Dwarfs - początkujacy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Elt
Mudżahedin
Posty: 211

Re: Dwarfs - początkujacy

Post autor: Elt »

no tak, chodziło mi o pary salve który wg mnie jest tutaj kluczowy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Parry -> przeciwnik trafia na 4+ bez względu na różnicę między jego OS a DS oddziału.
Shieldwall -> 5+ aegis przeciwko normalnym close combat attackom w turze, w której oddział został zaszarżowany i 6+ w pozostałych turach.

Jesteś pewien, że to parry jest tu kluczowe? ;)
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Elt
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Elt »

W tym przypadku mamy albo mamy włócznie i +1 ap albo hand weapon i mamy pary, przeciwnik nas bierze na +4. i tu jest dla mnie ważniejsza kwestia
Obrazek

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Włocznie to nie tylko Ap1. Nie wiem jaki jest stan obecny, ale to również dodatkowy szereg ataków i zwiększona inicjatywa

Awatar użytkownika
Lakson
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: Lakson »

Jak wrzucam do kloca wojaków króla na tronie, thana i runiarza to daje im tarcze. Wtedy maja tylko jedno zadanie - umierać jak najwolniej. Zabijaniem zajmują się postacie. Gdy gram bez króla i wrzucam tam tylko BSB i RS lub samego BSB to daje im włócznie.
Obrazek

scr2205
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: scr2205 »

Mam pytanie.... zastanawiam się czy dobrze rozumiem zasadę - Ściana z Tarcz (Shield Wall) ... mówi ona:" Używając Tarczy, model otrzymuje zasadę Egida (6+ przeciwko Atakom w Walce w Zwarciu). Jeśli atakujący jest Szarżującym, zasada zostaje zwiększona do zasady Egida (5+, przeciwko Atakom w Walce w Zwarciu)....".
Pytam dlatego że koledzy dodajecie w swoich rozpiskach tarczę Szrobrodym (Greybeards) i wielką broń a przecież jak mamy wielką broń to nie możemy używać tarcz, więc czy chodzi tylko o ochronę przeciwko strzelaniu czy "Ściana z Tarcz (Shield Wall)" działa inaczej niż to interpoluję?

Awatar użytkownika
Lakson
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: Lakson »

Tak, w takich wypadkach chodzi tylko o +1AS przy strzelaniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Z racji posiadania kilku armii, dawno nie grałem krasiami, po odpaleniu najnowszego AB widzę że coptery sa całkowicie bez save - dobrze widzę?! :/ tak je oslabili ze zabrali save?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Nie, źle widzisz. W tabelce ze statystykami masz parametr "Arm" co oznacza armor i jest tam napisane 3, czyli ma pancerz na 4+.
Obrazek

Teo
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Teo »

Panowie, czy możliwe jest turniejowe granie na 2 lub nawet 3 oddziałach Slayerów?
Jak mogłaby wyglądać taka rozpiska?

Awatar użytkownika
Łaki
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Łaki »

Możliwe, możliwe. I ostatnio dosyć mocno popularne. Na forum t9a co jakiś czas wrzucam listy z różnych turniejów. Poszukaj tam a znajdziesz sporo takich list: https://www.the-ninth-age.com/index.php ... -holds-dh/

2xSlayerzy bardzo dobrze sprawają się w listach na pełnym vanguardzie. Tu masz taką rozpę, która na tegorocznym ETC zdobyła 97 pts:

King, General, War Throne, Shield, Rune of Destruction, Rune of Might x2, Rune of Dragon's Breath, Rune of Shielding
Runic Smith, 3x Battle Runes, Shield, Rune of Grounding, Rune of Dragon's Breath
Thane, Bsb, Shield, Rune of Lightning x2, Rune of Dragon's Breath, Banner of Relentless Company
Anvil of Power

29 GreyBeards, Shield, Throwing Weapons, M, S, C, Runic Standard of Swiftness
10 Clan Warriors, Spear, Shield
10 Clan Warriors, Spear, Shield

23 Seekers, M, Vanguard
23 Seekers, M, Vanguard
2 Steam Copters, Attack Copters
2 Steam Copters, Attack Copters

Drugi dosyć popularny rodzaj listy ze slayerami, to rozpy nastawione mocniej na strzelanie, gdzie slayerzy służą głównie jako blokerzy tego co ciężej odstrzelić. Poniżej masz taki właśnie typ listy z 3 klocami slayerów też z ETC:

Runic Smith, General, Battle Runes Taken (x3)

12x Clan Marksmen, Crossbowmen, Shield
11x Clan Marksmen, Crossbowmen, Shield
10x Clan Marksmen, Crossbowmen, Shield
14x Greybeards, Throwing Weapons, Shield; S, M, Banner of Relentless Company

3x21 Seekers, M
2x10 Miners, Shield, Throwing Weapons
2x1 Steam Attack Copters

1 Field Artillery, Cannon
2x1 Field Artillery, Organ Gun, Rune Crafted
Obrazek

Teo
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Teo »

Bardzo dziękuję!

