Krasnoludzki fluff czyli książki, historie itd.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
miły5
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Poznań

Re: Krasnoludzki fluff czyli książki, historie itd.

Post autor: miły5 »

Witam.
Niedługo kończę sagę ,,Gotrek and Felix" i chciałbym się was zapytać o to z czystej ciekawości. Czy , jak , kiedy i , w której książce zginął Gotrek.Bardzo ostatnio przywiązałem się do tej serii jako zalążka mojej pasji Warhammerem a sam Gotrek stał się moją ulubioną postacią.Dlatego też nie pogardzę jakąkolwiek informacją.
Dzięki za wszelakie odpowiedzi. :)

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

W zabójcy gigantów ginie. Ale zostaje wskrzeszony za sprawą zmiany pisarza :lol2:
Akcja przesuwa sie wraz ze zmianą pisarza o dobre 20 lat do przodu (w czasie których ponoć Gotrek i Feliks zwiedzili kilka orientalnych krajów) a jakość fabuły spada.

miły5
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miły5 »

Aktualnie czytam Zabójcę ludzi więc wiem co się działo.Z twojej wypowiedzi mam wnioskować , że Gotrek w żadnej dotychczasowej części nie zginął?

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Jak na razie ma się dobrze i choć nie czytałem Zombieslayera, jestem przekonany, że i tam poradził sobie ze wszystkimi przeciwnikami ;)

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Grichalk pisze:W zabójcy gigantów ginie. Ale zostaje wskrzeszony za sprawą zmiany pisarza :lol2:
Akcja przesuwa sie wraz ze zmianą pisarza o dobre 20 lat do przodu (w czasie których ponoć Gotrek i Feliks zwiedzili kilka orientalnych krajów) a jakość fabuły spada.
Nie zgadzam się, fabuła jest wg. mnie nieco ciekawsza i ma więcej wątków (nawet w zabójcy orków, który wprowadził raczej dziwnego arcywroga ;) ). No i warsztat znacznie się poprawił.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Mi Zabójca Orków też całkiem się podobał, ale późniejsze części już takie trochę na siłę. A do poziomu mojego ulubionego Skavenslayera na razie nic się nie zbliżylo...

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Skavenslayer to chyba najlepsza część serii, tylko utrzymana w bardziej lekkim klimacie ;).
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

juz pomijajac fakt, ze cala seria jest slabo napisana ;) to jednak milo sie ja czyta. a jak dla mnie to jedna z lepszych byla beast slayer (na tej chwilowo zakonczylem).
w skaven slaerze po przeczytaniu: jak seer po zjedzeniu twarozku zmieszanego ze spaczeniem a nastepnie tarzaniu sie w nim po wydaleniu czy tez tarzaniu sie we wlasnych odchodach klanu pestilens (ja to skrocilem :P ) to sie po prostu usmialem ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Majestic
Falubaz
Posty: 1264

Post autor: Majestic »

Ale przecież te pocieszne skaveny które dziwacznie się zachowują i którym nic nie wychodzi to najlepsze co ta seria nam dała :D.
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Na Polterze pojawiło się parę słów na temat Barak Varr. Tutaj link :)

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

Orientuje się ktoś czy książka Shaman Slayer gotreka i felixa będzie przetłumaczona?
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Mam ją na pólce w wersji Polskiej więc jest już przetłumaczona 8) .
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Z tego co wiem to jedyną nieprzetłumaczoną książką jest zombie slayer
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Gotrek w serii nie ginie. żyje i napierdziela wszystko co zywe (i umarłe tez)
jest po angielsku opoiwadanie "Śmierć Zabójcy" ale jeszcze go nie dorwałem.

póki co męczę sagę sigmara

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Nie śmierć a pogrzeb - opowiadanie "The Funeral of Gotrek Gurnisson" jest ostatnim w zbiorze opowiadań "Gotrek and Felix: The Anthology", który wyszedł w tym roku.
Książka oczywiście stoi sobie u mnie na półce :D

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

Grichalk pisze:W zabójcy gigantów ginie. Ale zostaje wskrzeszony za sprawą zmiany pisarza :lol2:
Akcja przesuwa sie wraz ze zmianą pisarza o dobre 20 lat do przodu (w czasie których ponoć Gotrek i Feliks zwiedzili kilka orientalnych krajów) a jakość fabuły spada.
to ja chyba inna książkę czytałem bo w mojej przeżył :)
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Tak ode mnie:


DWARVEN ROCK!! :D

http://www.youtube.com/watch?v=pNvtnd7hyQ4
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

yeaaa :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Matis pisze:Tak ode mnie:


DWARVEN ROCK!! :D

http://www.youtube.com/watch?v=pNvtnd7hyQ4

Mają kolana :(

miły5
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miły5 »

OSOM !
+ brawa za extra wykonanie =D>

ODPOWIEDZ