Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
GromTG
Pseudoklimaciarz
Posty: 29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: GromTG »

Na przyszłość będę pamiętał o czytelniejszym pisaniu rozp. I również pozdrawiam sąsiada zza miedzy :)

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Właśnie kminie sobie rozpiskę na 2000pts. Jak uważacie, opłaca się wystawiać kowadło albo lorda na tarczy na te punkty? Myślałem o twardym BSB i kowadle ale i zły ruch i 400pts w d... ;/

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Felu pisze:Jak uważacie, opłaca się wystawiać kowadło albo lorda na tarczy na te punkty?
myślę że nie. Runelord z buta, BSB i ME wystarczą.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Co wrzucić na tego runelorda żeby nie spadł zbyt szybko?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Ja bym mu dal tylko tarczę i rune of stone. Sv.2+, parry i nie pchanie go do Combatu powinno wystarczyć. Ew. jak się bardzo o niego boisz to możesz mu dorzucić preservation lub furnance. Dodatkowym plusem jest to że masz przy takim ustawieniu ponad 100pkt na anty-magiczne runy.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Arbiter Elegancji pisze:Ja bym mu dal tylko tarczę i rune of stone. Sv.2+, parry i nie pchanie go do Combatu powinno wystarczyć. Ew. jak się bardzo o niego boisz to możesz mu dorzucić preservation lub furnance. Dodatkowym plusem jest to że masz przy takim ustawieniu ponad 100pkt na anty-magiczne runy.
Np. zabieranie 1 kostki? ^^ Własnie chyba dla punktów na przedmioty brałbym runelorda, cały czas zastanawiam się czy nie wziąć runesmitha z 3 scrollami i tyle. No i nigdy nie grałem na ME, poco mi on?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Felu pisze: Np. zabieranie 1 kostki? ^^ Własnie chyba dla punktów na przedmioty brałbym runelorda, cały czas zastanawiam się czy nie wziąć runesmitha z 3 scrollami i tyle
Runesmith to też jest dobry pomysl.
Felu pisze:No i nigdy nie grałem na ME, poco mi on?
Zależy od rozpy i stylu gry, ja bym go wystawił bo pasuje do mojego pomysłu na grę, nie wiem jaki jest twój. Przy dwóch klopach ME jest dobrym wyborem bo sprawia że nasze bardzo drogie maszyny są dużo skuteczniejsze i bezpieczniejsze, dodatkowo dostajesz okopy które naprawdę dużo zmieniają. W krytycznych momentach może slużyć za odginaczkę lub wejść na manglera (zdażylo mi się ze dwa razy tak zrobić) A to wszystko tylko za 70kilka punktów. Spróbuj kiedyś, warto testować różne opcje.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Moje wypociny na 2000pts. Co myślicie?

1 Thane @ 160.0 Pts
Gromril Armour; Battle Standard
Master Rune of Gromril
Rune of Preservation
Rune of Resistance
Rune of Fire

1 Runesmith @ 131.0 Pts
General; Great Weapon; Gromril Armour; Shield
Rune of Stone
Rune of Spellbreaking (x2)

1 Master Engineer @ 74.0 Pts
Great Weapon; Gromril Armour

30 Hammerers @ 420.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Shield; FCG

36 Longbeards @ 579.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Shield; Standard; FCG
Master Rune of Grugni

10 Warriors @ 105.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Musician

1 Grudge Thrower @ 155.0 Pts
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating (x2)

1 Cannon @ 130.0 Pts
Rune of Burning
Rune of Forging

1 Cannon @ 125.0 Pts
Rune of Forging

1 Organ Gun @ 120.0 Pts

Models in Army: 89


Total Army Cost: 1999.0

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

nie pasuje mi kloc LB. Za duży i za drogi. Będzie głównym celem wszystkiego co będzie ich w stanie pogonić i wszelkiego syfu jak Gateway itp. Poza tym Druga klopa znacznie bardziej sie splaca niż cannon ale zależy kto co lubi ;]
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Przy jednej klopie potencjał ME będzie się trochę marnował więc albo wywal ME, albo zamień jednego cannona na drugą klopę albo wywal z cannona z burningiem rune of Forging (jej funkcję będzie pełnił ME. Z runiarza wywal GW albo tarczę (ja bym wywalił GW).
Shieldy na klockach to sprawa dyskusyjna ale jak ci się sprawdzają to OK.
Jeśli nie będziesz tą armią grał B&G to warto się też pozbyć sztandaru na hamkach (klockom z stubbornem szmata bardzo rzadko się przydaje a za nią masz prawie kolejnego młociarza).
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Co do klopy, to mam niestety jak na razie 1 model stąd 2 cannony w rozpie. Co myślicie o takiej koncepcji:

1 Runelord @ 373.0 Pts
Anvil of Doom; General; Gromril Armour; Shield
Rune of Stone
Rune of Spellbreaking (x2)

1 Thane @ 160.0 Pts
Gromril Armour; Battle Standard
Master Rune of Gromril
Rune of Preservation
Rune of Resistance
Rune of Fire

1 Master Engineer @ 74.0 Pts
Great Weapon; Gromril Armour

30 Warriors @ 366.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Shield; FCG

30 Longbeards @ 445.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician

5 Miners @ 55.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour

1 Grudge Thrower @ 155.0 Pts
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating (x2)

1 Cannon @ 130.0 Pts
Rune of Burning
Rune of Forging

1 Cannon @ 125.0 Pts
Rune of Forging

1 Organ Gun @ 120.0 Pts

Models in Army: 81
Total Army Cost: 2003.0

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

To co Arbiter napisał o jednej klopie i ME wciąż aktualne. Poza tym, radziłbym wrzucić małego inżyniera na klopę (nie na missfire ale dla tej dodatkowej rany) i RoFurnace na kowadle. Jak już masz save 2+ to głupio by było, żeby zleciało od sygnaturki z metalu a tych 1-levelowych metal-magów ostatnio się nawet paru szwenda w okolicy.

