Zsyp z RUMorsów...

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Re: RUM-ors 8 ed Brodacze.

Post autor: Fluffy »

No, że tak brzydko powiem, naporowa armia jak ja pie&^%olę... teraz nagle wylewanie żali, że "krasnale nie są mobilne bo wycięli chonotu i popychaczkę"...
Skoro nie wiesz po co jest popychaczka i chonotu to ciężko o jakąs dyskusję.
Spoko, chętnie popatrze jak forumowi wojownicy będą mordować żyrosami dyskowców WoChu. A jak potwierdzi się plotka z działami/klopami D3W to będzie dopiero moc :mrgreen:

Awatar użytkownika
Niedziel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 182

Post autor: Niedziel »

c4h10 pisze:Przerąbane, trzeba będzie deklarować szarże poza fazą strzelania. I poświęcać więcej niż 30 sekund na fazę ruchu (dobrze, że wychodzą nowe plastikowe figurki, są lżejsze).
Do tego dochodzi faza magii. Oj, ciężkie życie czeka krasnoludzkich graczy.
Żondzisz! ;)

Wydaje mi się że Dwarfy będą bardziej VI edycyjne, gdzie trzeba było mocno nagłowić się nad ruszaniem i napieraniem na wroga.
Prawdziwy Legionista nie ma kaca...

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Z tego co pamiętam runa chonotu, (chonotu lub spier..j) tak dla ścisłości, została opracowana razem ze społecznością Bugman's Brewery i sporo pomysłów z Bugmansa pojawiło się potem w nowym booku, chociażby oathstone o ile sobie dobrze przypominam.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Ależ jojczenia na D3 z maszyn, a po raz kolejny jest to przygotowanie pod nową edycję, gdzie działa nie będą tak karcić potworów, bohaterów i innych dużych rzeczy. Nie po to one tyle pktów kosztuje by byle kuleczka armatnia sprzątała to razem z okolicznymi wioskami do grobu.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Smh pisze:Ależ jojczenia na D3 z maszyn, a po raz kolejny jest to przygotowanie pod nową edycję, gdzie działa nie będą tak karcić potworów, bohaterów i innych dużych rzeczy. Nie po to one tyle pktów kosztuje by byle kuleczka armatnia sprzątała to razem z okolicznymi wioskami do grobu.
+1000

Poza tym to złe dla biznesu, gdy model za 75 zł karci taki za 250zł.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

To czego przepraszam wy oczekiwaliście od tej armi?? Jak czytam niektórych to odnoszę wrażenie że mobilności/magii elfów, pancerzy wochu no i oczywiście krasnoludzkiej altyleri/antymagi bo to naturalne.
Popychaczka nie służyła do rajdów do krawędzi wroga tylko nieblokowalnych szarż 360 stopni we własnej strefie rozstawienia. Teraz macie mobilność normalną czyli fasty ale z katapą w gratisie, no zgroza. Dostalistaliście laserowo namierzane katapy i armaty w prezencie od 8ed wiec monstery mają przesrane a możliwość jakiegokolwiek zagrożenia z ich strony (d3w) to dramat. Powinny stać za obeliskami gdzie ich miejsce.
Dajcie choć szanse na test w polu zanim takie psy będziecie wieszać.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Bananovitch pisze:
Ponoć: "One model can only have one runic item of each type." Więc przykładowo na runelordzie nie weźmie się 3 scrollów. W sumie to nawet dwóch na pojedynczym się nie weźmie.
Przecież teraz jest to samo. Nie możesz mieć dwóch runicznych siekier, dwóch talizmanów, runicznej kolczugi i do tego runicznej tarczy. Runic item of each type =/= rune of each type.
To może inaczej to ujmę.. wcześniej przykładowo mogłeś mieć na pojedynczym runelordzie rune of spellbreaking oraz spelleatera, czy tam 2x spellbreaking.

Teraz wygląda to tak: 1xspellbreaking to 25 pkt. Stackujesz drugą runę of spellbreaking, i masz w sumie za 45 pkt odpowiednik starego spelleatera. Trzeci stack nic nie daje.
Fluffy pisze: A jak potwierdzi się plotka z działami/klopami D3W to będzie dopiero moc :mrgreen:


Imo d6 woundów, dopóki tego nie zmieni 9 edycyjny rulebook.
It's a cannon as per BRB cannon rules.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

chonotu i popychaczka to były dwie rzeczy które psuły grę bardziej niż maszyny u dwarfów
Chyba tylko noobom, jakoś nie widziałem zeby dwarfy opanowały topy singlowych masterów :mrgreen:
To czego przepraszam wy oczekiwaliście od tej armi?? Jak czytam niektórych to odnoszę wrażenie że mobilności/magii elfów, pancerzy wochu no i oczywiście krasnoludzkiej altyleri/antymagi bo to naturalne.
Uwielbiam takie komentarze :mrgreen: "Chonotu psula grę, kowadło imba, dispel za mocny a maszyny "pod nastepna edycje" znerfili :mrgreen: Dobrze ze minął czasy wszechhegemonii dwarfów a armia stanie sie chociaż trochę wymagająca, dorównująca popularnosci Skavenom i TK :mrgreen:

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Ja widze, ze 99% ludzi nie grajacych krasiami nie wi w czym problem. Tu nie chodzi o to, ze narzekamy bo armia jest slaba (w koncu to wyjdzie po testach), ale o to, ze zabrali nam mozliwosci grania inaczej niz gun line... Myslicie ze to takie fajne stac w rogu caly turniej i czekac?

