9th age

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Re: 9th age

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Tylko ze inne armie tez będa iśc w strone piechoty, wiec problem potworków sie poniekad rozwiązuje.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Brodacz
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Brodacz »

Widzieliście zasadę "Raging" na Deamon i Dragonseekerze. Będzie można fajnych zabijaków stworzyć. Będą co prawda ginęli jak szmaty, ale taki Deamonseeker z 10 atakami z siła 6 (1xmight) i z inicjatywą 10 (2xhaste) to będzie mordował:)

Poza tym:
Gwardia mocna ale i droga....no i podzielona na "kowadło" (Ironguard) i "młot" (Kingsguard).
Trochę szkoda, że podrożyli shootersów bo ze scoutem to fajna opcja była a teraz trochę drogo.
Slayerzy nareszcie S4.
No i ciekaw jestem tej Monstrous Infantry.

Generalnie jestem na tak:)

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

A ja się jaram tronem dla krasnoludzkiego króla :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Ci demon slayerzy imo nie bardzo warci swych punktów. Za łatwo ich zabić i zbyt ciężko cokolwiek złapać przy m3, chyba że przeciwnik nieświadomy zagrożenia sam pod toprek owego Pana podejdzie. Bolce IMO całkiem fajnie mogą rozwiązać problem smoków itp. szczególnie że z blessem +1 to hit na lataczy to tylko 65pkt.

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Big Boss M. pisze:9age wygląda syto jak ktoś lubi grać na piechocie:)
Gwardia jest IMO mega wypas, wsadzić tam tylko runka i Lorda i jest kosmos. Bound spelle wydają mi się bardzo ciekawe, dużo możliwości. Generalnie na + patrząc przez pryzmat wcześniejszej propozycji. Szkoda że artyleria nie jest już tak fajna bo może być problem z monsterkami.
Runek to może dołączyć do monstrous infantry?
I pytanie czy Guardian mogą maszerowac x3...
Slayerki mają swiftstride więc jest szansa że coś jednak złapią.

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Anadim pisze:
Big Boss M. pisze:9age wygląda syto jak ktoś lubi grać na piechocie:)
Gwardia jest IMO mega wypas, wsadzić tam tylko runka i Lorda i jest kosmos. Bound spelle wydają mi się bardzo ciekawe, dużo możliwości. Generalnie na + patrząc przez pryzmat wcześniejszej propozycji. Szkoda że artyleria nie jest już tak fajna bo może być problem z monsterkami.
Runek to może dołączyć do monstrous infantry?
I pytanie czy Guardian mogą maszerowac x3...
Slayerki mają swiftstride więc jest szansa że coś jednak złapią.
Wygląda na to że nie mogą maszerować 3x bo nie mają zasady "Relentless"
Może dołączyć z tym że Musi stać z boku
Runek :o
Oddział :oops:
NP.
:o :oops: :oops: :oops:

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Biorąc pod uwagę opcję orunowania additional hand weapon - demon slayer w standardzie ma inicjatywy 6 i 6A. A jeszcze breath weapon...

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »

Jakoś mimo wszystko wolę takie coś:
Dwarf King 125
Shield 3
R. Of Smashing ( S10 vs T5+) 40
Rune of Destruction (D3w) 40
Rune of Precision (+1Hit) 15
2x R. of Shielding (Wsv +5)
:arrow: Suma 253
Też powinien siekać wszelkie duże potworki

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Anadim o czym ty mówisz? Jakie orunowanie XHW?
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Poprostu można dać runy na hand weapon jak i additional hand weapon
☺ ukłon w strone slayerów

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Dokładnie, w dziale dwarven runes. Właściwie to wszyscy mogą mieć magic weapon jako additional hand weapon, pytanie czy można orunować dwie jednocześnie...

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Orunowanie additional hand weapon oznacza, ze oprócz zestawu max 3 run masz +1A i zajęte obie rączki.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

I +1iniciative. Mnie ciekawi czy mogę orunować handweapon i additional hand weapon jednocześnie

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

No model can have more than one Magic Item of the same type. (Magic Weapons, Magic Armour, Talismans, Enchanted
Items, Arcane Items, Magic Standards are the types of Magic Items).
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Longbeards mają tarczę za 3 punkty... szkoda że nie za 10.
Natomiast każdy następny kosztuje 11 mimo, że podstawowy koszt to 12. Możemy się umówić, że ten punkt z tarczy przekażemy na koszt każdego następnego wojaka i będzie sprawiedliwie? :wink:

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

To ma swoje uzasadnienie, napisałem juz w wątku ogólnym.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Można nawet zrobić eskadre gyros, jakby ktoś bardzo chciał, i też kolejne modele są taniej, ale nie można wtedy steam gun brać.

Właściwie każdy unit może mieć fear za skromne 20 za runke :-o

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Zionięcie też jest spoko.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Ale właśnie zionięcia nie można w eskadrze, tylko na pojedynczych copterach. Chyba że mi się bronie pomyliły. No i teraz roll na missfire grozi - z całkiem sporą szansą na zepsucie broni pokładowej.

P.S. A jak pomysły na modele monstrous infantry? Ja się zastanawiam czy bear riders od ścibora na ten cel nie nabyć...

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Albo to: KLIK
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

ODPOWIEDZ