RUM-ors 8 ed Brodacze.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Prokrastynator
Warzywo
Posty: 18

Re: RUM-ors 8 ed Brodacze.

Post autor: Prokrastynator »

hypnotic pisze:Tu nie chodzi o to że jest helikopter, miotacz płomieni czy snajperka tylko jak one wyglądają. Nawet najdziwniejsza maszyna skavenów przechodziła do tej pory bo była fajnie zrobiona, pokazując dziwaczną i pokrętną inżynierię, którą jako tako można było wytłumaczyć jej działanie. Dwarfy miały/mogły mieć na tej zasadzie parowe maszyny.
A tu dostajemy helikopter opakowany w blachy jak nowoczesna maszyna, bomby (pamięta ktoś jeszcze jej odpowiednik trzymany w łapie przez pilota z 5 ed??), podwójne wirniki. I do tego broń , które w oczywisty sposób przypomina działko sterowane ruchem głowy pilota z RAH-66 Comanche.

Może się to niektórym podobać (podejrzewam że w znacznej części młodszym odbiorcą) ale nie powiecie, że nie jest kontrowersyjne i może budzić niechęć.
I proszę nie przywołujcie statków bazujących na pancernikach z wojny secesyjnej jako coś równie odstającego od dotychczasowej stylistyki...
Żyrokoptera akurat nie zamierzam szczególnie bronić, bo mi chodziło głownie o nową piechotę i bohaterów. Rozumiem o co Ci chodzi, ja też osobiście wolałbym nieco bardziej tradycyjny design latawca. Ale z drugiej strony można też argumentować, że juz sam koncept latającego, "średniowiecznego helikoptera/gunshipa" jest w samym założeniu wystarczająco umownym, humorystycznym odniesieniem do naszego świata, więc kierunek jaki obrali przy tym latającym jebadle w nowej edycji, po prostu pogłębia ten sam motyw. Zwłaszcza, że mimo wszystko jakby się przyjrzeć to nadal jest mniej-lub bardziej steampunk.
RedSkull pisze:
Jedna RZECZ - CZY TA NOWA PIECHOTA W MASKACH TO IRONI? Bo czuję się oszukany...za mało coś pancerni i brak im młotów #-o #-o #-o :evil:
No przecież mają młoty jak byk (i to bardzo fajnie wykonane). Nie wszyscy, ale mają. Pewnie będzie opcja, uzbroić ich jak się chce. A pancerze mają praktycznie wszędzie. Ludzie chyba za bardzo sugerują się tym, że champion jest bez hełmu. Poczekajmy na pełne zdjęcia. Maski mają fantastyczne, żywcem wyciągnięte z artworków.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

jak dla mnie to ewolucja gyrocoptera jest całkiem naturalna:
4 edycyjny był praktycznie goły, 6ed już dosyć obudowany, 8ed to już latająca pucha

Obrazek
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Już bym chciał AB w swoje łapy dostać :) Ciekawe jak to wszystko opiszą we fluffie, przecież może się okazać, że minęło trochę czasu, jakieś wydarzenie mogło mieć wpływ na gildię inżynierów, no nie wiem sam, ale jeśli opiszą klimatycznie konstrukcję tego żyrosa to będzie on już nieco bardziej.. zjadliwy

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

hypnotic pisze:
Fuxiorr pisze:
hypnotic pisze:Tu nie chodzi o to że jest helikopter, miotacz płomieni czy snajperka tylko jak one wyglądają. Nawet najdziwniejsza maszyna skavenów przechodziła do tej pory bo była fajnie zrobiona, pokazując dziwaczną i pokrętną inżynierię, którą jako tako można było wytłumaczyć jej działanie. Dwarfy miały/mogły mieć na tej zasadzie parowe maszyny.
A tu dostajemy helikopter opakowany w blachy jak nowoczesna maszyna, bomby (pamięta ktoś jeszcze jej odpowiednik trzymany w łapie przez pilota z 5 ed??), podwójne wirniki. I do tego broń , które w oczywisty sposób przypomina działko sterowane ruchem głowy pilota z RAH-66 Comanche.

Może się to niektórym podobać (podejrzewam że w znacznej części młodszym odbiorcą) ale nie powiecie, że nie jest kontrowersyjne i może budzić niechęć.
I proszę nie przywołujcie statków bazujących na pancernikach z wojny secesyjnej jako coś równie odstającego od dotychczasowej stylistyki...
Dobrze napisałeś .. wtedy była 5 edycja teraz jest 8 edyc. i zaraz będzie 9 edyc. wiec nic dziwnego że krasie pną się technologicznie do porzdu jak i to że potomkowie starych krasi teraz walczą bo starzy bohaterowie już nie żyją ... nowe pokolenie krasi a co za tym idzie nowa technologia :roll:
A elfy w 10ed przeskoczą od razu z drewnianych łuków na lasery. Tobie odpowiada taki postęp mi nie, proste. Zrozum że jest mocno kontrowersyjny.
Wiesz... ale w końcu to krasie mają być najbardziej zawansowana rasą a nie gorszą od imperium czy skavenów.. no bez jaj..
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

