Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rollnik
Wałkarz
Posty: 83

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: Rollnik »

WYRWENA pisze:Nie jestem przekonany do strzelców w Krasiach testowałem pare razy.
10 warriorsów spoko choć wole 10 longów.
20 warriosów totalnie nie przydatny oddział
BSB golutki ?
Jak dla mnie kowadło MUST HAVE w każdej rozpie krasi.
Gyrosy fajne po 2 w skirmiszu nie widziałem żeby ktoś wystawiał pojedynczo.

Pozdro
WYRWENA
Minimum strzelania wydaje mi się przydatne.
Co jest złego w 20stce warków? Za dużo ich? Za mało?
Bsb goły, nie mam na niego innego pomysłu jeszcze.

Kowadło mnie nie kreci, nigdy go nie lubiłem.
Krasnoludy są małe i twarde, bardzo podobne do żółwia. Masz żółwia? Nie? To przygarnij krasnoluda!

Awatar użytkownika
Gorn
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Gorn »

W moich testach strzelający krasie też za bardzo się nie sprawdzili. Zwłaszcza, że w swojej rozpisce masz już czym strzelać (Forge Wardensi, coptery i organki). 20 wariorsów to albo za dużo albo za mało, zależy z której strony patrzysz ;) W CC za dużo nie zrobią i raczej więcej niż jedną turę nie wytrzymają. Lepiej iść w MSU i rozbić ich na 2x10 albo zwiększyć liczbę. Mi ostatnio ładnie się sprawdziło 30 wojaków z włoczniami + 2x10 z tarczami i 10 z dwurakami. Greybeardsi są lepsi w CC, ale nie mogą w razie potrzeby udać się na z góry upatrzone pozycje (a przydaje się to jak chcesz wciągnąć wrogi oddział w zasięg organek).

Dla mnie najlepszą obecnie jednostką w DH są Deep Watche ze wszystkimi postaciami (król i than w pierwszej lini, a RS chowa się w drugim rzędzie, żeby przypadkiem nie zginąć). Postacie niszczą przeciwników a Ironbreakersi stoją i nie zamierzają umierać.

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Strzelcy byli mocni gdy Guildcrafted dawalo +1BS, do tego Inżynier z dodatkowym +1. Wtedy naprawdę mogli zrobić krzywdę.
Obecnie to mocno przeinwestowana piechota strzelajaca. Juź lepiej wziąć 2x10 Longbeardów, albo 3x10 Warriorow z TW. W szczególności, że z muzykantem można swift reform i strzelac do tego co próbuje cię ominąć (TW)
Albo porządzny blok warriorów z włóczniami

Awatar użytkownika
WYRWENA
Chuck Norris
Posty: 539

Post autor: WYRWENA »

Widzę koledzy Ci już odpowiedzieli jeśli chodzi o strzelców i 20 wojaków.
Co do BSB dał bym mu chociaż sv na 1+
A kowadło to po prostu dobrze wydane 300pk. niestety 9 dla mnie flafowo nie istnieje wiec staram sie wybierać jednostki pod względem skuteczności w grze.

Rollnik pisze:
WYRWENA pisze:Nie jestem przekonany do strzelców w Krasiach testowałem pare razy.
10 warriorsów spoko choć wole 10 longów.
20 warriosów totalnie nie przydatny oddział
BSB golutki ?
Jak dla mnie kowadło MUST HAVE w każdej rozpie krasi.
Gyrosy fajne po 2 w skirmiszu nie widziałem żeby ktoś wystawiał pojedynczo.

Pozdro
WYRWENA
Minimum strzelania wydaje mi się przydatne.
Co jest złego w 20stce warków? Za dużo ich? Za mało?
Bsb goły, nie mam na niego innego pomysłu jeszcze.

Kowadło mnie nie kreci, nigdy go nie lubiłem.

Awatar użytkownika
Rollnik
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Rollnik »

Brzmi to sensownie, muszę przetestować bo dorzucenie większej ilości warriorów wydaje się całkiem fajne. Tak jak mówiłem stare przyzwyczajenia, zawsze lubiłem strzelców i wydawali mi się fajni z gch, może jakimś cudem znajdę dla nich sens ;)

Dzięki Panowie
Krasnoludy są małe i twarde, bardzo podobne do żółwia. Masz żółwia? Nie? To przygarnij krasnoluda!

Witek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: Witek »

Danrakh pisze:
Gorn pisze:A co jeszcze Danrakh miał u siebie w rozpisce?
Król z buta
BSB z buta Banner of Speed
Kowadło (2 pociski i ruch)
62 Warriors z tarczami, throwing weapons i muzykami (w tym 10 z Vanguardem)
27 Kings Guard, fcg, tarcze, Stalker's Standard
4 Żyrki, skirmish
Bomber
2 Działa

20:0 z OnG
13:7 z EoS
12:8 z SE

Bardzo fajna rozpiska !! Żyrki w skirmisz-u działają :) Grałem do tej pory tylko raz na niej z lizakami, w tej grze akurat w miarę zadowalająco grały działa ale największą robotę zrobiły małe oddziały i żyrki.
Nie wiem jak ty masz złożonego Króla mój jest z dwurakiem na tarczy i wytrzymałością 6 (nie mam przekonania że jest potrzebna ta wytrzymałość ale może się przyda ^^) Ja nie mam vanguarda ale za to mam w trzech oddziałach Champion-ów

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

@Witek
Dzięki, core MSU to patent Guldura ja go sobie tylko dopasowałem do swoich potrzeb ;)
Wyposażenie na królu czy championi zamiast vanguarda to już tak na prawdę detale, które każdy dostosowuje do siebie.
Pierwotnie u mnie król biegał na piechotę między innymi po to, żeby mieć Ro Smashing, ale to niekoniecznie najlepszy układ.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Gorn
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: Gorn »

