RUM-ors 8 ed Brodacze.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Re: RUM-ors 8 ed Brodacze.

Post autor: Morsereg »

piechota
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Ciekawostka RAW z Rune of Slowness:
"Any foes charging a unit including a standard bearing a Rune of Slowness subtract D6'' from their charge distance (roll after their charge distance has been determined). If the enemy fails to make contact, all the rules for failed charges apply.

A second Rune of Slowness means a foe rolls 2D6 and must choose the highest dice when subtracting from his charge distance.

A third Rune of Slowness maintains the previous effects and should a foe contact the bearing unit, they have the Always Strikes Last special rule in the first round of combat.

RAWowo wychodzi, że przy 3 runach przeciwnik najpierw odejmuje k6, a potem rzuca 2k6 i wyższą też odejmuje. Czyli łącznie odejmuje od zasięgu szarży 2k6.
Niezłe :)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
lividius
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: głęboka prowincja

Post autor: lividius »

Czy masz już obszerny segregatr na Erraty? :wink:

Majbach
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Majbach »

Czyli przy dobrych wiatrach przeciwnik szarżując musi się cofnąć :D

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

czy ktoś z was rozważal danie vanguarda rangerom? w sensie jak to wychodzi punktowo? bo daje to wam lepszego ustawienia się do szarż itp.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: Pysiek »

spotkałem się jeszcze z interpretacją ze 3 runa spowolnienia nie musi być na 1 szmacie, tylko w 1 unicie. Tak że 2 dajesz np longom a jedną na bsb

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Takie pytanie. Na jakiej zasadzie daje się Vanguardy, że każdy oddział może to mieć? :?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Pysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: Pysiek »

magiczny sztandar i jego wariacje - w tym tez na bsb

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

czy ktoś z was rozważal danie vanguarda rangerom? w sensie jak to wychodzi punktowo? bo daje to wam lepszego ustawienia się do szarż itp.
To sie nie da sie...
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

White Lion pisze:Ciekawostka RAW z Rune of Slowness:
"Any foes charging a unit including a standard bearing a Rune of Slowness subtract D6'' from their charge distance (roll after their charge distance has been determined). If the enemy fails to make contact, all the rules for failed charges apply.

A second Rune of Slowness means a foe rolls 2D6 and must choose the highest dice when subtracting from his charge distance.

A third Rune of Slowness maintains the previous effects and should a foe contact the bearing unit, they have the Always Strikes Last special rule in the first round of combat.

RAWowo wychodzi, że przy 3 runach przeciwnik najpierw odejmuje k6, a potem rzuca 2k6 i wyższą też odejmuje. Czyli łącznie odejmuje od zasięgu szarży 2k6.
Niezłe :)
Trochę nadinterpretowałeś...
To działa tak:
1 runa - od wyniku szarży odejmujesz d6
2 runy - od wyniku szarży odejmujesz największą kość z 2d6
3 runa - od wyniku szarży odejmujesz największą kość z 2d6 oraz jeśli oddział dojdzie ma ASL

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

jest już może nowy update AB do krasnoludów ( jeśli tak proszę link ) :)
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

Bearded Unclean 'Un pisze:
czy ktoś z was rozważal danie vanguarda rangerom? w sensie jak to wychodzi punktowo? bo daje to wam lepszego ustawienia się do szarż itp.
To sie nie da sie...
a czemu się nie da? nie mogą mieć runicznego sztandaru? thain nie może być w skaucie?(kiedyś chyba była taka opcja)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Nie mogą miec run na sztandarze, a herosi nie mogą być wystawiani z górnikami i rangersami.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Kenpachi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130

Post autor: Kenpachi »

ma ktoś link z dokladniejszymi skanami booka? albo polecić jakiś unboxing nowych figsów

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Kenpachi pisze:ma ktoś link z dokladniejszymi skanami booka? albo polecić jakiś unboxing nowych figsów
W sklepie dostaniesz świetną kopię... kolorową nawet :P
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

nawet GW wesprzesz w wydawaniu nowych rzeczy tą kolorową książeczką.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

czemu ten temat jeszcze nie umarł?
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Bo niektórzy czekają na plotki o duzym krasnoludzkim modelu...
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Bearded Unclean 'Un pisze:Bo niektórzy czekają na plotki o duzym krasnoludzkim modelu...
Bo będzie.
Nie wiem, czy zauważyliście ale jest przeskok pomiędzystroną 83 a 86 jest przeskok? Brakuje dwóch stron. Zapewne z opisem nowego dużego modelu.

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Mogło mi to umknąć w tym temacie ale ile jest w końcu figurek w boxie z żyrokopterem? Można złożyć dwie, czy jest jak zwykle jedna do wyboru? Bo nawet w sklepach zdania są podzielone :?
Kupię piratów slayerów i metalowe dwarfy z V edycji - thundererów, kuszników, clansmenów, longbeardów (ale jak macie jakieś inne to też dajcie znać).

ODPOWIEDZ