I jeszcze ten pilot w kubraku, okularach i hełmofonie jak jakiś amreykański as przestworzy :lol2:
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

smiejagreg pisze:Macie rację, chłopcy - nowe krasie SĄ ŚLICZNE, jak to mądrze napisał pewien elf - w sam raz do zabawy.... A helikoptery,bombery, karabiny maszynowe IDEALNIE SIĘ WPISUJĄ W KRASNOLUDZKĄ ARMIĘ I SĄ SZCZYTOWYM OSIAGNIĘCIEM TAK STECHNICYZOWANEJ CYWILIZACJI, JAKĄ SĄ BRODACZE. Howgh...
nic dodać, nic nie odstrzelić
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod1060174

orki przez 40 tysiecy lat nie dorobiły się takich "cudaków"jak wasze ;P
(a tak serio to te defkopty byłyby niezłą bazą na konwersje dla waszych nowych śmigłowców)

Awatar użytkownika
karaz
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: karaz »

Między nowym żyrokopterem a pontonem jest trochę za duży przeskok technologiczny. Jakby nowy był cały z metalu, ale bardziej z kanciaty, to wyglądałoby to "naturalniej" względem starego.
Jak pierwszy raz zobaczyłem gyrobomber, to się przeraziłem, ale im więcej na niego patrzę, tym bardziej chcę go mieć :D :D
Ostatnio zmieniony 5 lut 2014, o 18:26 przez karaz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Prokrastynator
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Prokrastynator »

Mi tam żyros (kocham to słowo ;) ) generalnie lata koło tyłka. Dużo bardziej cieszy mnie to, że po postawieniu regimentu nowych ironbreakersów czy longbeardsów, będą oni wyglądali jak żywcem wyjęci z ilustracji Adriana Smitha.

Obrazek

Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »


Jakvbek
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Jakvbek »

Myślę, że nie chodzi tu o sam steampunk, a o wygląd :( Taki plecaczek jak na arcie wyżej powitałbym z otwartymi ramionami! Przy Żyrokopterach zostanę starych :)
A dwa pierwsze odnosniki nie działają :(

Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »

mi działają wszystkie hmmm
bombowiec dla tych co nie przyjmują nowych designów idealnie pasuje zobić na podstawie jednego z artów sterowca z online

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Fuxiorr pisze: Wiesz... ale w końcu to krasie mają być najbardziej zawansowana rasą a nie gorszą od imperium czy skavenów.. no bez jaj..
Krasie wg opracowań i książek to konserwy - dobre to co stare a nowości już nie. Podchodzą do nich nie tyle co ostrożnie, co z wrodzoną tej rasie niechęcią. Chociaż za chwilę GW nam udowodni, że to, co pisali goście w sumie pracujący poniekąd dla nich nie ma znaczenia i krasie w kolejnej edycji wyjadą na motocyklach. Ale luz. Już bardziej przeszedłby mi parowy gatling na tripodzie niż te gyro.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »

jednak nie działają ale sprawdźcie concept aty w galerii bugmansbawery

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

dzikki pisze: Krasie wg opracowań i książek to konserwy - dobre to co stare a nowości już nie. Podchodzą do nich nie tyle co ostrożnie, co z wrodzoną tej rasie niechęcią. Chociaż za chwilę GW nam udowodni, że to, co pisali goście w sumie pracujący poniekąd dla nich nie ma znaczenia i krasie w kolejnej edycji wyjadą na motocyklach. Ale luz. Już bardziej przeszedłby mi parowy gatling na tripodzie niż te gyro.
Ok, ale skąd wiesz ile lat minęło od czasu kiedy organki pojawiły się jako nowość? 7 Edycja mówiła, że organki i flame cannon są stosunkowo nowe, więc nie ma dla nich run itp. Teraz już te opcje mają być dostępne. Ile czasu upłynęło w świecie gry?
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

może po prostu GW chce połączyć WHFB i WH40 :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Morog pisze:może po prostu GW chce połączyć WHFB i WH40 :roll:
Przeciez już to zrobili wprowadzając do demonów wynalazki i machiny z 40k ;)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

Kordelas pisze:
Morog pisze:może po prostu GW chce połączyć WHFB i WH40 :roll:
Przeciez już to zrobili wprowadzając do demonów wynalazki i machiny z 40k ;)
no to teraz czas na krasnoludy, pojawią się od razu i tu i tu z wspólnymi maszynami :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Morog pisze: no to teraz czas na krasnoludy, pojawią się od razu i tu i tu z wspólnymi maszynami :roll:
Squats w 40K - jestem za. Squats w fantasy battle - zdecydowanie nie.

panterq - teoretycznie to czas nie przesunął się aż tak bardzo. Poza tym dawi mają niewąski problem z ilością działających twierdz i ilością inżynierów zdolnych do wykonywania niektórych rzeczy.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Meter
Chuck Norris
Posty: 607
Lokalizacja: Karak Var

Post autor: Meter »

udało się w inny sposób:
pomysł na scathbuild bombowca:
http://scr.hu/1yq9/sj6ap

ODPOWIEDZ