Hej, Do tej pory moja rozpiska opierała się głównie na klocku Deep Watchów z Królem i 2 organkach. Ale zatęskniłem za Seekresami. Ułożyłem sobie coś takiego:

Dragon Seeker: Monster Seeker: Rune of Precision, Rune of Quickening, Rune of Smashing
King: Holdstone, Shield Bearers, Rune of Craftsmanship, Rune of Destruction, Rune of Iron, 3x Rune of Shielding
Thane: BSB, Shield, Rune of Dragon's Breath, 2x Rune of Iron
Runic Smith:Rune of Gleaming, Rune of Reckoning, Rune of Resilience, Shield, Rune of Brilliance, Rune of Devouring, Rune of Dragon's Breath

24x Clan Warrior: 24x Shield, 24x Spear, FCG, Vanguard
24x Greybeard: 24x Shield, FCG, Gleaming Icon
15x Seeker, Champion, Skirmish, Vanguard

2x Vengeance Seeker
2x Attack Copterr (2 units)

Organ Gun: Rune Crafted
Cannon, Magical Shot

Do tej pory rozegrałem dopiero kilka gierek i wszystkie (oprócz jednej) tylko przeciwko Skavenom. Stąd nie mam zbyt dużego doświadczenia ani rozeznania co może działać na pozostałe armie.

Z powyższej rozpy nie do końca jestem zadowolony z mojego core'u. 24 włóczniaków może być trochę mało. Może lepiej zamienić ich na 2x10 wariorów do odginania i zwiekszyć liczbe Greybeardsów? Nie jestem też pewien czy w ogóle warto dawać bound spele dla Kowala. Z jednej strony całkiem nieźle pomagają w walce, ale z drugiej dosyć łatwo je rozproszyć. Może lepiej zostawić mu tylko Dragon Breath'a i Aether Loadstone? No i chętnie bym dorzucił do rozpy Grudge Bustera (pewnie kosztem bound spelli, BSB, i/lub jednego Vengeance Seekera).

Chętnie przyjmę wszelkie rady i uwagi, zwłaszcza te dotyczące Runic Smitha i przydatności Grudge Bustera.

Awatar użytkownika
WYRWENA
Chuck Norris
Posty: 539

Post autor: WYRWENA »

24 krasi moim zdaniem są słabe albo 30 albo 10
Vengeance Seeker - słaba opcja
I teraz najważniejsze, Kowadło MUST HAVE ! dziwie sie jak widze rozpy krasnali bez. Sam runiacz nie ma sensu, aktualnie gram na kowadle + runiacz i 2 spele, zagrałem tak kilka bitew i jestem zadowolony.
Co do Grude bustera spoko opcja choć na razie zrezygnowałem z niego na rzecz 2 organek :P Zawiodłem sie jak dowiedziałem że wypłaca albo griny albo impakty...

Pozdro WYRWENA

Gorn pisze:Hej, Do tej pory moja rozpiska opierała się głównie na klocku Deep Watchów z Królem i 2 organkach. Ale zatęskniłem za Seekresami. Ułożyłem sobie coś takiego:

Dragon Seeker: Monster Seeker: Rune of Precision, Rune of Quickening, Rune of Smashing
King: Holdstone, Shield Bearers, Rune of Craftsmanship, Rune of Destruction, Rune of Iron, 3x Rune of Shielding
Thane: BSB, Shield, Rune of Dragon's Breath, 2x Rune of Iron
Runic Smith:Rune of Gleaming, Rune of Reckoning, Rune of Resilience, Shield, Rune of Brilliance, Rune of Devouring, Rune of Dragon's Breath

24x Clan Warrior: 24x Shield, 24x Spear, FCG, Vanguard
24x Greybeard: 24x Shield, FCG, Gleaming Icon
15x Seeker, Champion, Skirmish, Vanguard

2x Vengeance Seeker
2x Attack Copterr (2 units)

Organ Gun: Rune Crafted
Cannon, Magical Shot

Do tej pory rozegrałem dopiero kilka gierek i wszystkie (oprócz jednej) tylko przeciwko Skavenom. Stąd nie mam zbyt dużego doświadczenia ani rozeznania co może działać na pozostałe armie.

Z powyższej rozpy nie do końca jestem zadowolony z mojego core'u. 24 włóczniaków może być trochę mało. Może lepiej zamienić ich na 2x10 wariorów do odginania i zwiekszyć liczbe Greybeardsów? Nie jestem też pewien czy w ogóle warto dawać bound spele dla Kowala. Z jednej strony całkiem nieźle pomagają w walce, ale z drugiej dosyć łatwo je rozproszyć. Może lepiej zostawić mu tylko Dragon Breath'a i Aether Loadstone? No i chętnie bym dorzucił do rozpy Grudge Bustera (pewnie kosztem bound spelli, BSB, i/lub jednego Vengeance Seekera).

