Figurkowy Hyde Park

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Re: Figurkowy Hyde Park

Post autor: crovaxus »

mam pytanko co do tych klonów z 5 edycji a dokładniej o warriorów zwanych beczułkami :P czy do nich były w ogóle command group'y czy tylko w oddzielnych zestawach ?
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

z tego co ja wiem (poprawią mnie cormagh albo de_will) to nie było. podobnie jak do reszty były te ogólne commandy które sam sobie dobierałeś. Generalnie w armybooku jest pokazane połączenie ich z MM15 od maraudera. z drugiej jednak strony MM15 łączy się z MM10 a warriorzy z MM10 mają swój command :D
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
de_wil
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: nie-tak-daleko-od-Warszawy

Post autor: de_wil »

poprawią mnie cormagh albo de_will
to miłe, ale znawcą dwarfów nie jestem specjalnym (zwłaszcza tych z lat 80tych).
generalnie nie ma czego poprawiać. :D
beczułki nie miały osobnego commandu. korzystały z metalowych wzorów MM11 lub MM10/6 (jak cała reszta dwarfów). oczywiście można było im dać starsze, citadelowskie grupy dowodzenia, ale moim zdaniem były one za małe (za chude) w stosunku do beczułek i wyglądało to dość dziwnie (przynajmniej dla mnie). widziałem także konwersje FCG z samych plastików. niektóre bardzo udane. :)

EDIT: zapomniałem o wstawianiu do nich (jako championów) modeli plastikowych kraśków z heroquesta/advanced heroquesta/warhammera questa/Talismanu (zwłaszcza: http://www.solegends.com/cittal3/dwarf1.jpg).
...

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Od czasu, jak de-wil zaczął się regularnie udzielać, ja właściwie się już nie liczę... :wink:

Do czasu wypuszczenia VI-edycyjnego dużego boxu plastikowych kilkuczęściowych "pokraków" wszystkie wcześniejsze plastiki wychodziły bez żadnych commandów. W pudełku z "beczułkami" było po prostu 8 identycznych figurek, które różniły się jedynie wzorami na tarczach (też było ich 8 ).

Jako ciekawostkę mogę dodać, że zanim do regularnej sprzedaży trafiły VI-edycyjne "pokraki", mniej więcej rok wcześniej na krótki moment - chyba 1 miesiąc - wypuszczono we Francji i we Włoszech (tylko!) w ramach balonu próbnego (był to pierwszy wieloczęściowy plastikowy regiment w historii Firmy) tenże właśnie regiment, ALE! zawierający metalowe elementy wyposażenia dla CG (na pewno topór championa i głowę z bardzo fajna maską, również chyba trąbkę i sztandar).

Awatar użytkownika
de_wil
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: nie-tak-daleko-od-Warszawy

Post autor: de_wil »

Cormagh pisze:Od czasu, jak de-wil zaczął się regularnie udzielać, ja właściwie się już nie liczę... :wink:
No jakżebym śmiał zajmować miejsce najstarszego z forumowych krasnoludów? :D
Coś tam wiem, to czasem napiszę. :wink:

W temacie beczułek, to jeszcze ciekawostka taka, że pierwotnie byli sprzedawani w zestawach po 10 sztuk. Później GW najwyraźniej doszło do wniosku, że się im nie kalkuluje i obcięto 2 sztuki.
Z tym obcinaniem i przepakowywaniem to chłopaki z Nottingham mają długą historię. Najpierw blistry zawierały 5, późnej 4 metalowe modele, następnie po 3, a widziałem nawet po 2 pakowane figurki (w Kanadzie, hammererzy). Do 1 modelu nie zejdą już, bo blistry zamienili na pudełka (nie licząc herosów). :wink:
...

Awatar użytkownika
de_wil
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: nie-tak-daleko-od-Warszawy

Post autor: de_wil »

Cormagh pisze: Jako ciekawostkę mogę dodać, że zanim do regularnej sprzedaży trafiły VI-edycyjne "pokraki", mniej więcej rok wcześniej na krótki moment - chyba 1 miesiąc - wypuszczono we Francji i we Włoszech (tylko!) w ramach balonu próbnego (był to pierwszy wieloczęściowy plastikowy regiment w historii Firmy) tenże właśnie regiment, ALE! zawierający metalowe elementy wyposażenia dla CG (na pewno topór championa i głowę z bardzo fajna maską, również chyba trąbkę i sztandar).
wydaje mi się, że na poniższym zdjęciu widać lorda zmontowanego z tych metalowych elementów:
http://i1236.photobucket.com/albums/ff4 ... C02037.jpg

Można go kupić, razem z całą armią w tym temacie: :wink:
http://www.bugmansbrewery.com/topic/369 ... re-we-end/
...

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

To dokładnie ten champion. Mówiłem przecież, że chcesz mnie z interesu wygryźć :lol2:

Figurka naprawdę ciekawa i niezwykle rzadka, ale nawet ja uznałbym siebie za poj... , gdybym dla jednej figurki całą armię kupił #-o
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

Awatar użytkownika
de_wil
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: nie-tak-daleko-od-Warszawy

Post autor: de_wil »

Cormagh pisze:To dokładnie ten champion. Mówiłem przecież, że chcesz mnie z interesu wygryźć :lol2:

Figurka naprawdę ciekawa i niezwykle rzadka, ale nawet ja uznałbym siebie za poj... , gdybym dla jednej figurki całą armię kupił #-o
gdybyś mi o nim nie powiedział, to bym nadal w nieświadomości żył i nie szukał po sieci. więc sam sobie jesteś winien :wink:

a co do kupna - może samego lorda na tarczy sprzedać by chciał ten Belg? :roll:
...

