Dwarfs - początkujacy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Re: Jak zacząć?

Post autor: Galzag »

Słyszałem właśnie o nadchodzących zmianach i skoro piszecie, że faktycznie wszystko się może wywrócić do góry nogami to rzeczywiście zaczekam. Dzięki za informacje.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Myślę, że niektóre rzeczy się nie zmienią.
Krasnoludy to stabilna armia nad którą zachowujesz dużą kontrolę. Są twarde i wytrzymałe, bardzo dobre w defensywie, z fajnymi maszynami. Myślę, że te cechy pozostaną w nowym booku.
Obrazek

_SiX_
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: _SiX_ »

Witam. Po przeglądnięciu forum, podręczników i innych dostępnych materiałów jakie udało mi się znaleźć postanowiłem na stare lata złożyć swoją pierwszą armię do młotka w postaci krasnoludów. Problem zaczyna się przy zakupie kolejnych jednostek do armii i złożeniu tego co zakupię - czyli co będzie lepiej pasować do tego co obecnie posiadam by całość miała ręce i nogi oraz by dało się tym w miarę sensownie grać.

Obecnie posiadam:
2 regimenty po 16 Dwarf Warriors
1x Dwarf Cannon
1x Gyrobomber
1x Dragon Slayer
1x Belegar Ironhammer
1x Grimm Burloksson

mam zamiar zakupić poniższe zestawy - pytanie teraz takie w jakiej konfiguracji będą najlepiej grać z tym co już mam powyżej:
10x Ironbreakers czy 10x Irondrakes
10x Hammerers czy 10x Longbeards

oraz pytanie nr 2: co ewentualnie jeszcze dokupić z jednostek - na bank mi brak Thunderers / Quarrellers.

Jakvbek
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Jakvbek »

Kupuj Hammerersów, oraz Kuszników :)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

polecam ci kupic batalion. wychodzi taniej.
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... od2380129a
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Jakvbek
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Jakvbek »

Więcej Warriorow mu chyba nie jest potrzebne :)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

dostaje:
20 longbeardsow - po prostu warriorsow sklada jako longow, w koncu w poprzedniej edycji tak to wygladalo.
longow/hamkow jako hamkow.
runelord ktorego nie ma.
20 thundow/kusznikow/rangersow ktorych moze zlozyc sobie po 10 albo jeden oddzial 20 z kuszami (rangersi to ci ktorych zlozy z kuszami).
do tego jeden cannon i drugiego sklada w organki.

i ma sporo nowych jednostek mniejszym kosztem.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Jakvbek
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Jakvbek »

Ok, nie pomyslalem o używaniu Wojów jako Longow :)

_SiX_
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: _SiX_ »

Dzięki za sugestię. Batalion rozważałem, ale już zakupiłem (ehh ten pośpiech :P) po 1 zestawie Ironbreakers/Irondrakes i Hammerers/Longbeards. Pomyślę i może ewentualnie jeszcze zainwestuję w batalion. Z powyższych zestawu pewnie złoże 10 Irondrakes i 10 Hammersow, ale i Longbeardsi ciekawie wyglądają.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

10 hammerersow i tak bedzie za malo :)
wiec nadal wszystko z tego batalionu ci sie przyda :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

_SiX_
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: _SiX_ »

No to trzeba będzie chyba sprzedać nerkę (niekoniecznie swoją :wink: ) by, to wszystko opłacić.

Zbrojny
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Zbrojny »

Podepnę się do tematu skoro jest.

Udało mi się uzyskać "brak stanowczego sprzeciwu" mojej lepszej połówki do powrotu do hobby czasów młodości, i po kilku dniach zastanawiania się / oglądania zdjęć / czytania fluffu padło na krasnoludy. Poczytałem fora, poprzeglądałem rozpiski i niby cośtam wiem (zaraz mnie zapewne wyprowadzicie z błędu).

Plan jest taki, żeby kupować regiment, malować i brać się za następny, a za granie wziąść się jak wszystko będzie pomalowane, aby uniknąć "błędów młodości" czyli mojej podrapanej, poobijanej, częściowo pomalowanej, częściowo zapodkładowanej a większością gołej armi leśnych elfów z 5 edycji. I tutaj pierwsza seria pytań (raczej ogólnych niż o krasnoludy ale...):

1. Rozumiem że dominującym formatem (na turniejach) jest 2400 EURO?
2. Jak często w Warszawie odbywają się turnieje sponsorowane/organizowane przez GW? Pytam pod kątem "co stracę jeśli pójdę w modele innych producentów".

