Dwarfs - początkujacy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Re: Dwarfs - początkujacy

Post autor: Kruszyna »

Hej, planuję wrócić do hobby po krótkiej przerwie. Ostatnia wersja 9th aga w jaką grałem to ta w której pokazano po raz pierwszy Grudge bustera.
Widzę, że teraz się sporo pozmieniało, część rzeczy mi się nie podoba, ale w zasadzie są to takie kosmetyczne zmiany. Większość jest całkiem fajna i interesująca tak jak Hold Guardians którzy są nareszcie grywalni i kilka innych rzeczy.
Zakupiłem ostatnio 2 boxy Oathmark dwarfów. Stąd moje pytanie na co najlepiej ich złożyć ? Mam sporo bitzów więc spokojnie zrobię z nich muszkieterów, szaro brodych, wojowników, górników, rangerów i generalnie wszystko co nosi ciężką zbroję. Z tego co widzę Guild-crafted handguns są całkiem fajne, warriorsi z GW/włóczniami i longbeardzi z tarczami. O jakie unity warto było by jeszcze rozwinąć armię ? Slayerów ? Golemy ?
Proszę generalnie o wszelkie rady na temat aktualnej METY

Z góry dzięki !!
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Witam,

No to gościu masz problem ;) bo praktycznie na wszystkim da się zagrać. I nie ma większego problemu z postawieniem krasia z tarczą i nazwaniem go deep watch albo zwykłym warriorsem. Co do konkretów to ich nie ma bo nikt nie gra tym samym. Szybciej wypisać co nie gra :) forge wardensy.
Z rzeczy na topie to: flame cannon, warriorsi ze spirami, golemy, kings guardy, rune smith, kowadło, bombery, than z rune of lighting, slayersi w skirmiszu.

Polecam Ci zrobić 20 gości z GW/włócznie, 20 z tarczami i 10 z handgunsami i 10 z crosbowami albo 10 minersów.
Slayersi są bardzo spoko z dragon slayerem w środku. Golemy są mocno poprawione ale jakieś tam mega super nie są. Poprawili teraz flame cannona więc też jeszcze gra. Mi się podoba grudge buster, sprawdza się świetnie jako dodatkowy CR w szarży na bok. Czekam aż poprawią ceny pistoletów na minersach. Co do maszyn to zmiany losa trochę je znerfiły ale nadal mamy naszą kawalerię powietrzną która cały czas dobrze się sprawdza pomimo braku skirmisza na oddziale żyrosów.

Cały czas trwa wersja BETA więc z całością zakupów lepiej się wstrzymać albo kupić po prostu wszystko ;)
Zaloguj się na forum 9tki i w dziale z rozpiskami znajdziesz wszystko czego Ci trzeba.
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

kleryk pisze: Cały czas trwa wersja BETA więc z całością zakupów lepiej się wstrzymać albo kupić po prostu wszystko ;)
Ja mam wszystko i gram na wszystkim - polecam.
Gdybym miał jednak wyszczególnić jakieś oddziały to: Minerzy, Slayerzy, Coptery.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

Planowałem zrobić z tych 2 boxów 25 Longbeardów, 20 hang gunerów (najlepiej na guild-crafted handguns), wszystko z tarczami. Do tego dokupić 2-3 zastawy iron breakerów od MoM miniatures (Zrobić z nich hamków i deep watch) do tego z 6 golemów. Jak wygląda sprawa z Busterem ? Warty uwagi czy bardziej "Meh" ? A jak z Organkami ? Czy warto brać Full comand ? Czy może warto zrezygnować z jakichś jej członków (rozchodzi mi się głównie o Hold guardianów i strzelców)
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Kruszyna pisze:Planowałem zrobić z tych 2 boxów 25 Longbeardów, 20 hang gunerów (najlepiej na guild-crafted handguns), wszystko z tarczami. Do tego dokupić 2-3 zastawy iron breakerów od MoM miniatures (Zrobić z nich hamków i deep watch) do tego z 6 golemów. Jak wygląda sprawa z Busterem ? Warty uwagi czy bardziej "Meh" ? A jak z Organkami ? Czy warto brać Full comand ? Czy może warto zrezygnować z jakichś jej członków (rozchodzi mi się głównie o Hold guardianów i strzelców)
Grudge buster jest jak najbardziej wart uwagi. Szarża 3d6 z M8(fly). Gridingi/impakty do tego AS 3+, T5, HP5. i to wszystko za 350pkt. Jednego zawsze zmieszczę w rozpiskę.

