Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: hypnotic »

Ale ile armii wystawia 2x 4lvl? Chyba tylko WE i to nie w każdym złożeniu.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

W Poznaniu grałem z trzema takimi armiami - VC (Nekro LVL4 z Deathem, Nekro LVL4 z Wampirą), WE (LVL 4 z Deathem, LVL 4 z Metalem) oraz TK (LVL 4 z Lightem, LVL 4 z Nehekerą). Myślę że gdybyś dobrze poszukał to takich wypadków znalazło by się więcej. W dobie kiedy 9 - 4 w kościach dla przeciwnika nie jest niczym dziwnym ograniczanie liczby niszczarek to w/g mnie proszenie się o kłopoty. W dodatku Valaya wymaga gry na Hammerersach (BSB z Grungnim to dla mnie podstawa rozpiski), na których po prostu nie ma miejsca w mojej rozpisce.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Czy taktyka desantu jednego, duzego kloca ze stubbornem i GW ma sens na małe punkty typu 1000-1200?

Runesmith
Thane BSB
Rangersi
Gyro
LB w duzym klocu z GW i stubbornem

Czym Wy gracie/gralibyście na takie punkty?
Da się w ogóle?
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Według mnie nie. Coraz bardziej skłaniam się ku wersji że obecny podręcznik promuje taktykę MSU (multiple small units czyli wiele małych oddziałów). Jeżeli zagrasz na jednym uber klocku to ogarnięty przeciwnik sprzątnie całą resztę i ewentualnie zrobi kanapkę w ostatnich turach a z M3 nie masz dużych szans na złapanie przeciwnika. Prędzej miałbyś dobre efekty wrzucając tam vanguard, ale znowu z niektórymi oddziałami nie chcesz walczyć bez uprzedniego zmiękczenia tych oddziałów (np. 20 Exeków u DE, WL u HE, itp).
Ostatni turniej na małe punkty który zagrałem to 1600 (format krakowski, o ile można to tak określić), zagrałem na 2 x 15 kuszników, 20 hamkach z FCG, 2 żyrkach, dziale i organkach. Do tego BSB z Grungnim, Runesmith ze zwykłym scrollem i pierścionkiem z zionięciem.

Grało się bardzo sympatycznie.
Na 1200 wystawiłbym coś takiego:
Runesmith, Gienek, Tarcza, Rune of Spellbreaking, Fiery Ring of Thori, Rune of Stone, Rune of Furnance 133 pts
Thane, BSB, GW, Master Rune of Grungni, 156 pts
2 x 10 Quarrerels, GW, Musician - 300 pts
17 x Hammerers, Musician, Standard - 258 pts
Gyrocopter - 80 pts
Cannon, Rune of Forging - 145 pts
Gyrobomber - 125 pts
Wychodzi 1197 punktów.
Masz "jakąś" antymagię (wiadomo, luksusu nie ma, ale BSB jest według mnie niezbędny), płonące zionięcie na trolle i tym podobne tałatajstwo, 2 oddziały kuszników którzy cośtam postrzelają (na cuda nie licz, tym niemniej przeciwnik może się lekko przestraszyć) a i dobrze się sprawdzą jako jednostka flankująca.
Do zabijania masz oddział hammerersów, nawet w formacji po 5 w szeregu wyprowadzają 15 ataków z WS5 i S6, powinno wystarczyć na wszelkie puszki. Dalej jeden żyrek jako odginaczka i do męczenia fastów przeciwnika, działo swoje zrobi przeciwko kowbojom i innemu tałatajstwu (a i snajpienie po generałach/BSBkach też jest przecież opcją), oraz żyrobomber do zmiękczania klocków piechoty na spółkę z żyrokopterem. Dodatkowe 4 strzały po ruchu też pomogą męczyć fasty. Inna opcja to wywalenie bombera, ścięcie hamków do 15 i wystarczy akurat na 10 irondrake'ów z muzykiem.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Po turnieju dochodze do wniosków:
- 2x smitch ze zjadarką to podstawa, wiadomo coś i tak trzeba wpuścić
- BSB z grugni syty:)
- kloc longów z tarczami i stubornem, bardzo przyjemny
- działa drogie, ale bez nich to chyba nie da się grać
- 30 hamkow teraz z pewnością robi więcej niż kiedyś
- żyrki x3 kocham je, teraz to chyba podstawa dużo robią i są tanimi odginaczkami
- 2 bombery to za wiele, zastanawiam się nad flame cannon zamiast jednego
- organki są fajne, ale brakuje tych auto hitów, skaldam je z Ro forging i accuracy

Macie jakieś pomysł co do zamiany bombera, flame czy organki z +1 hita ME nie będe wystawial bo 2 kloce piechoty chce mieć, a liczba żyrków 3 to optimum.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

@ Pantera:

No miałem własnie na myśli vanguard takiego kloca, zabezpieczany przez rangersów, a do tego zyrek, zeby elitarne jednostki zmiekczac zanim dojdzie do combatów.

