Pytania krótkobrodego - stary temat

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

Zablokowany
Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Ta, ale na drużynówce by mi nie pozwolili grać na demonie... :wink: Więc teraz raczej tylko Deamon SLayer, przynajmniej wiem, że mi nie wybuchnie ^^
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Jak grasz na kowadle, to małe walisz jak musisz pchnąć jeden oddział, lub udupić inny. W pozostałych wypadkach jedziesz na dużej. Jak ma wybuchnąć, to wybuchnie, a tak bardzo cie nie boli jak z małej.

Demon slayer dobra opcja, ale za szybko schodzi. Brak sejwa daje o sobie znać. W wersji z armii slayerów, jak najbardziej, na normalnych zasadach już lepiej lorda na tarczy. Ewentualnie tak jak ja, runelord na piechotę ze scrolami, mający dawać jedynie antymagię. (Przeciwnicy robią naprawde zajebiste miny, gdy po jego wystawieniu szukają kowadła i dopiero po minucuie dociera do nich, że go nie ma:) ).

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Myślałem nad tym runelordem bez kowadła, ale stwierdziłem, że jest średni... W każdej armii, która ma lorda widać takiego kopa jaki zapewnia lord, typu smok, king z kosiarą, duży mag czy ołtarz... A taki runelord to tak na prawdę taki szmit tylko z większą ilością scroli... Gostek na tarczy jest spoko, ale chce spróbować demona, z jakąś wypasioną kosą może latać i próbować ubijać jakiś kozaków, a drogi aż tak też nie jest... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

najwieksza zaleta demon slayera to to ze jest tak tani, a przywalic tez potrafi ;p

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

kroi aż miło - ale ginie zwykle nim to pokaże :p

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

bez przesady...

9 na 10 bitew będziesz grał przeciwko małym piciulongwom (Bretka, skavy itp ) ale w tej 10 tej bitwie trafisz na coś z wysokim tafem i milionem woundów i wtedy Twój Slayer pokaże co potrafi...

Zabij Demoniarzem w jednej bitwie np: ogrowego tyranta, Bsbka i Huntera/Butchera. Zdobądź jednym kurduplem 800+ pts i dwa sztandary..i zobacz jak to jest grać czymś co inni uważają za cieniutkie :D

innymi słowy: Witaj, Celedor w klubie Zabójcy Demonów :D

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

no demoniarza testowałem kilka razy i zazwyczaj są trzy opcje:
1. Biega i kosi aż miło gdzie trzeba zdobywając mnóstwo punktów.
2. jeśli przeciwnik jest zmyślny to sprawia, że pancur utyka w jakimś wielkim klocu na pół bitwy (zombiaki itp) przez co średnio się spłaca.
3. Koleś ginie nim coś konkretnego zdziała (bo np przeciwnik ma farta w kościach lub jego hero szarżuje/ma ASFa/ większe I.

Lubie bardzo typa ale jednak lepszy jest Lord na tarczy. Imo najlepszy lord krasnoludzki.

a ze slayerowych jest smokobójca fajny bo tani a daje wiele możliwości.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

Dragon jest super opcją jak ma się wolnego slota :) Tylko zawsze mam z nim dylemat: Czy dawac go gołego za to 50 pkt i nie martwic się przesadnie stratą, czy dawac mu cleavinga, fury i AFS, ale wtedy robi się "troche" za drogi IMO. A jak wy go wystawiacie?
putoa alasti avantoon! :wink:

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ja wystawiam z runicznym toporem. Golas nic nie zdziała ani nie postraszy jakoś szczególnie. Natomiast kolo z ASFem to zawsze nawet efekt psychologiczny jest a i kosi elegancko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Pan Puszka jest świetny, to fakt... :D

Demoniarz z wardem na 4+ to moje marzenie
chociaż myślę, że Morrok dostałby zawału serca :D

Smokobójca tylko z fajną runiczną kosą :D

Awatar użytkownika
Teofil
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119

Post autor: Teofil »

mam pytanko ;
jeżeli moj katapa zniszczy mojego gyrokoptera to przeciwnik dostanie pz za niego ;?;

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

tak...

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Jestem graczem Imperium i nie posiadam niestety podręcznika do Dwarfów. Chciałem się zapytać o zasadę organków: czy one mogą w ogóle wybuchnąć? Bo ostatnio na turnieju grałem przeciwko tej maszynie, przeciwnik rzucił misfire (nie miał tam żadnego inżyniera ani run), ale stwierdził, że organki mają same z siebie przerzut, po którym ewentualne drugie misfire jest ignorowane.
Prawda to czy coś kręcił?

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Prawda
[i nikt na tym forum nie powie ci że jest inaczej niż głosi ta oficjalna wersja :wink:]
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

Walek. Organki moga przerzucac kostke jesli nie wypadnie misfire.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

A czy przy przerzucie dalej działa na nie misfire? Czy ten drugi rzut już jest "bezpieczny"?

Awatar użytkownika
Marchon
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Marchon »

Drugi jest "bezpieczny".
- Na moim sihillu - warknął Zoltan, obnażając miecz - wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie(..).
- Ha - zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. - Więc to są słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis?
- "Na pohybel elfimsynom!"

Awatar użytkownika
DawiZharr
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Opole

Post autor: DawiZharr »

drugi bezpieczny(tylko ze nie wystrzeli w tej turze) ale jesli za pierwszym razem wypadnie missfire to nie mozna przerzucic

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3134
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Dzięki za rozwianie wątpliwości :-)

Awatar użytkownika
Azz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Azz »

Witam,
Mam takie pytanko; czy ladunki wybuchowe u minersow mozna odpalic w kazdej sytuacji, nawet jesli szarzujacy jest ponizej polowy ruchu swojej szarzy, czy stosuje sie normalne zasady jak przy s&s ?

Pzdr

Zablokowany