Popychaczka i runa cho-no-tu dawaly po prostu inne mozliwosci zlozenia rozpiski, nie tle dawaly nam mobilnosc, co ograniczaly ja przeciwnikowi. Teraz kazdy bedzie tanczyl wokol nas a my bedziemy rzucac obelgi. Jasne, od czasu do czasu uda sie na tyle duzo ustzrelic, zeby wygrac te bitwe, jasne mozna sobie polatac zyrosami (de facto taki zyros wcale nie taki silny jak go rysujecie... fajna zabawka ale takiej wielkiej przewagi nam wcale nie da), ale i tak bedzie sie to sprowadzalao do stania przy krawedzi.

Zaraz powiecie ze "to po co gram krasiami skoro mi to nie odpowiada?". Ano dlatego, ze uwielbiam ich klimat. Glownie z powodu zakutych w pancerz wojownikow, upartosci i tak dalej, a znacznie mniej z powodu artylerii i latajacych cudeczek rodem z 40k... Po prostu GW zrobilo taki podrecznik, ktory wymusi wykupienie tego, co wydali nowego. Czyli zyrkow i nowych strzelajacyh ironow. Ja to rozumie, dla nich to biznes. Ale nie musi mi sie to podobac. I de facto na dzien dzisiejszy srednio podoba.

Jest tak jak wspominal moj klubowy kolega Andrew... przy nowym podreczniku nie liczmy na zmiany, a na jak najmniej zmian. No i moim zdaniem mial racje.

pozdro!
Poza tym, nie wiem co sie tak naszego narzekania czepiacie. Wystarczy otworzyc jakikolwiek watek nowego booka do jakiejkolwiek armii i zobaczycie dokladnie to samo ;)
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

nie łapię jednej rzeczy:
-trzy tygodnie temu każdy gracz krasiowy jarałby się faktem że spelleater rune kosztuje 45 pts a nie 50.

teraz źle.

grałem na lordzie klepaczu zajebiście dlugo- w praktyce od momentu wyjścia AB w 2005r. i powiem tak: co z tego że był pancerny, skoro nie zabijał?

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Grazbird pisze:nie łapię jednej rzeczy:
-trzy tygodnie temu każdy gracz krasiowy jarałby się faktem że spelleater rune kosztuje 45 pts a nie 50.

teraz źle.

grałem na lordzie klepaczu zajebiście dlugo- w praktyce od momentu wyjścia AB w 2005r. i powiem tak: co z tego że był pancerny, skoro nie zabijał?
Mialem podobnie. Nawet zlozony na zabijake nie byl potezny, a kosztowal duzo. A i tak wolalem go od kowadla. Zawsze mnie wkurzalo, ze nie ma sensu brac thanow (pomijajac BSB). Byli za slabi, nawet ze zwykla piechota sobie tak se radzili, a bohaterowie przeciwnika, szczegolnie na mountach wciagali ich jak Hollywood kokaine. Moze teraz to sie zmieni, fajnie by bylo.
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Spoko, juz nie bedzie "niezabijalnych" lordó wiec Wasz problem sie rozwiązal :mrgreen:

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

100 stron :)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

1989 postow... jeszcze 11 i bedzie niezle :)
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

To może coś o plastikach i metalach. Dawno już nie było :twisted:

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

ensifer pisze:To może coś o plastikach i metalach. Dawno już nie było :twisted:
mam coś lepszego...

nie interesuje mnie Wasze turniejowe pierdzenie mathamerrowe - idźcie sobie stoczyć bitwę w excelu bo do tego się to sprowadza w tym momencie...

czekam na żyrki i na draków - już nie mogę się doczekać !!! :D
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

noggin
Chuck Norris
Posty: 362

Post autor: noggin »

Polać mu, dobrze prawi!

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

IronDrakes nie wyglądają tak strasznie z tych pierwszych zdjęć, w razie czego macie jakies pomysły z czego zrobić ich konwersje?

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Kocham to starcze pierdzenie.

Nikt z nas jeszcze nie miał booka w ręce a już olaboga jaki ten kodeks słaby bo zabrali nam kowadło, dispelle, scrolle.

a pamiętacie te lamenty- olaboga kowadło tyle punktów a tylko do jednej popychaczki. i jeszcze minimum raz na turniej wybucha. teraz lament że kowadlo nieoplacalne i brak re-rolli sejwa.

ale tego, że lord będzie w stanie coś zabić, że nasza piechota będzie miała wreszcie pierdyknięcie to nikt nie widzi ?

ilu Was rozegrało bitwę na drafcie ETC dopuszczającym nam 5 maszyn z DOC schowanym za wszelkimi górkami, domkami etc którego z uwielbianych przez wszystkich katapek nie można było ugryźć ?

ilu z Was zgrzytało zębami?
ile razy pancerny lord przegrywał walkę bo wyrżnęli mu hamkow wokół?
jak wtedy płakaliście- dajcie nam drugi atak na hamkach.

przyzwyczailiśmy się przez tyle lat grać gunlinem - to pora się odzwyczaić.

ja z radością wyciągam w niedzielę Slayerów.

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Grazbird pisze:ja z radością wyciągam w niedzielę Slayerów.
+1 :mrgreen:
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

ODPOWIEDZ