Organki jak zawsze są bardzo mocne nawet po nerfie związanym ze zmianą LOSa. Tylko że samo strzelanie z nich dla mnie to loteria (najlepiej grać organy RC + inżynier ale to już zbyt dużo pkt kosztuje). Wolę flame canona 2x tańszy i trafia bez coverów, OFC demona nie ściągnie ale za 150pkt zrobi swoje.

Co do FCG to wszystko zależy. w minersach sam muzyk starczy. w golemach też sam muzyk mi wystarczy bo gram na 5 i kosztują oni 480 pktów! w slayersach w skirmiszu sam champion też wystarczy. strzelcami nigdy w życiu nie grałem ale oni maja stać i strzelać tylko bo kary za ruch są zbyt duże więc wystawił bym ich gołych. pełne fcg biorę tylko na dużych klockach.
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

kleryk pisze:Co do maszyn to zmiany losa trochę je znerfiły ale...
Jedni mówią że los je nerfi a drudzy że to boost.. ;)
Obrazek

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Ciara pisze:
kleryk pisze:Co do maszyn to zmiany losa trochę je znerfiły ale...
Jedni mówią że los je nerfi a drudzy że to boost.. ;)
mówię tylko za siebie. dla mnie nerf :)
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Bo ja wiem? Działa i katapy na pewno mają lepiej, bolce volley guny mają gorzej bo przeciwnik może się czasem zasłonić całkowicie i zamiast trafiać go na 7+ nie rzucasz wcale. Co do flame cannonow nie wiem bo w sumie nie mam pojęcia jak to działało na 1.3.
Obrazek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Zmiany LOSa - działa i katapy na plus, bolce i organki lekko na minus, a najbardziej oberwało się flame cannonowi, ale z drugiej strony on dostał boosty w brb i jeszcze bardziej potaniał także nie jest źle :)
Obrazek

scr2205
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: scr2205 »

Witam serdecznie :)
Mam pytanie ... jestem początkującym graczem krasnobrodzkim..... i chciałbym zasięgnąć opinii o lataczach (coptery, bombery, grudge buster ) jak one się sprawują i czy warto w nie inwestować?

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

Ja ciągle inwestuję w kawalerię powietrzną. A raz widziałem na stole 4 żyrki, bombera i dwa bustery. Przeciwnik miał minę nietęgą. :D
Chyba najbardziej uniwersalne oddziały i dolecą tam gdzie nóżki nie doniosą.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Hejo wracam po 4 letniej przerwie i mam nadz że szybko ogarnę nowe zasady XD
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Moim zdaniem latacze nie są złą jednostką, ale po prostu nie ma na nie punktów, ponieważ same gry ci nie wygrają :P Osobiście gram na 2 bomberkach i tyle :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Widzi się tu i tam rozpiski z dużymi balonami, małymi, mieszanką tych dwóch - wystarczy chcieć! :P
Obrazek

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

A z innej beczki. Wykupujące nienawiść jak kowal jest generałem?

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

nie, dla mnie to za drogo
Początek nowej Ery

Garland the Ironfart
Chuck Norris
Posty: 399
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Garland the Ironfart »

I mnie tak trochę wychodzi. Chyba zrezygnuje ale jeszcze poczekam na tę jedyną bitwę gdzie będzie decydująca.

scagerak47
Plankton
Posty: 3

Post autor: scagerak47 »

Czy używacie Wojowników z włóczniami i tarczami... ?
Włócznia daje plusy do penetracji i egidę.... ale czy jest to opłacalne i jak duży powinien być to oddział żeby się sprawdził?

Elt
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Elt »

Hey, osobiście Nie, praktycznie dlatego że usuwa nam bonus od tarczy.
Jeśli będziemy się bić ze śmieciami to nie będzie miało to większego znaczenia, (gobliny, zomby etc)
natomiast jeśli z czymś lepszym to będą trafiać na 4+, a jeśli popatrzymy na fakt że praktycznie zawsze bijemy ostatni to ktoś musi odpowiedzieć czyli przeżyć.

Zależy mi na przeżywalności tak aby bohater w środku tłukł jak się da.
Obrazek

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

@Elt
No nie do końca 'usuwa bonus z tarczy' bo shieldwall czy +1 save wciąż działa, tracisz tylko parry.

Ap z Kowala kombuje się z Ap z włóczni i/lub ze 'sturdy' wiec jest jakaś tam synergia.

Pograłem trochę przed ostatnią podwyżką, były ok, teraz jednak nie pasują mi do rozpiski.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

ODPOWIEDZ