Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: Booxi »

właśnie kupiłem 15 6 ed thunderersów za 50zł chyba więc też ich polubię i zacznę częściej wystawiać :D
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
papa-smerf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134

Post autor: papa-smerf »

ETC 2400

Lord na tarczy ( +1 armor, przerzut, immun kb itp i r.furnance, dwurak) 226 pkt
Kowadło ( zjadarka)368
BSB ( +armor, immune kb itp ) 130

10 rangers ( gw, sztandar, tarcze) 160
30 Longbeard ( gw, fcg , rune of battle ) 440

5 miner 55
35 hammerers (fcg) 450
klopa (inz, 2x pen, acc) 170
klopa ( inz, 1x pen , fire , acc) 150
działo (fire, forging) 130

orgun gun 120

suma 2399

Tarczownik z BSB (w bitwach niezdany LD 10 dlatego BSB must have )w hamcach w chordzie czyli 3 rzędy po 10 i jeden z 7-mioma. Jak myślicie daje rade czy średnio ?

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Będziesz musiał naprawdę dobrze wejść tym klocem w CC żeby przepchnąć. ja zawsze ustawiam 5x6 i wtedy mam więcej punktów za szeregi, nawet jak mi ich trochę z tyłu zejdzie.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

ostatnio "bawiłem się" w hordę hamców vs GG oraz vs ghoule...

płakać się chce jak nasi szybko schodzą...
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Czyli mówicie ze nie warto u nas inwestować w hordowe klocki ? Lepiej ustawiać jak kiedys w formacjach 5x6 itp ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

oplaca sie, 40 longow. jednak na format euro nie da sie wcisnac ich tylu z dworakami i FCG ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Abaddon pisze:Czyli mówicie ze nie warto u nas inwestować w hordowe klocki ? Lepiej ustawiać jak kiedys w formacjach 5x6 itp ?
opłaca się, ale atakować tylko i wyłącznie jeśli jesteśmy pewni rozkręcenia przeciwnika szybko, jeśli nie, to pamiętać o swiftach i sie reformować w 5x6 by nei dostać w dupę
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

no i trzeba pamietac ze jak hordowo to tylko minimum 40 modeli w oddziele, a wychodzi to dosc drogo
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
papa-smerf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134

Post autor: papa-smerf »

A lepiej 5 rzędów po 6 figsów czy na odwrót bo np jeśli idzie o hamców to chyba 5 rzędów po 6 ale np na 30 longow to już się zastanawiam jak.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

ja zazwyczaj gram tak:
- 27 hammererow - z ustawieniem 6x5 - w pierwszym szeregu kolo FCG stoi lord tarczownik i BSB. dzieki temu mam 5 szeregow i troche wiecej u mnie bije ;) lorda tarczownika ustawiam na rogu by przeciwnik nie mial wyboru i wieksza iloscia modeli bil po nim, co ratuje mi paru hammererow.
- 30 longow - tutaj cudow nie ma, ustawienie 5x6. takie ustawienie w wielu momentach daje steadfasta. i dodatkowe +3 do combata za szeregi przez pare tur.
- 40 longow - wystawiam ich 10x4. mniejszej ilosci modeli sie nie oplaca wystawiac w hordzie. dzieki temu mam jeden "zapasowy" szereg ktory przeznaczam do wyrzynki a moje 3 szeregi i tak beda bily. w tym momencie malo mnie obchodzi mala ilosc szeregow do wyniu combata. tego sie wygrywa, poprzez wyrzniecie przeciwnika ;) gdy liczba zostanie zredukowana do 20-25 robie reforma gdyz horda jest juz nieoplacalna, dzieki temu zwieksza sie liczbe szeregow :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

sam gram taka rozpiska i sie sprawdza hamkow daje w horde w zaleznosci z jakim oddzialem walcze i jaka jest sytuacja co do hord kraskowych to moim zdaniem
najlepiej nadaja sie hamki i slayersi :D
czasem za organki daje kuszoli z gw i ograniczam hamkow do 30
a minerow biore z chempionem i swiderkiem
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

w hordzie świetnie sprawdzają się:
- longi z dwururką
- hamki jw.
- zwykłe warki z dwururką. paradoksalnie najlepiej na euro comp- wchodzi spokojnie 40stu.
10 idzie do odstrzału a później robimy kęsim. i faktycznie-combat hordą wygrywa sie ilością wbitych woundów/wyżynka przeciwnika. nie jakims statikiem.

