Pytania krótkobrodego - stary temat

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

Zablokowany
Awatar użytkownika
papa-smerf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134

Post autor: papa-smerf »

lol sry skumalem juz co to asf

Awatar użytkownika
Marchon
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Marchon »

To teraz pozostaje Ci tylko skumac co to jest 'edycja'..
- Na moim sihillu - warknął Zoltan, obnażając miecz - wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie(..).
- Ha - zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. - Więc to są słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis?
- "Na pohybel elfimsynom!"

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

ja zazwyczaj wystawiam go z ASF +1S i +1 do hita ale +1 A też dobre, ale mi się często zdarzało, że np z 4 ataków na 3+ wchodził 1 i dupa... a tak mam zazwyczaj 3A na 2+ i jakoś lepiej mi to wychodzi ;) ale jak uważasz, że masz nieco farta w łapie to +1A lepszy ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
papa-smerf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134

Post autor: papa-smerf »

mam jeszcze pytanko jak to jest gdy damy w klopie zwykłemu inżynierowi za 15p strzelbę - znaczy ze do puki nie będzie potrzebny przerzut misfiera na klopie to mogę z tego gostka oddawać 1 strzelać co turę ?

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

czytałeś w podr na ten temat? musisz zadeklarowac czy w danej turze koles pomaga przy strzelaniu z jkatpy 9czyli daje przerzut) czy będzie strzelał ze swojej broni
ale
nie musisz deklarować nic przy stand and szocie np.

generalnie strzelba się średnio opłaca, już lepiej pistolety, ja osobiście nie daje nic, chyba że mi pktów zbywa

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

nie no Panie..
inżynier w pozie Leona Zawodowca krzyczacy "want some, bitch ? " to klimat jakich mało :D
mój Leoś takie cuda odstawiał że głowa mała :D

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

nom... nie ma to jak wampir napierdzielacz latajacy który ginie szarżujac na machine od dwóch headshotów ;) takie rzecz zbyt czesto sie nie zdarzaja ale jak sie zdarza to mina przeciwnika bezcenna gdy kolo za 200 punktów ginie zabity przez typa za 20 :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

hehe a jeszcze śmieszniej jak wypalisz oba pistole w typa a on się tylko obliże i zje pół armii :D :P

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

hehe... ale tego się spodziewam więc mi to później rybka. A wbicie rany albo zakatrupienie to taka miła niespodzianka od czasu do czasu ;) :p
Obrazek

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

czy runy z kowadla da sie rozproszyc albo cos z nimi zrobic?? oprocz zabijania obslugantow??

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

niestety, tyle samo co z kamieniem a katapaulty...

po przemyśleniu to nawet mniej :D hehe

nic nie poradzisz, tylko liczysz że rzuci 1

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

nic nie poradzisz, tylko liczysz że rzuci 1
albo 2... albo 3... :wink:
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Madimiel
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: Opole

Post autor: Madimiel »

A ja mam pytanie odnosnie pewnej runy na maszynki a konkretnie Master Rune of Disguise
Maszyna jest nie widzialna czyli przed bitwa rysuje sobie na kartce gdzie ona stoi tak zeby przeciwnik nie wiedzial i gdy podejdzie na te 3" abo gdy zamiezam wystrzelis wstawiam ja na stol czy wystawiam model ktory sobie gdzies tam stoi tylko ze przeciwny gracz nie moze jej wybrac na cel ostrzalu szarzy czy magi

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

nic nie rysujesz, nie widać jej na tej samej zasadzie jak smoka na Twojej flance, czyli runa z dupy strasznie i nigdy jej na turnieju nie widziałem

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Też się zastanawiałem nad ta runą... Na bitwy towarzyskie i tajne rozpiski można by było grać tak że dawało by się znacznik w miejscu umieszczenia machiny... Do momentu wystrzelenia przeciwnik nie wiedziałby co tam stoi... Wtedy ta runa była by ciekawsza(choć szkoda że na organkach nie można jej wyklepać :twisted: )

No ale to by trzeba z przeciwnikiem wcześniej uzgodnić...

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Niestety, czy to znacznik czy postawienie machiny... i tak przeciwnik pchnie tam jakiegos fasta i się zdupczy wszystko. Dlatego runa bez sensu. Jedynie motyw z "zapisaniem na kartce" byłby sensownym rozwiązaniem ale raczej się tego nie doczekamy.
Obrazek

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Tyle, że w nast. turze tego fasta już nie ma bo zostaje zaszarżowany przez np. zabójcę i żyrosa (a maszynka jest nadal)
Nie wiem tylko czy by się opłacało na to tyle pkt. wydawać, bo maszyna przez ten czas stoi i nic nie robi…

Gdyby można było runy dawać na FC i organki, wtedy by miała zastosowanie nawet na jej obecne zasady, a tak to rzeczywiście jest niewarta uwagi… :?

Chyba żeby dać ją na armatę i przywalić kartaczem :-k

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

gdyby mogła strzelać maszynka i być niewidoczna - ooooooo to tak, jak najbardziej, ale tak to po kiego ch**a mi maszynka z której nie mogę strzelać? tzn mogę ale jest kilkadziesiąt pkt droższa...

chyba żeby kupić bolca za 45 pkt dać runę i dołączyć do niej generała runelorda ze scrolami, koleś używa scrolów biega tańczy i nic mu nie można zrobić bo niewidoczny :D hehehe, albo kowadło dołączyć :D buahahah, potwór :D

ooo albo niewidzialność na zasadzie eteryczności, hehe nawet za 40 pkt bym dawał taka runę, a chuk, nawet za 50 pkt :D hehehe

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Załoganci takiej maszyny mogą strzelać z własnych broni nie czyniąc jej widocznej?

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

W zasadach jest napisane jasno, dopiero po ruszeniu lub oddaniu strzału z maszyny wojennej. Ponieważ obsługa wchodzi w skład jednostki, to ten manewr powoduje zaprzestania działania runy. Wiem że można by się o to kłócić, ale wizja wystawienia jednego bolca za 90 punktów i dołączenia do niego bohaterów, którzy strzelali by ze strzelb nie demaskując ich byłaby zbyt piękna.
Co do zapisywania pozycji maszyny na kartce, to myślę ze dałoby się uzgodnić z organizatorami turnieju, czy opcja (według mnie najlepsza) zapisania pozycji w postaci 12" od prawej krawędzi i 6" cali od dolnej jest możliwa, W tedy ta runa by się sprawdzała, gdyż zapisywalibyśmy tę pozycję w chwili wystawiania dział, a tak ukryty canon z ME mógłby pięknie się przyczaić na smoka,

Zablokowany