Nowy gracz = nowa armia = Battalion czy Battleline?

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Nowy gracz = nowa armia = Battalion czy Battleline?

Post autor: heimdall89 »

Witam. Jak napisałem w swoim 1 poście jestem Świeżakiem na tym forum. Moje pytanie jest czystko zasadnicze - co lepiej kupić na początek Dwarf Battalion czy Dwarf Battleline?. W tym drugim oczywiście jest więcej figurek, ale różni się znacząco ceną. Na decyzję będzie miała wpływ odpowiedź na mój 1 post. Jeśli ktoś byłby tak miły i potrafił mi doradzić to byłbym wdzięczny :). Póki co zamierzam grać jedynie ze znajomymi (jeden zbiera armię Wysokich elfów, a drudzy Lizardmenów). O ewentualnych turniejach będę myślał w przyszłości.

Btw. jeśli już zakupię jeden z tych zestawów to co polecacie na przyszłość?

Btw. znacie jakiś naprawdę tani sklep? Co myślicie o Gnomie? Są jeszcze tańsze sklepy od niego?

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

Nie powiem Ci, które z tych pudeł powinieneś kupić, bo ja bym szczerze żadnego nie kupował :P Po prostu te figurki są moim zdaniem strasznie brzydkie (konkretnie Warriors i kusznicy są moim zdaniem straszni, maszyny też mnie nie przekonują). Na początek polecam Ci przejrzeć sobie na spokojnie ofertę innych firm i zdecydować który oddział z której firmy wziąć. Krasie mają takie bogactwo ofert od wielu producentów, że żal ograniczać się tylko do jednej firmy, gdy niektóre figsy ma średnie. Warto też zapoznać się z modelami z poprzednich edycji.

Ja na przykład jako Warriorsów z hand weapon and shield planuję wystawiać obecnych Longbeards, jako Longbeards będą Longbeards z poprzedniej edycji. Jako Hammerersów biorę Hamków od Gamezone, Ironi to Ironi z poprzedniej edycji, artyleria to modele z poprzednich edycji, etc.

Ta armia ma zbyt szeroki wybór lepszych modeli, by ograniczać się tylko do tego, co nam dziś serwuje GW :) Pooglądaj sobie różne modele, pomyśl jak chcesz by TWOJA armia wyglądała i spraw, by prezentowała się fantastycznie i abyś był z niej dumny.

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

Super, dzięki za odpowiedź :).

Jednak, co jeśli zechciałbym zagrać w turnieju? Nie będzie problemu z innymi figurkami? A jakie inne firmy byś polecił? Btw. czy warto grać krasnoludami? (z racji że znajomi mają H.elfów i lizardmenów to nie zamierzałem kupować tych armii, ale myślałem jeszcze o Imperium). Btw. znasz jakieś tanie sklepy, takie jak Gnom?

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

heimdall89 pisze:Super, dzięki za odpowiedź :).

Jednak, co jeśli zechciałbym zagrać w turnieju? Nie będzie problemu z innymi figurkami? A jakie inne firmy byś polecił? Btw. czy warto grać krasnoludami? (z racji że znajomi mają H.elfów i lizardmenów to nie zamierzałem kupować tych armii, ale myślałem jeszcze o Imperium). Btw. znasz jakieś tanie sklepy, takie jak Gnom?
Zawsze warto.. głównie ze względu na klimat.
Inne firmy to AoW, Ratnik, Scibor[ uwaga duża skala ] ,West wind, grandier, black tree design ... uhu i jeszcze troszkę :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

Jeszcze jest Mantic, Reaper, Gamezone (!!), 3 modele zrobił Forge World, są figurki Rastiego:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 32&start=0

Serio jest tego mnóstwo, no i nie zapominaj o wspaniałych modelach GW z poprzednich edycji, które często są lepsze od obecnych.


