Krasnoludzki fluff czyli książki, historie itd.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Re: Krasnoludzki fluff czyli książki, historie itd.

Post autor: likaon »

Jakie jeszcze maszynki zbudowały krasie poza tymi które pojawiają się na stołach
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Czesc znajdziesz opisana w ksiazkach wymienionych w pierwszym poscie a oprocz tego polecam zajrzec do nowego Rulebooka miedzy innymi na strone 199 i 425.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

No to sterowiec i bodajże kiedyś widziałem taran parowy w booku(dział konwersji) oraz w AoR pociąg krasnoludzki.
Nie chodzi mi o krasnoludzką machinę kuchenną, ale o to co nadawało na fajny wrak(kryjówkę gobbasów)
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Krasnoludzki Juggernaut w takim razie :wink: Kiedyś podobno się to wystawiało, chyba w 3. edycji, ale teraz to już tego nie uświadczysz. A wygląda to cudo tak: http://www.solegends.com/citta/ta2juggernaut.htm
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

No to teraz mala zagadka ode mnie - kto wie co to i gdzie mozna bylo to zobaczyc:
Obrazek
:?:

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Najprawdopodobniej czyjaś konwersja tarana parowego ,bo koleś (i jego podest) pochodzi od flame canona, do tego nad kołąmi są części (lunety chyba) dołączanej do canona/organek
:D

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

A czy ten obsługant to przypadkiem nie Kraggi- pomocnik z kowadła? :wink:
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Tak nie powinno być, wszędzie pojawiają się te same modele ;p

Moje są przynajmniej wyjątkowe, bo paskudnie pomalowane :lol2:
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Ten model to konwersja zrobiona z 3 boilerów ze steam tanka, a obsługant to rzeczywiście pomocnik z kowadła. ,,To nad kołami" to amortyzacja.
Ogólnie to chyba lokomotywa, ale jeśli tak, to powinna być szynowa. Krasnoludy używają takich do transportu minerałów z kopalń.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Moze zle ujalem pytanie - nie jest to zadna oficjalna maszyna z armybooka ani kampanii. ;)
Obslugant to oczywiscie Kraggi a konstrukcja zmontowana z roznych czesci - podest i jakies czesci z Flame Cannona, orzelek na gorze z domku od Kowadla, widac tez kawalki SteamTanka i sam nie wiem co jeszcze..
Jest to pojazd reprezentujacy krasnoludzki konwoj z zaopatrzeniem ("Here, we see a Dwarfen Baggage Train upgraded with a steam engine. Not only is the engine steam-powered but it is armored as well!"), uzywany w specjalnym scenariuszu i mozna go znalezc na 75 stronie ksiazki "General's Compendium". Polecam zapoznanie sie z nia kazdemu, kto szuka pomyslow na jakas kampanie czy wlasnie niestandardowy scenariusz! Mozna tam takze znalezc duzo wskazowek na temat budowania wlasnych makiet i innych ciekawych rzeczy.
Zainteresowani - pisac PM.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

likaon pisze:Jakie jeszcze maszynki zbudowały krasie poza tymi które pojawiają się na stołach
łooojj.... lista była by bardzo długa...
Obrazek

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Co do Slayer-serii:
Kupilem niedawno zbior opowiadan "Death & Dishonour". Pierwsze z tych opowiadan to, dlugie na bodajze 33 strony "Red Snow". Jest to przygoda z czasow podrozy Goteka i Felixa na wschod (miedzy Orc- a Giantslayer'em), ktora w skrocie zrelacjonowac moge slowem - Yetislayer ;)

Oprocz tego, ze strony Black Library od jakiegos czasu sciagnac mozna za darmo np. Trollslayera, jakis audiobook z Herezji Horusa, czy pierwszy numer Hammer and Bolter. W tym wlasnie Mlotku i Bolcu znajduje sie inna historyjka z perypetii naszej ulubionej pary. O czym jest - nie wiem, bo jakos nie mialem kiedy jej przeczytac.
Dla zainteresowanych, sciagnac ja mozna stad: http://www.blacklibrary.com/Getting-Sta ... loads.html a odtworzyc na przyklad w Adobe Digital Editions (tez darmowym).

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Bracia, zapytanie...

edit: zmiana miejsca ;)

Poszukuję do własnej armii info, więc może pomożecie... szukam czegokolwiek (opowieści, książek, legend) odnośnie twierdzy Barak Varr
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Costam mozna znalezc w Zabojcy Orkow - akcja zaczyna sie od podrozy i przyplyniecia wlasnie do tej twierdzy.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

mowisz i masz. prosze bardzo.

po angielsku - http://warhammeronline.wikia.com/wiki/Barak_Varr
tutaj polecam jeszcze: Barak Varr Achievement Unlocks oraz Barak Varr History & Lore

w jezyku wroga ;) - http://www.warwiki.de/wiki/Barak_Varr
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

dzięki! w końcu ze spokojem zabieram się za dłubanie oddziałów ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

mam pytanie do ludzi ktorzy czytali serie o gotreku i felixie.
przed kazdym rozdzialem, jest fragment opowiadan spisanych przez felixa: "moje podroze z gotrekiem". zauwazylem, ze w "zabojcy trolli" te fragmenty sa z tomu II, "zabojca skavenow" (czyli de facto II tom) sa fragmenty z tomu III.
czy w jakiejs kolejnej czesci (mam narazie tylko dwie :P ) beda fragmenty z tomu I?
czyli pewnie jakis prolog. wydarzenia z altdorfu i spotkanie sie gotreka z herr jaegerem.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Wydarzenia z Altdorfu i to w jaki sposób Gotrek i Felix zostali towarzyszami są opisane w którejś części. Ale w której... tu już moja pamięc nie sięga bo zbyt dawno czytałem tą sagę...
Obrazek

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Z tego co pamiętam, Felix brał udział w jakichś protestach. Protesty te postanowiono stłumić... za pomocą oddziału kawalerii. Kiedy Felix czekał na swoją śmierć, która już galopowała w stronę tłumu, na drodze oddziału stanął Gotrek. Dłonie, nogi i kopyta latały przez chwile w powietrzu, po chwili z kawalerii nic nie zostało.
Po czymś takim trzeba było uciekać z miasta. Poznawszy historie Gotreka, Felix w ramach podzięki za uratowanie życia postanowił towarzyszyć mu do czasu aż odszuka swoją chwalebną śmierć i uwiecznić ją w wierszu, pieśni czy sadze.

To nie było zapisane w Skaven Slayer?

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

@Morsereg: Fragmentow tomu I nie przypominam sobie nigdzie, ale krotkie opisy wydarzen o ktore ci chodzi ("window tax riot") powtarzaja sie w kilku czesciach sagi. Jesli z kolei ciekawi cie powod, dla ktorego Gotrek zostal Zabojca Trolli, podpowiedz znajdziesz w 5 czesci serii (Beastslayer/Zabojca Bestii).

ODPOWIEDZ