Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Re: Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Post autor: X.Maciek »

To znaczy że rany przechodzą z championa na kolejnych championów.

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Nawet jeśli jest Challenge?
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Jak jest challenge to nie ale pamiętaj, że champion wcale czelendżu nie musi przyjmować i jak ktoś jest ogarnięty to nie będzie...

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 327

Post autor: Gremli »

Nawet jak przyjmie bohaterem to i tak ma większą inicjatywę, zabije slayera i zwyklaki załatwią resztę.
Ja tu tylko sprzątam.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Arbiter Elegancji pisze:Po uściśleniu przestało mieć i to sens.
No tak.

Bez większych emocji na twarzy ale z widoczną lekką zadumą Remo odwraca się w stronę kominka (kamera od strony kominka), odpala fajkę i patrząc na wiszący nad nim obraz przedstawiający sceny batalistyczne pyta: "A co tam tak wogóle nieścisłego było mój drogi Arbitrze Elegancji?"

:wink:

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Remo pisze: "A co tam tak wogóle nieścisłego było mój drogi Arbitrze Elegancji?"
To raczej nie do mnie to pytanie, ja tego nie uściślałem ani nie bojowałem na forum o uściślenie tego (jak co poniektórzy) :wink:

Choć faktem jest że ta sytuacja w 100% jasna nie była, dodatkowym problemem jest to że to jedyny taki przypadek w battlu więc trudno było się odnieść do innych przykładów. Jeśli chcecie wytłumaczeń to przeczytajcie sobie przebieg glosowania bo tam podawane były krótkie argumentacje glosujących. A jak chcecie bardziej obszerniejszych informacji to uderzcie do LS.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Nie no spoko. Nie znam tej całej ichniej dyskusji o tej sprawie (a nie chce mi się szukać :P) Poprostu myślałem, że coś przeoczyłem i rzeczywiście jest coś "nieścisłego" w zasadach tworzenia sobie Giant Slayerów lub może w 8-edycyjnych zasadach działania championów? Bo nieskromnie chciałem przypomnieć, że kwestia mnogości championów w TrollSlayerach nie powstała w zeszłym roku przy 8 edycji tylko tak chyba trochę lat do tyłu już - nieprawdaż? :wink:

Tak sobie rozważam przy piwku tylko i cieszę się jednak, że gram w Warhammera i nie mam tylu problemów. 8)

Awatar użytkownika
Hakarik
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Hakarik »

Ok, zabieram sie za kompletowanie brodatej armii nie znajac aktualnych zasad. Mam zamiar zakupic podrecznik, z tym ze sa 2 do wyboru, twarda okladka i mini podrecznik z zestawu. Czy mini podrecznik ma faktycznie traktowac go jako mini tzn ze nie ma w nim poruszonych wszystkich zasad?

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Mini podręcznik jest mini dla tego, że jest mniejszy, nie ma w nim tła fabularnego i większości ilustracji, które są w dużym. Poza tym jest mniejsza czcionka, ale są omówione wszystkie zasady ogólne. Mały podręcznik jest łatwiej nosić ze sobą, duży swoje waży.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Też na początek polecę ten mały. Myślę, że powinien Ci wystarczyć, a dużego to ja nigdy na oczy nie widziałem, a jakoś gram :wink: Inna sprawa to cena - za ten duży prawdopodobnie zapłacisz więcej.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Nie duzo wiecej tak naprawde,
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

Nie wiem, czy takie pytanie nie padło, ale czy wiadomo już coś kiedy wyjdzie AB do "kranoludów" ?

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Gdzieś tak w środku edycji, po albo przed imperium. To długo jeszcze.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Teraz będą Ogry, potem Bretka, a następnie stawiam leśne pedalstwo. Trochę poczekamy.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

hmmm to nie dobrze, fajnie by było zobaczyć 8 ed krasie

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ja bym się osobiście do nich aż tak nie palił - zważywszy kierunek, w jakim idzie rzeźbienie krasnoludów.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

smiejagreg pisze:Ja bym się osobiście do nich aż tak nie palił - zważywszy kierunek, w jakim idzie rzeźbienie krasnoludów.
A Ty myślisz, że tu ktoś na figurki czeka? :D
Figurki już są - jedyne słuszne metalowe. Z tych plastikowych "choinek" to można robić podstawki do kawalerii Chaosu co najwyżej. :P

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

True :( . Przykro mi z tego tytułu, że marna nadzieja na nowe wzory, w części choć dorównujące starym. Natomiast nowy book oby jak najszybciej [-o< .

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

OBCZAJCIE TO! ŻYWICZNE WERSJE METALI! :shock:
Thane:
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... GameStyle=
Ale najlepsze są maszynki możliwe do sklejania:
żyros:
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... od1160128a
bolec:
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... od1160133a
Oprócz tego przerobili jeszcze runelorda z "przepychaczem do kibli" i kowadło.

Jak dla mnie super, chociaż parę funciaków droższe od metalowych. Nie szkodzi. Za taki detal można zapłacić trochę więcej.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

smiejagreg pisze:Ja bym się osobiście do nich aż tak nie palił - zważywszy kierunek, w jakim idzie rzeźbienie krasnoludów.
Zobaczyć to chciałbym AB, na figurki nie czekam ponieważ mam dość spora kolekcje starych metali.

ODPOWIEDZ