RUM-ors 8 ed Brodacze.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Re: RUM-ors 8 ed Brodacze.

Post autor: Luc »

puma1944 pisze:Tylko kto ci sie wystawi na taka szarze??
To daje chyba wszystkim oddziałom w 6", więc każdy kto doszarżuje ma +1A to jest mega dobry item jakby nie patrzeć

Wparować hamcami z 3 atakami z S7 ? bajeczka :twisted:
Tak więc pomysł na rozpę już mam ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Rozkmina... processing...
@Luc
Starałbym się do tego nie dopuścić, ale jakby takie coś miało na mnie zaszarżować, to chyba bym zaryzykował flee. No chyba, że to ostatnia tura, albo po prostu wiać bym nie mógł. :) Ale ja marudny jestem i nie znam się. :P
Ostatnio zmieniony 15 lut 2014, o 01:57 przez okurdemol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

okurdemol pisze:Rozkmina... processing...
@Luc
Jakby takie coś miało na mnie zaszarżować, to chyba bym zaryzykował flee. No cyba że to ostatnia tura. :) Ale ja marudny jestem i nie znam się. :P
wiesz mając dobrze ustawione żyrki możesz taki oddział dający flee wypchnąć za stół przypadkiem albo .... ITP i flee nie da :P


Czy można wystawić longów nie wystawiając wariorów ?
W sensie czy mój core może się składać z 30 longów i 10 kusz ? :P
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Fuckt niezaprzeczalny, pisałem, nie znam sie, mentalnie siedzę w krasiowej prehistorii.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Obrazek

Ktoś reflektuje na armie Zhufbaru?

Zawsze mówiłem, że 8 edycja jest edycją dużych formatów. Formaty poniżej 2k prawie umarły, 2400 jest nędzne, sensownie się gra od 3k. Nowe krasnoludy wybitnie to potwierdzają. To jest armia, którą fajnie składa się na duże punkty.
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ja nie reflektuję. Co tam robi ten metalowy krasnal ogrodowy? Wygląda pokracznie i nie pasuje do reszty... Za to reszta pasuje do siebie idealnie...

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Luc pisze:
Czy można wystawić longów nie wystawiając wariorów ?
W sensie czy mój core może się składać z 30 longów i 10 kusz ? :P
Można, zdjęli ten limit.

Rakso - no i świetnie się prezentują te nowe modele w grupie, wypas :)
Szkoda tylko że nie ma nowych wojowników, kuszników/strzelców.
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Chciwość GW jest po prostu nie opanowana... po 1 jak by policzyć - kupując tą armię dokładnie tyle samo trzeba by zapłacić co kupując każdy oddział osobno a po 2 przedtem w takich boxach to zawsze był jakiś specjalny hero do zdobycia tylko w tym boxie - a teraz - kupa.... ta firma musi pierdzielnąć no nie ma bata... jest to kwestia czasu.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Pojawia się zasadnicze pytanie, po co taki zestaw kupować? :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

zestaw jest dla leniwych dla których kliknąć kilka/kilkanaście razy myszą to zbyt duży wysiłek więc trzeba im robić oferty "one click".
I tyle. Żadna promocja. Ułatwienie dla leniwych i pokazanie "jak fajnie wygląda nasza armia jak wybulisz na nią ponad 3koła".
Obrazek

wallace
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wallace »

Pierwsze wrażenia z booka:
- edycja elektroniczna fajnie złożona, sporo ułatwień oraz możliwości przyjrzenie się figurkom z bliska i 360.
- zawartość dość bogata. Jest troszkę fluffu, fajnych grafik.
- po zdjęciach ocena figurek poszła w dół. W kupie prezentują się przyzwoicie, ale pojedyńczo to dramat. Piszę głównie o nowych regimentach. Bohaterowie wyglądają całkiem całkiem i nawet przekonałem się troszkę do kawalerii powietrznej.
- z ciekawostek odnośnie zasad to rzeczywiście kowadeł można wystawić wiele i mogą się ruszać. Dodają 2w i worda na 5+ runelordowi plus ataki ochrony. Dodają po 1 kostce do powera i dispela, ale wynik przy większej ilości się nie kumuluje.
- runy na maszynach w specialach 100p, a w rare 50.
- armia potwornie droga punktowo. Wychodzi jak elita he.
Jakby co pytajcie. Siadam teraz do WD i battle reportu. :-)

Awatar użytkownika
Pitas
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Pitas »

Luc pisze:
puma1944 pisze:Tylko kto ci sie wystawi na taka szarze??
To daje chyba wszystkim oddziałom w 6", więc każdy kto doszarżuje ma +1A to jest mega dobry item jakby nie patrzeć

