Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: Garland the Ironfart »

Raczej przeciwnik wchodzi w walkę kiedy już jest pewny. Owszem zdarzały się sytuację, że się nie miło rozczaruje, ale zwykle już jest after birds. Armia dla dobrych graczy. Ja takim nie jestem. Zwykle przegrywam już rozstawieniem, którego krasnale w żaden sposób nie mogą skorygować.

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Looooooo tyle wiadomości na naszym pod forum w tak krótkim czasie!

Mam takie same odczucia jak kolega wyżej. Też czekam na reworka całego booka chociaż boję się trochę w którą stronę to będzie miało iść. Mi się wydaje że nasza armia już jest dobrze zbalansowana ale nadal jej czegoś brakuje np lepszej antymagii albo ogólnie nerfa całej magii w 9.

A zmiany punktowe o +/-100 punktów w rozpisce to mogą sobie w #&$&# wsadzić bo one nic nie wnoszą.
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

xD
Obrazek

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

@Ciara a ty co bys nam zabrał? ;)

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Ja widzę potrzebę magi pociskowej. Co z tego że mamy jedna z lepszych boostujacych kombat, kiedy to nie my o kombacie decydujemy. Niech kowadło zagłady będzie faktycznie maszyną piekieł.

:)

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nic bym nie zabierał bo po co. Tylko forge wardensów poprawić i tyle,

100 punktów więcej w rozpie dużo znaczy kiedy topowe armie poszły do góry o 100-300 punktów.

Magii pociskowej nie będziecie mieli raczej bo nie takie są wytyczne armii. Od tego macie maszyny i unity.
Obrazek

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Co to znaczy armie poszły w górę? W HE na wszystko promocja. Większość jednostek taniej.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Od kiedy HE to topowa armia? Danony pewnie do góry pójdą, szczury, ud, wdg, ogry? już poszły do góry
Obrazek

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Czyli droższe punktowo jednostki?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Nie rozumiem pytania.
Obrazek

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Ciara pisze: 25 paź 2019, o 16:02 Nic bym nie zabierał bo po co. Tylko forge wardensów poprawić i tyle,

100 punktów więcej w rozpie dużo znaczy kiedy topowe armie poszły do góry o 100-300 punktów.

Magii pociskowej nie będziecie mieli raczej bo nie takie są wytyczne armii. Od tego macie maszyny i unity.
Jakbyś drugi akapit rozwinął. Nie gniewaj się, ale ja naprawdę nie wiem co to znaczy, że jakieś armie idą w górę. Bo limit ciągle chyba 4500.

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Garland the Ironfart pisze: 26 paź 2019, o 19:19
Ciara pisze: 25 paź 2019, o 16:02 Nic bym nie zabierał bo po co. Tylko forge wardensów poprawić i tyle,

100 punktów więcej w rozpie dużo znaczy kiedy topowe armie poszły do góry o 100-300 punktów.

Magii pociskowej nie będziecie mieli raczej bo nie takie są wytyczne armii. Od tego macie maszyny i unity.
Jakbyś drugi akapit rozwinął. Nie gniewaj się, ale ja naprawdę nie wiem co to znaczy, że jakieś armie idą w górę. Bo limit ciągle chyba 4500.
To znaczy, że popularne, dobre rozpiski nie mieszczą się w 4500 punktów o tyle, ile Ciara napisał. Więc jak ktoś chce tym grać, to musi zrezygnować z jakiegoś oddziału, itp.

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Rozumiem. A nasza armia i takie na przykład HE maja większość jednak potanione. Jak balans?

Awatar użytkownika
Łaki
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Łaki »

Przed obecnym patchem zebrane pokaźną liczbę rozpisek i wyników z turniejów (samych DH przeanalizowane ok 200 rozp z różnych turów) + zebrano opinie ekspertów (kimkolwiek oni są...) i podzielono armie na 4 tiery plus HE :D

Top tier: UD, VS
High Tier: WDG, VC, OK, BH, DL
Mid Tier: KoE, OnG
Low Tier: DE, DH, EoS, SA SE, ID
Bottom tier: HE

Patch ma na celu wprowadzenie lepszego internal balansu co ma przy okazji wpłynąć na external balans. Każda z armii dostała jakieś nerfy (najczęściej używane jednostki, itemy) oraz buffy (najrzadziej wybierane). Im wyższy tier tym więcej nerfów a mniej buffów.
Obrazek

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Bardzo dziękuję. Super wyjaśnione. Ale widzę że jadnak najlepsze rzeczy np nasze Żyrki poszły w górę też z Łow. W HE podobnie. Swoja drogą szkoda, że wybrałem, latami zbierałem i malowałem dwie najniżej rankingowane armie. Jeszcze mam zaczęte lizaki. 😂

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Garland the Ironfart pisze: 26 paź 2019, o 21:03 Bardzo dziękuję. Super wyjaśnione. Ale widzę że jadnak najlepsze rzeczy np nasze Żyrki poszły w górę też z Łow. W HE podobnie. Swoja drogą szkoda, że wybrałem, latami zbierałem i malowałem dwie najniżej rankingowane armie. Jeszcze mam zaczęte lizaki. 😂
Nie pękaj ;) VC i tak dostało więcej buffów ;)

ps. Policzyłem i wiem, że nie

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

To jeszcze tylko zapytam, jako mniej więcej krasnalowa meta jest. Nie grałem od kilku miesięcy nimi. MSV? shooting? Wielkie kloce piechoty?

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Slejery!!!!!!!!!! Morze slejerow!!!!!!!!!!!!
Początek nowej Ery

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Więcej niż jeden oddział? Ja w rozpie mam klocuszek 20, V seekera i Dragon Seekara. I super robią. Może faktycznie drugi klocuszek i jakaś piąteczka by nie zawadziła.

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Niektórzy grają na trzy pełne klocki seekerow. Sam bardzo lubię wsadzić do rozpiski 2 oddziały po 20 z jakimś bohaterem w środku. Uwielbiam gdy przeciwnik pyta o koszt DS zaraz po tym jak potnie bez żadnego problemu jego bohatera :) tylko że jak ktoś umie zagrać pod tak agresywną rozpiskę to ds ginie nawet nie wchodząc w combat(z czymś co kosztuje więcej niż 100p)
Początek nowej Ery

ODPOWIEDZ