Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Re: Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Post autor: Smh »

Loizok pisze:Nie wiecie, czy ten sklep: http://gildianajemnikow.pl/ sprowadza na zamówienie, figurki, które są już wyczerpane z oferty? Miał ktoś styczność z nimi? Chodzi mi głównie o figsy Black Tree design
miałem styczność i sprowadzają (swoją drogą przekozacka obsługa!!) piszesz co Ciebie interesuje i się dogadujesz :)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

gadałem z nimi, powiedzieli, że nie ale może gdyby się w kilku zgadać, to by się przemogli... ja byłbym chętny na longów :D

Awatar użytkownika
Loizok
Falubaz
Posty: 1021
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Loizok »

Nom ja też bym kilka rzeczy chętnie zamówił:) Jeśli by nas było więcej, to możnaby też kupić krasnali na oficjalnej stronie Blacj Tree Design- tam jest dużo większy wybór, są nawet stare modele z czasów Harleqina :)

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Jak już sie zbieramy To też bym pewnie co zamówił ;) Ale to dopiero w przyszłym misiącu jak będę miał kase ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

to może być dość ryzykowne bo wiele złego o nich słyszałem niestety. Ale moglibyśmy założyć temat w którym każdy by wpisywał czego potrzebuje, wtedy może GN by się skusiła, albo ktoś od nas byłby chętny się tym zająć i złożyć zamówienie, przyjąć paczkę i rozesłać po Polsce. Wydaje mi się, że byłoby wielu chętnych.

Edit: właśnie napisałem do Gildii Najemników. czy była by taka możliwość, gdyby się udało byłoby super :D

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Ja tam pewnie jakiegos gigantycznego zamówienia robił nie będę ;)
Jakieś 2 machinki i tyle
Primo nie mam kasy
Secundo nie chce sie naciac na wieksze pieniądze ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Booxi to dawaj znać na bieżąco jak się sprawy mają. Bo i ja chętnie się dorzucę do zamówienia, czy to przez Gildię czy też bezpośrednio od BTD.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

oczywiście, pozwolę sobie założyć temat w którym będą chętni pisać czego potrzebują wtedy orientacyjnie będziemy wiedzieli co i jak

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

no to przy piwku, w tym roku na pyrkonie był festiwal piosenki krasnoludzkiej... :D

http://www.youtube.com/results?search_q ... yrkon&aq=f

niektóre są przekozackie :D

edit:

cz1: http://www.youtube.com/watch?v=Cjz1mMCEgz0
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

leB
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: leB »

chłopaki dali czadu!! choć dla mnie zabrakło szlagieru "złoto złoto złoto" :mrgreen:

Antares
Plankton
Posty: 3

Post autor: Antares »

Witam, nie wiedziałem gdzie napisać więc piszę tutaj. (wątek wydaje się dobry)

Otóż chciałbym zacząć zbierać krasnale. Ich kodeks wyszedł przeszło 6 lat temu i tutaj pojawia się moje pytanie: Czy jest planowany nowy w tym roku? Czy są jakieś przecieki co do nowych figurek itp? Bo jeśli tak to wolę poczekać, niż zaczynać od zera, wydać mnóstwo pieniędzy i dowiedzieć się, że lada dzień mają wyjść nowe modele.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Antares pisze:Ich kodeks wyszedł przeszło 6 lat temu
Dokładnie pięć lat i jeden miesiąc temu. :wink:
Antares pisze:i tutaj pojawia się moje pytanie: Czy jest planowany nowy w tym roku?
Na pewno nie.
Antares pisze: Czy są jakieś przecieki co do nowych figurek itp?
Nie.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Jasif pisze:Antares napisał(a):
i tutaj pojawia się moje pytanie: Czy jest planowany nowy w tym roku?

Na pewno nie.
Nie był bym tego taki pewien. Od początku tego roku wyszedł już jeden nowy AB a kolejny wychodzi pod koniec kwietnia. Z prędkością 1 AB na 2 miechy to nie wysuwałbym takich pochopnych wniosków ;)
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Abaddon pisze:
Jasif pisze:Antares napisał(a):
i tutaj pojawia się moje pytanie: Czy jest planowany nowy w tym roku?