Chętnie przyjmę wszelkie rady i uwagi, zwłaszcza te dotyczące Runic Smitha i przydatności Grudge Bustera.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Kowadło nie jest must have, jeżeli ktoś robi turbo agresję z pełnym vanguardem to spokojnie można grać bez magii lub z 1 runiarzem :)
Obrazek

Witek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: Witek »

Gorn pisze:Hej, Do tej pory moja rozpiska opierała się głównie na klocku Deep Watchów z Królem i 2 organkach. Ale zatęskniłem za Seekresami. Ułożyłem sobie coś takiego:

Dragon Seeker: Monster Seeker: Rune of Precision, Rune of Quickening, Rune of Smashing
King: Holdstone, Shield Bearers, Rune of Craftsmanship, Rune of Destruction, Rune of Iron, 3x Rune of Shielding
Thane: BSB, Shield, Rune of Dragon's Breath, 2x Rune of Iron
Runic Smith:Rune of Gleaming, Rune of Reckoning, Rune of Resilience, Shield, Rune of Brilliance, Rune of Devouring, Rune of Dragon's Breath

24x Clan Warrior: 24x Shield, 24x Spear, FCG, Vanguard
24x Greybeard: 24x Shield, FCG, Gleaming Icon
15x Seeker, Champion, Skirmish, Vanguard

2x Vengeance Seeker
2x Attack Copterr (2 units)

Organ Gun: Rune Crafted
Cannon, Magical Shot

Do tej pory rozegrałem dopiero kilka gierek i wszystkie (oprócz jednej) tylko przeciwko Skavenom. Stąd nie mam zbyt dużego doświadczenia ani rozeznania co może działać na pozostałe armie.

Z powyższej rozpy nie do końca jestem zadowolony z mojego core'u. 24 włóczniaków może być trochę mało. Może lepiej zamienić ich na 2x10 wariorów do odginania i zwiekszyć liczbe Greybeardsów? Nie jestem też pewien czy w ogóle warto dawać bound spele dla Kowala. Z jednej strony całkiem nieźle pomagają w walce, ale z drugiej dosyć łatwo je rozproszyć. Może lepiej zostawić mu tylko Dragon Breath'a i Aether Loadstone? No i chętnie bym dorzucił do rozpy Grudge Bustera (pewnie kosztem bound spelli, BSB, i/lub jednego Vengeance Seekera).

Chętnie przyjmę wszelkie rady i uwagi, zwłaszcza te dotyczące Runic Smitha i przydatności Grudge Bustera.
Nie mam przekonania do 24 ww z spear :( za mało zdecydowanie nawet jeśli coś w nich wejdzie dużego to ilu z nich odda ? Longi z Shield-ami zawsze były dobre ^^ potrafią zaskoczyć ^^ aaa Seekers to bardzo dobra jednostka która się spłaca ale 15 z skirmish-em nie testowałem ;) Vengeance Seeker !!!!! To potrafi zaskoczyć bo to naprawdę może dużo zrobić ale jeśli przeżyje strzelanie XD

Awatar użytkownika
WYRWENA
Chuck Norris
Posty: 539

Post autor: WYRWENA »

Slayer Zabójców pisze:Kowadło nie jest must have, jeżeli ktoś robi turbo agresję z pełnym vanguardem to spokojnie można grać bez magii lub z 1 runiarzem :)
A czy gdzieś taka rozpiska zrobiła jakikolwiek wynik ?

kretx
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: kretx »

Hej, dopiero zaczynam z 9th Age i mam taką rozpiskę na 4,5k, którą rozegrałem 1 bitwę (+2 w mniejszej skali). Na ten moment ogranicza mnie ilość figurek (nie za bardzo mam co podmienić).

King: War throne, Great Weapon, Rune of Fury, Rune of Destruction, Rune of Steel, Rune of Iron, Rune of Shielding x2
Thane: BSB, Great Weapon, Runic Standard of Shielding
Thane: Great Weapon, Holdstone, Rune of Iron x2, Rune of Crushing, Rune of Shielding x3,
Runic Smith: Great Weapon, Rune of Denial, Rune of Brilliance, Rune of Gleaming, Rune of Resilience,

23x Clan Warriors: 23x Shield, Champion, Musician, Veteran Standard Bearer, War standard
23x Greybeards: 23x Shield, Champion, Musician, Standard Bearer
12x Clan Marksmen, 12x Shield, Musician, Standard Bearer
5x Rangers, 5x Shield, 5x Crossbows, Musician, Skirmish
10x Forge Wardens, Musician, Standard Bearer

1x Organ Gun: Rune Crafted
2x Cannon

Co o tym myślicie? Do podmiany mam jedynie Inżyniera, Katapkę i 1 x Slayera (który może robić z Vengeance Seekera).
W niedługim czasie dojdą 2 żyrki i 6 jeźdźców na miśkach którzy będą robić za Hold Guardians.

Awatar użytkownika
WYRWENA
Chuck Norris
Posty: 539

Post autor: WYRWENA »

Tak jak pisałem wyżej takie 23-4 krasi sa mało efektywne brał bym 30 albo 10
Ten 2gi Tan raczej nie potrzebny
No i najważniejsze kowadło Must Have :P
Pozdro
WYRWENA


kretx pisze:Hej, dopiero zaczynam z 9th Age i mam taką rozpiskę na 4,5k, którą rozegrałem 1 bitwę (+2 w mniejszej skali). Na ten moment ogranicza mnie ilość figurek (nie za bardzo mam co podmienić).

King: War throne, Great Weapon, Rune of Fury, Rune of Destruction, Rune of Steel, Rune of Iron, Rune of Shielding x2
Thane: BSB, Great Weapon, Runic Standard of Shielding
Thane: Great Weapon, Holdstone, Rune of Iron x2, Rune of Crushing, Rune of Shielding x3,
Runic Smith: Great Weapon, Rune of Denial, Rune of Brilliance, Rune of Gleaming, Rune of Resilience,

23x Clan Warriors: 23x Shield, Champion, Musician, Veteran Standard Bearer, War standard
23x Greybeards: 23x Shield, Champion, Musician, Standard Bearer
12x Clan Marksmen, 12x Shield, Musician, Standard Bearer
5x Rangers, 5x Shield, 5x Crossbows, Musician, Skirmish
10x Forge Wardens, Musician, Standard Bearer

1x Organ Gun: Rune Crafted
2x Cannon

Co o tym myślicie? Do podmiany mam jedynie Inżyniera, Katapkę i 1 x Slayera (który może robić z Vengeance Seekera).
W niedługim czasie dojdą 2 żyrki i 6 jeźdźców na miśkach którzy będą robić za Hold Guardians.

