Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Joncek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Post autor: Joncek »

:twisted:
cahir pisze:Tanie wino \:D/ \:D/
Szczególnie przed metal/punk koncertami ;D
I w pogo!! ^^
To jest jazda, ale tylko dla ludzi z mocnymi żołądkami
przy dużych ilościach za 1razem są pawie.

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Niczym jakieś elfy... Poza piwem to z trunków jak dla mnie istnieje jedynie: Wyborowa, Finlandia lub czysta żołądkowa gorzka(farbowanych wódek, jak i wina jakoś nie pijam wcale) :)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

He, dobry temat, paliwko... :D

1. Piwo: Żubr, Kasztelan, Żywe, Faxe, Koźlak, Lech, Żywiec, Heineken, Pilsner Urquell. Poza tym piwo... co tam piwo - Piwo! z Hotelu Gdańskiego. Powiem tyle, że Bugman mógłby się od nich uczyć. :D
2. Miody: od dwójniaka w górę, chociaż trójniakiem nie pogardzę.
3. Horyłka: żubrówka i żołądkowa gorzka. Do tego grzybek/ogóreczek/tartinka/kiełbasa. Wódkę piję TYLKO czystą.
4.Winko też, z resztą jak już to południowoamerykańskie ale kto by sobie tym zawracał głowę. Już wolę koniak.

Jacek92 pisze::twisted:
cahir pisze:Tanie wino \:D/ \:D/
Szczególnie przed metal/punk koncertami ;D
I w pogo!! ^^
To jest jazda, ale tylko dla ludzi z mocnymi żołądkami
przy dużych ilościach za 1razem są pawie.
Odpowiedź jest tylko jedna: DENATURAT&SKÓRKA! :twisted: :twisted:
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Arbiter Elegancji pisze:
cahir pisze:A co do piwek "egzotycznych": jestem zakochany w Ciechanie miodowym
kurde, to tak jak moi znajomi którzy uwielbiają Ciechana miodowego. Ja go nie znoszę, dla mnie piwo powinno smakować jak piwo, bez żadnych dodatków smakowych/aromatyzujących.
[...]
Co do Ciechanów... Gdy swojego czasu pracowałem w browarze(konkurencyjnym dla produkującego owe piwo) wszyscy tamtejsi piwosze je zachwalali. Kłócić się z nimi nie sposób gdyż ich brzuszyska świadczą o rozległej wiedzy w tej materii... Jednak gdy go spróbowałem to miałem podobne odczucie jak Ty(w sensie, że "piwo powinno smakować jak piwo") :wink:

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Gdy swojego czasu pracowałem w browarze
Fajnie było? ;D
Mnie by drugiego dnia wyrzucili... :twisted:
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Nie mogłem patrzeć jak niszy się dobre piwo w prasie, po czym wylewa do rynsztoka (serce pękało). No, ale ogólnie praca tam była... bardzo przyjemna :D

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

jakby ktoś nie wiedział jak się ubrać na turniej:

Obrazek

;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

o.O to nie slayer, to przebrany Obelix !! slayer by sobie nie pozwolił na biust jak u Afrykańskiej matrony.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

To Gotrek Gurnisson! [Po czym spadł z krzesła]
Ale te wąsy, to smętnie wiszą jakoś, (jak smarki). :lol2:
Booxi pisze:o.O to nie slayer, to przebrany Obelix !! slayer by sobie nie pozwolił na biust jak u Afrykańskiej matrony.
Nie mówi się "biust jak u Afrykańskiej matrony", tylko "cycki jak u babilońskiej ladacznicy" jak już. :mrgreen:
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

i doklejany irokez...

"my tu na wojnę idziemy, a Ty sobie będziesz irokeza cyganie przyprawiał?" :lol2: :lol2: :lol2:
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Ciągnąc wątek piwa - klasyczne Tyskie, Heinekenem nie pogardzę :) Niezbyt siada mi Żubr, Żywiec - zależy od dnia. Wielce ubolewam nad wycofaniem Okocimia Palonego - lubiłem to piwko :)

Lubię też Guinessa :wink:

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Okocim Palone całkiem fajny. Żubr był kiedyś dobry, jak byłem w liceum to sporo się go piło (ok 7 lat temu, heh... leci czas), potem się popsuł, teraz nie wiem jak z nim jest bo od liceum go nie piłem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

A ja nie piję alkoholu wcale :) (tak jestem pełnoletni, nie nie cierpię na żadną chorobę :D )
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Złote Lwy + Koźlak => Browar Amber r0x ! :D
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Zapomniałem jeszcze wspomnieć o piwku, który co jakiś czas mam przyjemność pić, a mianowicie o... Specjalu :) Muszę dodać, że sytuacja jest niebywała - generalnie jestem zwolennikiem spożywania złocistego trunku z butelki, jednak tylko to jedno piwo smakuje mi... wyłącznie z puszki. Może inni "ludzie północy" mają podobne odczucie? :lol2:

@Rakso: stary byk z Ciebie ;) A Perła to nie piwo z Twoich regionów? :>

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Rakso to Ty chyba ten sam rocznik co ja:D
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ja jestem rocznik '87. Dzisiaj mi stuknęło 24 dokładnie :)
Z moich stron rodzinnych to bardziej Warka ale z aktualnego miejsca pobytu to faktycznie Perła ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Perła Chmielowa - ulubione piwo Jakuba Wędrowycza :mrgreen: . Co do kwestii puszki i butelki, to jest mi to obojętne, byle przelano do kufla, żeby pianka była. Jednakowoż, puszki można potem sprzedać :D . Z drugiej strony, niektóre piwa, takie jak np. genialny wynalazek, którym jest Koźlak, są sprzedawane tylko w butelkach.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Piwo z puszki się nie nadaje do picia - tylko masówkę moge tak kupic od czasu do czasu.
Ostatnio jestem fanem Corneliusa. Greenery, weisenbiery - paluszki lizac ;)
Nie moze go przy żadnej bitwie braknąć :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

A tam... jedyne piwo godne porządnego krasnoluda, to Dębowe Mocne... Ciekawe, ilu dałoby radę dotrwać do końca czwartej butelki :mrgreen: Jeszcze chyba Faxe ma 10% i jest w litrowych puszkach :lol2:
A generalnie piwo, to kwestia gustu i smaku. Ja na ten przykład nie znoszę Guinessa, choć dla innych to świętość. I zgadzam się, że jednak piwo z butli rządzi.
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

ODPOWIEDZ