Na pewno nie.
Nie był bym tego taki pewien. Od początku tego roku wyszedł już jeden nowy AB a kolejny wychodzi pod koniec kwietnia. Z prędkością 1 AB na 2 miechy to nie wysuwałbym takich pochopnych wniosków ;)
nie wyjdzie na 90% w tym roku, ponieważ przed Krasiami do odnowienia jest Bretka (która była już zapowiedziana przez GW), WE, Ogry. W lipcu najprawdopodobniej wychodzą ChD, sierpień to WH40, a więc dla nas zostaje wrzesień i listopad (nowa polityka GW co miesiąc nowy book ale na zmianę w WFB i WH40), dodatkowo były ploty o dodatku do WFB w wakacje - być może dodatek oraz ChD to połączona sprawa bo wydawać figsy ma Forge World

Realny termin dla nas to marzec 2012 roku a to rok czasu
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

ChD ?
A tego nie wydaje przypadkiem FW ? Co ich prace mają do prac GW :P ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Abaddon pisze:ChD ?
A tego nie wydaje przypadkiem FW ? Co ich prace mają do prac GW :P ?
wejdź na stronę FW: http://www.forgeworld.co.uk/ a na dole strony zobaczysz:
Copyright © Games Workshop Limited 2000-2011. All Rights Reserved. Games Workshop, the Games Workshop logo, the Forge World, Warhammer and the Warhammer 40,000 device are either ®, TM and/or © Games Workshop Ltd 2000-2010, variably registered in the UK and other countries around the world
dodatkowo w kontakcie: http://www.forgeworld.co.uk/Contact.html adres firmy:
You can also write to us at the following address:
Forge World
Games Workshop Ltd.
Willow Road
Lenton
Nottingham
NG7 2WS
oprócz tego, że to ta sama jedna firma to nic wspólnego nie mają ;)

może GW nie ma mocy przerobowych, że FW się tym zajmuje, ale to nie jest istotne... powiązać fakty w ten sposób łatwo

edit: dodatkowo proszę czytaj posty do końca, na końcu mojego poprzedniego posta napisałem, że figsy ChD wydaje FW
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Ale chodziło mi co wydawanie ich AB ma do wydawania AB przez GW ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Antares pisze:Witam, nie wiedziałem gdzie napisać więc piszę tutaj. (wątek wydaje się dobry)

Otóż chciałbym zacząć zbierać krasnale. Ich kodeks wyszedł przeszło 6 lat temu i tutaj pojawia się moje pytanie: Czy jest planowany nowy w tym roku? Czy są jakieś przecieki co do nowych figurek itp? Bo jeśli tak to wolę poczekać, niż zaczynać od zera, wydać mnóstwo pieniędzy i dowiedzieć się, że lada dzień mają wyjść nowe modele.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Nie zwracaj na to uwagi, że kodeks jest stary... Zbieranie armii zacznij od pewniaków - herosi, maszyny, warriorzy, longi, hamce, itp. I tak właśnie stare modele w krasiach są IMHO najfajniejsze i najbardziej klimatyczne. Poza tym można je zawsze sprzedać po kosztach, jakby co...

Awatar użytkownika
Hakarik
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Hakarik »

Ok, kierujac sie zaleceniem Rakso aby przeniesc temat do "...przy piwku" i ja wrzuce pare groszy odnosnie naszych kobitek.


Ale najpierw
Booxi pisze:...Czy chcesz zbierać krasnoludy, czy jesteś zboczonym kolekcjonerem i chcesz zbierać krasnoludy...
Tak, tak, tak. Zboczonym kolekcjonerem, ciekawe nazewnictwo :D Ale mysle ze lapie sie w tej kategorii.

Dobra, wracajac do tematu, moja luba (na moje szczescie) uwielbia krasnoludzkich towarzyszy, nie maluje, nie gra, nie kolekcjonuje, ale wykazuje czasem zainteresowanie moim hobby. Choc niekiedy pomarudzi na to ze to drogi temat i zamiast pakowac pieniadze w te male cuda moglibysmy gdzies wyjechac ( :shock: ). Ktoregos dnia zapytalem jej co by powiedziala na zmiane armii na imperium (od tak), odpowiedz byla taka "eee chcesz zbierac tych gosci w pizdzamach? daj spokoj, krasnoludy sa najladniejsze!"

Takze skrupulatnie trzymam sie tego co powiedziala moja lady :D

Awatar użytkownika
Hakarik
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Hakarik »

Smh pisze:no to przy piwku, w tym roku na pyrkonie był festiwal piosenki krasnoludzkiej... :D

http://www.youtube.com/results?search_q ... yrkon&aq=f

niektóre są przekozackie :D

edit:

cz1: http://www.youtube.com/watch?v=Cjz1mMCEgz0

Heh wspaniala inicjatywa :D

ODPOWIEDZ