RUM-ors 8 ed Brodacze.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Re: RUM-ors 8 ed Brodacze.

Post autor: dzikki »

Poczekajmy, jak będą wyglądali pozostali. Bo w chwili obecnej GW przegrywa z takim slayer'em z AoW, którzy nie sądze by by byli drożsi a oferują podobną fizjonomię.
Do do dynamiki postaci, ogólnie pozy hammerersów, to w porównaniu z ostatnią edycją i tak jest lepiej. Nie mogłem zrozumieć sensu zrobienia regimentu z klonów, którzy trzymali młoty w dokładnie tej samej pozycji. Wyglądało to dziwnie. Jednak jeśli te figsy mają być bazą do ironów, to poprzednia edycja wygrywa. Tamte zbroje bardziej do mnie przemawiają niż te - te esy-floresy i klejnoty. Co to - elfy?
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Cóż, do takich figsów, jak choćby te stare hamki, widać już nie ma powrotu. Idziemy w obrzydlistwo unifikujące powoli wszystkie armie do tego stopnia, że wszystkie pomału będą wyglądały podobnie. Krasie to była armia przede wszystkim ZAJEBIŚCIE KLIMATYCZNA. To właśnie sprawiało, że tylu nas kocha tę armię. Obecnie z tego klimatu już nic nie zostaje, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby jakieś super rzeźby powyciągali za chwilę...Krasie stają się armią JEDNĄ Z WIELU, bez żadnych powodów, żeby to właśnie tę armię hołubić i cieszyć się ze zdobycia każdego modelu...
Ale jak widać po powyższych komentarzach będzie ona miała jednak wyznawców, bo wielu ludziom figsy się podobają. To już jest nowe pokolenie. Moja armia krasi już odchodzi pomału do lamusa :wink: :( ...

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

IMHO najlepsi są ci z gamezone ale te stare wzory też świetne.Slayer jak dla mnie na 3+. Co do hamków,to Smiejagreg napisał wszystko co bym chciał... Porażka totalna. Jako ironi faktycznie może się ten oddział prezentować ciut lepiej ale chwilowo jestem raczej zawiedziony :?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Nie wiem, patrząc po hamkach chyba cieszę się, że zakupiłem 35 sztuk z ostatniej edycji. Pytanie jak będzie wyglądała reszta figsów.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Recepta na hammerersów by wyglądają znośniej:
-obciąć hełmy(są tragiczne, krasnoludy mają runy a nie elfickie esy floresy), dać te z główek starych krasnoludzkich boksów, z hełmem z rogami/skrzydłami będą wyglądać dużo lepiej
-spiłować "klejnoty" bo dają krasnoludom zbyt elfi wygląd, przykleić w te miejsce ozdoby z zestawów plastikowych
-zrób małą kulkę z GS, przyczep do krawędzi miażdżącej młota i odciśnij runę np. tarczy/plecaka innego krasnoluda tak aby było wypukłe
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wszystko fajnie, tylko nie uważacie, że to po prostu śmieszne, żeby aż tak musieć korygować coś, za co się płaci 150 zł za paczkę dajmy na to? Jakoś wcześniej produkowano na potęgę i od metra metalowych figsów i nikomu nawet nie przychodziło do głowy bawić się w konwersje, bo po prostu NIE BYŁO TAKIEJ POTRZEBY...

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Pamiętajcie że to ma być gwardia a nie zwykłe krasie co wzięły toporek i idą ganiać łorki... dlatego maja tyle ozdób . Faktycznie maja hełmy kjowe ale jak narazie będą najlepszymi hamakami które wyszły po tych beczkowatych. Mi się bardzo podobają i są o wiele lepsze niż te z Gz które są po prostu za duże i średnie
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Pamiętajmy, że GW celuje raczej w nowych graczy, bo starzy i tak mają już raczej figsy ze starszych edycji i kupią tylko jednostki, które są zupełnie nowe (albo znajdą ładniejsze zamienniki :mrgreen: ). Nowym osobom raczej nie będzie przeszkadzać ta stylistyka, bo nie są przyzwyczajone do starej, a jak się jeszcze ktoś wcześniej naogląda Hobbita i wyrobi sobie na nim zdanie o krasiach, to już w ogóle oszaleje... Wydaje mi się, że metalowy fanatyzm niektórych z nas wynika właśnie z przyzwyczajenia, bo praktycznie zawsze,gdy pokazuję figurki komuś kto nie siedzi w krasnoludach, to większym uznaniem cieszą się nowsze modele. Stosunkowo młodych graczy, którzy jarają się starociami (jak np. ja) jest stosunkowo niewielu.

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Widać jednak mamy wszyscy znacznie inne gusta. Mnie na przykład ten nowy slayer tak średnio się podoba, natomiast hamki są zajebiste. Teraz żałuję, że kupiłem 30 metalowych klonów z chęcią ich się pozbędę i zakupię tych zajebiaszczych w plastiku.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Z nowym bookiem miałem rozkręcić krasie które nieśmiało zacząłem na początku swojej przygody z młotkiem. Teraz żałuję, że nie nakupiłem wcześniej metalowych hamków, tak tych dziwnych klonów, ale widzę, że jakieś znajdę :mrgreen:
Te nowe mi się koszmarnie nie podobają...
Ten slayer też średni...
Btw czy mi się wydaje, czy GW podniosło ceny tych piątek slayerów co obecnie są???