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

kretx pisze:Hej, dopiero zaczynam z 9th Age i mam taką rozpiskę na 4,5k, którą rozegrałem 1 bitwę (+2 w mniejszej skali). Na ten moment ogranicza mnie ilość figurek (nie za bardzo mam co podmienić).

King: War throne, Great Weapon, Rune of Fury, Rune of Destruction, Rune of Steel, Rune of Iron, Rune of Shielding x2
Thane: BSB, Great Weapon, Runic Standard of Shielding
Thane: Great Weapon, Holdstone, Rune of Iron x2, Rune of Crushing, Rune of Shielding x3,
Runic Smith: Great Weapon, Rune of Denial, Rune of Brilliance, Rune of Gleaming, Rune of Resilience,

23x Clan Warriors: 23x Shield, Champion, Musician, Veteran Standard Bearer, War standard
23x Greybeards: 23x Shield, Champion, Musician, Standard Bearer
12x Clan Marksmen, 12x Shield, Musician, Standard Bearer
5x Rangers, 5x Shield, 5x Crossbows, Musician, Skirmish
10x Forge Wardens, Musician, Standard Bearer

1x Organ Gun: Rune Crafted
2x Cannon

Co o tym myślicie? Do podmiany mam jedynie Inżyniera, Katapkę i 1 x Slayera (który może robić z Vengeance Seekera).
W niedługim czasie dojdą 2 żyrki i 6 jeźdźców na miśkach którzy będą robić za Hold Guardians.

Siema, też jestem świeży w tym hobby ale mam już kilka spostrzeżeń dotyczących niektórych jednostek.
Hold Guardians- nikt tym nie gra bo nie spłacają swoich punktów, czyli są za drodzy a robote robią marną.
strzelanie - Forge Wardens - Rangers -Clan Marksmen. tak samo jak koledzy wyżej, za drodzy co do swoich pkt.
co do samych Clan Warriors wole o brać Greybeardsów ponieważ ten jeden siły więcej robi dużą różnice.
co do składania kinga to poleca zawsze brać 3x Rune of Shielding i jak masz runy na broni + Great Weapon to z zasad wynika że GW nie będzie mógł być używany bo musi używać broni magicznej.
co do 2x thane to lepiej z jednego zrezygnować i dać jednego inżyniera który poprawi BS którejs z maszyn.
2 zyrki w skirmishu są mega. a ich T5 pozwala im przetrwać niejedno wystawienie się na ostrzał przeciwnika.
+ to co pisał kolega wyżej 300 pkt wydane na kowadło to świetna inwestycja.

braki w figsach olej i testuj na tym co masz plus proxy. nie każdy zaczyna od złożonej i pomalowanej w 100% armii na 10k pkt ;)
Początek nowej Ery

kretx
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: kretx »

dzięki za podpowiedzi. Niestety gram tylko czym co mam bez proksów i co jest pomalowane, więc trochę opcji mi odpada :)
Inżyniera chętnie bym dodał, jednak nie jestem w stanie go wcisnąć obok 2 dział i organek (ew. działo, katapka i organy).
Teraz dopiero rozkminiłem o co chodzi z Rune of Craftsmanship, faktycznie, nie ma co brać grat weapona i run na broń.
Hold Guardians kiedyś sobie przetestuję, udało mi się znaleść b. ładne figsy do nich, więc chociażby warto by zobaczyć ich na stole, bo koszt punktowy faktycznie jest dość duży.
http://norbaminiatures.com/en/dwarven-h ... stion.html
Wydawało mi się, by wystawić 1 unit Greybeardsów musiałem mieć 1 unit warriorów, ale to chyba tylko jakieś wspomnienie z 8 ed.

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Witam!

wracam ponownie z nowymi pomysłami. Gier rozegranych mam coraz więcej i coraz więcej wiem o swojej armii. Jednak w składaniu rozpisek nadal jestem noga tak więc przydała by mi się pomoc jakiegoś bardziej doświadczonego krasnoludzkiego generała.

Po ostatnich kilku grach postanowiłem budować rozpiski od maszyn. Z dwóch powodów. Krasie mają najlepsze maszyny i mają najlepsze maszyny.

na dzień dobry mamy 2x cannon + 1x orunowane organy. kowadło ofc. Cannony na inne działa które mogą zabić moje organki, a same organki wyznaczają magiczną strefę 30 cali pacyfikacji. no i kowadło które najszybciej i najłatwiej spłaca swoje punkty (najchętniej to bym jeszcze dodał inżyniera dla okopania i lepszego BSa no ale punkty nie są z gumy)

kolejny krok to nasze mobilne żyroski. 2x 2xcopter skirmish. super do zabijania fasta. do samego pestkowania oddziałow to już tak mi średnio idzie bo przeważnie z jakiegoś większego klocka zabijam aż dwa jednostki na turę (na jedną parkę copterów)

co do core to longi longi longi. w każdej postaci. z GW, z tarczą, po 10, po 30, longi i jeszcze raz longi. warjorsy - nie lubię ich, mają za krótkie brody jak dla mnie.

a cała reszta armii? wszystko i nic. testy testy testy. do tej pory grałem na koxowym klocku kings guardów z kingiem + 30 longow z GW i +1 do move i RS. do combatu albo nie dochodziło albo doszło do takiego którego musiałem przegrać (wystrzelane 2/3 oddziałów albo szarża z każdej strony). nie jestem wstanie ułożyć combatu pod siebie na polu bitwy z powodu małej mobilności naszych niskich braci.