Wparować hamcami z 3 atakami z S7 ? bajeczka :twisted:
Tak więc pomysł na rozpę już mam ;)
Nie możesz dać tego bsb, przynajmniej jeśli chcesz mu dać jakieś runy na sztandar - wtedy nie może brać heirloomów ani żadnych innych run co IMHO jest słabe. Za to jeśli dobrze zrozumiałem może brać oathstone. Gram dzisiaj na 1000 pkt i powiem szczerze że armia wygląda bardzo nędznie - 23 LB z runesmithem, 12 irondrakeów, 3 żyrki. Wszystko poza jednym żyrosem w Vanguardzie. Gra będzie typowo dla funu, chce po prostu zaskoczyć kolegę że tak można ;)
Fajnym bonusem jest AP od runesmitha- czyli Longbeardzi w szarży będą mieli 5 siły i -3 do save'a, przy własnym save 4+/6++
Z innych fajnych kombosów:
deamon slayer samobójca - dajesz ziomkowi topór za 100 pkt. z 3ma rune of fury. Drogo? 6 ataków, po każdym udanym hicie kolejny atak, do maksymalnych 12 (pamiętajmy że są spore szanse na przerzuty hitów), każdy d3 woundów z przerzutem na warda. Rzucasz go na tego deamon princa Twojego przeciwnika i pytasz się: GDZIE TERAZ JEST TWÓJ BÓG (CHAOSU)?!
As I walk through the valley of the shadow of death I am not afraid 'cause I'm the BIGGEST MOTHERFUCKER in the whole valley!
Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

tak Pitas, tylko chce zobaczyć czy ten Slayer w ogólę zdąży zaatakować tego DP nim ten go ubije :) jeśli DP jest nurgla to z tych 6 ataków trafiasz na 5+ więc może 2 wejdą i wtedy zranić...wcale nie takie dobre combo dla mnie
Ostatnio zmieniony 15 lut 2014, o 10:55 przez crovaxus, łącznie zmieniany 1 raz.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Ta,,, rzucasz go na tego dp z lataniem i mv 8...
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Armia ma dużo zabawek i jest fajna, jeżeli budować ją pod konkretne paringi. Na singlach będzie wypadać średnio, bo musi być bardziej uniwersalna.

Awatar użytkownika
Pitas
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Pitas »

Dajcie pomarzyć... :( :(
As I walk through the valley of the shadow of death I am not afraid 'cause I'm the BIGGEST MOTHERFUCKER in the whole valley!
Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Za ile pkt w końcu mogą wystawić baner Hmmaki ?
Obrazek

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

jak dla mnie armia wyszła średnio. Niby zyskała mobilność i fajne zabaweczki na bohaterach + atak na hamkach ale reszta nie przemawia do mnie wcale. Tak jakoś bez fanfarów, ot tyle odświeżona armia.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Pitas
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Pitas »

@Artur - 75 pkt.
As I walk through the valley of the shadow of death I am not afraid 'cause I'm the BIGGEST MOTHERFUCKER in the whole valley!
Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
Hunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157
Lokalizacja: RYK Częstochowa

Post autor: Hunter »

Matko jedyna nie mogę już znieść tego waszego jojczenia. Za słabe, za drogie, za mało. nie dojdą, nie dogonią, nie uciekną, nie trafią, nie zranią. Ludzie ogarnijcie się trochę. Pograjmy trochę tym co nam dali. Proszę was chłopaki przestańcie już płakać nad bookiem na którym żaden z was nie zagrał jeszcze ani jednej bitwy, ani turnieju. Takie wnioski jakie Wy macie będzie można wyciągnąć najwcześniej za dwa trzy miesiące jak(najlepsi z pośród nas gracze) pograją tym co nam dalii powstanie jakie takie pojęcie co można z naszej armii wycisnąć. Osobiście jestem zdania, że zniknięcie popychaczki jest in plus. Ktoś już zresztą wcześniej w temacie nam to wytknął pisząc, że dopychanie swojej 30-osobowej hordy do walki na 2+(Bo tak, nie widziałem Ci ty mnie ale i tak Cię szarżuję, doprawdy szczyt taktyki i strategii-niczym wochowi bohaterowie z wardem na 3+ i przerzutem jedynek.)
Czytając ten temat prawie na każdej stronie pada stwierdzenie,że teraz magia to nas zajeb... Prawdę powiedziawszy tych czarów rozstrzygających grę słonko, dwellersy, trzynastka idp. z naszym nawet najlepszym dispellem baliśmy się zawsze, bo ludzie rzucając je, liczyli i tak na ifkę bo każdy przy zdrowych zmysłach zostawiał kości żeby je rozproszyć. Różnica polega na tym, że teraz będziemy musieli wpuścić jakiś pocisk czy dopałkę do siły bo zbraknie kości żeby te słabsze czary rozproszyć, ale one bynajmniej nie rozstrzygają gry. Nie mówię, iż widzę potencjał w nowym booku bo za słaby jestem na takie rozkmniny i podobnie jak Wy jeszcze nie grałem ( a nawet jakbym grał to po jednej czy dwóch bitwach też bym nie wyciągał pochopnych wniosków) Nie nawołuje do mega optymizmu a jedynie do odrobiny cierpliwości Z chęcią poczytam jakieś wasze ciekawe pomysły na rozpiski sposoby na klepanie bohaterów zamiast płaczy i lamentów.

ODPOWIEDZ