RUM-ors 8 ed Brodacze.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RedSkull
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Litzmannstadt,Navarro,Misty Mountain

Re: RUM-ors 8 ed Brodacze.

Post autor: RedSkull »

GyroSquad - Swith to special, FMC with breathweapon, t5 2 wounds, 60pts per model.
warriors to become 6pts. Ironbreakers 9pts, Hammerers 11pts, xbow 8pts, thunderers 9pts, Flame cannon back to old rules
Runelord adds +4 to dispel, Runesmith +2. Anvil becomes unique, and not killed by megaspells.
Slayers either: all with Killing blow, with characters with Heroic killing blow, and costed the same, or with eternal hatred for 10pts per model.
Troll Slayers get 6+ ward save
Giant Slayers get 5+ ward save
and Dragon and Demon Slayer get a 4+ ward save.
Pokój to zawieszenie broni pomiędzy dwiema wojnami.

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

to wygląda fajnie, tylko ciekawe jaka będzie magia runiczna
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Weatherwax
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: Weatherwax »

Kowadlo jako Un, nie WM. Biore! Kloc 50 wojakow z wielką bronią za 400 pkt? No, grubo.
Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego, ale się myli. Nieważne, jak szybko pędzi, zawsze odkrywa, że ciemność dotarła na miejsce wcześniej i już na nie czeka.

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Nie wiem skąd te plotki ale wsave na Slayerach to więcej niż można sobie pomarzyć, Jeszcze jakiś mr z talizmanu/runy na bohu i do boju! Warki za 6pkt? Nie uwierzę dopóki nie zobaczę pergaminu ;)
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
Weatherwax
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: Weatherwax »

TomashWwl pisze:Nie wiem skąd te plotki ale wsave na Slayerach to więcej niż można sobie pomarzyć, Jeszcze jakiś mr z talizmanu/runy na bohu i do boju! Warki za 6pkt? Nie uwierzę dopóki nie zobaczę pergaminu ;)
To pewnie jakaś lista życzeń, zwykły corowy klocek byłby nie do zatrzymania przecież. Ale pomarzyc warto.
Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego, ale się myli. Nieważne, jak szybko pędzi, zawsze odkrywa, że ciemność dotarła na miejsce wcześniej i już na nie czeka.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Cena warriorów jest chyba przesadzona. Chyba, że mówimy o 6 punktach z light armor, 7 z heavy, 9 z great weaponem i heavy armor.
Ironbreakers - cena miałaby sens gdyby był to kosz bazowy bez tarczy (gromril armor) i mieliby statsy warriorów. Myślę że 11 punktów spokojnie...
Kusze - 1 punkt za mało, 9 punktów to bardziej realistyczny wariant (staty warriora + 3 punkty za kuszę).
Thundzi - 2 punkty za mało, 11 punktów to bardziej realistyczny wariant (staty warriora + 5 za muszkiet), chyba że mają jakieś zmiany w zasadach
Flame Cannon - może być spoko
Żyrki - Zależy jak reszta statsów, ale nie wyobrażam sobie modelu za 60 punktów z breath weaponem - ktoś coś przekombinował.
Jeśli plus do dispela się potwierdzi - to znaczy że będziemy chanellować kostki. Czyli pewnie antymagia trochę dostanie w łeb.

To o slayerach to bujda na resorach, oznaczałoby to że za 50 punktów mamy kolesia z T5, 4 atakami i HKB. Nie ma bata.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

panterq pisze:Żyrki - Zależy jak reszta statsów, ale nie wyobrażam sobie modelu za 60 punktów z breath weaponem
Eghm... Salki... całkiem niewiele droższe ;)

Fajowe ploty - jaram się jak kościoły w Norwegii ^^
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Smh - salki nie miałby breath weapona tylko strzelały template'm. Jeśli żyrki miałby dostać breath weapon - to znaczy że dałoby się ziać do kombatu.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

To by było fajne :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Ale wtedy tylko one use only

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

panterq pisze:Smh - salki nie miałby breath weapona tylko strzelały template'm. Jeśli żyrki miałby dostać breath weapon - to znaczy że dałoby się ziać do kombatu.
Shenq pisze:Ale wtedy tylko one use only
Tak skróciłem myśl ciutek. Pamiętajcie także, że krasie są już robione pod nową 9 edycję.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Z wyjątkiem linijki o żyrokopterach, to jest wyciek info z playtestów z końcówki 2011r, który na Bugmanie pojawił się w 2012r.
Nie ma żadnej pewnosci, ze to sa rzeczy, które zostały wydrukowane w finalnej wersji.
Ktoś odgrzał starego kotleta, jak na mój gust, bo z tego co ja wiem, to piechota nie zmieni znacząco kosztów, ze względu na nowe armijne zasady krasnali:
- coś pomiedzy steadfast a stubborn na wszystkich jednostkach piechoty
- przerzut gał na ASv (mozliwe ze tylko dla HW&S)
I to tez nie są szczególnie świeże informacje.

