Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: panterq »

Nie masz generała, nie masz antymagii.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Przeciez napisał, ze zostawił punkty na generała.

ja bym zostawił tylko 1 orunowaną katapultę, i usunąłbym Gyrobombery na rzecz dobrze orunowanych organów i 2 Runesmithów, z których jeden powinien miec Fiery Ring of Thori. Rune of the Furnace i jakas magiczna kosałka też by sie przydała.
Spellbreakery to oczywistośc :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

@Gobo
Myslalem o organkach z inżynierem ,ale drogo się strasznie robi :wink: A jak widać u mnie większość była na eco skladana ;)


Punty jeszcze sa ... generala myslalem w wersji eco tzn. inżynier :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Prawda, że drogo, ale robią rzeźnię. ;) Szansa wybuchu minimalna - musiałbyś kulnąć 3 misfire pod rząd. ;) A pakowanie na 30 cali 14-18 hitów na bs5 z s5 jest bezcenne. :mrgreen:
Movements Trays dla Twojej armii ---> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=24758

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Bearded Unclean 'Un pisze:Przeciez napisał, ze zostawił punkty na generała.
200 wolnych punktów to za mało na generała i antymagię
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

O, zaczynasz brzmiec sensownie, jeszcze trochę, i wyjdzie z tego jakas konkretna porada ;)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Uwielbiam to forum wlasnie za takie komentarze :lol2:

@Gobo

+1 do bs to z czego ? sorry ,ale nie mam booka ,a w AB nic nie ma :wink: Organki maja w końcu sile 5 czy 6 ?
To może zamiast klop dwa razy organki + jakis inżynier/owie ?

edit:
Już doszedłem :D zapomniałem ,ze na organki można dawac runy #-o
To może z rarow : organki ,bomber i 2 x Rangers ? ewentualnie 1 x scout i 2 x bomber ...
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

szczurek pisze: Grudge Thrower
Grudge Thrower

Gyrobomber
Gyrobomber
To według mnie zbytnia rozrzutność. Klopy bez run nie robią szału, dołożenie tych 25 punktów na rune of accuracy naprawdę się opłaca. Tylko że wtedy masz 4 template'y - po co tyle? Mało armii w tej chwili gra na dużych regimentach piechoty, tak że skuteczność template'ów z S3 jest dyskusyjna, zwłaszcza jeśli masz jeszcze 3 żyrokoptery.
Co do maszyn - dla mnie organki to teraz podstawa. Tworzą 30" strefę "Zakaz Wstępu" dla dużej ilości przeciwników. Sam będę teraz testował rozpiskę na dwóc sztukach i dużym inżynierze.
Co do antymagii - ja nie widzę opcji poza graniem na dwóch niszczarkach. Być może 2 scrolle i Master Rune of Valaya to też niezła opcja, ale nie jestem do niej przekonany.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

W końcu wolno grać na 2 niszczarkach? Nie są one traktowane jako 4x Rune of Spelbreaking?
Movements Trays dla Twojej armii ---> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=24758

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Znajdź gdzieś w booku limit 3 run na armię (poza runami mistrzowskimi). Jest limit 3 run na przedmiot (w tym wypadku talisman) i niemożności powtarzania tej samej kombinacji run na przedmiocie.
Moje złożenie to:
Runesmith, General, Shield, Rune of Stone, 2 x Rune of Spellbreaking
Runesmith, Shield, Rune of Stone, 2 x Rune of Spellbreaking, Rune of Furnance
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

(...)Być może 2 scrolle i Master Rune of Valaya to też niezła opcja, ale nie jestem do niej przekonany.
Ja tak gram i bez IFki lub jakichś bzdurnych rzutów na dispell/wichry magii nic groźnego się nie przebija przez taką antymagię, inna sprawa, że mam trochę inną koncepcję armii niż Panter.

Musisz po prostu zastanowić się jak chcesz grać i co najbardziej będzie pasowało do tego pomysłu. Na przykład 2x klopa + 2x organki to jest świetny układ dla defensu bo zmusza przeciwnika do ruchu a jednocześnie zniechęca go do wejścia w strefę śmierci organek. Natomiast nie jest to przesadnie dobry układ maszyn jak chce się grać bardziej agresywnie bo z kolei ruszając do przeciwnika zostawiasz na pastwę losu 4-5 dużych punktów.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

@panterq

No i o takie porady mi chodzilo :) dzięki .
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

panterq pisze:Znajdź gdzieś w booku limit 3 run na armię (poza runami mistrzowskimi). Jest limit 3 run na przedmiot (w tym wypadku talisman) i niemożności powtarzania tej samej kombinacji run na przedmiocie.
Moje złożenie to:
Runesmith, General, Shield, Rune of Stone, 2 x Rune of Spellbreaking
Runesmith, Shield, Rune of Stone, 2 x Rune of Spellbreaking, Rune of Furnance
Właśnie oglądając booka nigdzie tego ograniczenia nie widziałem. ;) Dzięki za potwierdzenie. :mrgreen:
Movements Trays dla Twojej armii ---> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=24758

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Runesmith-gw ,Rune of Spellbreaking x2.

Thane-BSB ,gw ,Master Rune of Grugni.

Master Engineer
Master Engineer

30 Quarrellers - Great Weapon , fcg.

12 Tunderers - musician / 12 Quarrellers - musician.

Gyrocopter
Gyrocopter
Gyrocopter

30 Hammerers -fcg.

Cannon
Cannon

Gyrobomber

Organ Gun - rune of accuracy .
Organ Gun - rune of accuracy ,Rune of Forging.

2386 pkt.
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Pytanie podchwytliwe. Grasz z Wood Elfami. W rozpisce mają maga LVL4 z Lore of Metal i wylosowaną Final Transmutation oraz permanentnym obniżeniem save'a. Oprócz niego jeszcze drugi mag LVL4 z Lore of Death oraz wylosowanymi dwoma snajperkami (na LD i na S), Doom & Darkness, oraz Słoneczkiem. Który czar próbujesz zniszczyć, i co robisz kiedy to się nie uda? Wpuszczasz transmutacje czy słońce?
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Najwyzej wyleci jeden inżynier + gdzies się przytnie punkty ,a wejdzie w to miejsce kolejny skrolowiec :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Widzę, że chyba tylko w moim egzemplarzu AB jest coś takiego jak Master Rune of Valaya... :wink:
Grałem ostatnio z wampirami i nawet scroll nie poszedł chociaż miałem. Wchodziło tylko to co z ifek. Na drugiego Runesmitha szkoda punktów imho.
Takie są jak na razie moje doświadczenia (nie teoria sportu).

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

A jeszcze 3 tyg temu był płacz i zgrzytanie zębów o brak antymagi ;P

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

hypnotic pisze:A jeszcze 3 tyg temu był płacz i zgrzytanie zębów o brak antymagi ;P
Bo za antymagię robił Anvil z Balancem, który to anvil pełnił jeszcze inne funkcje a nie tylko trzymacz scrolli/producent DD. Runesmith jest tylko po to bo nie oszukujmy się że armour piercing jest nam niezbędny gdy szarżujemy z siłą 7... Szczególnie z takimi armiami jak właśnie VC - się "napiercingowałem" że szok. :)

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Grałeś przeciwko dwóm dużym magom? Bo jakoś tego nie widzę...
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

ODPOWIEDZ