Co do sklepu, to ja kupuję w swoim lokalnym sklepie. Oferuje mi lepsze ceny niż sklepy wysyłkowe, no i wspiera się lokalną społeczność :)
Krasiami warto grać, bo to fajne chopy są! Wprawdzie nowy podręcznik siły dużo nie ma (w najlepszym razie jest przeciętny), no ale zawsze pozwala to nam ponarzekać jak na krasnoludy przystało :mrgreen:

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

A miałbyś może link do tego lokalnego sklepu? :)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Scisca pisze:Jeszcze jest Mantic, Reaper, Gamezone (!!), 3 modele zrobił Forge World, są figurki Rastiego:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 32&start=0

Serio jest tego mnóstwo, no i nie zapominaj o wspaniałych modelach GW z poprzednich edycji, które często są lepsze od obecnych.


Co do sklepu, to ja kupuję w swoim lokalnym sklepie. Oferuje mi lepsze ceny niż sklepy wysyłkowe, no i wspiera się lokalną społeczność :)
Krasiami warto grać, bo to fajne chopy są! Wprawdzie nowy podręcznik siły dużo nie ma (w najlepszym razie jest przeciętny), no ale zawsze pozwala to nam ponarzekać jak na krasnoludy przystało :mrgreen:
GM nie dość że brzydki to nie pasuję skalą do reeszty
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Na bank skorzystam z propozycji :). Zwłaszcza ten oddział mi się podoba (aczkolwiek nie wiem kim z warhammera oni by mogli być).

http://jotte.istore.pl/pl/dwarf-berserk ... t-box.html

Strasznie jarają mnie figurki ze sklepu Scibor, ale właśnie jak to jest z wymiarami? Również zauważyłem że w Sciborze skala jest większa, co wtedy?

Btw. chyba zdecyduje się na battleline. Ktoś się orientuje ilu pkt armię bym z niego zbudował? Zestaw zawiera 1 Runelord, 20 Warriors, 20 Thunderers/Quarrellers, 10 Hammerers/Longbeards and 2 Cannons with crew. Z działa oczywiście mogę zbudować organki.

Z racji że zbliża się Pyrkon, a tam zazwyczaj mają różne przeceny to takie pytanko - co kupić dodatkowo? Zestaw Ironbreakers / Irondrakes? A może kolejny zestaw Hammerers/Longbeards i zrobić z nich inny oddział? Znajomi o których wspominałem mogą póki co stworzyć armię na jakiś tysiąc pkt z Lizardmenów (mogą więcej, ale póki co część figurek jest nie posklejanych i nie pomalowanych) a kolega z Wysokimi elfami może złożyć armię za min. 2500 pkt do 3500.

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Złóż działo i organki. Strzelców masz już raczej na początek wystarczającą ilość :wink: Będziesz potrzebował jeszcze sztandarowego armii i może katapulty. Co do oddziałów, to proponowałbym nie iść w kolejny (wspomniani ironbreakerzy) ale dosztukować sobie najpierw hammererów do 20-30 sztuk. Takimi malutkimi klockami do walki się raczej nie gra więc lepiej mieć na początek jeden porządny niż kilka małych, rozpoczętych.

Prośba do moda:

Może stworzyć jakiś ogólny temat dla początkujących w stylu "Pytania krótkobrodego - budowa armii", analogiczny do pytań o zasady? Sporo się ostatnio takich pytań pojawia, każde w nowym temacie, a to chyba nie do końca ma sens, bo często pyta się o to samo (co oczywiście nie dziwi, bo każdy z nas kiedyś zaczynał :wink: ). Tak to będzie jeden przypięty jako skarbnica wiedzy i łatwiej będzie może coś znaleźć :wink:
Kupię piratów slayerów i metalowe dwarfy z V edycji - thundererów, kuszników, clansmenów, longbeardów (ale jak macie jakieś inne to też dajcie znać).