Gdzieś tam widziałem te rozpiski ale właśnie zastanawiałem się na ile są miarodajne dla grania singlowego, bo przy drużynówkach być może można liczyć na nieco lepsze parowanie...

A czy warto inwestować w rozszerzenie Brothers of vengeance?

Awatar użytkownika
Łaki
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: Łaki »

Warto tylko jeśli chcesz do chłopaków wrzucić Dragon Seekera. W innym wypadku max 15 slayerów to za mało żeby sami mogli coś konkretnego ubić lub przytrzymać wystarczająco długo.
Obrazek

Teo
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Teo »

Ponownie dziękuję!

Panowie, a co polecalibyście na start z krasiami na 4,5 k. Chodziłoby mi o jakąś prostą do prowadzenia rozpiskę, żeby powolutku się wdrażać. Myślałem nad klockiem gwardii, na razie bez kowadła, pytanie co byłoby najlepszym uzupełnieniem do solidnego grania.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Mimo wszystko ja na początek polecałbym rozpiskę typu:

Kowal 3 boundy, BSB z 3x lightning, Kowadło
W core 2x30 Wojaków - jeden ze spearami i tarczami, drugi z wielkimi toporami
2 Bombery
2 Flame cannony
1 Cannon
10 Minersów z pistoletami/throwing weaponami i tarczami
10 Rangersów z kuszami, skirmishem i tarczami
I zostają jeszcze punkty żeby wrzucić 2 z 3 rzeczy - 2 Koptery, Króla oraz klocek ze speciali - osobiście polecam Hold Guardianów, ale mogą być zarówno Kings Guardzi, Deep Watch jak i Slayerzy.
Jeśli ktoś naprawdę nie chce lub nie posiada Kowadła to można spróbować pograć na Kowalu i Banner of Wisdom albo zupełnie zrezygnować z magii, wywalić Kowala i dopakować za te punkty Króla.

Wiadomo, że grając z kumplami którzy też dopiero zaczynają zabawę z 9th age można dowalić jeden wielki klocek z królem który zabije wszystko na stole, ale wtedy zbyt wiele się nie nauczysz grając tego typu rozpiską :)
Obrazek

scr2205
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: scr2205 »

Wiem jestem początkującym graczem krasnoludzkim ale muszę spytać...
Czytam te rozpiski z seekerami i zastanawiam się co w nich takiego "zabójczego".. maję po 1 ataku, siły 4, defa i ofensa 4... zero pancerza tylko 6 egidy... nie grałem nimi nigdy ale wydaje mi się że giną masowo od ostrzału a w walce z inicjatywą 2 też nie jest najlepiej... Proszę o poradę bo chciałbym spróbować nimi pograć :)

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

scr2205 pisze:Wiem jestem początkującym graczem krasnoludzkim ale muszę spytać...
Czytam te rozpiski z seekerami i zastanawiam się co w nich takiego "zabójczego".. maję po 1 ataku, siły 4, defa i ofensa 4... zero pancerza tylko 6 egidy... nie grałem nimi nigdy ale wydaje mi się że giną masowo od ostrzału a w walce z inicjatywą 2 też nie jest najlepiej... Proszę o poradę bo chciałbym spróbować nimi pograć :)
Wszystko to racja, ale... Zanim zginą w zwarciu mają prawo do jeszcze jednego ataku + nigdy nie ranią gorzej, niż 4+. Fajna sprawa przeciwko na przykład Idolowi z R8.

Reguła Unbreakable też robi robotę - jak przeciwnik ma mało ataków (lub masz szczęście), to może w nich ugrząść.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Imo zwyrole (seekerzy) są niezłym rakiem, często zabijać to w cc to duży problem przez oddawanie i unbreakable.
Obrazek

Awatar użytkownika
WarX
Chuck Norris
Posty: 663
Lokalizacja: Katowice

Post autor: WarX »

Ciara pisze:Imo zwyrole (seekerzy) są niezłym rakiem, często zabijać to w cc to duży problem przez oddawanie i unbreakable.
To chyba najlepsza rekomendacja tego oddziału - ludzie się tego boją. To można wybić w zwarciu, ale zwykle kosztem wykrwawienia tego, który atakuje!

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

nie wiem, nie biłem się z tym za bardzo, :P
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