9th age

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Re: 9th age

Post autor: Anadim »

Chyba że weźmiesz króla na tronie - wtedy maszyny ida do Rare, czyli tylko 2 (i rare choice)
Zerknijcie na adnotację przy mountach .....

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

Panowie co sądzicie o nowych zmianach ?
Według mnie nie ma tragedii, prawda 4 porządnych maszyn już nie weźmiemy ale za to jest więcej do wyboru dla armii typowo ofansywnej.
Golemy zrobiły się tańsze ( niestety bez zmian w statach ) może będą częściej widywane na stołach.
Co wy o tym sądzicie ( w szczególności pytam o nowy rydwan, według mnie ma potencjał ) ?
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Bohaterowie zrobili się mega fajni, za 178 masz BSB z savem 1+, wardem 5+(4+ gdy przeciwnik szarzuje) oraz 3 atakami z s5 d3 woundów, według mnie super opcja.
Tarcze na longach i warriorach tańsze, ogólnie corowa piechota potaniała. Nowy chariot napewno wart uwagi, jest naprawdę twardy, fasty rozjezdza impactami, a nawet może rozkręcać jakieś unity z mniejszą siłą dzięki grindingowi Ogólnie zmiany na plus, szczególnie w sekcji hero i core.
Obrazek

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

wydaję mi się, że armia już nie będzie typowa pod stand and fire! raczej na przód i hej! :)

Anadim
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Anadim »

Przy takich cenach wątpię żeby ktoś brał Daemon Seekera, jak Dragon Seekerzy dużo taniej wyjdą. Charioty można dwa :) (BTW - ile toto ma Impactów?)

Tron się pewnie w drzwiach krasnoludzkiej twierdzy razem z maszynami nie mieści :)

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

ten rydwan ma K6 +1 impactów .
jakiego on ma właściwie SV? Bo z tego co mi się wydaje to z tym innate defense 3+ ma SV na 4+. Nie ma żadnego pancerza dodatkowego ?, nic nie dostaje za ujeżdżanie ?
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

zastanawiam się tylko co to jest ten latający rydwan... Czy to jest coś ala latający krasnoludzki balon z zabójcy smoka??Zapomniałem nazwę tego ustrojstwa...:p

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Innate defense 3+ oznacza, ze ma armour save na 3+, proste :)
Szczerze to tworząc teraz rozpiskę mam dylemat, jest tyle fajnych rzeczy do wzięcia, a punktów tak mało :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

Co sądzicie o Hold Guardianach ? Według mnie mają potencjał np. kilka 3 za 155 pkt jako kilery monsterów w rozpiskach typowo ofensywnych
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

zil
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: zil »

Slayer Zabójców pisze:Innate defense 3+ oznacza, ze ma armour save na 3+, proste :)
Szczerze to tworząc teraz rozpiskę mam dylemat, jest tyle fajnych rzeczy do wzięcia, a punktów tak mało :(

save na 4+ ;]

zil
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: zil »

u mnie bez zmian nadal 2x30slayerów, 2 kowadła i 2Lordów seekerów. Tylko vengance seeker odpadł.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

zil pisze:
Slayer Zabójców pisze:Innate defense 3+ oznacza, ze ma armour save na 3+, proste :)
Szczerze to tworząc teraz rozpiskę mam dylemat, jest tyle fajnych rzeczy do wzięcia, a punktów tak mało :(

save na 4+ ;]

3+, model nie dostaje +3 do armour save'a, tylko posiada wrodzona ochrone 3+, co oznacza, ze posiada armour save 3+. Gdyby było tak jak mówisz, to modele z Innate defense 5+ miałyby armour save na 2+ :P

Trust me, im a longbeard.
Obrazek

zil
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: zil »

Slayer Zabójców pisze:
zil pisze:
Slayer Zabójców pisze:Innate defense 3+ oznacza, ze ma armour save na 3+, proste :)
Szczerze to tworząc teraz rozpiskę mam dylemat, jest tyle fajnych rzeczy do wzięcia, a punktów tak mało :(

save na 4+ ;]