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

A lepsi Hammersi czy Longbeardsi? Czym oni się tak gł. różnią? Dostęp do najnowszego podręcznika będę miał dopiero w przyszłym tygodniu ;). Bo z wyglądy Longveardsi bardziej do mnie przemawiają :p. Sztandarowy? I ile z takiego zestawu pkt jestem w stanie wyciągnąć?

Jakvbek
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Jakvbek »

Longbeards to jednostka z Core, natomiast Hamki to już Special :) Statystyki mają takie same, z wyjątkiem ataków (Hamki mają 2). Ogólnie rzecz biorąc najczęściej gra sie i na tym i na tym.
EDIT: Ten oddział co wrzuciłeś link nadaje sie idealnie na jednostkę Slayerów :)

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

heimdall89 pisze:Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Na bank skorzystam z propozycji :). Zwłaszcza ten oddział mi się podoba (aczkolwiek nie wiem kim z warhammera oni by mogli być).

http://jotte.istore.pl/pl/dwarf-berserk ... t-box.html

Strasznie jarają mnie figurki ze sklepu Scibor, ale właśnie jak to jest z wymiarami? Również zauważyłem że w Sciborze skala jest większa, co wtedy?
Ten oddział to alternatywa dla Slayerów.


Scibor jest większy, ale tak długo jak się mieści na prawidłowej podstawce, jest ok ;) No i wtedy ważne, żeby takie modele same tworzyły pełne oddziały, a nie były mieszane z mniejszymi figurkami. Krasie GW też rosną z edycji na edycję, więc nie ma co się tym strasznie przejmować.


@Fuxiorr - co to GM?

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

http://www.bugmansbrewery.com/topic/251 ... ead/page-2 porównanie skali, imho tragicznie nie jest w porównaniu do ścibora.

Ja buduję teraz armię na kraśkach od niego. Imho pojedyncze modele można wyciągnąć dynamiczną podstawką.

Dodam od siebie że rozmawiałem z Ściborem i :
Scibor Monstrous Miniatures
Witam . Oddział z młotkami wyjdzie przed wakacjami :)
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

MomoTheKiller pisze:Dodam od siebie że rozmawiałem z Ściborem i :
Scibor Monstrous Miniatures
Witam . Oddział z młotkami wyjdzie przed wakacjami :)
Czekam z niecierpliwością :)

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

To możesz się podczepić pod zamówienie. Rozmawiałem ze Ściborem i da radę brak paczki niestandardowe, czyli nie np.12 a 20. modeli.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Rozumiem że zdajesz sobie sprawę iż modele od Ścibora są nieco większe od tych z GW.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Tak, wkleiłem linka ze skalą porównawczą a jedyny model jaki kupie od GW to będzie gyro. Jeżeli całe klocki będą na ŚMM lub AOW to nie będzie widać różnicy.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

A takie pytanko - znacie jakieś naprawdę dobre alternatywy dla Hammerersów i Longberdsów?

Jak gdzieś wspominałem znalazłem fajną alternatywę do Slayresów oraz Rangersów z AoW, teraz szukam do 2 wcześniej wspomnianych oddziałów. Bo raczej alternatywy do Warriorów nie znajdę.

Scisca
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Scisca »

Alternatywy dla Warriorsów to jest raczej w huk!

Ja na Longów polecam stare edycje GW - świetne modele. Obecne też są spoko, ale jak dla mnie to fajne modele, które nie wyglądają na Longów, więc będą robić za Warrios z hw&shield. Za Hamków obecnie najlepsze są modele z Gamezone moim zdaniem, ale jestem bardzo ciekaw co też Ścibor nam przyszykuje :)

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

Dzięki. Prosiłbym jednak o wrzucanie linków, odnośników, zdjęć jeśli takowe posiadacie :P. Byłbym naprawdę wdzięczny :).

Btw. takie pytanko - oddział by móc zaistnieć musi składać się min. z 10 jednostek tak? Czy taka sama zasada dotyczy Slayersów?

ODPOWIEDZ