Niestety z takiego planu wynika że nie mam możliwości inaczej niż na papierze przetestować poszczególnych regimentów. Na start chciałbym uzyskać w miarę zbalansowaną armię która będzie stanowiła bazę do późniejszego wyjścia w stronę vanguard i/lub bunkier. Więc pierwsze na liście do malowania byłyby:

- 2 regimenty Quarrellers
- regiment Hammerers
- regiment Longbeards
- regiment (mały) Irondrakes
- Cannon
- Grudge Thrower
- 2x Runesmith, Lord na tarczy
- Gyrocopter

3. Czy popełniam tu jakiś błąd? Coś z ww. stanowczo się nie przyda/raczej nie będę wystawiał ani w bunkrze ani w vanguard?

Chcę malować każdy regiment w nieco innej palecie do której nie chcę później wracać, więc od razu będę celował w "maksymalne" rozmiary, z command group dla każdego regimentu (nawet jeśli ma stać na półce i nigdy nie trafić na stół). Tyle że nie wiem za bardzo ile się teraz czego wystawia. Więc następna seria pytań:

4. Quarrellers - ilu zdarzyło wam się maksymalnie wystawić w 1 regimencie? Wiem że część ludzi daje im 2h dodatkowo i wtedy robią opcjonalnie corową piechotę. Wstępnie myślałem o 24 (w tym command)
5. Hammerers i Longbeards (z resztą Ironbreakers też) - podobno teraz gra się na "duże kloce", ale na zasadach EURO ciężko wystawić więcej niż 25 z przyzwoitym sztandarem. Po ilu dać do regimentu żeby prawie nigdy nie żałować że nie mam ich więcej (ignorując EURO)? 30? 45?
6. Irondrakes - często zdarza się wystawić więcej niż 10? I czy zasadniczo daje się do nich command (championa wiem że tak)?

No i teraz kwestia samego malowania... poradników wszędzie pełno i w miarę mam już poplanowane palety, poza krasnoluda częścią zasadniczą, więc:

7. Ma ktoś może jakieś dobre rady/linki jeśli chodzi o palety do malowania bród (najlepiej na citadelowych kolorach)? Potrzebuję białej z dobrym kontrastem (na herosów/championów/longbeardów), pomarańczowej (na slayerów) i z 5-7 brązowych/płowych/blond/szarych na całą resztę :).

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

1. Raczej tak.
2. Chyba nie ma ani jednego. ;)
3. Bardzo dobry dobór modeli na start. ;) Ewentualnie polecam dołożyć canon i 2x organy.
4. Dla mnie kusznicy z GW to jedyna słuszna opcja. Liczbowo? 20-30/unit.
5. 30 powinno styknąć.
6. Nie testowałem ich jeszcze, więc nie powiem. :(
7. Długo by tutaj opisywać. Może jutro będę miał chwilę to napiszę jak ja to widzę i robię u siebie. ;)
Movements Trays dla Twojej armii ---> http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=110&t=24758

Awatar użytkownika
Gąszczu
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Wrocław <> Poznań

Post autor: Gąszczu »

Na pytanie jak zacząć odpowiadam - z buta :D

Jeśli chcesz siać postrach to hammersi robią niezłą burde, jeżeli zaś wolisz stabilność to ironi robią robote jeśli nie dasz sie jakos mocno wymanewrować.

Poza tym Gyrosy, Cannony i jeszcze raz Gyrosy ;P Do tego Organki, bsb, Runmajster i masz armie.

Poza tym musisz sie przyzwyczaić do wyników remisowych, szczegolnie na początku.

Broda do góry! Pozdro ;)
"jak na 4+ to 50%
i Gąszczowi trzeba na działo na 2+ żeby wiedział że ma 83% a nie 0,000001% "

Obrazek

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Żyrokopter a nawet 2 polecam na format 2400 eu ja sam gram na 3 i bomberze
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Punisher17
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163

Post autor: Punisher17 »

Witam,chcialbym zaczac krasiami.co kupic na poczatek? kiedy wyszly ostatnie nowosci? jaki jest styl grania krasiami?
Jak nie jeden to sto jeden

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Można grać krasiami na offensie, deffensie lub miksie w sumie. Dość niedawno najnowszy book mają WE a przed nimi były Dwarfy.
Na początek potrzebujesz runsmitha, jakiś wariorsów, organy/działa gyrosy - dalej to zależy jak chcesz grać :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Krasnoludzka ofensywa może być czasem irytująca, trzeba pamiętać, że krasnoludy mają krótkie nóżki, lecz duże topory :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Punisher17
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163

Post autor: Punisher17 »

Jakie działo kupić?
Jakich warriorsów i ile mniej wiecej?

Czy wraz z nowym kodexem wyszly nowe modele?
Jak nie jeden to sto jeden

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

tak wyszły nowe, ale np. wojownicy podstawowi zostali starzy.

na początek proponuje zakupić zestaw Dwarf Battleline + podręcznik

jeśli masz mniej kasy na początek to proponuje:

podręcznik
wojowników x2
działo (cannon)
Runelord

ODPOWIEDZ