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Witam, spodobał mi się jeden pomysł pewnego forumowicza z http://www.bugmansbrewery.com/ gdzie przerobił 5ed hammerersa na muzyka. Moglibyście mi doradzić jaka część by najlepiej do tej konwersji pasowała?

Obrazek

Z góry dzięki,

Felu

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

ale wrzuciels link.....
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

fak dostałem dzisiaj figurkę "Dwarf Runelord with Great Weapon" już po zdjęciach mi coś nie pasowało, co ten koleś ma w rękach to jest jakis obcięty młot albo co ? kijek może gw zapomniało dorobić mu kawałka i tak to sprzedają ? czy ktoś z was próbował cos dorabiać na koniec tego kijka ? żeby to lepiej wyglądało

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Nie wiem czy to dobra, czy zła wiadomość, ale Twój Runelord nie jest wybrakowany. Przez ten śmieszny kijek ludzie śmieją się że to jest przepychaczka do sedesu :wink: . Kupiłeś poprostu najgorszy model Runesmitha jaki GW kiedykolwiek wydał.
Moim zdaniem najlepszym sposobem na uratowanie tego modelu jest przerobienie laski tak, żeby trzymał jakąś broń dwuręczną.

W ten sposób:
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic.php?f=4&t=61803

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Robo pisze: Kupiłeś poprostu najgorszy model Runesmitha jaki GW kiedykolwiek wydał.
No chyba żartujesz.
Nie ma figurki Krasnala która bylaby brzydsza od tego (nawet slayer z BoSP jest ladniejszy) :
Obrazek
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

całkiem ładna świnia....z wytrzeszczem oczu :lol2:
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

O, nie wiedziałem że to jest Runesmith :wink: .
Ale fakt, czasem wydaje się, że modelarzom GW po prostu nie chce się zrobić porządnego modelu...

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Panowie, chciałem spytać o zestaw Dwarf Treasure Hunter Warband do Mordheim. Jest tam parę ciekawych modeli krasnoludów, tylko pytanie: jak modele prezentują się w rzeczywistości? Może jest tu szczęśliwy posiadacz, który mógłby coś o nich powiedzieć: jak z wykonaniem/detalami? :)

belfer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: belfer »

Kraggo.
Jeśli byś chciał zamawiać zestaw Dwarf Treasure Hunter to ja się chętnie dorzucę.
Interesuje mnie z tego zestawu jeden model z zestawem broni (troll slayer) więc chętnie bym wszedł z kimś w spółkę żeby nie musieć kupować całości.

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

Kraggo pisze:Panowie, chciałem spytać o zestaw Dwarf Treasure Hunter Warband do Mordheim. Jest tam parę ciekawych modeli krasnoludów, tylko pytanie: jak modele prezentują się w rzeczywistości? Może jest tu szczęśliwy posiadacz, który mógłby coś o nich powiedzieć: jak z wykonaniem/detalami? :)
Myślę, że szczęśliwych posiadaczy tej bandy znalazło by się nawet paru na tym forum :wink:
Choć niestety jest to szczęście względne - wprawdzie wszystkie figsy są metalowe, to jakością "rzeźby" niestety trochę odstają od średniej. Moim skromnym zdaniem poza noblem, inżynierem oraz oddzielnie sprzedawaną figurką treasure huntera (taki inżyner-górnik z najemników) reszta zasługuje na miano "badziew", w tym obaj slayerzy. Dlatego większość graczy w Mordkę kompletuje swoje bandy z battlowych figurek.
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

belfer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: belfer »

Ja nie komentuje akurat ich ładności (bo to rzecz względna).

Mam po prostu ochotę uzbierać wszystkich wydanych slayerów więc ładne czy nie ładne te figurki są na mojej liście.

O ile wiem były do mordki 3 figurki slayerów (w tym jedna całkiem udana) i niestety akurat nie mam ani jednej. CO gorsza dostępna od GW jest tylko ta z tego zestau a na ebayu/allegro jakoś nie mogę żadnej ucelować.
Jeżeli ktoś jest więc zatem szczęśliwym posiadaczem którejś i chciałby przestać nim być to ja bardzo chętnie pomogę (za kasę albo ewentualnie jakaś wymiana).

Awatar użytkownika
Cormagh
Dr. House
Posty: 365
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Cormagh »

belfer pisze: O ile wiem były do mordki 3 figurki slayerów (w tym jedna całkiem udana) i niestety akurat nie mam ani jednej. CO gorsza dostępna od GW jest tylko ta z tego zestawu a na ebayu/allegro jakoś nie mogę żadnej ucelować.
Jeżeli ktoś jest więc zatem szczęśliwym posiadaczem którejś i chciałby przestać nim być to ja bardzo chętnie pomogę (za kasę albo ewentualnie jakaś wymiana).
Odsyłam do "Katalogu": http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=34&t=28310
Masz tam do wglądu wszystkie 3 figurki (nadal twierdzę, że żadna nie jest udana, z takiego lub innego powodu; w każdym razie battlowi slayerzy prezentują się godniej). Ten bez rąk pochodzi z zestawu, dwaj pozostali byli sprzedawani oddzielnie: ten z prawej jako Dwarf Slayer (najemne ostrze) i pojawia się na portalach aukcyjnych z niezłą częstotliwością; ten z lewej był w ofercie jako Pit Fighter, został z niej dość dawno wycofany, trudno go zdobyć i nawet wtedy boli cena, jaką trzeba za niego zapłacić :wink:
Nic tak nie przekona w dyspucie, jak dwie stopy krasnoludzkiej stali między łopatkami. Trudno zignorować tak celny argument.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mam w sobie taki potencjał, że gdybym tylko chciał, rzuciłbym do swych stóp cały świat. Na szczęście dla świata jestem na to zbyt leniwy...

ODPOWIEDZ