3+, model nie dostaje +3 do armour save'a, tylko posiada wrodzona ochrone 3+, co oznacza, ze posiada armour save 3+. Gdyby było tak jak mówisz, to modele z Innate defense 5+ miałyby armour save na 2+ :P

Trust me, im a longbeard.
mam na myśli, że polepszasz save o tyle ile ma podane. znaczy się 6+ to o jednen 5+ to o dwa, 3+ to o 3 licząc od braku save'a bo to można stackowac z innymi zbrojami.
oczywiście mogę się mylić bo zazwyczaj tylko na ID 6+ operowałem. dla mnie lepiej jeżeli 3+ choć pliczek AB wylicza na 4+.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

zil pisze:
mam na myśli, że polepszasz save o tyle ile ma podane. znaczy się 6+ to o jednen 5+ to o dwa, 3+ to o 3 licząc od braku save'a bo to można stackowac z innymi zbrojami.
oczywiście mogę się mylić bo zazwyczaj tylko na ID 6+ operowałem. dla mnie lepiej jeżeli 3+ choć pliczek AB wylicza na 4+.
4+ o 3 a 3+ o 4 idąc twoim tokiem rozumowania :) W army builderze jest błąd, Grudge Buster posiada save 3+

I tutaj kolejny błąd, Innate defense nie można stackować z innymi typami pancerza, tak można robić tylko z mount's protection. Jeżeli postać posiada plate armour, a chariot ma innate defence 5+, to wybierasz lepszy pancerz, czyli w tym wypadku 4+.
Obrazek

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Chyba w dwójkę się mylicie;)

1. Innate defence 3+ = save 3+
2. Innate defence stackuje się z pancerzami, czyli np. Innate defence 5+ i HA = save 3+

W przykładzie, który Slayer podałeś, save jest rzeczywiście 4+, ale nie dlatego, że się nie stackują, tylko dlatego, że postać ma swój save 4+, a chariot swój save 5+ i wybierasz lepszy.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

ajt pisze:Chyba w dwójkę się mylicie;)

1. Innate defence 3+ = save 3+
2. Innate defence stackuje się z pancerzami, czyli np. Innate defence 5+ i HA = save 3+

W przykładzie, który Slayer podałeś, save jest rzeczywiście 4+, ale nie dlatego, że się nie stackują, tylko dlatego, że postać ma swój save 4+, a chariot swój save 5+ i wybierasz lepszy.
Faktycznie źle się wyraziłem, chodziło mi tylko o to, że postać nie stackuje innate defence swojego mounta ze swoim.
Obrazek

zil
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 40

Post autor: zil »

Slayer Zabójców pisze:
ajt pisze:Chyba w dwójkę się mylicie;)

1. Innate defence 3+ = save 3+
2. Innate defence stackuje się z pancerzami, czyli np. Innate defence 5+ i HA = save 3+

W przykładzie, który Slayer podałeś, save jest rzeczywiście 4+, ale nie dlatego, że się nie stackują, tylko dlatego, że postać ma swój save 4+, a chariot swój save 5+ i wybierasz lepszy.
Faktycznie źle się wyraziłem, chodziło mi tylko o to, że postać nie stackuje innate defence swojego mounta ze swoim.
oka, przyjmuję to, my bad * pomyłka w AB.

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

Czyli Grudge Buster ma SV 3+, a w AB jest błąd, tak ?
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Kruszyna pisze:Czyli Grudge Buster ma SV 3+, a w AB jest błąd, tak ?
Tak.

Ogólnie radzę przeglądać oficjalne zasady, nie sugerować się armybuilderem ponieważ jest w nim jeszcze masa błędów.
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Chuck Norris
Posty: 554
Lokalizacja: Wroclaw/Krakow

Post autor: michal »

Podręcznik mi się podoba. Nie rozumiem tylko czemu tak przegieli żyrosy. Wcześniej bomba była raz na grę i artylerką, a teraz co turę 2k6 bez misfire. 3 takie żyrosy omiatają śmietnik jak odkurzacz z funkcją prania i odświeżania powietrza. Normalnie bym się cieszył, ale skoro jeszcze będzie kolejny update, to pewnie to zetną do one use only.

ODPOWIEDZ