Nie ma co spekulowac, ja jestem spokojny, bo kilka ostatnich podręczników jest naprawde udanych, i nie widze powodu, zeby krasnale miały zostac potraktowane inaczej.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

RedSkull pisze:
GyroSquad - Swith to special, FMC with breathweapon, t5 2 wounds, 60pts per model.
warriors to become 6pts. Ironbreakers 9pts, Hammerers 11pts, xbow 8pts, thunderers 9pts, Flame cannon back to old rules
Runelord adds +4 to dispel, Runesmith +2. Anvil becomes unique, and not killed by megaspells.
Slayers either: all with Killing blow, with characters with Heroic killing blow, and costed the same, or with eternal hatred for 10pts per model.
Troll Slayers get 6+ ward save
Giant Slayers get 5+ ward save
and Dragon and Demon Slayer get a 4+ ward save.

Jak dla mnie to trollowanie lub wish-list :)

Szczególnie jeśli chodzi o koszta jednostek. np.
Kusznik-badziewie Imperium kosztuje 9pkt. - krasiowy niby tylko 8pts ?
Handgunner-badziewie Imperium 9pkt - Thunderer o niebo lepszy tyle samo?
GreatSword kosztuje 11 - Hammerer tyle samo? (Chyba, że krasie nie będą miały magicznych dopałek?)

Z drugiej strony patrząc na koszty piechoty w DE i HE... wszystko może się zdażyć.

Theo
Falubaz
Posty: 1155

Post autor: Theo »

nowe newsy na warseerze :

I've been reading warseer for a couple of years, and just recently decided to register,and I will understand that I am not as a viable source as Harry, Hastings or Avian. I've been playing dwarfs for several years now and been wainting as long as anyone else for the new book. So I've decided to ask around in my humble background. So this being a rumour (which I do belive is a non-confirmed information, somewhat gossip) thread, I also would like to post something I heard, from a friend who works (being Polish probably as a plumber) and plays in the Nottingham area. The information I got from him earlier did check out in the DE Army in about 75% so, take this as a supposed rumour, which checks out with a couple of others seen in this thread.
- The dual box for H/IB (yeah, I know nothing new and awesome)
- Characters will have the option of a gromril shield which gives +2 as, 5+ parry save
- Thunderers cost going down by 1 point, cannons also cheaper (don't know how much).
- Engineers giving bonuses to thunderers
- No more shieldbearer option for lords besides the named character of Alrik
- Some rumour about a new bigger cannon, from my intel it's suppose to be a bigger grudgethrower hitting with a big template.
And now the fun parts:
-The big machine - a dwarf centurion/golem/dreadnought call it what you like. And about this thing the guy was specific, giving a 8T, 6W, 3+ AS stat, and mounted bolt thrower option, the whole mini mounted on a dragonscale base.
- Organ guns and flame cannons might be rune upgraded.

I don't know how much of this will check out, and belive me it's not me wishlisting ('cause there ain't no Spirit of Grugni special in this )

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Zajrzałem na strony GW, ze sklepu zniknęli longbeardzi i hamki (został command group tylko).
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Żeby tylko został koleś na tarczy... :/

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

i pojawił się koleś na trumnie
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

@theo
musze powiedziec, ze podoba mi sie to co napisales :)
w sumie nie jest to jakos giete wiec spore szanse na to, ze prawdziwe :D
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

panterq pisze:Zajrzałem na strony GW, ze sklepu zniknęli longbeardzi i hamki (został command group tylko).
Tzn, że resztę sprzedali.
Morog pisze:i pojawił się koleś na trumnie
Pojawiła się figurka kolekcjonerska - te nigdy nie wchodzą z zasadami (wyjątkiem jest model Bugman, White Dwarf, Gotrek na tarczy).
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Kap
Mudżahedin
Posty: 268
Lokalizacja: Animosity - Szczecin

Post autor: Kap »

Theo pisze: I heard, from a friend who works (being Polish probably as a plumber)
Mały nacjonalistyczny offtop - aż się prosi wyczekać jeszcze kilka lat kiedy regularny wyścig w obniżaniu poziomu edukacji na zachodzie stworzy dogodną przepaść by przejąć Buckingham P. naszymi inżynierami ;).

Co do kolejnej paczki plotek. Duże solo jednostki do mnie nie przemawiają za bardzo bo głównie gram wampami ale postawienie dużego kloca w najmocniej strzelającej armii w grze z prawie regularnym +1 do rzutu na rozpoczęcie i 8T brzmi soczyście. W pierwszej turze ostrzelanie artylerii przeciwnika i adzia ;).

ODPOWIEDZ