a ja nadal cisne slayersami. i wychodzi mi na to, że trzon rozpiski stanowić będą: 30tka slayerów, 30tka warków z GW, 30tka longów z GW, 15 górników, 5 górników.
3 cięzkie kloce do walki wręcz- alleluja i do przodu.
no i niewielkie strzelanie.

i jeszcze jedno: mają wyjśc booki do WE,BRETKI, OK.... później my.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Chyba zacznę grać na większej ilości piechoty co prawda moja rozpa zająlem 2 miejsce na 15 graczy, ale bolalo gdy katapka kilka razy nie trafiła.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Grazbird pisze:a ja nadal cisne slayersami. i wychodzi mi na to, że trzon rozpiski stanowić będą: 30tka slayerów
O tak 30 slayersow robi robote mozecie mowic ze sa ciency na tej edycji ale mi sie sprawdzaja biore zawsze min 30 z dragonem lub demoniarzem
longow i wojasow zadko daje w hordzie brak im staborna i unbrekable przez co szybko przegrywaja cra
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
papa-smerf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134

Post autor: papa-smerf »

Grazbird pisze:. i jeszcze jedno: mają wyjśc booki do WE,BRETKI, OK.... później my.
To jakieś sensowne info że będziemy 4 armią ?

Btw tak czy siak nie ten rok i to trochę smutne biorąc pod uwagę ze mamy dziś marzec :(

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

"gdy katapka kilka razy nie trafiła."

moje jak trafią 2 razy na bitwę to jest święto.
strzelanie trzeba miec, ale bez przesady. ja staram sie je brać, ale tylko do robienia rzeczy, ktorych zrobienie piechotą jest zbyt kosztowne. np polowanie na jakies grubasy, masowe ściąganie piechoty przeciwnika. a później i tak zostaje stary, dobry combat.

takie info doszło- GW podobno "pochyla" się nad naszym bookiem. plotki na bugmanie mówią, że ma byc redukcja w koszcie punktowym ( pono IB-ek 9 pts). jest tez plota, że slayerzy mają miec killing blow i HKB na herosach.
ja osobiści przypuszczam, że zwiększa potencjał slayerów- mało się ich sprzedaje. i oswojmy się zmyślą, że dostaniemy coś wielkiego- teraz to każda armia ma mieć jakiegoś grubasa. i dobrze, bedzie co malować.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Spoko. Dadzą nam cos w stylu czołgu xD Wszyscy chcą mieć coś duzego, na forum WE już są rozkmina na temat Wielkiej siejacej terror wiewiórki :D
Ale pewnie jak wydadzą plastikowych slayerów razem z bookiem to i ich ugrywalną :P
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

dzis bilem sie zdark elfami i przez cala gre mialem tylko 1hita a mialem klopy z przezutem #-o ale wynik masakra dla mnie :D
z tego co slyszalem to jestesmy 3-4 armia jesli chodzi o nowy kodeks
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Abaddon pisze: Ale pewnie jak wydadzą plastikowych slayerów razem z bookiem to i ich ugrywalną :P

Na szczęście mam sporo metalowych slayerów - na porządny regiment wystarczy :D ...

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

pewnie tak bedzie ze z nowym kodeksem wyjda plastikowi sleyersi i hamki
ale jak narazie to awatar of war ma puscic plastikowych slayersow nie moge sie doczekac :shock:
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

ODPOWIEDZ