wymyśliłem sobie "latającą rozpiskę"

1 Anvil of Power @ 300.0 Pts bo musi być
#Bound Spell: Rune of Storms [50.0]
#Bound Spell: Rune of Shattering [50.0]
#Bound Spell: Rune of Cleansing [0.0]

1 King @ 250.0 Pts goły ale z tarczą bo musi być
1 Thane @ 186.0 Pts BSB + tarcza bo musi być
28 Clan Warriors @ 488.0 Pts FCG tarcze (wiem że to nie longi ale są b.tani! zastanawiam się czy nie rozbić ich na 2x10 w wersji longi)
30 Greybeards @ 740.0 Pts FCG tarcze

1 Grudge Buster @ 370.0 Pts testy
1 Vengeance Seeker @ 120.0 Pts testy
1 Vengeance Seeker @ 120.0 Pts testy
10 Miners @ 260.0 Pts muzyk tarcze TW na wrogie działa i żeby w końcu nie przegrać scenariusza na przejście + dodatkowy scornig
2 Steam Attack Copters @ 300.0 Pts skirmish mój core
2 Steam Attack Copters @ 300.0 Pts skirmish mój core
1 Steam Bomber @ 200.0 Pts bo lata

1 Field Artillery - Organ Gun @ 325.0 Pts orunowane mój core
1 Field Artillery - Cannon @ 270.0 Pts mój core
1 Field Artillery - Cannon @ 270.0 Pts mój core

Czemu tak? bo maszyny są dobre, bo coptery są dobre. vegance dla mobilności i szarży od boku gdy coś trzyma klocek longów. tak samo grudge buster szarża i grindy plus pestkowanie fasta. styl gry? SZARŻA!!!!!!! klocki środkiem, grudge oraz vegance jako eskorta po bokach. i skaczące tam i siam copterki.


i pomysł nr 2 "na kacu"

1 Anvil of Power @ 300.0 Pts
#Bound Spell: Rune of Storms [50.0]
#Bound Spell: Rune of Shattering [50.0]
#Bound Spell: Rune of Resilience [0.0]
1 Field Artillery - Organ Gun @ 325.0 Pts
1 Field Artillery - Cannon @ 270.0 Pts
1 Field Artillery - Cannon @ 270.0 Pts
2 Steam Attack Copters @ 300.0 Pts skirmish

1 Runic Smith @ 319.0 Pts generał tarcza wygar maja po wczorajszej "naradzie"
Bound Spell: Rune of Swift Striking [20.0]
Bound Spell: Rune of Reckoning [20.0]
Rune of Dragon's Breath
Rune of Iron (x2)
1 Thane @ 266.0 Pts BSB tarcza wygar ma bo mu kazał generał się naradzać
Runy rune of Dragon's Breath
Rune of Iron


1 Grudge Buster @ 370.0 Pts
1 Vengeance Seeker @ 120.0 Pts bo panowanie tarczownicy od BSB nie dali rady dotrzeć na pole bitwy (po naradzie ofc)

29 Greybeards @ 716.0 Pts FCG tarcze
29 Greybeards @ 716.0 Pts FCG tarcze
10 Miners @ 260.0 Pts muzyk tarcze TW
10 Miners @ 260.0 Pts muzyk tarcze TW

rzygający BSB oraz RS siedzą w klockach i są podtrzymywani przez swoich braci. minersi są do sklepania wrogich tyłów działa/strzelanie/scenariusz.
moj core bez zmian, działa bronią organek a organki bronią dział. czary na RS dla lepszych efektów w combacie i wykorzystania maksymalnie zasady parry.
copterki na fasta a grudge z sikersem dla szarży na bok. styl gry do przodu ale z głową

w obu rozpiskach są vegance i grudge dla samych testów. zastanawiam się też nad 2x bomber i 2x magiczny ruch xD tylko nie wiem gdzie tego RS do bombera przykleic żeby zasięg był i czy sama S3 przy bombach wystarczy na cokolwiek.

to by było na tyle z głosów w mojej głowie. czekam na wszystkie odpowiedzi i sugestie (a nawet delikatne zjebki)
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Rozpiski kraśków na tegoroczne ETC:

Team Netherlandes - Jan Willem @Blonde Beer Veenhof
Runic Smith, General, Rune of Gleaming, Rune of Reckoning, Rune of Resolve, Rune of Denial, 2 x Rune of Iron, Rune of the Forge, Shield - 389
Anvil of Power, Rune of Resilience, Rune of Shattering, Rune of Storms - 300
30 Greybeards, Great Weapons, Throwing Weapons, C, M, F, Cleaming Icon - 990
10 Clan Marksman, Crossbows, Musician, Shields - 260
2 x 10 Forge Warders, M - 300
1 x Attack Copter - 160
2 x Grudge Buster 370
1 x 2 Attack Copters, Skirmish, - 300
2 x 1 Canon 270
Catapult – 220
Total: 4499

Team Russia - Sergey "TroR" Klimenko
King, General, Shield, Rune of Destruction, Rune of Smashing, Rune of Shielding, Rune of Iron (x2) – 440
Thane, BSB, Shield, Aether Icon, Rune of Iron, Rune of Dragon's Breath – 321
Engineer, Forge Repeater, Shield, Aether Loathestone – 194
28х Greybeards, Throwing Weapons, Shield, M, S, C, Banner of Speed – 854
10х Clan Warriors, Shield – 140
10х Clan Warriors, Shield – 140
10x Miners, Pistol – 230
10x Miners, Pistol – 230
10x Miners, Pistol – 230
2x Steam Copters, Attack Copter, Skirmish – 300
2x Steam Copters, Attack Copter, Skirmish – 300
1x Field Artillery, Cannon – 270
1x Field Artillery, Catapult, Rune Crafted – 320
23x Seekers, M – 526
Total: 4495