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Dragomar pisze:Widać jednak mamy wszyscy znacznie inne gusta. Mnie na przykład ten nowy slayer tak średnio się podoba, natomiast hamki są zajebiste. Teraz żałuję, że kupiłem 30 metalowych klonów z chęcią ich się pozbędę i zakupię tych zajebiaszczych w plastiku.
Jak się będziesz pozbywał metali - daj znak sygnał na cromstarr@gmail.com
Obrazek

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Hoax pisze: Btw czy mi się wydaje, czy GW podniosło ceny tych piątek slayerów co obecnie są???
Command group skoczył z 87,50 na 100.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Te hamki rzczywiscie nieco za bardzo w strone LoTra ida.Mi te klejnoty nie przeszkadzaja, bron fajna, ale na helmach faktyznie powinny byc runy a nie esy floresy...no i taka kwadratowa stylistyka to pod hobbita zrobione. Kiedys byly helmy a'la wikingowie. Rogi, skrzydla, smocze lby... Fajniej mi sie to podobalo. Zbroja tez nieco zbyt hobbitem mi podchodzi, ale jeszce bym sie z tym pogodzil. Natomiast niszczy moj swiat wyra twarzy tej elity. Maja taka mine, ze zamiast strach u wrogow, wywolywac beda salwy smiechu...

Jezeli chodzi o slayera, to ta podstawka mi sie nie podoba,zamienie pewnie na cos innego, jezeli go kupie.Dziwna brode zrzuce na malowanie. Inna sprawa, ze mam juz bardzo podobnego ;p

Obrazek
Obrazek

I jako rzeklem... moze niekoniecznie beczka, ale ten elfi relikt jest mocno na sile.

No nic... czekamy co dalej. Chociaz na hamkow liczylem najbardziej,bo akurat starzy ironi to mi sie na maxa podobaja i i tak nie bede chcial ich zmieniac. A i tak najwazniejsze beda dla mnie nowe regoly.
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Wyraz twarzy zależy od malowania więc raczej da się to poprawić a patrząc na podstawkę slayera i ornamenty na zbrojach to idą właśnie w klimaty celtyckie. Trzeba zobaczyć lepsze zdjęcia ale ogólnie obecnie robione przez GW modele są w większości słabsze od poprzedników.

Tu jeszcze powiększenie okładki WD:

Obrazek

Jakvbek
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Jakvbek »

Ja czekam na nowe longi, stare Hamki podobają mi się sporo bardziej (chętnie kupię). Zobaczymy czy nowe longi dorównają poprzednim, jak nie to będzie trzeba skupować :D

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Kosa pisze:
Koz@a pisze:To są najlepsze modele hamkow w historii [ reszta sie nie umywa do tych modeli
bo... bo to był czar warhammera.

Tak się zastanawiam czy dziś zacząłbym grać w młotka...
Od paru lat się nad tym zastanawiam i wychodzi mi, że nie. Długo by gadać, narzekania starych krasnoludów, pogadamy na którymś masterze przy wódce.

Ja sobie dam rękę uciąć, że dizajn nowych krasi jest specjalnie z-LoTRowany, żeby wciągnąć ludzi grających w Lotra/Hobbita w WFB. Figurki jednak się są tragiczne, spodziewałem się gorszych "fajerwerków".

Co do narzekania na stylistykę nowych dwarfów, to pamiętajcie, że zasadniczo z każdym wydaniem Army Booka czas w świecie Warhammera się posuwa do przodu, więc musi następować postęp techniczny. Przynajmniej z mojego punktu widzenia to tak wygląda, obserwując zmiany zachodzące w stylistyce armii od 6-8 edycji. Dwarfy już edycję temu dostały jakieś prawie steampunkowe maszyny. Czasy 6 edycji już nie wrócą :( Trzeba się z tym pogodzić. Ale aż się łezka w oku kręci oglądając figurki np. braci Perry - starych Bretońców, Dogs of War, stare krasie. Tyle poprawności historycznej, wow.
Ech, ech, nostalgia.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Slayer OK. Pewnie dojdzie do kolekcji.
Hamki mogą poczekać, kupię może w wolnej chwili jak będę wiedział czy są fajniejsze alternatywne głowy dla nich (lub zamienię od czegoś)
Zauważyliście u nich brak tarcz? Może jednak skasują im tę opcje, w zamian potanieją :)

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Ten slayer to jest jakiś heros, czy hipek z oddziału?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Casp
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Casp »

Nowe hamki piękne, szczególnie rękawice i naramienniki. Stare figurki jak dla mnie są zbyt baśniowe. Slayer jest spoko, ale mnie nie powalił. Ciekawe jak zasady sie zmienia...

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Afro pisze:Ten slayer to jest jakiś heros, czy hipek z oddziału?
Możliwe że to bohater imienny :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

ODPOWIEDZ