Pytania krótkobrodego - stary temat

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

Zablokowany
Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Re: Pytania krótkobrodego

Post autor: Aron_Banalny »

nie chciałem zakładać nowego tematu, więc pytam tutaj

kto jedzie na bazyla? i jeżeli jedzie to jakiego pomocnika sobie dobiera. ja zdecydowałem się na opcje niewybuchającego kowadła i biorę sex maszynę.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Mac pisze:W tej edycji punkty za model Runelorda z kowadłem dostaje się:
- Za Runelorda, jeśli zabije się tylko jego, a strażnicy wciąż będą żyli,
- Za Kowadło + Runelorda, jeśli zabije się Runelorda i Strażników;

Nie ma osobno punktów za kowadło - albo tracisz bohatera, albo cały model.
Nie o tym mówię - to jest opisane pięknie
mówiłem o bonusie 100pkt za zabicie kowadła w walce wręcz - w poprzednim booku taki bonus był (według Army Buildera niby w tym też jest ale jakoś zapisku nie znalazłem i chodzi mi o to czy jestem ślepy czy może go usunięto z booka ale nie z AB) ?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

siupal pisze:zdecydowałem się na opcje niewybuchającego kowadła i biorę sex maszynę.
Myślę że większość(jak nie wszyscy) Krasiowych graczy wybierze opcje z przerzutem 8)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Gogol pisze:
Mac pisze:W tej edycji punkty za model Runelorda z kowadłem dostaje się:
- Za Runelorda, jeśli zabije się tylko jego, a strażnicy wciąż będą żyli,
- Za Kowadło + Runelorda, jeśli zabije się Runelorda i Strażników;

Nie ma osobno punktów za kowadło - albo tracisz bohatera, albo cały model.
Nie o tym mówię - to jest opisane pięknie
mówiłem o bonusie 100pkt za zabicie kowadła w walce wręcz - w poprzednim booku taki bonus był (według Army Buildera niby w tym też jest ale jakoś zapisku nie znalazłem i chodzi mi o to czy jestem ślepy czy może go usunięto z booka ale nie z AB) ?
Nie ma już czegoś takiego. Było w poprzednim booku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

wspaniale - tak myślałem thx za potwierdzenie :)

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Czy Rune of Forging pozwala przerzucić misfire na cannonie przy strzelaniu z kartacza? Niby to zdanie:
Allows owning player to re-roll the Artillery dice when
he rolls a Misfire.
by na to wskazywało, ale zaraz w następnym wspominają tylko o strzale "to hit" i "to bounce", co wprowadza trochę w zakłopotanie.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Moim skromnym zdaniem pozwala w końcu strzelasz nadal z tego samego działa, używasz tylko innego wkładu;)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Cannon nie trafia przecież za pomocą artillery dice ,tylko trafia automatycznie (to , przez co przeleci) . Więc na dobrą sprawę na kartacza też jest przerzut , albo skoro cannon "nie trafia" to można przerzucić tylko odbicie ;] .

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

w tym przypadku "to hit" należy traktować jako wystrzał - więc tak.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

mam pytanie na temat sztandarowej runy "rune of battle".
jest tam napisane, ze nie mozna tej runy mnozyc.
ale czy jesli uzyje jej u bsb'ka i zwyklego sztandarowego to czy bede mial +4 do CR? (tak wiem, nie mozna powtarzac setupow ale to tylko hipotetyczne pytanie) za bsb'ka, "rune of battle" na nim, sztandarowego i "rune of battle" na nim.
czy po prostu, z wyniku tego, ze nie mozna wyniku tej runy mnozyc, bede mial +3 do CR?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Niezależnie od źródła Rune of Battle nie będzie się ze sobą mnożył. Po prostu pierwsza Rune of Battle kasuje efekty kolejnych, niestety. A fajnie byłoby mieć Hammererów z Dwarf Lordem z Rune of Battle + Rune of Determination na zwykłym sztandarze i w środku BSB Master Rune of Stromni Redbeard, Rune of Battle i Rune of Guarding - +5CR z samych sztandarów by było ;p
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Kroon
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kroon »

Mam do was prośbę dosyć nietypową :D Czy ktoś może mi podać wymiary klocka 20 osobowego? :P Chcę sobie zrobić podstawki pod odziały ale niestety mam dziury w głowie i zapomniałem sobie pomierzyć. A niestety nie będzie mnie w domu przez parę dni i sam sobie nie mogę zmierzyć.