Team Serbia - Matej "Malis" Malý
King, Shield, Rune of Shielding, Aether Loathstone, Rune of Destruction, Rune of Smashing, Rune of Iron, Rune of Iron, Rune of Fury – 500
Engineer, Forge Repeater – 160
Engineer, Forge Repeater – 160
20x Greybeards, Throwing Axes, Shields, M, C, S, Gleaming Icon – 590
18x Clan Marksmen, Guild-Crafted Handguns, Shields, M, C – 544
18x Rangers: Great Weapons, Crossbows, M, C – 564
10x Miners, Pistols – 230
10x Miners, Pistols – 230
Cannon – 270
Cannon – 270
Grudge Buster – 370
Grudge Buster – 370
Vengeance Seeker – 120
Vengeance Seeker - 120
Total: 4498

Team Spain - Juan Pablo "Conan" García
800 - King on War Throne, General, Rune of Craftsmanship, Rune of Might, Rune of Destruction, Rune of Iron, Rune of Steel, Rune of the Forge
186 - Thane, BSB, Shield
389 - Runic Smith, Rune of Gleaming, Rune of Resilience, Rune of Resolve, Shield, Rune of Brilliance, Rune of Mastery
300 - Anvil of Power, Rune of Storms, Rune of Shattering, Rune of Gleaming
670 - 25 Greybeards, Shield, M,S,C, Runic Standard of Swiftness
470 - 25 Warriors, Shield, Spears, M, S
370 - 15 Deep Watch, Music, Champion
230 - 10 Miners, Pistols
384 - 14 Rangers, Shield, Crossbows
300 - 2 Steam Attack Copters, Skirmish
200 - 2x1 Steam Bomber
Total: 4499

Team Mexico - Alan "Sippycup Jr." Marttini
General - Engineer : Forge Repeater, Aether Loathestone, Rune of Retribution @260pts
10 Warriors: Musician @140 pts
10 Warriors: Musician @140 pts
30 Greybeards: Great Weapons, Musician, Veteran Standard: Gleaming Icon @850 pts
25 Seekers: musician @570 pts
25 Seekers: musician @570 pts
24 Seekers: musician @548 pts
10 Forge Wardens: musician @300 pts
2 Steam Copters: skirmish @300 pts
2 Steam Copters: skirmish @300 pts
Steam Bomber @200pts
Catapult: Rune Crafted @320pts
Total: 4498

Team Scotland - Roger @Rog27 Barnett
King; General; Shield; Runic Items [Rune of Destruction, Rune of Fury, 2x Rune of Iron, 2x Rune of Shielding, Rune of Smashing] - 500pts
King; Great Weapon, Shield Bearers; Runic Items [Rune of Iron, Rune of Resistance, Rune of Steel] - 540pts
Thane; BSB; Shield - 186pts
Runic Smith; Battle Runes [Rune of Gleaming, Rune of Reckoning, Rune of Resilience]; Shield - 239pts
Anvil of Power; Battle Runes [Rune of Resilience]; Anvil Runes [Rune of Shattering, Rune of Storms] - 300pts
24 Greybeards; Shields; [C, M, S], War Standard - 626pts
21 Clan Marksmen; Crossbows, Shields; [M] - 524pts
24 Deep Watch; [C, M, S] - 642pts
Steam Bomber - 200pts
Steam Bomber - 200pts
Field Artillery; Cannon - 270pts
Field Artillery; Cannon - 270pts
4497 points

Team Luxembourg - Charles "kiri" OIKNINE (c)
*King on shiled bearer, General, Shield Plate armour, Runic Weapon:rune of might x2, Rune of destruction, Runic Talisman: rune of shielding x3 - 620
*Runic Smith, Battle runes x3(Bound Spell), rune of gleaming, rune of resilience, rune of resolve, Rune of the Forge, Plate armour, Shield - 249
*Anvil of Power, Anvil runes, rune of storms, rune of shattering, rune of Gleaming - 300
*3x10 Clan Warrior, Musician, Throwing Weapons - 160
*26 Greybeards, Musician, Standard Bearer, Champion, Shield, Magic standard, Gleaming Icon - 654
*2x2 Steam Copter, attack copter, Skirmish - 300
* 1 Vengeance Seeker - 120
*18x Forge Warden, musician, Standard Bearer, Runic Standard of Swiftness - 594
*2x1 Flame Cannon, Rune Crafted - 170
*2x 1 Canon - 270
Total: 4497

Team Bulgaria - Hristo @Fnarrr Nikolov
King, General, Shield, Runes of Destruction, Smashing, Fury, Runes of Iron, Iron, Bronze - 480
Thane, BSB, Shield, Runes of Iron, Iron - 226
Runic Smith, Shield, Rune of Iron, Rune of Denial, Runes of Resilience, Gleaming, Resolve -359
Dragon Seeker, Monster Seeker, Runes of Precision, Might, Fury - 390
Anvil of Power, Runes of Shattering, Storms, Resolve - 300
25 Marksmen, GWs, M,S,C, Banner of Swiftness - 785
10 Warriors, Shields, TWs, Vanguard - 180
10 Warriors, Shields, TWs - 160
10 Miners, Pistols - 230
5 Rangers, Crossbows, Shields - 150
2 x Steam Bomber - 2 x 200
10 Seekers, Vanguard, Skirmish, C - 300
2 x Cannon – 2 x 270
Total: 4500

