1001 krasnoludzkich domowych sposobo na pokonanie .....

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Re: 1001 krasnoludzkich domowych sposobo na pokonanie .....

Post autor: StR »

Stan pisze:Raczej jego na cel wybiera artyleria :)
=D> Wypiję za to
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

Awatar użytkownika
Szymu
Chuck Norris
Posty: 358
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Szymu »

Owszem, więc w takim razie można założyć że do combatu z nim nie dojdzie.

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Grałem juz 3 razy z tym feniksem za karzdym razem atakowal rangersow nie wiem co feniksy do nich mają generalnie takie łatwe kąski ale oni w 10 nie daja rady generalnie na dwie tury mam feniksa zajetego w combacie. Wtedy go prubowalem dojechac vengence seeker ale niestety ginie od strzał
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ustaw tych rangerów poza zasięgiem fenixa, albo na np. 20 calu i daj flee.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Moi mili,

Macie jakis sposob na radzenie sobie z chaosem? Ciagle prsegrywam z turbo offence... ostatnio mialem taki zestaw: krol na tronie, bsb, ok 28 deep watch, 28 kings guard, 29 dlugobrodych, 12 strzelcow z accurate cannon i organki z flamingami i runa na organkach +1 to wound.

Ciagle jednak strzelanie zawodzi, bo w chaosie lezie jakis jakby shrine ktory daje -1 to hit, skull crashe sa w blisko 2/3 turze w cc, warriory z banner of speed czy choseni tez szybko dobiegaja... no i w walce dostaje bencki. Macie jakies rady jak to ugryzc?

Dzieki!

kleryk
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: kleryk »

Magnus pisze:Moi mili,

Macie jakis sposob na radzenie sobie z chaosem? Ciagle prsegrywam z turbo offence... ostatnio mialem taki zestaw: krol na tronie, bsb, ok 28 deep watch, 28 kings guard, 29 dlugobrodych, 12 strzelcow z accurate cannon i organki z flamingami i runa na organkach +1 to wound.

Ciagle jednak strzelanie zawodzi, bo w chaosie lezie jakis jakby shrine ktory daje -1 to hit, skull crashe sa w blisko 2/3 turze w cc, warriory z banner of speed czy choseni tez szybko dobiegaja... no i w walce dostaje bencki. Macie jakies rady jak to ugryzc?

Dzieki!
Dzięki że ktoś poruszył ten temat. Sam bardzo chętnie się dowiem jak z tym wygrać :) kilka bitew z takim fast wpier***** mam już za sobą i nadal 0 pomysłów jak to ugryźć.
Początek nowej Ery

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Żeby rozmontować ofensywny WDG (są w ogóle inne WDG?) musisz mieć odpowiednie narzędzia do tego.
Po pierwsze potrzebujesz w rozpisce odginaczek.
Po drugie z maszyn 2 działa w zupełności wystarczą pod warunkiem, że poprawnie wybierasz cele.
Po trzecie potrzebujesz czegoś, co zdejmie ich odginaczki (polecam żyrki + kowadło).
Po czwarte potrzebujesz przynajmniej jednego bitnego klocka (Dziadki to nie jest bitny klocek, prędzej Hammki i/lub Slayerzy).
Po piąte potrzebujesz bitnego charactera (król z S7 i MWd3 i/lub duży Slayer z Monster Seekerem).
Po szóste potrzebujesz zagrać parę razy taki paring, żeby wiedzieć co się powinno odginać, do czego strzelać a co kroić w walce wręcz.

Na Szczyrku 2x trafiłem WDG, skończyło się 20-0 i 18-2, więc da się.
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Na Chaos? A co w tym trudnego? Dobre wystawienie + 2 cannony, król na tronie, 2 te rydwany co 3d3 grindingow latające i piechotą dla cra
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Odginaczki czyli co dokładnie - chodzi o male oddziały warriorow , kusznikow, slayerow generalnie ma przyjac szarże nie zginac i nie uciec ?
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Merrol pisze:Odginaczki czyli co dokładnie - chodzi o male oddziały warriorow , kusznikow, slayerow generalnie ma przyjac szarże nie zginac i nie uciec ?
Prawie dobrze to zinterpretowałeś - Odginaczka czyli mały oddział warriorów, kuszników, slayerów, pojedyńczy bohater czy żyrokopter którego zadaniem jest odgiąć przeciwnika czyli ustawić się tak, żeby przeciwnik po szarży w odginaczkę musiał overrunować/gonić w niesprzyjającym dla niego kierunku, dlatego z reguły po zniszczeniu tego oddziału przeciwnik robi tylko combat reform nie zmienia za bardzo swojego poprzedniego położenia (wyjątkiem są oddziały z frenzy, które muszą zawsze overrunować i dzięki temu można je z łatwością wystawiać na np. szarże na flankę).
Obrazek

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Ok dzieki zobaczymy . Tylko czy 5 slayersi sie nadad bo zgina a nie uciekna wiec minimum chyba 10 szt a to juz jest dosc drogo. Tak zeby wytrwali 2 rundy
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ale oni nie musza wytrzymywać dwóch rund, mogą zginąć :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

To swietnie tego nawet chca zginac w bitwie wszytko by sie zgadzało do tego jeszcze moze skirmish będa bardziej mobilni odegne wszytko w każdą strone . Ok dzieki
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
de_wil
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: nie-tak-daleko-od-Warszawy

Post autor: de_wil »

Przymierzam się do zagrania na 1.5 k. punktów z vc lub lizakami. Jako, że meta lokalna to 9 edycja w wersji 1.0, to pojawia się pytanie: w co warto zainwestować i czego się wystrzegać? Zaznaczę, że nie grałem od ponad 3 lat, a przeciwnik doświadczony, stąd za łopatologiczne odpowiedzi się nie obrażę. :wink:
...

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Na lizaki zawsze dzialaja slayersi wszycy nie wiem czy to moje szczęście tylko czy faktycznie tak jest ,zwsze robią najwiecej roboty .Czasem jest to az dziwne byc moze chodzi o to ze przeciwnicy ich nie doceniają a potem jest juz za puzno . Ładują wszytko w duze klocki piechoty wiec male odzialy zabojcow latwo dochodzą do walki .Lecz tylko z lizakami z innymi armiami padaja odrazu od łuków i innych bełtów.
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

Mamy cos na szczury co tam na nie najlepiej działa altyreria , dopakowani bohaterowie , slayrsi czy hamki czy nie ma żadnego ogólnego lakarstwa na te zaraze.
eMperem
Fear is the path to the dark side

Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Post autor: Mojżesz »

4x vanguard klepiący działa bardzo dobrze
TROSKLIWE MISIE

Awatar użytkownika
Lakson
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: Lakson »

Cannony, catapa, żeby jak najszybciej odstrzelić furmankę/dzwon/demona. Flame cannony/catapa do przerzedzenia dużych śmierdzących klocków. Venegeance Seekers do przetrzymania niewolników przez kilka tur. Później zbuffowani Kings Guardzi miażdżą resztę niedobitków.
Obrazek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Vengeansi już tak dobrze nie działają ponieważ z nową tabelką to hit śmiecie trafiają ich na 5+ zamiast 6+.
Obrazek

Awatar użytkownika
Merrol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Merrol »

A tak na marginesie to lepiej wziać 5 seekerow ze skirmushem czy 1 vengence tak ogólnie nie tylko do szczurkow
eMperem
Fear is the path to the dark side

ODPOWIEDZ