Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

najtaniej zwykle gołe bez niczego, deje tylko czasem warda na 2+ na strzelanie, czasem ro luck i czasem +2 do I i napierdzielam duże runy sobie jak nie mam czegoś konkretnego do popchnięcia albo spowolnienia - ale już z rok nie grałem na kowadle tylko z lordem jeździłem, to może teraz bym złożył inaczej z deka, dodałbym zjadarke może coby użyć jak najszybciej i móc już spokojnie nawalać duże runy
pzdr

kędzi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124

Post autor: kędzi »

Powiem szczerez ze mimo tego, ze robie drogie to kowadlo i istnieje ryzyko ze mi sie wysadzi, nie szczedze pkt.Lubie wystawic je np.w deploymencie miedzy domem,lasem,skalami, jeziorem(zalezy z kim gram) a krawedzia.Blokuje wtedy szarze z boku i zatrzymuje co trzeba.Warto dodac ze w poblizu kowadla mam jakis klocuszek do misji ratunkowej :wink: Powiem szczerze ze ten schemacik jeszcze nigdy mnie nie zawiodl.Dodam jeszcze ze tez lubie sobie rzucic jakies duze runy;)

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

dałem tam po to 10 warriorów jako jednostka wsparcia, co do walki to mam zawsze takiego pecha ze jak dam gołe to zawsze ktoś próbuje je dorwać... a jak ktoś jest świadom że będzie stał tam kilka tur to raczej zostawia je w spokoju

kędzi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124

Post autor: kędzi »

No to jest to co odstrasza, bo maja swiadomosc, ze moga w tym utkanac.I zawsze trzyma ok 0,5 tys. pkt

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

tyle że jak utkną to nie działa, nie lepiej dzieś schować za górą albo za jednostkami golutkie, nie widać, nie można strzelać, nie da się szarżować i nie ma strachu że wybuchnie

kędzi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124

Post autor: kędzi »

A jak nie masz tego po swojej stronie, bo przeciwnik zabierze ci lepszy teren?. Ja wole oddac pierwszenstwo i jesli trzeba cofnac armie na wlasciwy cal Logiczne ze nikt nie wystawi naprzeciw mojego cannona z master inz. smoka czy demona kiedy ja zaczynam.
Dlatego wole je dozbroic.Zatrzymywalem tym juz smoki itp. Z wardem przerzutem sv, ewentualnie rune of luck jest w stanie wytrzymac wiele, czekajac na odsiecz.To trzyma pkt, a gracze majac swiadomosc ilosci pkt do zdobycia chca to zazwyczaj dopasc, tracac przy tym jedne z najlepszych oddzialow uderzeniowych, choc czasami wpadaja w to smieci(od czego ma sie oddzial posilkowy).To moze okazac sie dziwne ale zatrzymalem kiedys kowadlem 2 Giganty, ktore spadly ok 4,5 tury.To daje duzo satysfakcji, a mina przeciwnika niezapomniana :D

twardochleb
Chuck Norris
Posty: 356

Post autor: twardochleb »

Czy ja wiem. Pakowanie w zbroje runelorda to w wiekszosci bitew strata punktow. Wszystkie smieci i tak przyjmuje spokojnie z tarcza i stonem a grubsze rzeczy najpierw musza przejsc przez klocki.

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Hmm kowadło jest machina wojenna a tylko na żyrku ,organach i flame cannonie nie można dawać run ... Np taki run penetracji albo fortune było by fajnie ^^ .

kędzi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124

Post autor: kędzi »

twardochle wiesz dobrze, ze jak przeciwnik jak bedzie chcial cie minac czyms paskudnym i wielkim to to zrobi , a twoje klocki bedzie mial gleboko w ....

twardochleb
Chuck Norris
Posty: 356

Post autor: twardochleb »

od czego sa popychaczki/spowalniaczki/ dobre rozstawienie? jakos bardzo rzadko trace kowadlo w kombacie a wystawiam wersje ekonomiczna od zawsze.

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Moja propozycja rozpy na Macki Wojny.