Team Austria - Bernhard @berti Küttner
King, General, Shield Bearers, Runic Great Weapon: rune of craftmanship, rune of Destruction, Runic Armor: Rune of Iron, Runic Talisman: 3x Rune of Shielding- 580
Thane, BSB, Great Weapon, Runic Armor:2x Rune of Iron, Runic Talisman: Rune of the Forge, Rune of Dragon Breath - 300
Anvil of power, Rune of Shattering, Rune of Storms, Rune of Resolve - 300
2x 10 Clan Marksman, Crossbow, shield - 240
25 Greybeards, Shield, M,C,S, War Standard - 650
2x 1 Venegance Seeker - 120
1 Grudge Buster - 370
10 Miners, Pistol - 230
2x 1 Steam Copter, Bomber -200
2 Steam Copter, Attack Copter, Skirmish - 300
2x 1 Field Artillery, Rune crafted Organ gun - 325
Total: 4500

Team Germany - Nils @SirProxALot Reinke
King, General, Shield, Rune of Destruction, , Rune of Smashing, Rune of Iron (x2), Rune of Steel - 470
Thane, BSB, Shield, Aether Loathestone, Rune of Iron, Aether Icon - 291
Engineer, Forge Repeater - 160
28 Greybeards, Shield, M, C, S - 692
11 Clan Warriors, Shield - 156
2x 10 Clan Warriors, Shield - 140
19 Deep Watch, M, C, S - 502
3x 10 Miners, Pistol, M - 250
2x 2 Steam Attack Copters - 300
Field Artillery - Organ Gun, Rune Crafted - 325
Field Artillery - Cannon - 270
Total: 4496

Team Ireland - Fergus Finch
King: Army General, Shield, HW, , Runes of Destruction, Fury, 2x Iron, Smashing, Steel 500
Thane: BSB: Shield, Runic Standard of Shielding, Rune of Dragon’s Breath, rune of the forge.336
Runic Smith: Shield, Rune of Denial, Rune of Dragon’s Breath Battle Rune of Reckoning, Gleaming, Swift Striking 399
Anvil of Power: Rune of Resolve, Rune of Shattering, Rune of Storms 300
29 Greybeards, Shield, HW, FC 716
25 Clan Warriors: Shield, HW, FC, 440
2 x Vengeance Seeker 120
21 Deep Watch, FC, War Standard 588
Steam Bomber 200
Organ Gun, Flaming Shot 290
Catapult 220
Cannon 270
Total: 4499

Team Malta - Clive (?)
Anvil of Power: Rune of Gleaminig, Rune of Shattering, Rune of Storms - 300pts
Enigineer: Wyrm Slayer Rocket, shield - 184pts
Thane on shieldbearers: BSB, Craftmaship, Iron, Resistance - 440pts
Runic Smith (general): shield, Gleaming, Resilience, Brillance, 2x Iron, 2x Shielding - 389pts
10 Clan Marksmen: shields FCG - 300pts
20 Clan Marksmen: shields, FCG, guild crafted handguns - 620pts
14 Greybeards: shields, champ, standard - 336pts
Cannon - 270pts
Dwarf Ballista - 120pts
Organ Gun - 280pts
Bomber - 200pts
25 King's Guard: FCG, Dismay - 820pts
Vengence Seeker - 120pts
Vengence Seeker - 120pts
Total: 4499

Team Finland - Lasse Lindström
Runic Smith, General, Shield, 179
Anvil of Power, Rune of Shattering, Rune of Storms, Rune of Resolve, 300
16 Clan Marksmen, Guild Crafted Handguns, Shields, 448
10 Greybeards, Musician, Shields, Throwing Weapons, 260
10 Clan Warriors, Shields, 140
10 Clan Warriors, Shields, 140
10 Clan Warriors, Shields, 140
10 Miners, Pistols, 230
10 Miners, Pistols, 230
10 Miners, Shields, 200
2 Attack Copter: Skirmish, 300
2 Attack Copter: Skirmish, 300
Grudge Buster, 370
Grudge Buster, 370
Field Artillery, Cannon, Flaming Shot, 280
Field Artillery, Cannon, 270
Field Artillery, Flame Cannon, Runecrafted, 170
Field Artillery, Flame Cannon, Runecrafted, 170
Total: 4497

Team Turkey - Burak Sonbudak
Dwarf King on Shieldbearer (General, Shield, Rune of Might x2, Rune of Destruction, Rune of Dragon's Breath, Rune of Shielding) 620
Thane (BSB, Holdstone, Shield, Rune of Iron x2, Runic Standard of Swiftness, Rune of Dragon's Breath) 386
Runesmith (Shield, Rune of Gleaming,Rune of Resilience, Rune of Reckoning, Rune of Dragon's Breath, Rune of Infamy, Rune of Armor x2, Rune of Crushing) 379
40 Clan Warriors (Great Weapon, M,C,S Gleaming Icon) 850
10 Warrior (Musician, Shield) 160
10 Warrior (Musician, Shield) 160
30 Deep Watch (Runic Standard of Shielding, M, C, S (FC)) 890
10 Miners (Musician, Pistol) 250
10 Miners (Musician, Pistol) 250
Cannon 270
Cannon 270
Total: 4485

Team Italy - Simone Cucuzza
King, General, War Throne, Shield, Rune of Destruction, Rune of Might (x2), Rune of Steel - 790
Runic Smith, Shield, Rune of Gleaming, Rune of Resilience, Rune of Resolve - 239
Anvil of Power, Rune of Storms, Rune of Shattering, Rune of Resolve - 300
25x Greybeards, Throwing Weapons, Shield, M, C, S, Runic Standard of Swiftness - 770
10x Greybeards, Shield, Vanguard - 220
10x Clan Warriors, Shield - 140
20x Forge Wardens, M, C - 600
Steam Bomber - 200
2x Steam Attack Copters, Skirmish - 300
2x Steam Attack Copters, Skirmish - 300
Field Artillery, Catapult, Rune Crafted - 320
Field Artillery, Catapult, Rune Crafted - 320
Total: 4499

