RUM-ors 8 ed Brodacze.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Re: RUM-ors 8 ed Brodacze.

Post autor: Okoń »

Fuxiorr pisze:Dziki ale to ty się odwołujesz do przeszłości nie znając nowej teraźniejszości [ też nie znam ale się do wiem jak wyjdzie AB :wink: ] wiec wiesz.. .wszystko mogło się obrócić o 360 stopni :roll:
Zdajesz sobie sprawę, że obrót o 360 stopni to powrót do punktu wyjścia? :roll: Radykalna zmiana to obrót o 180 stopni. :wink:
dzikki pisze:Ale ile nowych oddziałów by się dało zrobić np Zabójcy Żab
W kontekście Slannów to brzmi bardzo groźnie. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Okoń pisze:
Fuxiorr pisze:Dziki ale to ty się odwołujesz do przeszłości nie znając nowej teraźniejszości [ też nie znam ale się do wiem jak wyjdzie AB :wink: ] wiec wiesz.. .wszystko mogło się obrócić o 360 stopni :roll:
Zdajesz sobie sprawę, że obrót o 360 stopni to powrót do punktu wyjścia? :roll: Radykalna zmiana to obrót o 180 stopni. :wink:
Oj pomyliło mi się ... :d
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

te bomby pod bombowcem wyglądają jak wymiona....

i do tego całe 4+ AS :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
KuBa1987
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KuBa1987 »

Morog miałem to samo skojarzenie "wymiona" :)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

timeline... nie wiem czy nowy... ale taki przedstawiony:

4522: The Dwarfs aid the race of Men at the Battle of Blackfire Pass. A new era of friendship begins.
6627: Thorgrim Grudgebearer sets out to reclaim the lost territory of the Dwarfs.
6996: Belegar maches to the lost hold of Karak Eight Peaks. After hard fighting, he and his warriors establish a new foothold in the ancient hold.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

oj krótkobrodzi...

Jaki postęp? Jaka historia posuwająca się do przodu? Jakie zmiany? Historia WFB utknęła w miejscu, dokładnie w czasach panowania Karla Franza, a żywot człeczyny to dla krasnoludów bardzo krótki czas. Raczej wielkiej rewolucji przemysłowej by w tym czasie krasnoludy nie przeprowadziły.

A Belegar odbijał Karak Osiem Szczytów już w podręczniku do 5 ed.

I nalegam - koniec gadania o wyższości starych pokracznych krasnoludów nad nowymi pokracznymi krasnoludami. Od tego są inne wątki.

Tu chciałbym widzieć tylko to co dotyczy zasad i fotki nowych modeli, ewentualne zmiany we fluffie itp.
Obrazek

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Krasnoludy wyszły bardzo elficko, zamiast kanciastych runów i ala nordyckich pancerzy esy-floresy i klejnociki, wyszły niskie elfy z brodami, ale przynajmniej pancerze mają dobry kształt trochę greenu, ozdób i będą miażdżyc. Z "boi" jedyne co wyszło jak trza to śmigła(no chyba że ktoś helikopter dla grotów lub sentinele dla gwardziskich squatów), już na warseerze mnożą WIP żyrosów bo z zasad każdy chce mieć w rozpie kilka, a w wyglądu prawie nikt, zmęczeni czekaniem na nowy model i mało marudni jak na krasnoludy gracze i 12-latki.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Ha! I dzięki Rakso za poparcie.
Niech żyje poprawność historyczna dawi ;]
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Tak na marginesie, jeśli ktoś chce sobie zrobić tanie gyrosy, to obkejenie krasiowymi bitsami tych modeli może dać przyzwoity efekt (w cenie 30-35 PLN/szt)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Najtrudniej oczywiście zrobić krasiowych pilotów, choć może wystarczy sama główka i umiejętnie wyrzeźbione z GSa ramiona znikające w kokpicie.
Ruski kamov jest długi na ok. 10 cm, więc spokojnie będzie pasował do rydwanowej podstawki.

Focke-achgelis to niemal idealny gyros, ale obawiam się, że w skali 1:72 może być za mały (średnica wirnika 10 cm), można zaryzykować 1:48 (średnica wirnika 15 cm). Ale to zależy od pomysłu na konwersję.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 6 lut 2014, o 22:02 przez Barbarossa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Obrazek apropo deewolucji krasi w strone elfów
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Śmiem twierdzić, że ładniejsze i bardziej realistyczne dla świata WFB, niż "oficjalna" alternatywa z technologią na poziomie lat 60-tych 20 wieku.
Ostatnio zmieniony 6 lut 2014, o 22:12 przez Barbarossa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Rakso_The_Slayer pisze:Jaki postęp? Jaka historia posuwająca się do przodu? Jakie zmiany? Historia WFB utknęła w miejscu, dokładnie w czasach panowania Karla Franza, a żywot człeczyny to dla krasnoludów bardzo krótki czas. Raczej wielkiej rewolucji przemysłowej by w tym czasie krasnoludy nie przeprowadziły.

A Belegar odbijał Karak Osiem Szczytów już w podręczniku do 5 ed.
Porównałem w domu na spokojnie daty... tom się wykazał... w sobotę melduję się z farbowanym na pomarańczowo irokezem!

