Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: Bocian »

Ale jednak kosztują 120pkt, poradzą sobie z każdym śmietnikiem i mają scoring. Wydaje mi się, że lepiej mieć 4 takie oddziały niż 3 lepiej wyposażone.

Holdstone na bsb jest tańszy, ale zdecydowanie łatwiej go zabić, a po utracie holdstone wszystko łatwiej się sypie.

Ale pytanie pozostaje aktualne - czy coś takiego ma rację bytu, czy vanguarda na coś nie wymienić. Zastanawiałem się też, czy na Seekerze nie dać Smashing zamiast Might, wtedy jest znacznie lepszy na dużego zwierza, ale słabszy na Res 4 i mniej.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

@Bocian
Fajnie, że wracasz do hobby.
Ocena rozpiski poniekąd zależy od tego, gdzie chcesz tym grać.
Do grania turniejowego to IMO się nie nadaje ale do domówek można by nad nią troszkę popracować.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Do grania turniejowego:) Czemu się nie nadaje? Albo inaczej: co zmienić, żeby się nadawało :)

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

W mecie jest dużo pocisków (divination/occultism) więc duży Seeker nie zobaczy żadnego sensownego combatu tylko spłynie.

Oprócz niego masz raptem jeden niezbyt ruchliwy klocek do bicia i morze śmiecia, które stosunkowo łatwo upolować.

Masz mniej strzelania niż Guldur, a ponoć czuł się outshooted w Świdniku, masz mniej combatowych oddziałów niż Mojżesz a on z kolei w Świdniku czuł się outgrinded.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Czy ich rozpy są gdzieś na forum? Chętnie bym porównał. Wydawało mi się, że wyszła fajna, w miarę zbalansowana rozpa, ale pewnie się myliłem:)

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Rozpiska Guldura to MSU, które na swoim kanale ogrywał Abrassus, chyba byłoby dla mnie trudniejsze do grania i bez dużych bohaterów wydaje mi się za mało epickie:) Mojżesza już bardziej, ale chyba wolę coś takiego:

Dragon Seeker [375pts]: Monster Seeker, Rune of Fury, Rune of Might, Rune of Quickening

King [720pts]: Army General, Holdstone, War Throne
Rune of Craftsmanship, Rune of Destruction, Rune of Might, 3x Rune of Shielding

Thane [350pts]: BSB, Shield, 2x Rune of Iron, 3x Rune of Lightning, holdstone

35 x Clan Warriors [660pts]: spears, shields, fcg, 2xLegion Standard
10xClan Warriors [120pts]: Paired Weapons
10xClan Warriors [120pts]: Paired Weapons
10xClan Warriors [120pts]: Paired Weapons
10xClan Warriors [120pts]: Paired Weapons

Grudge Buster [350pts]
Grudge Buster [350pts]
10xMiners [265pts]: Musician, Throwing Weapons, Paired Weapons
10xSeekers [235pts]: Brothers of Vengeance [20pts]

2xSteam Copters [305pts]
2xSteam Copters [305pts]

Dwarf Ballista (4+) [105pts]

++ Total: [4500pts] ++

Przełożyłem holdstone, bo brakowało mi 5pkt,wywaliłem vanguardy, wrzuciłem na włóczników 2 razy legion standard, żeby zwiększyć im statica, wywaliłem jednego bolca, dodałem żyrosa i paired weapons na minerach.

Alternatywą jest wywalenie bolca i zamiana wszystkich seekerów (w tym Lorda) na 8 Hold Guardianów.

Co teraz myślicie?

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

[quote="Bocian"][/quote]

Nie widzę tego.
10 seekersów bez vanguarda umrze nawet za górką od cholernej magii.
Zwyklaki bez tarcz z samymi pariedami to już chyba wszyscy Ci odradzali.
Minersi nie będą mieli żadnego wsparcia jak wyjdą na tyłach wroga.
Jedna balista nie zrobi nic. Nawet nie przestraszy nikogo.
Grudge bustery nie mają komu pomagać w tym combacie bo Twój klocek z królem i BSB do tego combatu nigdy nie wejdzie.

Jedyne co mi się podoba to żyrki. Fajnie strzelają, są bardzo mobilne no ale to tylko cztery żyrki.

pozdrawiam Ja
Początek nowej Ery

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Zwyklaki mają tylko uciekać i blokować, nie do końca rozumiem, czemu tarcze tak dużo miałyby zmieniać.

Wywaliłem bolca i dodałem 5 seekerów.

Dlaczego klocek z królem miałby nie zobaczyć combatu? Przeszkadzajki zastrzelę i wbiję się w największy klocek przeciwnika, jaki znajdę na stole. Przecież w tym klocku jest 1700pkt, to chyba jest apetyczny dla przeciwnika.