Team Switzerland - Paul @polux Berclaz
Engineer, General, shield -144
Anvil, Rune of Storms, Rune of Shattering, Rune of Resilience-300
Engineer, forge repeater, shield-164
4X10 warriors, M, shield, throwing weapon-180
10 warriors, M, shield, throwing weapon, vanguard-200
10 greybeards, M, shield-220
2X1 grudge buster-370
Vengance seeker-120
2X2 Attack Copter, skirmish-300
3X10 miners, M, pistols-250
2X1 cannon-270
Total: 4498

Team Wales - David "Deej" Johnson
Lord of Stone - King - General, Shield, Rune of destruction, Rune of Fury, Rune of Smashing, 2 x rune of iron, 2 x rune of shielding - 500
Lord of Stone - King, Rune of Craftsmanship, 2 x Rune of Fury, 2 x Rune of Iron, Rune of Bronze,Dragons Breath - 470
Lord of Stone - BSB, Shield, Rune of Shielding, Rune of Dragons Breath -276
Runic Smith Shield, Rune of Iron, Aether Loathestone - 274
29 Clan Warriors Shield, Champion, veteran standard bearer - war standard - 514
22 Grey Beards Great Weapons, Shields, Champion - 640
25 Deep Watch Champion, Standard Bearer - 650
5 Seekers, Skirmish - 120
Vengence Seeker - 120
Vengence Seeker - 120
Cannon -270
Cannon - 270
Rune Crafted catapult - 320
TOTAL: 4499

Team Czech - Michal "Houba" Malý
209 - Runic Smith, General, Shield, Aether Loathstone
164 - 2x1 Engineer, Shield, Forge Repeater
180 - 2x10 Clan Warriors, Shield, Throwing Weapons, M
260 - 3x10 Grey Beards, Shield, Throwing Weapons, M
120 - 2x1 Vengeance Seeker
250 - 2x10 Miners, Pistol, M
370 - 2x1 Grudge Buster
300 - 2x2 Attack Copters, Skirmish
200 - Steambomber
270 - 2x1 Cannon
Total: 4497

Team Ukraine - ANDRII BARANOVSKYI
King General; Plate Armour; Shield; Rune of Crushing; Rune of Iron (x2), Rune of Shielding (x2), Rune of Smashing @ 410.0 Pts
Thane Shield; Battle Standard, Rune of Iron (x2), Rune of Shielding; Rune of the Forge @ 266.0 Pts
Runic Smith shield, Resilience, Reckoning, Gleaming, Rune of Iron, Rune of Denial,Rune of Dragon's Breath @ 419.0 Pts
10 Clan Marksmen - Guild Handgunners @ 290.0 Pts; Shield; Musician
27 Greybeards @ 880.0 Pts Great Weapon; Shield; FCG Banner of Speed
28 King's Guard @ 890.0 Pts; Great Weapon; Plate Armour; FCG, Runic Standard of Shielding
10 Miners @ 230.0 Pts; Pistol
Engineer @ 144.0 Pts; Shield
Steam Attack Copters @ 160.0 Pts
Steam Attack Copters @ 160.0 Pts
Organ Gun @ 325.0 Pts; Rune Crafted
Catapult @ 320.0 Pts; Rune Crafted
Total: 4494
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
WYRWENA
Chuck Norris
Posty: 539

Post autor: WYRWENA »

Słabe :P

Witek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 45

Post autor: Witek »

1 Anvil of Power @ 300.0 Pts
#Bound Spell: Rune of Storms [50.0]
#Bound Spell: Rune of Shattering [50.0]
#Bound Spell: Rune of Resolve [0.0]

3 Crew @ [0.0] Pts

1 Runic Smith @ 259.0 Pts
General; Plate Armour; Shield
Runic Armour [40.0]
Rune of Iron (x2)
Bound Spell: Rune of Resolve [20.0]
Bound Spell: Rune of Oaths [20.0]

1 Thane @ 256.0 Pts
Plate Armour; Shield; Battle Standard
Runic Armour [20.0]
Rune of Iron
Banner of Speed [50.0]

1 Engineer @ 140.0 Pts
Plate Armour

29 Clan Warriors @ 570.0 Pts
Heavy Armour; Shield; Veteran Magic Standard; Musician
Runic Standard of Swiftness [50.0]

1 Champion @ [20.0] Pts

29 Clan Warriors @ 580.0 Pts
Heavy Armour; Shield; Standard; Musician; Vanguard

1 Champion @ [20.0] Pts

29 Deep Watch @ 870.0 Pts
Plate Armour; Shield; Standard; Musician
Stalker's Standard [60.0]

1 Champion @ [20.0] Pts

1 Steam Bomber @ 200.0 Pts
Forge Repeater; Shrapnel Bombs

1 Steam Bomber @ 200.0 Pts
Forge Repeater; Shrapnel Bombs

2 Steam Attack Copters @ 300.0 Pts
Forge Repeater; Skirmish; Shrapnel Grenades

2 Pilot @ [0.0] Pts

1 Field Artillery - Organ Gun @ 325.0 Pts
Organ Gun; Rune Crafted

3 Crew @ [0.0] Pts
Heavy Armour

1 Field Artillery - Cannon @ 280.0 Pts
Cannon; Flaming Shot

3 Crew @ [0.0] Pts
Heavy Armour

10 Miners @ 220.0 Pts
Shield; Heavy Armour; Musician

Models in Army: 115


Total Army Cost: 4500.0

ODPOWIEDZ