznacie to pytanie za głupie :oops: ale przerzucam się z czterdziestki na fantasy battle i wolałbym aby np. nie potępiono mnie za takie coś na turnieju.
W sumie to się nie zastanawiałem... ale myślę że jak będziesz miał własny klan itp. to będzie spoko i klimatycznie :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Stundstorm
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Stundstorm »

Bardziej chodziło mi o Twierdzę.

Awatar użytkownika
Kubcio
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: Kubcio »

Myślę, że możesz nawet mieć własne królestwo :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Jeżeli chodzi o sposób malowania i historie, które sobie wymyślisz o swoich krasnalach, to nie ma to żadnego znaczenia dla gry turniejowej, możesz sobie wymyślić co tam chcesz, nawet fioletowe krasnoludy walczące z heterofobią wśród elfów ;)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Piosenka dla każdego Krasnoluda ;)

Diggy Diggy Hole
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

ODPOWIEDZ