A w tej Twojej rozpisce nie lepszy byłby drugi gyrocopter zamiast bombera?
Gdybym miał skopiowac, to dokonałbym takiej własnie zmiany, i pochyliłbym sie nad problemem eteryków, bo mam wrazenie, ze 5 Hexwraithów stanowi dla takiej armii duzy problem.
Champion z Fire w młociarzach wydaje mi się dobra opcją, i kowalskiemu tez dałbym jakąś rune na broń. Mam rację, czy wyolbrzymiam?

Zgadzam się co do koniecznosci posiadania BSB, i Grungni równiez uważam za no-brainer.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Hexy spadaja od fire ring of thori, jesli je zlapie oczywiście;)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

O ile mi wiadomo, to FRoT nie jest magicznym atakiem, bo sam przedmiot nie jest źródłem obrażeń.

Fiery Ring:
"(...) gives its bearer a S4 Breath Weapon..."

Zatem "zieje" nie pierścień, tylko posiadacz, który dzięki pierscionkowi dostaje specjalną zasadę "breath weapon".
Jeśli pokażesz mi w FAQ inna interpretację, to nie będę dyskutował :)

W tej chwili jest dowolnosc interpretacji tej kwestii, i nie zdziwiłbym sie,gdyby rózni sędziowie rozstrzygali to na różne sposoby.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Swoją drogą, polecacie składać Longbeardów z GW czy z tarczami?

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Swoją drogą w tej edycji polecam składać wszystko, co się da z GW. ;) I tak na 90% będziemy uderzać jako ostatni, a siła 5/6 ma swoją moc. :)
Movements Trays dla Twojej armii ---> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=24758

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Gobo pisze:Swoją drogą w tej edycji polecam składać wszystko, co się da z GW. ;)
Mało szczęśliwe stwierdzenie. Pod koniec 7 edycji grałem na longach z tarczami, teraz gram na Ironbreakerach, sprawdzają się.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Mi się gralo dobrze na longach z tarczami
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

No nie wiem. Klocek kuszników z GW jest w stanie rozkręcić bretońską, corową lancę. Raczej z S3, ewentualnie elicie z s4 będzie trudniej, ale zawsze można na CR cisnąć przy niewielkich stratach dzięki save'owi. ;)

Przy punktach dopiero od 25% unitu już nie takie straszne trupy, więc można ryzykować. Ja lubię ryzyko i lubię też wybić wroga, krasnoludy nie gonią, bo nie powinny mieć już kogo gonić. ;)
Movements Trays dla Twojej armii ---> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=24758

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

po to mam 30 hamków a jak walczysz z armią, która pestkuje, wole mieć większy as.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Chester22 »

Mam dwie kmini krasiowe na turniej (2500 PKS), dość podobne, różnią się w zasadzie jednym oddziałem i paroma detalami.

Pierwsza wersja z Hamkami, do której się chyba bardziej skłaniam:
Unnamed2500 Pts - Dwarfs Army

1 Runesmith @ 113.0 Pts
General; Gromril Armour; Shield
Rune of Spellbreaking x2 - niszczarka
Rune of Stone - łącznie ma 2+ sejwa

1 Runesmith @ 128.0 Pts
Gromril Armour; Shield
Fiery Ring of Thori [35.0] - zionięcie z siłą 4, flaming
Rune of Stone - łącznie ma 2+ sejwa
Rune of Spellbreaking - zwykły scroll

1 Thane @ 165.0 Pts
Gromril Armour; Battle Standard
Rune of Fire x2 - flaming ataki i zionięcie z 4 tez flaming
Rune of Iron - dodatkowe życie
Rune of Stone - łącznie ma 2+ sejwa

1 Master Engineer @ 75.0 Pts
Rune of Stone - łącznie ma 3+ sejwa

40 Warriors @ 420.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician

14 Quarrellers @ 206.0 Pts
Great Weapon; Dwarf Crossbow; Heavy Armour; Musician

27 Hammerers @ 463.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician
Master Rune of Valaya - +2 do dispella, na 3+ rozprasza wszystkie ripy

1 Gyrocopter @ 80.0 Pts
1 Gyrocopter @ 80.0 Pts
1 Gyrocopter @ 80.0 Pts
1 Gyrocopter @ 80.0 Pts

1 Cannon @ 145.0 Pts
Rune of Forging - przerzuty missfire

1 Cannon @ 150.0 Pts
Rune of Burning - flamingi
Rune of Forging - przerzuty missfire

1 Organ Gun @ 145.0 Pts
Rune of Accuracy - +1 do trafienia

1 Organ Gun @ 170.0 Pts
Rune of Accuracy - +1 do trafienia
Rune of Forging - przerzuty missfire

Models in Army: 97
Total Army Cost: 2500.0



Druga wersja, z ironami:
Unnamed2500 Pts - Dwarfs Army

1 Runesmith @ 113.0 Pts
General; Gromril Armour; Shield
Rune of Spellbreaking x2 - niszczarka
Rune of Stone - łącznie ma 2+ sejwa

1 Runesmith @ 128.0 Pts
Gromril Armour; Shield
Fiery Ring of Thori [35.0] - zionięcie z siłą 4, flaming
Rune of Stone - łącznie ma 2+ sejwa
Rune of Spellbreaking - zwykły scroll

