9th age

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Re: 9th age

Post autor: Abrasus »

Może dlatego, że były mega tanie? 2 pkt czy 3 pkt za tarcze dla bohatera docelowo będącego w combacie to śmiech na sali. Patrząc na to, że +1 AS kosztuje Cię 10 pkt i zabiera slot na runy to tutaj dostajesz +2AS. Tylko teraz zamiast 2-3 punktów płacisz z 8... To nadal nie jest chyba jakieś bardzo straszne...

ślivek
Kretozord
Posty: 1659

Post autor: ślivek »

nie zdążyli dostosować cen tarcz do nowych zasad rulebookowych bo ABC dowiedziały się o tej zmianie nie długo przed wszystkimi.
Obrazek

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

Ale teraz też masz heroes z tarczą za grosz, i to właśnie tych co nawet broni magic nie biorą, więc i parry będzie działać. A biorąc pod uwagę że akurat ci herosi nie mają za dużo WS, biedzie na nich ładnie działać, nawet te nowe parry. Co prawda to nie ceny finalne ale podniesione zostały akurat tam, gdzie tarcza nie będzie w pełni wykorzystana.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Podobaja mi się krasnale w nowej odsłonie, chociaż nowe zasady parowania sa bez sensu, juz chyba wolałbym te z 8ed, było przynajmniej logicznie i każdemu po równo.
IG jeszcze bardziej niegrywalni niż dotychczas, GB przycięci, i nagle clan warriors wydaja sie być bardzo sensownym wyborem, zarówno z tarczami jak i gw.
Strzelcy nadal przeszacowani, chociaz ich bladość juz nie kontrastuje tak bardzo z GB.
Fajnie, ze obcieli te chore kombosy ze skautami i rzucanymi toporkami, powrót rangersów i minersów tez na duzy plus.
Znerfiona, jeszcze bardziej, armata daje szanse katapulcie...
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

Nowe zasady parowania ładnie współpracują z runami. Szczególnie przy "użytkowych" bohaterach, z niezbyt dużą ilością WS, którzy raczej nie biorą magicznych broni (RunIc Smith , Engineer Master Engineer). Przy parry jako distracting, inne runki dobrze działały z GW/slayerami, a inne z tarczami. Teraz sprawa jest prosta - distracting zadziała dobrze na wszystko. I ładnie się uzupełnia z zaklęciami damagującymi. nie obetnie się celności z jednego źródła, to z innego.
Artylerii Szwedzi zdecydowanie nie lubią....
Veteran banner - taki jakiś ... można było mieć dwa oddziały GB ze sztandarami w core, teraz obojętnie jak by nie kombinować, da się tylko jeden.
Oby IG doczekali się włóczni - nijak mi to nie pasuje do krasi, ale - pod kątem IG powinno być świetne rozwiązanie.
Za to jest szansa, że będzie pomarańczowo na polach bitew, co mnie baaardzo cieszy. I smuci, bo jak będzie zbyt pomarańczowo to się Slayerkom oberwie...

duzypawel
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: duzypawel »

To już nie ma -1 do Hit ? Jak to teraz działa, który rozdział w nowych przepisach?

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Parowanie sprawia, ze pacjent moze byc trafiany co najwyżej na 4+.
Zobacz w rozdziale poswięconym broni do walki wręcz.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

duzypawel
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: duzypawel »

A dopałki w stylu +1hit na broniach polepszają to na +3 ?

Czyli jak rzucimy runę -1hit na powiedzmy wojowników z tarczami to hiper lord demonów trafi ich na +5. Grubo.

