Galeria Krasnoludów

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smocze
Plewa
Posty: 7
Lokalizacja: Warszawa/Leo-City :)

Re: Galeria Krasnoludów

Post autor: Smocze »

Witam! Skoro prosisz o krytykę to służę uprzejmie ;) Sam w malowaniu dopiero raczkuje, więc będzie to krytyka świerzaka :) Ale do rzeczy: figurka całkiem starannie pomalowana, fajnie wykończona podstawka - to in plus. Co do mankamentów to głównym IMO jest dobór koloru skóry, zbyt mocno zlewa się z kolorem włosów/brody. I malowanie broni - ja odwróciłbym kolory, ostrze stalowe/srebrne, zdobienia złote. Ale to jak kto woli, nie trzeba się trzymać schematów :) Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Khunag
Chuck Norris
Posty: 395
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Khunag »

Bardzo fajny krasnal, świetnie te klejnociki wyszły. Jedyne co mi nie pasuje to złote elementy, wszystkie bardzo płasko wyszły.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Hm... Spodnie nie powinny być czerwone, bo się zlewają z włosami. Lepsze byłyby niebieskie albo zielone. Żeby nie było takich czarnych kresek między włosami przed rozjaśnianiem spróbuj pomalować włosy na ciemnoczerwono / ciemno-pomarańczowo. Co do skóry (żółtawa trochę) to ja robię tak: dark flesh => dwarf flesh nałożony na całą skorę, poza zagłębieniami => płukanka dark f => rozjaśnienie dwarf f na podniesionych miejscach => rozrzedzony elf flesh na łokciach, stawach, nosie, polikach itp. Każdą warstwę nakładamy oczywiście po wyschnięciu poprzedniej. Poza tym figurka niezła, zwłaszcza podstawka, tylko ten złoty topór troszkę dziwny. Ale o gustach się nie dyskutuje.

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_Mihau
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 125

Post autor: _Mihau »

Witam wszystkich krsnoludzkich graczy! Zapraszam do zapoznania się z moim Zabójcą :) światła jeszcze dobrego nie moge dobrać do zdjęć ale co nieco widać
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

To Twój ulepek? Bo nie widziałem nigdzie jeszcze takiego. Malowanie naprawdę spoko. Wyciągnąłbym jeszcze trochę brodę żeby była bardziej pomarańczowa (teraz Ci wyszła IMHO zbyt czerwona). Bardzo podoba mi się głowa demona, spodenki, skóra i podstawka.

Nie wiem czy to kwestia oświetlenia czy rzeźby ale z przodu figs nieco dziwnie wygląda.
No i przydałoby sie poprawić ten topór z tyłu. Powinien być mocniej wbity bo teraz trochę nienaturalnie wygląda. Jakby ktoś go tam przykleił :wink:

Ogólnie naprawdę kawał dobrej roboty. Podoba mi się.

_Mihau
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 125

Post autor: _Mihau »

Jest to limitowany model z Dames Day 2006

Byc może oświetlenie, bo nie umiem jeszcze dobrać dobrego światła :?

co do Topora to fakt wygląda jak wygląda- ale był on osobno do przyklejenia i dalej nie dało się go wbić- no ale chyba zamierzeniem rzeźbiarza było, żeby był tylko nieco wbity-chyba;) hehe

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

Obrazek

Uwaga nie jestem żadnym artystą :P tak mnie naszło żeby coś narysować i oto efekt :)


Moozgh
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: Karak Orrud

Post autor: Moozgh »

Po tym jak zobaczyłem zdjęcia Rakso to odpuszczę sobie wrzucanie fotek mojej armii. Troszkę mnie zdołowały jego krasie (z drugiej strony pogratulować mu wypada)... żal dupę ściska, że tak nie potrafię...
Pozostaje mi mieć nadzieję, że z daleka moje figsy nie będą jakoś ostro raziły w oczy.

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Ja np. przez jakis czas poprostu odpuszczałem sobie galerię Raksa bo dostawałem kompleksów :wink: Teraz stwierdziłem, że nie ma co się żalić tylko trzeba malować, malować, malować i malować... i nie jest już tak źle. W końcu trening czyni mistrza :wink:

Co do prac ANtY (jak to się dmienia?) to powiem, ze jeszcze długa droga przed Tobą. Radzę przejrzeć na forum dział o malowaniu. Najpierw washe i drybrush ale to nie za długo bo Ci tak zostanie. Potem jakieś bardziej zaawansowane techniki.

Na temat rysunku za dużo nie powiem bo sie nie znam ale generalnie mi sie podoba. Ork wyszedł tylko troche dziwnie.

Awatar użytkownika
thorgrim
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Radom

Post autor: thorgrim »

Moozgh i Łukasz_ dobrze że nie widzieliście figurek Raksa na żywo bo w realu wyglądają one kilka razy lepiej. Wtedy Wasze kompleksy byłyby na pewno większe :D

Drachenfein
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Drachenfein »

Oto jeden z planów w trakcie realizacji, który narodził się w głowie szaleńca, nie wiem czy cuś takiego istnieje:
Potrzebne elementy:
kupa śmiecia z dwarfów + 1 motor Marinsów Chaosu

Plan:
Lord na tarczy jest za drogi to postanowiłem stworzyć krasnoludzkiego Lorda on Bike

Realizacja:
Tuning motocykla, wyciąłem połowę sprzętu marinsów z tego bike'a i teraz głowie się jak krasnoludzki osprzęt poskłdać i złożyć, no ale umysł krasnoludzki jest wielki więc coś się wymyśli do środy powinien już być złożony :]

Co do krasnoluda myślałem w skórzni czarnej z logiem z tyłu jakimś, ale jestem otwarty na propozycje i tak połowa będzie w GS.

Zdjęcia wkrótce a komentarze zapraszam
Podnosząc topór, przeklął przeciwnika i ruszył do ataku .....
Jeden cel .......
Może być ostatni ......
Pomścić Krzywdę Klanu z Karak Vlag .....
KU CHWALE KRASNOLUDZKIEJ POTĘDZE .......

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Fajny :D i bardzo podoba mi się żólta broda. pomysl godny uwagi szczególnie jeśli ktoś ma 2 klocki slayerów i chce żeby się odróżnialy.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Ginnar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Ginnar »

Świetny ten Slayer :D Można nawiązać fluffem, że on jest daltonistą :wink:
ale figs jak najbardziej fajny =D>

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

herezja... slayer powinien mieć pomarańczową brodę i czuba i nie ma poprostu innej opcji...

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

pomalowany OK ale nie te kolory okropność psuje całą pracę włożoną w figurkę!

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Techniczne naprawdę kapitalny model =D> =D> Co do koloru to rzecz gustu, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje :wink: Ja jednak jestem tradycjonalistą i wolę pomarańczowych slayerów.

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

nie......
MUSI byc pomarańczowy...i już
no ewentualnie czerwony :D

ODPOWIEDZ