1 Thane @ 156.0 Pts
Great Weapon; Gromril Armour; Battle Standard
Master Rune of Grugni - 4++ na bsb, wszystko w 6 calach 5++ od zasięgowych i MM

1 Master Engineer @ 70.0 Pts
Gromril Armour

40 Warriors @ 420.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Standard; Musician

14 Quarrellers @ 206.0 Pts
Great Weapon; Dwarf Crossbow; Heavy Armour; Musician

25 Ironbreakers @ 394.0 Pts
FCG

1 Gyrocopter @ 80.0 Pts
1 Gyrocopter @ 80.0 Pts
1 Gyrocopter @ 80.0 Pts
1 Gyrocopter @ 80.0 Pts
1 Gyrocopter @ 80.0 Pts

1 Cannon @ 145.0 Pts
Rune of Forging - przerzuty missfire

1 Cannon @ 150.0 Pts
Rune of Burning - flamingi
Rune of Forging - przerzuty missfire

1 Organ Gun @ 145.0 Pts
Rune of Accuracy - +1 do trafienia

1 Organ Gun @ 170.0 Pts
Rune of Accuracy - +1 do trafienia
Rune of Forging - przerzuty missfire

Models in Army: 95
Total Army Cost: 2497.0

W obu rozpach inżynier idzie to tańszych organek. Jak myślicie, która rozpa lepsza? Pantera, jak Ci się iron brejkerzy sprawują? Służą raczej żeby przytrzymać coś w walce na stubbornie, czy zabijają? I w jakiej formacji ich wystawiasz? Nie grałem jeszcze na nich, ale myśle że są w stanie nieźle zabijać coś nieopancerzonego :D

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Chester22 pisze: 1 Thane @ 165.0 Pts
Gromril Armour; Battle Standard
Rune of Fire x2 - flaming ataki i zionięcie z 4 tez flaming
Rune of Iron - dodatkowe życie
Rune of Stone - łącznie ma 2+ sejwa
Brakuje tarczy z tego co widzę, więc ma 3+ save'a - mięciutki jak kaczuszka, często nie zdąży odpalić breatha.
Chester22 pisze: W obu rozpach inżynier idzie to tańszych organek. Jak myślicie, która rozpa lepsza? Pantera, jak Ci się iron brejkerzy sprawują? Służą raczej żeby przytrzymać coś w walce na stubbornie, czy zabijają? I w jakiej formacji ich wystawiasz? Nie grałem jeszcze na nich, ale myśle że są w stanie nieźle zabijać coś nieopancerzonego :D
W obydwu rozpiskach nie podoba mi się ilość punktów wywalonych na artylerię - niemal 700 punktów to dużo więcej niż 25% rozpiski które uznaję za ostatni rozsądny próg punktowy.
Fajnie że masz dużo żyrków, to pomaga. Co do wyboru hammerersi vs ironi zastanów się z czym masz większy problem - z zabiciem puszek czy lekko opancerzonych oddziałów które mają dużą ilość ataków z s3, s4 lub w skrajnych wypadkach s5. Na Poznaniu kroiłem Ironami niewiele, bo przeciwnicy w większości starali się omijać moje oddziały do walki. Ale gdy już postanowili zaparkować w oddziale to najczęściej dostawali za to punkty za herosów których wyciągali w challenge'ach itp. Na 5 gier oddałem za nich połowę punktów robiąc 19-1 z VC, w reszcie gier nie oddali nawet punktu (wliczając w to maskę którą dostałem od Lizaków, ustali wtedy dwóch kowbojów i paru saurusów od boku przez 2-3 tury walki).

Acha - nie przekonuje mnie złożenie zwykły scroll + niszczarka. Pojedyncza jest zbyt losowa moim zdaniem. Wolałbym znaleźć punkty na drugą.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

panterq pisze: W obydwu rozpiskach nie podoba mi się ilość punktów wywalonych na artylerię - niemal 700 punktów to dużo więcej niż 25% rozpiski które uznaję za ostatni rozsądny próg punktowy.
na te punkty 25% to 625.
chester w kazdej rozpisce na maszyny wydal 610

no chyba, ze w to wliczasz inzyniera i zyrki.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Inżyniera owszem. Nie ma praktycznie żadnego zastosowania poza boostowaniem organek.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Imo ten bsb mi się podoba. Ja dawałem grundiego i w 8 bitwach turniejowych rozegranych użyłem go 2 x. Co do rozpy mi się podoba choć ja postanowiłem kosztem jednej maszyny zainwestować w drejki :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

PiotrB pisze:Imo ten bsb mi się podoba. Ja dawałem grundiego i w 8 bitwach turniejowych rozegranych użyłem go 2 x. Co do rozpy mi się podoba choć ja postanowiłem kosztem jednej maszyny zainwestować w drejki :)
Podoba czy nie podoba? :)
U mnie robił robotę nawet samą swoja obecnością, chociażby przez zmuszanie przeciwnika do zmiany doboru celów strzelania/magii.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

ODPOWIEDZ