Ew. jak pisałem, wywalić seekerów i zamiast nich 8 Hołd Guardianów. Ich czempion w sumie też nie jest ułomkiem, a mają scoring i res 5.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

@Bocian
Zagraj sobie lokala na tych Seekerach, potem drugiego na 8 HG i zobacz czy Ci to gra.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Rzecz w tym, że jestem zupełnie nieograny i chciałem coś prostego i łatwego w użyciu na początek:) Ale chyba jest tak jak było zawsze-krasnale chyba nie są dobrą armią dla początkujących :) No trudno, spróbuję potestować.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

@Bocian 1730 punktów się naliczyłem w tym klocku. 1/3 armii prawie że. Dla przeciwnika 2100...

Prócz być może innych krasnoludów, wszystkie pozostałe armie unikną walki po prostu obchodząc cię naokoło ;)

Do tego wezmą scenariusz, cośtam ci poubijają z tej drobnicy i jesteś na wyniku 5:15.

No i te krasnoludy nie są nieśmiertelne. W ten klocek pójdzie cała magia i artyleria robiąca dużo hitów...

A co do tarcz. Parry się przydaje, bo jednak całkiem sporo rzeczy ma Off5.Do tego Aegis 5+/6+ robi dużą różnicę w umieraniu wraz z Arm 3.

Ja grałem trochę na 2x15 zwyklasach z PW i oni absolutnie nic nie robili. Nic.

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Bocian pisze:Rzecz w tym, że jestem zupełnie nieograny i chciałem coś prostego i łatwego w użyciu na początek:) Ale chyba jest tak jak było zawsze-krasnale chyba nie są dobrą armią dla początkujących :) No trudno, spróbuję potestować.
Chcesz coś prostego to weź dwa kloce seekersow z bohaterami w środku do tego klocek DW z królem na tronie w środku. Z corow kuszników i greyow z tarczami i rzutkami. Wszystko z vanguardem prócz kuszników. I masz coś prostego do gry. Idziesz do przodu i zabijasz
Początek nowej Ery

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Rozumiem, że kawaleria ten duży klocek o jedzie, ale jak można piechotą tego unikać przez całą bitwę?

@kleryk: Wydaje mi się, że to się słabo mieści punktów i jest totalnie niemobilne i łatwe do misdirectowania, ale sprawdzę, dzięki.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Akurat KoE ma strasznie pod gorke z nami ;)

W szarzy zabijaja za malo, bo shieldwall. A w kolejnych turach CC z sila 4 niewiele nam robia ;)

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Chodziło mi o to, że szybkie jednostki mogą łatwo unikać walki z takim dużym oddziałem z królem, ale zastanawiam się, jak duże oddziały piechoty miałyby to robić.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Bocian pisze:Chodziło mi o to, że szybkie jednostki mogą łatwo unikać walki z takim dużym oddziałem z królem, ale zastanawiam się, jak duże oddziały piechoty miałyby to robić.
Tak samo ;)

Na jedną turę cię odegną. Raz wbiją zaklęcie magicznego ruchu. Mogą mieć sztandar zwiększający ruch...

Sposobów jest dużo. Dlatego lepiej mieć dwa-trzy oddziały stanowiące zagrożenie dla przeciwnika ;)

Awatar użytkownika
Łaki
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Łaki »

Bocian pisze:Rzecz w tym, że jestem zupełnie nieograny i chciałem coś prostego i łatwego w użyciu na początek:) Ale chyba jest tak jak było zawsze-krasnale chyba nie są dobrą armią dla początkujących :) No trudno, spróbuję potestować.
Coś łatwego, prostego i w miarę dobrego w użyciu to może zagraj rozpą niejakiego SmithFa. Przez rok grał krasiami z calkiem niezłymi wynikami w swoim kraju (Szwajcaria czy inna Norwegia chyba). Miał coś takiego:

Dwarf King on Warthrone, Holdstone, Shield, Rune of Might x2, Rune of Destruction, Rune of Storms, Rune of Resonance
Thane BSB, shield
Runic Smith, Shield, 3 BattleRunes
Anvil of Power

18 Clan Marksmen, Great Weapons,Crossbows, Musician, Standard, Runic Banner of Swiftness
36 Clan Warriors, Shields, Full Command,Banner of Relentless Company

6 Hold Guardians, Full Command
17 Rangers, Crossbows, Throwing Weapons, Great Weapons, Musician
24 Seekers, Vanguard, Musician

Flame Cannon
Flame Cannon

Warriorów możesz w razie potrzeby zamienić na greybearsów. Na forum T9A jak poszukasz to znajdziesz sporo jego battle repów jak grał tą rozpiską. Grałem przez chwile czymś podobnym i jest całkiem spoko. Zawsze możesz wywalić magię i dorzucić np minersów, żyrki (trzeba by przeliczyć punkty na strzelanie), vengeance seekerów, bolce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

On jest Belgiem.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Hm, moja pierwotna koncepcja ma też trzy zagrożenia (oddział z królem, slayerzy z lodem i Grudge Bustery), sporo strzelania w żyrkach, Buster ach i dwóch bolcach i dziesiątki warriorow jako odginaczki - wydawała mi się wyważona i dosyć uniwersalna...

ODPOWIEDZ