Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: Bocian »

Witam, chciałbym skorzystać z okazji, jaką jest nowelizacja przepisów 9th age, i spróbować wrócić do hobby (znowu:)).
Trudno jest nadążyć za tymi zmianami, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, czy turniejowo taka rozpiska ma rację bytu:

+ Characters +

-Anvil of Power [185pts]

-Dragon Seeker [435pts]: Grim Resolve
. Weapon Runes: Rune of Destruction, Rune of Fury, Rune of Quickening

-Dragon Seeker [395pts]: Monster Seeker
. Weapon Runes: Rune of Precision, Rune of Quickening, Rune of Smashing

-Runic Smith [255pts]: Army General, 3x Battle Runes, Shield
. Runic Items: Rune of Iron


+ Core +

-Clan Marksmen [220pts]: 10x Clan Marksman, Crossbow (4+), Shield

-Clan Marksmen [220pts]: 10x Clan Marksman, Crossbow (4+), Shield

-Clan Warriors [696pts]: Champion, 34x Clan Warrior, Great Weapon, Musician, Shield, Standard Bearer


+ Special +

-Hold Guardians [590pts]: 6x Hold Guardian

-Seekers [255pts]: Champion, Musician, 10x Seeker

-Seekers [255pts]: Champion, Musician, 10x Seeker

-Vengeance Seeker [125pts]

-Vengeance Seeker [125pts]


+ Clan's Thunder +

-Steam Copters [200pts]: Steam Bomber


+ Engines of War +

-Field Artillery [270pts]: Organ Gun (4+)

-Field Artillery [270pts]: Organ Gun (4+)

++ Total: [4496pts] ++

Zastanawiam się, czy na zabójcach demonów nie wymienić Rune of Fury i Rune of Precision na dodatkowe Rune of Quickening, żeby mieli Agility 11 i zawsze uderzali pierwsi. Mam poważne obawy, że jeśli tego nie zrobię, mało kogo zdążą naruszyć, a tak byliby niezłymi straszakami:)

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Z obu?

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Tak,myślałem,żeby zastąpić te runy na obu DS.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Pamiętaj, że max agility to 10, poza tym nie potrzebujesz na slayerach tyle agility.
Obrazek

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Mam poważne obawy czy 10 slayerów bez vanguard ani skirmish pożyje na tyle długo aby doholowac bohaterów do walki

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Slayer Zabójców pisze:Pamiętaj, że max agility to 10, poza tym nie potrzebujesz na slayerach tyle agility.
Czy w zasadach 2.0 nie zlikwidowano limitu charakterystyk? Poza tym,dlaczego wystarczy mi Ag8? Przecież np.większe demony mają po 9 i więcej.Chciałbym,żeby moi szansę coś zrobić.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

After all modifications via multiplication, division, addition, or subtraction:
- Agility and Attack Value cannot be modified to lower than 1,
- the value of all other Characteristics cannot be modified to lower than 0,
- Armour cannot be modified to exceed a maximum of 6,
- Agility cannot be modified to exceed a maximum of 10
(unless noted otherwise).
Na 80% targetów nie potrzebujesz agility większego niż 6, a ten dodatkowy atak może zmienić czy zabijasz lorda na carnim czy nie.
Według mnie pojedyńcza runka +3 do agility jest wystarczająca, ale każdy gra tak jak jemu wygodnie :)
Obrazek

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Ok,to spróbuję najbliższy lokal na tym, co wyżej,a potem zobaczymy,dzięki wielkie:)

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Na twoim miejscu wymieniłbym też Precision na Fury - mając 8OS i tak trafiasz wszystko co ma 4 wsa i mniej na 2+ :)
Obrazek

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Właśnie wyczytałem,że przy szarży dodaje się 1 do Ag,więc u krasnali to efektywnie obniża Ag o dalszy pkt,co mnie trochę niepokoi;)

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Lordowie Chaosu i Wampiry mają 7 agi - slayerzy z quickeningiem maja z bazy 8 :) Więcej Agi mają tylko elfi lordowie i greater demony - ci pierwsi nie są celem daemon slayerów a greater demon jak będzie chciał to i tak nie zobaczysz z nim combatu :)
Obrazek

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Przyznam,że nie do końca rozumiem, jest przecież różnica między sytuacją,w której Greater Demon unika walki z DS,a sytuacją, w której go wciąga nosem. To samo chyba dotyczy elfich lordów... Wytłumaczcie mi to łopatologicznie,bo nie jestem na bieżąco:)

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Chodzi o to, że Slayer z m3 nigdy nie zobaczy walki z latającym greater demonem ;) Poza tym nawet statystycznie Slayer ze Smashingiem i 2x Quickening ma 6 ataków trafiających na 4+, raniących na 2+ a demon ma 5+ warda na lethale i flamingi a na całą resztę 4+ regenę więc "nie wciągasz go nosem". Dodatkowo pamiętaj, że GD Wratha szarżując ma 10 agi więc i tak bijecie równo.
Idąc dalej - 80% modeli w tej grze (Stegadony, Carnozaury, Stonehorny, Mamuty, Steam Tanki, Kadim Titan, Smoki, wszyscy bohaterowie oprócz elfów i demonow) nie ma więcej inicjatywy niż 6, także nie obchodzi ich czy masz 10 inicjatywy czy 8, a 1 atak może przesądzić o tym czy zabijesz ten model czy nie :)
Obrazek

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Chodziło mi o to,że jak Ds ma Agi 10,to chociaż trochę straszy Dużego Demona,w odmiennym przypadku demon wciąga bezkarnie jego i oddział:)

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Myślę, że działo jest lepszym straszakiem na demony niż gostek z ruchem 3 :) Wolałbym wyposażyć go tak żeby mieć pewność, że zabije wszystko co pełza po ziemi.
Ale jeśli spotykasz dużo demonów to śmiało bierz 10 agi :)
Obrazek

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

No właśnie zastanawiam się,czy zamiast 2 organek nie lepsze działo i katapulta...:)

Jak bierzecie kowadlo i 1 runiarza,to jakie zestawy Battle runes im przypisujecie?

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Zależy od bitwy i przeciwnika :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lakson
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: Lakson »

Ja zawsze dubluje najważniejsze boundy, czyli biorę 2x gleaming i 2x resilience (czasem i 3x z bannerem). Dwa pozostałe miejsca to zależy od mojej rozpy i przeciwnika. Najczęściej to popychaczka na kowadle i revocation na runiarza. Jak gram bez hejtów 2x przerzut hitów też jest przydatne.
Obrazek

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Czy na Królu bardziej spłaci się penetracja +3, czy podwojenie siły na T5+? Obie runy po 50 pkt. Raczej będzie biegał w klocku King’s Guardów

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Jak na nogach to tylko smashing, ale druga sprawa to czy klocek KG potrzebuje w ogóle jakiegokolwiek króla :)
Obrazek

ODPOWIEDZ