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

Jak pisałem, nowe parry nie jest takie złe, w szczególności dla leszczy. Krasie mają do tego dostęp do -1 to hit przynajmniej z dwóch źródeł... Gorzej że oberwalo się ironguardom którzy już wcześniej byli niedopieszczeni

Awatar użytkownika
Weatherwax
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120

Post autor: Weatherwax »

To chyba źle czytam parry; "(...)4+, before applying to hit modifiers". Sądziłem, że to zasadniczo wpływa na ws-a i tyle. Jak ktoś ma np. lightning reflexes czy zdolność (np jak od naszej runy +1) to trafia np. na 3+. Czyli Slayer WS7 kontra warrior WS4 z tarczą - zamiast na 3+ (z różnicy WSa, która zgodnie z podręcznikiem s49 nie jest traktowana jako to hit modifier) trafia na 4+, ale "apply..jujemy to hit modifier" z runy +1 to hit czyli trafiamy na 3+. Jeśli oddział atakowany ma rzucone na siebie -1 do hita to trafiamy na 4+...?
Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego, ale się myli. Nieważne, jak szybko pędzi, zawsze odkrywa, że ciemność dotarła na miejsce wcześniej i już na nie czeka.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Wy płaczecie ze znerfili? zasada engieneer dzaiłąjąca nawet gdy inżynier jest w cc; poza tym zabójcy; 10 pkt za gościa z unbreakable? no coś jest chyba nie tak, do tego +1 do dispella mimo ze dwarfy same mająmagie w postaci boundspelli? poza tym +4 z aided dispell. serio, powinniście się cieszyć z tak fajnego booka, a nie płakać że wam coś obcinają.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

Janus pisze:Wy płaczecie ze znerfili? zasada engieneer dzaiłąjąca nawet gdy inżynier jest w cc; poza tym zabójcy; 10 pkt za gościa z unbreakable? no coś jest chyba nie tak, do tego +1 do dispella mimo ze dwarfy same mająmagie w postaci boundspelli? poza tym +4 z aided dispell. serio, powinniście się cieszyć z tak fajnego booka, a nie płakać że wam coś obcinają.
inżynier zawsze tak miał

+1 do dispella - kiedyś było +2

+4 to jest dopiero przy 3 runesmithach czy też runelrodzie

slayerzy - to jest na plus podręcznika - woch ich nie wystrzela bo nie ma czym, inne armie mogą

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

a powiedz mi jakiej innej piechoty nie da się wystrzelać? Ich chroni przed tym T 4, ward save 6+ i naprawdę niski koszt pkt.
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Woch jest akurat słaby bo krasnoludy go mogą wystrzelać.

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

1.Czy opłaca się brać tron u krasi ? (Daje on w końcu 6 Wo królowi i inne bonusy ) ?
2.Co sądzicie o hold guardach ?
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

Zwróciliście uwagę jak fajnie działa Grim Resolve (stary Raging), jeśli challenge jest z postacią która nie styka sie z naszym Deamon/Dragon Seekerem ? :D

duzypawel
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: duzypawel »

jak ?

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

masz +1 atak za każdy model w kontakcie - czyli to przy czym stoisz (bo challenge jest wirtualny) plus hero przeciwnika któy jest liczony jak w kontakcie

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Slayerzy to jeden z pozytywów tego podręcznika, ale prawdopodobnie jeszcze przed swiętami będzie nerf.
Antymagia u krasnali bywała duzo lepsza, a bound spelle choć dobre, w praktyce niewiele robią, bo przemycenie wartościowej runy przeciwko rywalowi z mózgiem jest bardzo trudne. Ja na faze magii u krasnali bym nie narzekał.
Podręcznik jest spoko, duzo opcji, mozna kombinować. Niech jeszcze poprawią IG i obniżą koszt strzelców, i zrobią jakąś runę, która pozwoli Daemon Seekerowi wykorzystac limit w pełni.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Anadim
Chuck Norris
Posty: 550

Post autor: Anadim »

Ja bym z chęcią zobaczył shields bearer dla thana. Przy jego obecnej cenie, to chyba nie było by przegięcie, nasi mroczni bracia swój odpowiednik wciąż mają po 65 (pewnie niedługo) i mogą sadzac go na małym byczku.

ODPOWIEDZ