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Arbiter Elegancji pisze:Przy jednej klopie potencjał ME będzie się trochę marnował więc albo wywal ME, albo zamień jednego cannona na drugą klopę albo wywal z cannona z burningiem rune of Forging (jej funkcję będzie pełnił ME.

Czemu będzie się marnował przy 1 klopie? Te przerzuty dostaje tylko jedna maszynka (przynajmniej tak przeczytałem w tej erracie ;))

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Ale zazwyczaj stawiasz ME między dwiema klopami (ewentualnie także z gołym bolcem u nogi) i przerzucasz kostkę tylko jak kulniesz missfire na którejś klopie.

Teraz pytanie ode mnie - czy scatterkę i artyleryjkę (z ME i RoAccuracy) trzeba przerzucać razem, czy można oddzielnie - coś mi się tłucze po głowie że tak było w 7-edycyjnych uściśleniach ale teraz już chyba nie? To w sumie dwa kompletnie niezależne rzuty.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

bo to są 2 niezależne rzuty. Rzucasz oba oddzielnie
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Quaki pisze: i RoFurnace na kowadle. Jak już masz save 2+ to głupio by było, żeby zleciało od sygnaturki z metalu a tych 1-levelowych metal-magów ostatnio się nawet paru szwenda w okolicy.
Od początku 8ed. nikt nawet nie próbowal mi rzucić kuźni w kowadlo (ani razu nie gralem z furnance na kowadle) a gram dość sporo :) więc ta runa IMO średnio przydatna tym bardziej że 0 z metala ma 24" i jest MM więc wymaga LOSa.
crovaxus pisze:Rzucasz oba oddzielnie
Zgadza się, możesz sobie przerzucić jedną zobaczyć co wypadło a potem przerzucić drugą jak będzie ci odpowiadać.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

A mi na początku ósmej 2 razy zeszło właśnie z tego powodu.. Teraz Furnace mam praktycznie zawsze (chyba że wrzucam np. 3 scrolle, czego nie robię praktycznie nigdy) i czuję się dużo bezpieczniej ;)

Awatar użytkownika
Pijak
Chuck Norris
Posty: 432
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Pijak »

Moja pierwsza przymiarka do 8 ed pora odkurzyć brodaczy. :wink:

1 * Thane @ 146.0 Pts
General; Great Weapon; Gromril Armour; Shield
Runic Weapon [25.0]
Master Rune of Kragg the Grim
Rune of Fire
Runic Armour [50.0]
Master Rune of Gromril
Rune of Resistance

1 Runelord @ 354.0 Pts
Anvil of Doom; Great Weapon; Gromril Armour; Shield
#Anvil of Doom [0.0]
#Rune of Oath & Honour [0.0]
#Rune of Hearth & Hold [0.0]
#Rune of Wrath & Ruin [0.0]
Runic Talisman [25.0]
Rune of Spellbreaking
Runic Armour [5.0]
Rune of Stone

2 Dwarf Guards @ [0.0] Pts
Shield

10 Quarrellers @ 135.0 Pts
Great Weapon; Crossbow; Light Armour; Musician

20 Warriors @ 235.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician

19 Longbeards @ 330.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician
Runic Banner [25.0]
Rune of Battle

1 Greatbeard @ [10.0] Pts

1 Grudge Thrower @ 155.0 Pts
Engineering Runes [75.0]
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating (x2)

3 Crew @ [0.0] Pts
Light Armour

1 Cannon @ 125.0 Pts
Engineering Runes [35.0]
Rune of Forging

3 Crew @ [0.0] Pts
Light Armour

1 Organ Gun @ 120.0 Pts
Misfire Chart

3 Crew @ [0.0] Pts
Light Armour

Models in Army: 61


Total Army Cost: 1600.0
Obrazek

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Przede wszystkim, na 1600 nie wrzucałbym kowadła, tylko w ogóle jednego, max dwóch bohaterów (na przykład piechotny Runelord generał i pancerny BSB). Poza tym zdecydowanie za małe klocki! W 8-edycyjnych realiach, dwa klocki po 20 kraśków to za mało (przydałoby się powiększyć je za punkty z kowadła). Rune of Battle na Longach też raczej niepotrzebne. Na klopie radziłbym dorzucić inżyniera a na dziale może jeszcze Rune of Fire.

Awatar użytkownika
Pijak
Chuck Norris
Posty: 432
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: Pijak »

Mam jeszcze włączone 7 ed. myślenie. :oops: Jutro za gram 1 bitwę w 8 ed. mam nadzieje że się znowu wkręcę. :D
Obrazek

ODPOWIEDZ