Graczy długobrodych, czego Wam potrzeba? Krasnoludzki GOLEM!

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Graczy długobrodych, czego Wam potrzeba? Krasnoludzki GOLEM!

Post autor: Rasti »

Pełna oferta - klik!
------

Hey
Będę walił prosto z mostu. Zaczynam wejście na rynek z odlewami żywicznymi. Jako-takie umiejętności rzeźbiarskie posiadam. Do tego ogarniam już bardzo dobrze odlewanie w żywicy. 8)
Z tego co wiem, krasnoludzcy gracze narzekają strasznie na nowe plastikowe wzory krasnoludów(a co się dziwić, te krasnoludki są w większości okropne!). :x

Chciałbym spróbować swoich sił w stworzeniu Wam alternatywy. Polegałby to na ulepieniu wzoru lub kilku do jakiejś jednostki. Następnie na zamówienie wykonywałbym odlewy. Cena w granicach 4-5zł za model - więc wydaje mi się, że nie tak źle ;) Co do jakości odlewów - poprzedni klienci się nie skażyli, a byli wręcz zadowoleni. Oczywiście odlewy mogą posiadać bombelki, ale na zasadzie młaych, o średnicy ok 1mm w takich miejscach, gdzie bez problemu się je zalepi. Trefne odlewy oczywiście wypadają z obiegu, każdy odlew doglądam i oceniam, czy się nadaje na sprzedaż. 8)
Oczywiście kwestia tego, czy Wam się spodoba.

Więc gracze - czego potrzebujcie? W co model ma być wyposażony?
Do tego rzeźbą będę się starał naśladować te najfajniejsze krasnali z 4-5 edycji z fajnymi berecikami na głowach, wypiętymi brzuchami piwnymi itp :)

Potrzebuję tylko informacji, czego oczekujecie. Będę wrzucał WIP'y i gotowe wzory. Jak Wam się spodoba, to się dogadamy :)

pozdrawiam i czekam na Waszą pomoc w... pomocy Wam :P
Ostatnio zmieniony 6 lis 2014, o 15:09 przez Rasti, łącznie zmieniany 12 razy.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Najbardziej grywalne, przez co poszukiwane są figsy hamków i longów z dwurakami (których dodatkowym plusem jest to że można ich wystawiać również jako warriorów)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

Długobrodych z dwurakami ;) fajki, kufle mogą być
i osobne fiksy rangerów ;)
i akurat mnie te jajcarskie dawne modele się nie podobają
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Wez pod uwage, ze mantic ma doskonala i tania linie krasi, w tym swietnych z GW czy kusznikow/thundow, wiec nie powtarzaj ;P Sam mam ponad 140 krasi z mantica i bardzo sobie chwale. Sa tez ladne, tanie dziala, kompletnie nie ma za to klop, te z GW mega drogie. Nie wiem czy maszynki tez rzezbisz, ale tania katapulta + tania obsluga moze byc sensowna, gorzej, ze wiekszosc graczy ma i wystawia max 2. Generalnie przez mantica krasie to imho zapchany rynek :P

Awatar użytkownika
blona
Wałkarz
Posty: 86

Post autor: blona »

Z kolei nie którym (np mnie :) ) Mantic się w ogóle nie podoba, tak więc możesz celować i w tych odbiorców :)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

faux pas...
<post usuniety>
Ostatnio zmieniony 28 maja 2012, o 12:56 przez Morsereg, łącznie zmieniany 2 razy.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No w końcu jakiś odezw, bo troche zaskoczyło mnie to milczenie w tym temacie, poważnie obecne modele tak Wam się podobają, że nie poszukujecie alternatyw? :(
Wiec zadam może moje takie pytanie - czy jeśli wyrzeźbiłbym jakiś "znośnych" krasnalów w zbrojach(powiedzmy kolczugi itp) i dał zestaw z rączkami z młotami i toporami dwuręcznymi to kto z Was byłby na takich chętny? Lub na co innego byście byli chętni?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Proszę o konkrety.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2012, o 19:11 przez Rasti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Może po prostu powinieneś wykonać ze dwa przykładowe modele żeby pokazać na co Cię stać na tym polu.
mnie się wydaje, że dość popularne było by zrobienie zestawów do konwertowania modeli, których de facto nie mamy, np. zestaw do Rangersów i Longbeardsów.
Wyobrażam sobie kompatybilne z oficjalnymi modelami fronty modeli- większe brody, napierśniki, ozdoby itp. Podoba mi się też pomysł GW na maski dla nich, to taki ukłon w stronę Tolkiena, tylko że oryginalne maski nawet nie dają się do nich dopasować... No i jakieś fajniejsze bronie, prawe ręce z czymś co przypomina buławy takie jakie mają stare Longi.