W WD dali daty świata, w daty w booku krasi są wyzerowane na inną datę... ot piknie :)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Barbarossa szukałem Focke-achgelis przyznam, że dość pobieżnie i owszem znalazłem, ale zazwyczaj albo "towar niedostępny", albo "brak towaru". W każdym razie wielkie dzięki, bo z tego można by spróbować zrobić bardziej "klasyczny" żwirek-bomberek. :)

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Tu masz na zamówienie ;) Sam sklep polecam, kupowałem nie raz już i obsługa OK.

http://www.mojehobby.pl/products/Focke- ... 61412.html
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Był dostępny w styczniu 2013 na krótko, z opisu oznaczeń wynika, że albo producent zakończył produkcje, albo nie jest już sprowadzany (przez rok i 1 miesiąc). Oglądałem ten sklep i czytałem cały opis dostępności. Na jakimś forum modelarskim natknąłem się na informacje, że model ten nie jest już produkowany.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

via a Must Remain Anonymous Source on Faeit 212 ****
Dwarven Rules:
Ancestral Grudge - hatred Skaven/Greenskins; everyone else has a chart.
Dwarf Made - Re rolls
Resolute - +1 Strength on the charge
Relentless - no leadership for marching close to an enemy
Shieldwall - +1 parry when charged

Warriors: Stayed the same but with the new rules above.
Thunders/Quarrlers: +1 point, with new rules above and heavy armor
Longbeards: new rules above + old longbeard rules, +1 point, no longer 1 unit for every unit of warriors.

Hammers: don't remember points but looked the same; if general is present in unit, any, ANY model can accept a challenge.
Iron Breakers: pretty much the same, +1 parry bonus always!, stacks with Shieldwall rule, so 4+ ward save if charged!

Gyrobomber thing: in movement phase can drop bombs (place large blast, scatter, if it still hits a unit it passed over then resolve wounds, scatter from the center hole again with a small blast as bomb bounces). In the shooting phase it can shoot its cannon.

New Unit (Rare): Good stat line, Irondrakes (I think that was the name), handheld flame cannon (str5, 18", armor piercing, dwarf made, flaming attacks, ), they also have armor gromil-proven armor (I think) that gives 4+/6+ward/2+ward vs. flaming attacks.

Added characters: (2) seen in white dwarf weekly, Ungrim Slayer-King, Joseph Bugman, High King Thorgrim, don't remember if Thorek is in there.

So a bit of an update. These are torn from the pages of the book that is due February 15th. I cannot post the images to keep my source safe, Natfka safe, etc.

No plastic slayers. This doesn't mean they aren't coming (because we don't have finecast versions and still metal) in plastic; just means that at the time of the books production they were not ready or painted. We have seen this before.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

@okurdemol - model jest stary, to na pewno. Ale ja jak czegoś uparcie szukam, to piszę też e-mail do właścicieli sklepów i czasami zdarza się, że nie mają aktualnego opisu i coś gdzieś jeszcze da się załatwić. Dawno już przestałem ufać jakimkolwiek opisom na stronach, bo zwyczajnie zdarza się, że ktoś coś może po ludzku zapomnieć zaktualizować.

W takim razie pozostaje Ci ebay/allegro, ew. fora modelarskie i wyprzedaże hobbystyczne.

Edit:
P.S. Na ebayu jest model 330, ale znalazłem też inny:

http://www.ebay.com/itm/KORA-Models-1-4 ... 53fffa0464
Ostatnio zmieniony 6 lut 2014, o 23:30 przez Sławol, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

okurdemol pisze:Był dostępny w styczniu 2013 na krótko, z opisu oznaczeń wynika, że albo producent zakończył produkcje, albo nie jest już sprowadzany (przez rok i 1 miesiąc). Oglądałem ten sklep i czytałem cały opis dostępności. Na jakimś forum modelarskim natknąłem się na informacje, że model ten nie jest już produkowany.
Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków - tylko pisz sobie o tym w innym temacie lub na pw.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Iron Breakers: pretty much the same, +1 parry bonus always!, stacks with Shieldwall rule, so 4+ ward save if charged!
Tym sposobem macie jednostkę z stałym wardem 5+ z parry, 4+ ward w szarży, 3+ save i pewnie stubborn. Zajebisty kloc do trzymania :)
New Unit (Rare): Good stat line, Irondrakes (I think that was the name), handheld flame cannon (str5, 18", armor piercing, dwarf made, flaming attacks, ), they also have armor gromil-proven armor (I think) that gives 4+/6+ward/2+ward vs. flaming attacks.
Jeśli to się sprawdzi, to będzie jedna z najlepszych jednostek strzelających w WFB :) Pewnie BS4, choć kowboje z dragonbane gem ostro to karcą :)

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Tak, taki miałem zamiar. W ostateczności uderzyć nawet do producenta, do którego mam namiary. Ale to jutro, bo dziś, to już za późno.
Nowe zasady miodzio, nowa jednostka z miotaczami, też wydaje mi się kozacka.
@Artur
Nie pusz się tak, bo to niegrzeczne i nie nadymaj się tak, bo ci żyłka w oku pęknie. :)

ODPOWIEDZ