1 Runesmith @ 147 Pts
General; Gromril Armour; Shield
Runic Talisman [75]
Rune of Spellbreaking (x3)

1 Dragon Slayer @ 75 Pts
Runic Weapon [25]
Master Rune of Swiftness

19 Warriors @ 205 Pts
Heavy Armour; Shield; Standard; Musician
1 Veteran @ [10] Pts

10 Quarrellers @ 125 Pts
Crossbow; Light Armour; Shield; Musician

1 Grudge Thrower @ 150 Pts
Engineering Runes [50]
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating
1 Engineer @ [20] Pts
Brace of Pistols; Light Armour

1 Bolt Thrower @ 90 Pts
Engineer
Engineering Runes [30]
Rune of Burning
Rune of Penetrating

1 Bolt Thrower @ 85 Pts
Engineer
Engineering Runes [25]
Rune of Penetrating

1 Organ Gun @ 120 Pts


Dispel Pool: 5
Casting Pool: 2
Models in Army: 51
Total Army Cost: 997

Tak sobie usiadłem przed Army Builderem i wymyśliłem coś takiego. Nie jestem zadowolony więc może ktoś się wypowie co by tu zmienić? Zastanawiam się czy by nie rozdzielić tych warriorów na dwa klocki po 10 do dodatkowej obstawy maszyn ale wtedy nie będzie miał Runesmith gdzie się schować, a przecież nie dość, że nosi scrolle to musi być generałem. Na BSB mi nie starczyło punktów więc wstawiłem Slayera. Nie wiem czy to dobry pomysł ale zawsze jakiegoś fasta/slavów/przy farcie driady przemłuci no i model mi się strasznie podoba

Ps. Gram w parze z lizakami.

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

A co powiecie o czymś takim na 700 p. ?

1 Master Engineer @ 70 Pts
General; Gromril Armour

14 Rangers @ 265 Pts
Great Weapon; Rangers; Heavy Armour; Standard; Musician
Runic Banner [30]
Rune of Courage

1 Greatbeard @ [10] Pts

10 Thunderers @ 155 Pts
Dwarf Handgun; Light Armour; Shield; Musician

10 Quarrellers @ 135 Pts
Great Weapon; Crossbow; Light Armour; Musician

1 Bolt Thrower @ 75 Pts
Engineering Runes [30]
Rune of Burning
Rune of Penetrating

3 Crew @ [0] Pts
Light Armour

Dispel Pool: 4

Casting Pool: 2

Models in Army: 40


Total Army Cost: 700

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Grunaldi: rozpa napewno klimatyczna, ale poza tym średnio mnie się podoba :? ,nie wystrzelasz przeciwnika do nogi, a jak już dojdzie yo cię zje. Co do rangersów to osobiście zamieniłbym ich na zwykłych wariorów.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

z tymi warriorami to racja zaoszczedasz 60 pkt i zamiast bolta dajesz ciekawa i w miare silna klope
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Tylko założeniem przy pisaniu tego była "stabilność" rozpy (czyt. na pewno nic nie wybuchnie) . Warriorzy się raczej nie sprawdza bo mogą uciec od 1-szej lepszej szarzy czegoś z fearem . No i opcja Scout daje tez wiele możliwości .

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

katpa wybucha bardzo sporadycznie ( kurcze nawet nie pamiętam kiedy mi wybuchła ostatnio, a gram i na 3 czasem) dzięki inżynierowi

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Moja niestety często odmawia posłuszeństwa i lubi sobie odejść do lepszego świata w którym mali inżynierkowie będą ja oliwić i przyozdabiać w runki ...

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

to masz pecha, jeśli uznać że misfire to odpowiednik 1 na d6 to trzeba rzucić 3 razy 1 podrząd by stracić katapke

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

a skouci krosnoludzcy sa troche za wolni no zobacz ze wszytsko co bedzie chcialo im ucieknie i podejdzie do twojej linie obrony...
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

no raczej oni nie są do szarżowania tylko do zabrania marszu w 1-szych 1 badz 2 turach i potem albo przeciwnik coś zostawia z tyłu aby się nimi zajęło albo całość to kawaleria bądź skinki które chodzą szybciej niż my biegamy :P

ODPOWIEDZ