Jeśli dobrze to wykonasz to widzę dla Ciebie przyszłość :wink:

Zaś co do zajęcia rynku alternatywnych dwarfów przez Mantic odpowiem: :lol2:

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

rasti
wrzucil bys tutaj jakies swoje prace?
bo tbh kota w worku nikt kupowac nie bedzie :P
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ale ja właśnie nie wymagam kupowania kota w worku. Chodzi o to, że chcę wiedzieć czego Wam trzeba. Ja wtedy spróbuję to ulepić i wrzucę ulepki. Spodobają się Wam to będę robił odlewy. Uznacie, że to i owo wypadałoby zmienić - spróbuję to zmienić wedle Waszych upodobań ;)
Nie chcę Waszych deklaracji a jedynie gdybanie, co byście sobie tam chcieli :mrgreen:

PS: Moje ulepki Spearelfów do HE: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=34897

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

tak jak koledzy mówili. Hammerersi i Longbeardzi bo tego wszędzie brak a gra się w dużych ilościach. Co do scoutów to można by było zrobić płaszcz doklejany np taki dość spory. Starzy bugman rangerzy z początku 3 edycji byli właśnie w płaszczach.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Ja bym chętnie też zobaczył kuszników. Z łezką w oku wspominam jednostki z dzidami, hammersów, longów i rangersów - ci ostatni nawet w tej starej oldsqlowej szacie rzeźbiarskiej moim zdaniem nadal kuleją. Im model okrąglejszy tym lepiej, duże brzuchy, masa kufli, fajki. Chciałbym też spotkać np modele stukające się kuflami z takim bryzgiem złocistego nektaru w nich się znajdującym. Generalnie lubię jak pomiędzy figurkami zachodzi jakaś interakcja. Dodam także, że wyciągnięty środkowy paluch u avatarsowych slayerów zdobył moje serce :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ale z racji, iż nie jestem krasnoludzkim graczem to takie krasnalki poza dwuręcznymi młotami/toporami? W co powinni być ubrani? Jakieś płytowe napierśniki, może nawet naramienniki? Czy kolczugi i jakieś skórznie ćwiekowane bądź same skórznie?

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

kolczugi oraz zbroje łuskowe, pełna płyta zwana gromrilem jest tylko na bohaterach oraz ironbreakerach. Wszystko inne biega w łuskach i kolczugach u nas czyli longbeardzi oraz hammerersi.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Hmm spróbuję to jakoś połączyć, ze style starych modeli, bo myślę, że na takie coś będzie więcej chętnych niżeli na kopie nowych plastików ;)

Ktoś jeszcze ma jakieś sugestie? W tej chwili nie jestem w stanie zacząć prac, bo mam trochę nauki, ale w czerwcu już powinienem coś tam polepić.

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Rasti, żeby zrobić dobrego dwarfa dla braci krasnoludzkiej na 100% potrzebujesz zdobyć takie stare modele. Z natury my fani piwoszy jesteśmy zrzędliwi i marudni więc rzeźba powinna być idealna :) Krasnolud to nie szpicouchy czy inny drzewoskoczek tu bardzo ważne są proporcje brzucha i całej reszty (ale zwłaszcza opitego brzucha bo zaraz po brodzie jest to kolejna chluba a przy okazji praktyczny daszek nad wisielcem).

Pozdrawiam i powodzenia. Gdzieś ktoś też wklejał fajnego linka do innego gościa co robił stare krasnoludy. Jutro postaram się w pracy poszukać :)
Obrazek

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

w pracy się pracuje a nie forum przewala :PPP
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Obrazek

ODPOWIEDZ