Z góry przepraszam za kłopot !! :D
Dwarfs - 3/0/2

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Mac pisze:Niezależnie od źródła Rune of Battle nie będzie się ze sobą mnożył. Po prostu pierwsza Rune of Battle kasuje efekty kolejnych, niestety.
A gdzie w AB jest napisane to: "niezależnie od źródła"? Nie mam przy sobie więc pytam :wink:

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Kroon pisze:Mam do was prośbę dosyć nietypową :D Czy ktoś może mi podać wymiary klocka 20 osobowego? :P Chcę sobie zrobić podstawki pod odziały ale niestety mam dziury w głowie i zapomniałem sobie pomierzyć. A niestety nie będzie mnie w domu przez parę dni i sam sobie nie mogę zmierzyć.

Z góry przepraszam za kłopot !! :D
oddział 5x4 modeli to 10x8 cm. Do tego trzeba zostawic po ok 0,5 cm z każdej strony więc tray powinien miec ok 11x9 cm. Dobrze jeszcze dodac po 2 mm ponieważ nie zawsze udaje się ustawic modeli równiutko podstawka przy podstawce więc taki zapas sie przydaje czasami.

Co do pytania o rune of battle to jest tak jak pisze Mac, nie zarzuce teraz cytatu z podręcznika ale pamiętam, że gdzieś już była o tym dyskusja :-k
Obrazek

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Multiples of this rune have no further effect
Chyba nie powiesz mi, że runa z innego źródła to już nie ta sama runa. A dodając jeden bonus z Rune of Battle, do drugiego bonusu z Rune of Battle (niezależnie od ich źródła) jakby nie było dodajesz tą samą runę.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Mac pisze:
Multiples of this rune have no further effect
Chyba nie powiesz mi, że runa z innego źródła to już nie ta sama runa. A dodając jeden bonus z Rune of Battle, do drugiego bonusu z Rune of Battle (niezależnie od ich źródła) jakby nie było dodajesz tą samą runę.
Poprostu jest to chamskie :evil: ,że jeden sztandar nie może dać bonusu bo drugi juz tak ma. Głupie zasady, kiedyś można było dać 3x rune of battle. Zapisałbym w księdze krzywd najchętniej

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Remo - tak samo jak liczysz tylko jeden bonus za zwykły sztandar w walce, nie zależnie od tego ile ich jest. Całkiem logiczne i nie pojawiają się dzięki temu takie dziwactwa jak np dwa oddziały po 5 modeli, oba ze sztandarem i warbanerem, które przepychają klocek 15 typów z FCG bo mają większego statica.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

Witam długobrodych.
Miałem przerwę ponad 6 miesięczną w WFB, starszy khazadowie mnie pamiętają, w związku z moim powrotem mam pytanie, jak mają się teraz sprawy, w walce z nowymi armiami? Czy nasze 6.5 edycyjne krasie mają duże szanse w walce ze skavenami czy raczej dostajemy straszne manto od wszystkiego. Przepraszam jeśli za spamowałem temat, ale nie znalazłem nigdzie dyskusji na ten temat,

Pozdrawiam Vanirh, młodszy Slayer

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

pamiętamy pamietamy...
nowe skaveny są mocne w combacie. hellpit abomination...to bydle trzeba zastrzelić..

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

Może jakieś porady, powróciłem ze starym składem, i nie wiem co dalej.. Jak się ustawiać czy może rezygnacja z maszyn zupełna i tylko kowadło z 2 gyropkami...

Kowadełko z 3 scrollami
bsb puszka z kamyczkiem
20 irronów
16 slayerów+5 gigantów
20 longów
10 wwarriorów
16 thundów z muzykiem i sh
i kapcia z runkami...

Mam Grazbird tarczownika i zestaw 7 herosów łącznie, mam w czym przebierać ALE, nie wiem jakie są realia..Park maszyn mnie zniechęca a soboty muszę coś złożyć, Skaveny będą 2 armie... Krótki opis co te zwierzęta maja by się przydał...

Zablokowany